سخنرانی جرومی پاول در جلسه سنا و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

سخنرانی جرومی پاول در جلسه سنا و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

جرومی پاول در جلسه پرسش و پاسخ در سنا در مورد نرخ بهره و جزئیات آن توضیح داد که بدون شکاین توضیحات و سخنرانی پاول تاثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال هم خواهد گذاشت. در ادامه نکات مهم این سخنرانی و مطالب تاثیرگذار آن را بیان می‌کنیم.

 بیانات مهم پاول در جلسه سنا:

  • تورم در دو سال اخیر به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است ولی همچنان بالاتر از هدف ما قرار دارد. ما همچنان جلسه به جلسه در مورد این موضوع تصمیم می‌گیریم.
  •  داده‌های فصل اول در مورد کاهش تورم و مناسب شدن شرایط برای کاهش نرخ بهره اطمینان زیادی به ما ندادند.
  •  تا زمانی که فدرال رزرو از رسیدن به هدف ۲ درصدی تورم اطمینان بیشتری به دست نیاورد، سیاست پولی را تغییر نخواهد داد.
  •  با توجه به کاهش تورم و قوی بودن بازار کار قدم بعدی ما در سیاست پولی افزایش نرخ بهره نیست.

تاثیر خبر بر بازار ارزهای دیجیتال

در حالت کلی این خبر و سخنانی که در جلسه بیان شدند، تاثیر بنیادی مثبت و تاثیر قیمتی مثبت در بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت. با توجه به اینکه نرخ بهره کاهش عملی نداشته است، ارزش بیت کوین در مقابل دلار آمریکا کاهش نمی‌یابد و این خبر می‌تواند تکانه مثبتی به بازار رمزارزها وارد کند. البته باید خاطرنشان شویم که این تاثیر مقطعی خواهد بود و نمی‌توان انتظار رشد بلند مدت به سبب این خبر را از بازار و بیت کوین داشت.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در شهادت خود در کنگره اشاره کرد که احتمال کاهش نرخ بهره در حال شکل‌گیری است. با اینکه تورم به طور قابل توجهی از اوج خود کاهش یافته، اما همچنان بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است. پاول بر اهمیت حرکت محتاطانه برای جلوگیری از آسیب اقتصادی تأکید کرد و بیان کرد که موضع فعلی سیاست‌های فدرال رزرو با توجه به بازار کار قوی و پیشرفت به سمت اهداف ثبات قیمت مناسب به نظر می‌رسد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
سخنرانی ترامپ در رویداد نشویل 2024؛ احتمال صعود بیت کوین زیاد است!

برخی از مقامات فدرال رزرو، مانند رئیس فدرال رزرو نیویورک، جان ویلیامز، انتظار دارند که فرآیند کاهش تورم ادامه یابد و در صورتی که شرایط اقتصادی با انتظارات آنها همخوانی داشته باشد، کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری ممکن شود. با این حال، رویکرد محتاطانه‌ای در میان سیاست‌گذاران وجود دارد و نظرات مختلفی در مورد زمان‌بندی و میزان کاهش نرخ بهره بستگی به داده‌های اقتصادی آینده دارد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد