ساخت حساب پرفکت مانی

آموزش ثبت‌نام، افتتاح حساب و وریفای کردن پرفکت مانی

ساخت حساب پرفکت مانی برای ایرانیان محدودیت و هزینه‌ای ندارد. کافی است تا مراحلی که در این صفحه آموزش داده شده است را گام به گام پشت سر بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن حساب پرفکت مانی خود را بسازید و وریفای کنید.
هزینه ساخت حساب :
رایگان
مدت زمان ثبت نام:
5 دقیقه
محدودیت برای ایرانیان:
ندارد
زمان وریفای حساب:
حداکثر 48 ساعت
شارژ حساب پرفکت مانی در کمترین زمان و بدون کارمزد

1. ورود به سایت و ثبت نام در پرفکت مانی

برای ثبت نام پرفکت مانی کافی است تا به آدرس سایت اصلی پرفکت مانی: Perfectmoney.com مراجعه کنید و از منوی سایت گزینه ثبت نام یا Sign Up را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه ثبت نام در سایت پرفکت مانی، فرم اطلاعاتی نمایش داده می‌شود که باید بخش‌های آن را با اطلاعات دقیق تکمیل کنید.

بعد از پر کردن فرم ثبت نام، در صورتی که اطلاعات شما درست وارد شده باشد، پیامد خوش آمد گویی برای شما نمایش داده خواهد شد. علاوه بر این، شماره عضویت یا Member ID پرفکت مانی نیز به ایمیل شما ارسال می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید وارد حساب پرفکت مانی خود شوید.

نکات مهم: دقت کنید که پرفکت مانی محدودیتی برای ایرانی‌ها ندارد و به همین دلیل باید اطلاعاتی مانند شماره تماس یا آدرس خود را به صورت دقیق و واقعی وارد کنید. همچنین سایت پرفکت مانی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توانید از سمت راست منو زبان انگلیسی را به زبان فارسی تغییر دهید.

 

2. افتتاح حساب پرفکت مانی

شما با تکمیل فرآیند ثبت نام که در مرحله قبل با آن آشنا شدیم، در واقع فرآیند افتتاح حساب را نیز تکمیل می‌کنید و با دریافت Member ID صاحب حساب پرفکت مانی می‌شوید. در اینجا باید به این نکته توجه کنید که در هنگام ثبت نام از شما خواسته می‌شود تا نوع حساب پرفکت مانی خود را از بین دو گزینه Personal (شخصی) و Business (تجاری) انتخاب کنید.

در صورت انتخاب گزینه Personal نیازی به ارائه اطلاعات اضافه نیست. اما در صورتی که گزینه Business را انتخاب کرده باشید، باید اطلاعاتی مانند نام شرکت، نوع کسب و کار و لینک وب سایت شرکت خود را نیز وارد کنید تا صاحب حساب تجاری در پرفکت مانی شوید.

 

3. احراز هویت پرفکت مانی و وریفای کردن حساب پرفکت مانی

خوشبختانه پرفکت مانی محدودیتی برای کاربران ایرانی ندارد و شما می‌توانید به راحتی با استفاده از مشخصات واقعی خود، اکانت پرفکت مانی را وریفای کنید. برای این کار کافی است تا مراحل احراز هویت پرفکت مانی را پشت سر بگذارید

ورود به حساب پرفکت مانی

در قدم اول باید با استفاده از Member ID و رمز عبوری که در مرحله ثبت نام و افتتاح حساب پرفکت مانی دریافت کرده‌اید، وارد سایت شوید. برای اینکار کافی است تا گزینه Login را در صفحه اصلی سایت انتخاب کنید.

 

تنظیمات حساب و تأیید اطلاعات

با ورود به پنل کاربری پرفکت مانی کافی است تا وارد صفحه تنظیمات یا Setting شوید. در این صفحه می‌توانید اطلاعات ثبت نام خود را مشاهده کنید. در صورتی که اطلاعات را درست، دقیق و واقعی وارد کرده‌اید لازم به انجام کاری در این صفحه نیست اما اگر اطلاعات نیاز به اصلاح دارند می‌توانید تغییرات خود را اعمال کنید و در نهایت گزینه Apply Changes را انتخاب کنید.

وریفای کردن حساب پرفکت مانی

برای احراز هویت و وریفای کردن حساب پرفکت مانی باید مدارکی را ارسال کنید. در این مرحله باید گزینه verification management را از پنل کاربری خود در زیر بخش Account Verification انتخاب کنید. در صفحه جدید برای احراز هویت باید نام، آدرس و شماره تلفن خود را وریفای کنید.

وریفای کردن نام صاحب حساب در پرفکت مانی

برای وریفای کردن نام خود باید در بخش Name Validation تصویر اسکن پاسپورت خود را ارسال کنید. اگر پاسپورت ندارید نگران نباشید! زیر با استفاده تصویر کارت ملی یا گواهینامه‌ای که ترجمه رسمی کرده‌اید نیز می‌توانید نام خود را وریفای کنید.

 

4. بررسی هویت (Identity Check)

با استفاده از سیستم Identity Check در پرفکت مانی، در هنگام ورود IP و شبکه اینترنتی که از آن استفاده می‌کنید مورد بررسی قرار می‌گیرد. به این ترتیب اگر تغییری در IP و شبکه اینترنت شما صورت بگیرد، سیستم پرفکت مانی از ورود شما جلوگیری می‌کند و ایمیلی حاوی کد امنیتی جدید برای شما ارسال می‌شود.

ورود به پرفکت مانی با احراز هویت پیامکی (SMS Authentication)

سیستم تأیید هویت پیامکی پرفکت مانی بهترین و قابل اعتماد ترین روش برای افزایش امنیت حساب شما است. با فعال سازی این روش، در زمان ورود به سایت پیامکی حاوی کد تأیید به شماره‌ای که قبلاً وریفای کرده‌اید ارسال می‌شود. این کد در هربار ورود شما به سایت پرفکت مانی تغییر می‌کند تا امنیت شما را افزایش دهد.

ورود به پرفکت مانی با احراز هویت ایمیلی (CodeCard Protection)

سیستم CodeCard Protection یکی دیگر از روش‌های افزایش امنیت حساب پرفکت مانی است که معمولاً توسط اکانت های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش یک کدکارت گرافیکی به ایمیل صاحب حساب ارسال می‌شود که شامل کد یک بار مصرف ورود به سایت است. در نتیجه تنها کسانی که به این ایمیل دسترسی داشته باشند امکان ورود به حساب پرفکت مانی را خواهند داشت.

 

5. نصب اپلیکیشن پرفکت مانی

اپلیکیشن پرفکت مانی برای اندروید و iOS به صورت رسمی منتشر شده است. شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به Play Store در تلفن‌های همراه دارای سیستم عامل اندروید و App Store در تلفن‌های همراه دارای سیستم عامل iOS و جستجوی عبارت Perfect Money اپلیکیشن رسمی پرفکت مانی را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب می‌توانید با استفاده از Member ID و رمز عبور خود وارد حساب کاربری پرفکت مانی شوید.

نکات مهم: توصیه می‌شود حتماً از اپلیکیشن های رسمی پرفکت مانی استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی حساب پرفکت مانی خود را به اپلیکیشین های ناشناس متصل نکنید. از لینک‌های زیر می‌توانید به صفحه دانلود اپلیکیشن پرفکت مانی دسترسی داشته باشید:

اپلیکیشن اندروید پرفکت مانی – گوگل پلی استور

اپلیکیشن iOS پرفکت مانی – اپ استور اپل

 

6. نحوه شارژ حساب پرفکت مانی

برای شارژ حساب پرفکت مانی کافی است تا بعد از ورود به حساب خود گزینه Deposit را از منو انتخاب کنید. در صفحه شارژ حساب پرفکت مانی یا Deposit روش‌های مختلفی برای واریز وجه به حساب پرفکت مانی وجود دارد:

  • شارژ با استفاده از حساب بانکی
  • شارژ نقدی با استفاده از خدمات نمایندگان محلی پرفکت مانی
  • شارژ حساب پرفکت مانی با استفاده از ووچر پرفکت مانی
  • شارژ حساب از طریق صرافی‌های همکار و نمایندگی‌های رسمی
  • شارژ حساب با واریز بیت کوین
  • شارژ حساب از طریق قرض گرفتن از سایر حساب‌های پرفکت مانی

با توجه به محدودیت‌های بانکی و عدم فعالیت نمایندگان محلی پرفکت مانی در ایران، بهترین روش‌های شارژ حساب پرفکت مانی استفاده از ووچر پرفکت مانی، واریز بیت کوین و شارژ با استفاده از خدمات ارزی صرافی اکس اونیکس است.

شارژ حساب پرفکت مانی با استفاده ووچر پرفکت مانی

شما می‌توانید با تهیه ووچر پرفکت مانی از صرافی اکس اونیکس حسابتان را بسته به مقدار ارز خریداری شده خود شارژ کنید. در این روش یک کد 16 رقمی به عنوان ووچر پرفکت مانی دراختیار شما قرار می‌گیرد که کافی است تا آن را در بخش شارژ حساب با استفاده از ووچر در Deposit وارد کنید تا به صورت آنی حساب شما شارژ شود.

شارژ حساب پرفکت مانی با بیت کوین

در این روش نیز شما می‌توانید با خرید بیت کوین از اکس اونیکس، حساب پرفکت مانی خود را شارژ کنید. برای این کار ابتدا باید کیف پول بیت کوین را در حساب پرفکت مانی خود فعال کنید. سپس کافی است تا بیت کوین‌های خریداری شده از اکس اونیکس را از کیف پول خود به کیف پول پرفکت مانی انتقال دهید. شما می‌توانید بیت کوین‌های موجود در حساب پرفکت مانی خود را نیز به دلار یا یورو پرفکت مانی تبدیل کنید.

شارژ با استفاده از خدمات ارزی صرافی اکس اونیکس

صرافی اکس اونیکس این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به راحتی با واریز ریال به حساب خود در صرافی اکس اونیکس، حساب پرفکت مانی خود را در کمتر از 15 دقیقه شارژ کنید. برای این کار کافی است تا سفارش خرید و شارژ حساب پرفکت مانی را در صرافی اکس اونیکس ثبت کنید.

 

سوالات متداول

امکان ساخت حساب پرفکت مانی در ایران وجود دارد؟

بله، پرفکت مانی هیچ محدودیتی برای ایرانیان ندارد و شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات واقعی خود در ایران به راحتی حساب پرفکت مانی بسازید.

هزینه ساخت حساب پرفکت مانی چقدر است؟

ساخت حساب پرفکت مانی کاملاً رایگان است و شما نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای برای افتتاح حساب خود نخواهید داشت.

وریفای شدن و احراز هویت پرفکت مانی چقدر زمان می‌برد؟

بعد از ارسال مدارک احراز هویت پرفکت مانی، ظرف مدت 1 الی 2 روز کاری، فرآیند تأیید مدارک توسط پرفکت مانی انجام خواهد شد.

برای ساخت حساب و احراز هویت پرفکت مانی به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای ساخت حساب و احراز هویت پرفکت مانی شما به پاسپورت نیاز دارید. البته امکان استفاده از کارت ملی یا گواهینامه ترجمه شده رسمی نیز برای احراز هویت وجود دارد. همچنین باید برای تأیید آدرس خود، یکی از قبض‌های خدماتی را ترجمه و ارسال کنید.