ethereum

خرید و فروش ethereum

ethereum
موجودی اکس اونیکس
حداکثر ethereum قابل خرید از ما
22 ethereum

خرید ethereum

ETH
IRT
زمان واریز
آنی

فروش ethereum به اکس اونیکس

ETH
IRT
زمان واریز
آنی

سوالات متداول برای خرید ethereum از اکس اونیکس

احراز هویت سریع

در کمتر از 30 دقیقه

پشتیبانی حرفه ای

هر روز درکنار شما

پرداخت شتاب

با همه بانک‌های معتبر

موجودی بالا

حجم بالای معاملات روزانه

اتریوم (Ethereum) دومین ارز دیجیتال محبوب پس از بیت کوین است. این رمز ارز برخلاف بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال دیگر، بسیار بیشتر از یک وسیله مبادله یا ذخیره‌سازی ارزش به‌شمار می‌آید.

اتریوم در حقیقت یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده و بستر بلاکچینی مخصوص خود را دارد. اتریوم همچنین دومین رمز ارز دنیا از نظر سهمی است که از بازار ارزهای دیجیتال در اختیار دارد.

در این مطلب با ویژگی‌های این ارز دیجیتال، نحوه فروش و خرید اتریوم و مزایای خرید آن از صرافی اکس اونیکس آشنا می‌شویم.

چرا اتریوم را ملکه ارزهای دیجیتال می نامند ؟

اتریوم با قرارداد هوشمند و ماهیت غیرمتمرکز خود ثابت کرده است که یکی از موفق ترین ارزهای دیجیتال دنیا پس از بیت کوین است. از آن‌جا که بیت کوین به پادشاه ارزهای دیجیتال شهرت دارد، اتریوم نیز به ملکه ارزهای دیجیتال شهرت یافته است. و سال‌ها است که این لقب و جایگاه را حفظ کرده است.

اتریوم حتی دارای مزیتی برتر نسبت به بیت کوین است. این مزیت این است که توسعه‌دهندگان صدها ارز دیجیتال دیگر برای راه‌اندازی پروژه‌های رمز ارز خود از پلتفرم اتریوم استفاده می‌کنند.

خرید اتریوم، سرمایه‌گذاری روی دومین رمز ارمز محبوب دنیا
خرید اتریوم، سرمایه‌گذاری روی دومین رمز ارمز محبوب دنیا

آمارها نشان می‌دهد که بیش از صدها کوین ارز دیجیتال بر اساس پروتکل ERC20 اتریوم وجود دارد. تمام این ارزهای رمزنگاری شده بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شوند و از شبکه آن استفاده می‌کنند و این باعث افزایش کاربرد و درخواست برای خرید اتریوم نیز می‌شود.

اتریوم چگونه کار می کند ؟

اتریوم مانند همه ارزهای دیجیتال، بر اساس یک شبکه بلاک چینی کار می‌کند. بلاک چین یک دفتر کل غیرمتمرکز و توزیع شده است که در آن تمامی تراکنش‌ها تایید و ثبت می‌شوند.

این به این معنا است که همه شرکت‌کنندگان در شبکه اتریوم یک نسخه یکسان از این دفتر کل را در اختیار دارند و این شبکه به آن‌ها اجازه می‌دهد همه تراکنش‌های گذشته را ببینند.

این پلتفرم همچنین از این جهت غیرمتمرکز است که شبکه توسط هیچ نهاد متمرکزی اداره یا مدیریت نمی‌شود. در عوض توسط همه دارندگان دفتر کل توزیع شده مدیریت می‌شود.

خرید ارز دیجیتال اتریوم
اتریوم چگونه کار می کند

به این شرکت‌کنندگان توکن های ارز دیجیتال پاداش داده می‌شود. برای سیستم اتریوم، این توکن‌ها اتر (ETH) نامیده می شوند.

از اتر می‌توان برای خرید و فروش کالاها و خدمات مانند خرید بیت کوین یا ارزهای دیگر استفاده کرد. همچنین طی سال‌های اخیر شاهد افزایش سریع قیمت‌ اتر بوده‌ایم که آن را به یک سرمایه‌گذاری مناسب تبدیل کرده است.

اما چیزی که در مورد اتریوم منحصربه‌فرد است این است که کاربران می توانند برنامه هایی بسازند که روی بلاک چین اتریوم مانند نرم‌افزارهایی که روی رایانه اجرا می‌شوند، «اجرا شوند».

این برنامه‌ها می‌توانند داده های شخصی را ذخیره کنند و یا انتقال دهند یا تراکنش های مالی پیچیده را انجام دهند.

خرید اتریوم یا اتر

اتر با حروف اختصاری ETH در تابلوی بازارهای ارز دیجیتال شناخته می‌شود. شما می‌توانید از اتر به‌عنوان یک ارز دیجیتال در تراکنش‌های مالی، به‌عنوان سرمایه‌گذاری یا به‌عنوان ذخیره ارزش استفاده کنید.

اتریوم شبکه بلاک چینی است که اتر روی آن نگهداری و مبادله می‌شود. بنابراین انواع عملکردهای دیگری که در بخش‌های بالا توضیح دادیم خارج از توکن اتر انجام می‌شود. همچنین می‌توانیم بگوییم هرجا سخن از خرید اتریوم به‌میان می‌آید، منظور همان “خرید اتر” است.

کاربردهای دیگر اتریوم

هر تراکنشی را می‌توان در شبکه اتریوم انجام داد. چه تراکنش‌های ساده مالی، چه دریافت وام و چه خرید یک اثر هنری دیجیتالی. این تراکنش‌ها در شبکه اتریوم پردازش و ذخیره می شوند.

از شبکه اتریوم همچنین می‌توان برای ذخیره داده و اجرای برنامه های غیرمتمرکز استفاده کرد. برای مثال، توسعه دهندگان می توانند به‌جای دریافت خدمات میزبانی نرم‌افزار روی سروری که متعلق به شرکت گوگل، آمازون یا هر شرکت دیگر است، برنامه‌های خود را روی بلاک چین اتریوم میزبانی کنند.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم
کاربردهای ارز دیجیتال اتریوم

از دیگر کاربردهای اتر و اتریوم می‌توان به ایجاد قراردادهای خوداجرا یا به اصطلاح قراردادهای هوشمند اشاره کرد. در این روش مانند هر قرارداد دیگری، دو طرف در مورد تحویل کالا یا خدمات در آینده توافق می‌کنند، اما دیگر حضور واسطه و وکیل ضرورتی ندارد.

طرفین قرارداد را روی بلاک چین اتریوم کدگذاری می‌کنند و پس از برآورده شدن شرایط قرارداد، قرارداد به‌طور خودکار اجرا می شود و اتر منتقل می شود.

مزایای خرید اتریوم

اتریوم صاحب بزرگ‌ترین اکوسیستم در بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. این یک شبکه آزمایش‌شده با نتایجی خیره‌کننده کننده است و تاکنون میلیاردها معامله و تراکنش در بستر آن انجام شده است.

در ادامه با برخی از دلایل قانع‌کننده برای سرمایه‌گذاری روی اتریوم آشنا می‌شویم.

اتریوم می‌تواند یک ابررایانه جهانی باشد

دلیل این‌که اتریوم از سال 2017 به‌ چنین محبوبیت گسترده‌ای در بازار جهانی ارز دیجیتال دست یافت و نیز توانست جایگاه جدید خود را تا امروز حفظ کند، توانایی آن در اجرای قراردادهای هوشمند است.

برای مثال انواع دارایی را درنظر بگیرید: خانه‌ها، آثار هنری و خودروهای لوکس. قراردادهای هوشمند اتریوم می‌توانند مالکیت این موارد را تضمین کنند.

سرمایه‌گذاران خارجی و مردم در سراسر جهان برای تملک یک خانه یا اثر هنری در کشور دیگر نیازی به گذر از سیستم بوروکراسی کشورهای خارجی نخواهند داشت.

آن ها می‌توانند از یک قرارداد هوشمند ساخته شده بر روی شبکه اتریوم استفاده کنند و می‌توانند با اتریوم مبلغ مورد نظر را نیز پرداخت کنند.

جهان ممکن است به لطف اینترنت به هم متصل باشد، اما اتریوم سطوح جدید و بهبود یافته‌ای از اتصال را برای مشاغل و افراد در سراسر جهان ایجاد می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، قطعا خرید اتریوم و سرمایه‌گذاری روی آن، یک سرمایه‌گذاری بلند مدت سودآور است.

قیمت لحظه ای اتریوم
اتریوم توکنیزه شدن را در جهان گسترش می‌دهد

اتریوم توکنیزه شدن را در جهان گسترش می‌دهد

مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، در نظرسنجی‌ها و تحقیقات خود، پیش‌بینی کرده است که بین سال‌های 2025 تا 2027 میلادی تا 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) با کمک فناوری بلاک‌چین ذخیره و مبادله خواهد شد.

این یعنی تا این سال‌ها هرکشوری 10 درصد از مبادلات و ذخیره ارزش را با این فناوری انجام خواهد داد. معنای دیگر این مساله این است که اتریوم همان آینده است و دلایل بی‌شماری برای سودآوری خرید اتریوم در چند سال آینده وجود دارد.

اتریوم می‌تواند برنامه های غیرقابل دخل و تصرف را اجرا کند

سانسور یک مساله واقعی در دنیای مدرن است. فیسبوک، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام، همه این شرکت‌ها حق حذف، تغییر یا مخفی کردن محتوا را برای خود محفوظ می‌دانند و این کار را انجام می‌دهند.

اتریوم می‌تواند به اطلاع‌رسانی در دنیای آزاد کمک کند زیرا شبکه‌ای غیرمتمرکز است. اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین اتریوم (داده‌ها، قراردادهای هوشمند و dApps) نمی‌توانند توسط یک سازمان فیلتر یا حذف شوند و تا زمانی که اتریوم کار می‌کند، قابل دسترسی خواهند بود.

این مزیت همچنین باعث محبوبیت بیشتر اتریوم در میان مردم و تمایل بیشتر آن‌ها به خرید ارز دیجیتال اتریوم خواهد شد.

اتریوم میزبان نوآوری است

اتریوم پس از ترکیدن حباب های قیمت در بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های 2017 و سال‌های بعد از بین نرفت و به رشد خود ادامه داد.

کارشناسان همین وضعیت را برای سقوط اخیر نمودارهای قیمت در حال حاضر نیز پیش‌بینی می‌کنند و معتقدند این ارز دیجیتال بار دیگر مسیر منطقی و سریع پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

یکی از دلایل محکم این پیش‌بینی‌ها این است که نام اتریوم در بسیاری از نوآوری های تکنولوژیک و فناوری های نو شنیده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به: ریزشبکه ها، ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی، کلکسیون های کریپتو، وام های مسکن در سبک جدید و شیوه های نو در آرشیو سوابق مراقبت های بهداشتی اشاره کرد.

رقابت در خرید اتریوم و بیت کوین
رقابت در خرید اتریوم و بیت کوین

رقابت در خرید اتریوم و بیت کوین

رقابت بین دو رمز ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال نکته‌ای است که به سود هردو آن‌ها است. اتفاقا همین مساله باعث شده است که بسیاری از کارشناسان پیشنهاد دهند معامله‌گران و سرمایه‌گذاران این بازار با خرید هردو این ارزهای دیجیتال، سبد رمز ارزی متنوع ایجاد کنند.

جنبه دیگر این بحث، مزایای اتریوم نسبت به بیت‌کوین است. برای مثال، بیت کوین دست کم فعلا نمی‌تواند چیزی جز ارز مجازی باشد! ولی اتریوم علاوه‌بر ارز دیجیتال بسیاری چیزهای دیگر است و کاربردهای فراوانی دارد.

از سوی دیگر بیت کوین را می‌توان به‌نوعی کمیاب دانست زیرا سقف آن روی 21 میلیون سکه است درحالی‌که برای اتریوم محدودیتی وجود ندارد.

پیش بینی قیمت خرید اتریوم در سال 2022

قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال 2015 که توسط خالق آن یعنی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) راه‌اندازی و سپس عرضه شد، 0.311 دلار بود. اتریوم در سال پیش سقف قیمت 4800 دلار را لمس کرد و در شرایط سقوط قیمت در حال حاضر به قیمت 1840 دلار رسیده است.

از سوی دیگر نرخ سالانه رشد ROI در مورد اتریوم در حدود 300 درصد است و این یعنی سرمایه‌گذاران اولیه از تابستان 2014 تاکنون در هرسال سرمایه خود را 4 برابر کرده‌اند.

با این حال، قیمت‌ دارایی‌های بازار ارز دیجیتال همواره در نوسان است و بنابراین کارشناسان مالی می‌گویند تنها بخشی از دارایی خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کنید که از دست دادن آن روند طبیعی زندگی شما را مختل نکند.

حال در چنین شرایطی کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال چه نظری در مورد آینده قیمت اتریوم در ماه‌های پیش رو و اوایل سال 2023 دارند؟ همچنین برای فروش اتریوم باید تا کی صبر کنیم؟ این پیش‌بینی‌ها را با هم مرور خواهیم کرد.

قیمت خرید اتریوم در آینده
پیش بینی قیمت خرید اتریوم در سال 2022

قیمت 4 تا 5 هزار دلاری اتریوم

با وجود ناپایداری قیمت ارزهای دیجیتال و چالش‌هایی که کارشناسان در زمان پیش‌بینی قیمت‌ها با آن‌ها روبه‌رو هستند، بسیاری از کارشناسان معتقدند که اتریوم می‌تواند با دیگر در سال 2022 به قیمت 4 هزار دلار برسد.

برای مثال مایک مک گلون، تحلیلگر اطلاعاتی بلومبرگ معتقد است اتریوم در قیمتی بین 4 هزار تا 4500 دلار سال 2022 را به انتها می‌رساند.

قیمت 6500 تا 8 هزار دلاری اتریوم

خبرگزاری رمزارز Coinpedia پیش‌بینی کرده است که اگر همان روند صعودی که از اواسط سال ۲۰۲۱ شروع شد در سال 2022 نیز ادامه یابد، اتریوم می‌تواند سال ۲۰۲۲ را با قیمتی بین ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار به پایان برساند.

هنری ارسلانیان یکی از کارشناسان ارز دیجیتال نیز گفته دستیابی به این ارقام در صورتی که تقاضا و عملکرد بهبود یابد، ممکن است.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم

خرید ارز دیجیتال اتریوم کار سختی نیست اما روش‌ها و نکاتی دارد که باید با آن‌ها آشنا باشید. یکی از روش‌های خرید رمز ارز اتریوم ساخت حساب در صرافی های ارز دیجیتال و پلتفرم‌های معاملات این ارزها برای خرید یا فروش اتریوم است. برخی از این صرافی‌ها عبارتند از:

  • کوین بیس (Coinbase)
  • بایننس (Binance)
  • کراکن (Kraken)

خرید این رمز ارز از کارگزاری‌های آنلاین مانند: Robinhood و SoFi نیز ممکن است. این روش‌ها البته برای تریدرها و سرمایه‌گذاران ایرانی سخت و حتی نامطمئن است.

به این دلیل که شما باید بتوانید ارز فیات یا دلار را به حساب این صرافی‌ها انتقال دهید و به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی دستیابی به امکانات سرویس‌های مالی و پرداخت بین‌المللی مانند: پی‌پال و کارت‌های اعتباری مستر کارت، ویزا کارت و مسترو دشواری‌های بسیاری دارد.

دقیقا همین مشکل در زمینه ثبت نام در این صرافی‌ها نیز وجود دارد و هرزمان این امکان وجود دارد که آی‌پی اکانت شما شناسایی و حساب شما مسدود شود.

خرید اتریوم با استفاده از کیف پول
خرید اتریوم در والت ها

خرید اتریوم در والت ها

والت ها همان کیف پول های مجازی هستند که شما می‌توانید دارایی رمز ارز خود را روی آن ها نگهداری کنید. محبوبترین نوع والت ها در ایران والت هایی هستند که برنامه موبایلی هستند و یا برنامه موبایلی هم دارند.

اما یکی دیگر از خدمات این والت ها این است که به‌دلیل امکان برقراری ارتباط با صرافی‌هایی مانند بایننس ممکن است بتوانید از طریق آن‌ها نیز خرید و فروش اتریوم را انجام دهید. خرید اتریوم در متامسک و خرید اتریوم در تراست ولت از جمله این روش‌ها است.

در این روش شما هم می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی برای خرید یا حتی فروش ارز دیجیتال اتریوم استفاده کنید و هم می‌توانید اتریوم را به ارزهای دیگر دیجیتال تبدیل کنید. مشکل این روش نیز همچنان مساله تحریم‌های بین‌المللی علیه کاربران ایرانی است.

خرید اتریوم در ایران از صرافی ایرانی

یکی از بهترین روش های خرید اتریوم در ایران، “خرید اتریوم از صرافی ایرانی” است. البته انتخاب صرافی قابل اطمینان در این نیز یکی از چالش‌های پیش روی شما است.

در این زمینه باید نکاتی مانند: اعتبار، امنیت معاملات در صرافی ایرانی، سابقه صرافی و کارمزدهای معاملات را در آن بدانید. صرافی اکس اونیکس افتخار این را دارد که به‌عنوان یک صرافی با سابقه در ایران می‌تواند خدمات خرید و فروش اتریوم را در کمترین زمان به شما ارائه دهد.

در این روش هیچ نیازی به استفاده از سایت‌های واسطه و پرداخت دلاری وجود ندارد و شما می توانید به راحتی بعد از شارژ حساب خود با سرمایه ریالی، از اکس اونیکس اتریوم بخرید.

خرید و فروش اتریوم
خرید اتریوم از اکس اونیکس

اکس اونیکس، بهترین صرافی ایرانی برای خرید اتریوم در ایران

صرافی اکس اونیکس یکی از به‌روزترین پلتفرم‌های ایرانی معاملات خرید ارز دیجیتال و نیز یکی از باسابقه ترین صرافی های رمز ارز در ایران است.

ما شرایطی را برای شما فراهم کرده‌ایم که بتوانید برای ذخیره ارزش با خرید اتریوم و دیگر رمز ارزها و نیز با دریافت سود از طریق فروش به‌موقع آن‌ها یک سرمایه‌گذاری سودآور و مطمئن داشته باشید.

اکس اونیکس علاوه‌بر سایت برای راحتی کاربران خود اپلیکیشن این صرافی را نیز راه‌اندازی و منتشر کرده است. شما همچنین می‌توانید برای آشنایی با نحوه فروش ارز دیجیتال اتریوم و انتخاب بهترین زمان برای معاملات این رمز ارز و دیگر ارزهای دیجیتال از مطالب آموزشی سایت ما استفاده کنید.

خرید اتریوم از اکس اونیکس بسیار آسان است و برای شروع سرمایه‌گذاری در این رمز ارز می‌توانید همین الان حساب کاربری خود را در کمترین زمان در اکس اونیکس ایجاد کنید.