ریپل

خرید ریپل

ripple
قیمت به دلار
0.5947
قیمت به تومان
34,193
بیشترین قیمت 24 ساعته
1 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
1 USD

خرید ریپل با کمترین کارمزد

XRP
IRT

فروش ریپل و تبدیل ریپل به ریال

XRP
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
2.270 %
رتبه در مارکت
8
حجم معاملات 24 ساعته
693,025,188 USD
تعداد سکه کل
99,987,452,475
تعداد سکه در گردش
55,805,339,473

درباره ریپل

ارز دیجیتال ریپل با نماد اختصاری ripple، در بین ارزهای دیجیتال جهان رتبه 8 دارد. حجم کل معاملات این رمزارز 693,025,188 است. تعداد کل سکه‌ها 99,987,452,475 و در حال حاضر، تعداد سکه در گردش 55,805,339,473 کوین است. قیمت ریپل به دلار 0.5947 و قیمت به تومان ارز ripple، 34,193 در تاریخ 31 تیر 1403 است. با توجه به نمودار و داده‌های رمزارز ریپل، بیشتر قیمت این ارز دیجیتال 1 و کمترین قیمت 1 بوده، اما قیمت فعلی 0.5947 است.

ریپل یکی از آینده دارترین آلت کوین‌ های بازار است. امروز بیشتر درباره خرید ریپل و دیگر نکات پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

ریپل یک شبکه انتقال پول است که برای پاسخگویی به نیازهای صنعت خدمات مالی طراحی شده است و XRP، یک ارز دیجیتال طراحی شده برای کار در شبکه ریپل است که هم‌اکنون هشتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار محسوب می‌شود.

هدف ریپل ارائه ابزاری کارآمدتر برای ارسال پرداخت های فرامرزی در صنعت مالی، به ویژه در بخش بانکی است. آنها امیدوارند که با حذف واسطه، هزینه‌ها و زمان تراکنش را کاهش دهند. امروز در این نوشتار بیشتر درباره این پلتفرم و خرید ارز دیجیتال بومی‌اش صحبت خواهیم کرد.

ارز دیجیتال ریپل

اگرچه اکثر توجهات معطوف به با ارزش‌ترین ارز دیجیتال بازار یعنی بیت‌ کوین است، اما ارزهای دیگری در بازار وجود دارند که پروژه، چشم‌انداز و سوددهی آنها در آینده حتی می‌تواند بیش از بیت‌کوین باشد. یکی از این ارزها ریپل بوده که ما امروز بیشتر و مفصل‌تر درباره چیستی، کارکرد، نقاط ضعف و قوت آن صحبت خواهیم کرد.

ریپل چیست؟

ریپل یک سیستم تسویه پرداخت و شبکه تبادل ارز است که می‌تواند تراکنش‌ها را در سراسر جهان پردازش کند. ایده اصلی این است که ریپل به عنوان یک عامل قابل اعتماد بین دو طرف در یک تراکنش عمل کند. تا شبکه بتواند به سرعت مبادله را تأیید کرده و تضمین کند که این معامله به درستی انجام شده است. ریپل همچنین می‌تواند مبادلات انواع ارزهای فیات، ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و حتی کالاهایی مانند طلا را تسهیل کند. این ویژگی های برتر، خرید ریپل را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل کرده است.

خرید ریپل
خرید ارز دیجیتال ریپل

پت وایت، مدیرعامل Bitwave می‌گوید: «ریپل از همان ابتدا برای جایگزینی برای Swift (یک شبکه انتقال پیشرو) و لایه تسویه حساب بین مؤسسات مالی بزرگ طراحی شد.»

هر زمان که کاربران با استفاده از شبکه تراکنشی انجام می دهند، مقدار کمی XRP، را به عنوان کارمزد کسر می‌کند.

ال لی، عضو هیئت مدیره Onchain Custodian می‌گوید: «کارمزد استاندارد برای انجام تراکنش‌ها در ریپل 0.00001 XRP تعیین شده است، که در مقایسه با کارمزدهای کلانی که بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های فرامرزی دریافت می‌کنند، حداقل است. در اواخر آوریل 2021، قیمت XRP 1.38 دلار برای هر توکن بود، به این معنی که کارمزد تراکنش فقط 0.0000138 دلار است.

اکنون پس از صحبت درباره چیستی پلتفرم ریپل می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ریپل درباره XRP ارز دیجیتال بومی این پلتفرم صحبت نماییم. ما را در ادامه همراهی کنید.

XRP چیست؟

XRP یک ارز دیجیتال است که بر روی XRP Ledger، یک بلاک‌چین که توسط جد مک‌کالب، آرتور بریتو و دیوید شوارتز مهندسی شده است، اجرا می‌شود. مک‌کالب و بریتو ریپل را تأسیس کردند و از XRP برای تسهیل تراکنش‌ها در شبکه استفاده می‌کنند. شما می‌توانید XRP را به عنوان سرمایه‌گذاری، به عنوان یک کوین برای مبادله با سایر ارزهای دیجیتال یا به عنوان راهی برای تامین مالی تراکنش ها در شبکه ریپل خریداری کنید.

این نکته شایان توجه است که بلاک چین XRP کمی متفاوت از اکثر رمزارزهای دیگر عمل می کند. سایر ارزهای دیجیتال دفتر کل تراکنش ها و فرآیندهای تأیید را برای هر کسی که بتواند معادلات پیچیده را به سرعت حل کند باز می کند، تا تراکنش‌ها امن شود زیرا اکثر دارندگان دفتر باید با تأیید موافقت کنند. این امنیت چند برابری خرید ریپل را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می کند.

در عوض، شبکه ریپل XRP تا حدودی چیزها را متمرکز می‌کند: در حالی که هر کسی می‌تواند نرم‌افزار اعتبارسنجی آن را دانلود کند، لیست‌های گره‌های منحصربه‌فردی را حفظ می‌کند که کاربران می‌توانند برای تأیید تراکنش‌های خود بر اساس شرکت‌کنندگانی که فکر می‌کنند کمترین احتمال را دارند از آنها کلاهبرداری کنند، انتخاب کنند.

خرید ریپل
خرید ارز دیجیتال ریپل

فهرست پیش‌فرض آن‌ها در حال حاضر شامل 35 اعتبارسنجی قابل اعتماد است. ریپل تصمیم می‌گیرد که کدام اعتبار سنجی را برای این لیست تایید کند.

با این حال، کاربران می‌توانند از این فهرست پیش‌فرض انصراف دهند و به‌طور فرضی اعتبارسنجی‌های دارای پشتوانه ریپل را به‌طور کامل از تراکنش‌های خود حذف کنند، در عوض فهرست‌های اعتبارسنجی‌های مورد اعتماد خود را بسازند. این به شبکه اجازه می‌دهد تا به تایید تراکنش‌ها ادامه دهد، حتی بدون اینکه شرکت ریپل درگیر باقی بماند یا حتی به وجود خود ادامه دهد. این ویژگی ها خرید ارز دیجیتال ریپل را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می کند.

با ورود تراکنش‌های جدید، اعتبار سنجی‌ها دفتر کل خود را هر سه تا پنج ثانیه به روز می کنند و مطمئن می شوند که با سایر دفاتر مطابقت دارند. اگر ناهماهنگی وجود داشته باشد، آنها متوقف می شوند تا بفهمند چه چیزی اشتباه بوده است. این به ریپل اجازه می‌دهد تا به طور ایمن و کارآمد تراکنش ها را تأیید کند، که به آن برتری نسبت به سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین می‌دهد.

لی می‌گوید: «تأیید تراکنش‌های بیت‌کوین ممکن است چند دقیقه یا ساعت طول بکشد و معمولاً با هزینه‌های تراکنش بالایی همراه است. تراکنش های XRP در حدود چهار تا پنج ثانیه با هزینه بسیار کمتر تایید می شوند.»

اکنون پس از صحبت درباره چیستی XRP، در ادامه بحث خرید ریپل می‌خواهیم درباره نحوه استخراج این ارز دیجیتال صحبت کنیم.

نحوه استخراج XRP

ماینینگ به‌طورکلی سیستم تایید توزیع شد‌ه‌ای است که توسط اکثر ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین استفاده می شود. این کار هم تراکنش‌ها را تسهیل می‌کند و هم مکانیزمی را فراهم می کند که از طریق آن ارز جدید به یک سیستم ارز دیجیتال معرفی می شود . معمولاً ارزهای جدید به عنوان پاداشی به تأیید‌کنندگان برای کارشان در حمایت از شبکه اهدا می‌شود. به عنوان مثال، بیت‌کوین دارای محدودیت عرضه کل 21 میلیون توکن است که با تأیید تراکنش‌های بیشتر و بیشتر، به طور پیوسته آزاد می‌شوند.

XRP، در مقابل از مکانیزم Pre-mined (از قبل استخراج شده) استفاده می‌کند. این روند یعنی که XRP Ledger  از قبل 100 میلیارد توکن ایجاد کرده که سپس به صورت دوره‌ای به صورت عمومی منتشر می شوند. ریپل حدود 6 درصد از آن را به عنوان انگیزه‌ای برای کمک به رشد و موفقیت ارز دیجیتال در طول زمان در اختیار دارد. تقریباً 48٪ دیگر در یک ذخیره برای عرضه منظم به بازار از طریق فروش نگهداری می‌شود.

رپیل

ممکن است فکر کنید که ارزش یکباره مقدار زیادی XRP می‌تواند ارزش آن را کاهش دهد. زیرا بخشی از چیزی که به هر ارز ارزش می‌دهد کمبود نسبی آن است.

تیم انکینگ، مدیر مدیریت سرمایه دیجیتال می گوید: «شرکت سعی کرده است با اجرای چندین مکانیسم (اعتماد، انتشار قابل پیش‌بینی و غیره)، عدم اطمینان را کاهش دهد. این تمایز ماینینگ در مقابل قبل از ماینینگ ممکن است دلیلی برای تضاد آن با SEC باشد، زیرا SEC ممکن است XRP را بیشتر به عنوان یک اوراق بهادار، مانند سهام، تصور کند که توسط مقررات متفاوت و سختگیرانه‌تر اداره می‌شود.»

اکنون پس از صحبت درباره نحوه استخراج XRP می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ریپل درباره نقاط ضعف و قوت ریپل با شما نکاتی را مطرح نماییم. ما را در ادامه مقاله همراهی کنید.

نقاط قوت ریپل

هر ارز دیجیتالی دارای عناصری است که آن را از دیگر ارزهای بازار متمایز می‌کند. این عناصر گاهی نقاط قوت و گاهی نقاط ضعف آن محسوب می‌شوند. برای آنکه روی هر کدام از این ارزها بتوانیم ارزیابی صحیحی داشته باشیم تا سرمایه‌گذاری مطمئنی را انجام دهیم، نیاز است که با این نقاط ضعف و قوت آشنایی نسبی داشته باشیم.

تسویه سریع: تایید تراکنش‌ها در این پلتفرم فوق العاده سریع هستند. تایید آنها معمولاً 4 تا 5 ثانیه طول می‌کشند. این یک ویژگی عالی برای ریپل محسوب می‌شود که خرید ریپل را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

هزینه های بسیار پایین: هزینه تکمیل تراکنش در شبکه ریپل فقط 0.0001 XRP است که کسری کوچک از یک پنی با نرخ‌های فعلی است.

شبکه تبادل همه کاره: شبکه ریپل نه تنها تراکنش ها را با استفاده از XRP پردازش می کند، بلکه می‌تواند برای سایر ارزهای فیات، ارزهای دیجیتال و کالاها نیز استفاده شود.

امکان استفاده توسط شرکت‌های بزرگ مالی: شرکت های بزرگ نیز می‌توانند از ریپل به عنوان پلتفرم تراکنش استفاده کنند. Santandar، Axis Bank و Yes Bank تعدادی از این شرکت‌ها هستند که از این شبکه استفاده می‌کنند، که نشان می‌دهد در حال حاضر نسبت به اکثر ارزهای رمزنگاری شده از بازار نهادی بیشتری برخوردار است.

نقاط ضعف ریپل

تمرکز نسبی: یکی از دلایلی که رمزارزها محبوب شدند این است که غیرمتمرکز بودند و کنترل را از بانک‌ها و دولت‌های بزرگ سلب کردند. سیستم ریپل به دلیل فهرست پیش‌فرض اعتبار‌دهنده‌ها که برخلاف این فلسفه است، می‌تواند تا حدودی متمرکز باشد.

XRP از پیش استخراج شده: اگرچه بیشتر منبع Ripple که در گردش نیست در امنیت نگه‌داری می‌شود، اما ممکن است مقادیر زیادی از این ارز در زمان‌های نامناسب وارد شود که می‌تواند بر ارزش XRP تأثیر بگذارد.

خرید ارز دیجیتال ریپل

اقدام اخیر SEC علیه XRP: در سال 2020، SEC شکایتی علیه ریپل تنظیم کرد و ادعا کرد که از آنجایی که شرکت می‌تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی XRP را منتشر کند، آنها باید این ارز را به عنوان یک اوراق بهادار ثبت می‌کردند نه یک کریپتوکارنسی. تا زمانی که این مشکل حل نشود، می تواند استفاده سازمانی از این سیستم را کند کند. در نتیجه، چندین صرافی نیز فهرست XRP را متوقف کرده‌اند.

اکنون پس از صحبت درباره نقاط قوت و ضعف ریپل می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ریپل درباره نحوه استفاده و امکان‌های این بستر صحبت نماییم.

کاربرد ارز دیجیتال ریپل

شما می توانید از XRP مانند هر ارز دیجیتال دیگری برای تراکنش‌ها یا به عنوان یک سرمایه‌گذاری بالقوه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از شبکه ریپل برای پردازش انواع دیگر تراکنش‌ها مانند تبادل ارز بهره بگیرید.

به عنوان مثال، اگر به دنبال مبادله دلار با یورو هستید، می توانید ابتدا USD خود را با XRP در شبکه ریپل مبادله کنید و سپس از آن برای خرید یورو استفاده کنید، نه اینکه صرافی را مستقیماً از طریق بانک یا صرافی تعویض پول انجام دهید. این می‌تواند رویکردی بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر در مقایسه با پرداخت هزینه‌های بالایی باشد که بانک‌ها و سازمان‌های حواله پول دریافت می‌کنند.

اکنون در ادامه بحث پیرامون ریپل می‌خواهیم درباره مناسب یا مناسب نبودن سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال با شما صحبت نماییم. ما را در ادامه همراهی کنید.

آیا سرمایه‌گذاری در ریپل کار درستی است؟

در حالی که برخی ممکن است چشم انداز و مزایای XRP را قانع کننده بدانند، اما نگرانی‌های مربوط به شکایت SEC ممکن است برای کسانی که به دنبال خرید آن هستند دردسر ایجاد کند.

رپیل

این بستر خود را به عنوان یک لایه تسویه حساب برای شرکت های تحت نظارت قرار می دهند، اما در عین حال عمیقاً با SEC اختلاف دارد. هیچ یک از مشتریانی که دوست دارند وارد شوند نمی توانند واقعاً شروع به استفاده از XRP کنند تا زمانی که ریپل مشکلات قانونی خود را کشف کند.

بنابراین هم‌اکنون بهتر است که منتظر آن نتایج شکایت علیه ریپل باشیم تا ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. درصورتیکه ریپل در برابر SEC پیروز شود می‌توان با اطمینان گفت که XRP ارزش خریدن دارد.

اکنون پس از صحبت درباره سرمایه گذاری در ریپل در ادامه بحث خرید ریپل قصد آن را داریم که درباره قیمت این ارز دیجیتال نکاتی را با شما مطرح نماییم.

قیمت ریپل

طبق داده های کوین مارکت کپ، ریپل هم اکنون 0.7427 دلار قیمت دارد. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعته گذشته کاهش یافته اما نمودار هفتگی آن مثبت است و کارشناسان نسبت به آینده بسیار خوش بین می‌باشند.

جمع‌بندی

ریپل یک سیستم تسویه ناخالص سریع و شبکه تبادل ارز و حواله است که توسط Ripple Labs Inc، یک شرکت فناوری مستقر در ایالات متحده ایجاد شده است. این پلتفرم بر اساس یک پروتکل منبع باز توزیع شده ساخته شده است و از توکن‌هایی پشتیبانی می‌کند که نشان‌دهنده ارز فیات، ارز دیجیتال، کالاها یا واحدهای ارزش دیگر مانند مایل‌ها یا دقیقه‌های تلفن همراه هستند.

رپیل

Ripple ادعا می‌کند که «تراکنش‌های مالی جهانی امن، فوری و تقریباً رایگان با هر اندازه‌ای را بدون بازپرداخت هزینه» فعال می‌کند. دفتر کل از ارز دیجیتال بومی به نام XRP استفاده می‌کند. این پلتفرم و بستر هم‌اکنون یکی از با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار است که پتانسیل آن برای افزایش قیمت و سودآوری در آینده نیز بسیار محتمل می‌باشد.

ما در این مقاله برای آنکه شما آشنایی بیشتر با این ارز دیجیتال داشته باشید و بسنجید که آیا این ارز ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا ندارد، نکاتی و جزئیات مربوط به پیشینه، آینده و نقاط قوت و ضعف مطرح کردیم. امیدواریم که توانسته باشیم در این جهت به شما یاری برسانیم.

 

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس