ترون

خرید ترون

tron
قیمت به دلار
0.0000
قیمت به تومان
6,917
بیشترین قیمت 24 ساعته
0 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
0 USD

خرید ترون با کمترین کارمزد

trx
IRT

فروش ترون و تبدیل ترون به ریال

trx
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-0.680 %
رتبه در مارکت
15
حجم معاملات 24 ساعته
202,415,699 USD
تعداد سکه کل
87,296,228,915
تعداد سکه در گردش
87,295,875,289

ترون بخش بزرگی از موفقیت خود را به دلیل ایده انقلابی که کمی با آن‌چه در اکثر ارزهای دیجیتال رایج به آن عادت کرده‌ایم، تفاوت دارد به دست آورده است. ترون نه فقط یک ارز دیجیتال، بلکه یک پلتفرم توزیع شده برای محتوای دیجیتال غیرمتمرکز است.

از طرف دیگر کاربردهای ترون باعث شده است، رمز ارز بومی این شبکه مانند یک ذخیره ارزش عمل کند و بسیاری آن را روشی عالی برای سرمایه گذاری و کسب سود بدانند. در صرافی آنلاین اکس اونیکس علاوه بر امکان خرید و فروش ترون و مشاهده قیمت ترون می توانید با مزایای این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری آشنا شوید. 

ترون چیست؟ معرفی شبکه و ارز دیجیتال ترون

ترون (Tron) یک سیستم عامل محبوب مبتنی بر بلاکچین است که بر اساس آن می‌توان برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کرد و محتوای رسانه ای را به اشتراک گذاشت.

از سوی دیگر از توکن ترون با حروف اختصاری TRX برای دسترسی به برخی ویژگی های نرم افزار عامل در پروتکل ترون استفاده می‌شود. بنابراین هدف اصلی توکن ترون استفاده در شبکه آن است. از این رو ترون شباهت زیادی به اتریوم دارد. 

با این حال ترون نیز یک ذخیره ارزش است و می تواند در صرافی ها معامله شود و می توان آن را به‌عنوان یک ارز دیجیتال نیز توصیف کرد.

معرفی شبکه و تاریخچه ارز دیجیتال ترون

تاریخچه ارز ترون، چرا قیمت ترون افزایش یافت؟

ترون در ابتدا با نام Tronix در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط جاستین سان ایجاد شد. در مرحله بعد شبکه ترون توسعه یافت و بنیاد ترون در‌ سال ۲۰۱۷ میلادی تاسیس شد.

در سال ۲۰۲۱ نیز جاستین سان اعلام کرد که بنیاد ترون قرار است منحل شود و ترون توسط جامعه آنلاین و غیرمتمرکز آن نگهداری شود. اگرچه او به‌عنوان سفیر ترون کار خود را ادامه خواهد داد.

توکن های ترون در ابتدا توکن‌های مبتنی بر ERC-20 بودند و تحت بلاک‌چین اتریوم کار می‌کردند. سپس در سال ۲۰۱۸ شبکه بلاکچین اختصاصی ترون راه‌اندازی شد.

در همان سال، ترون BitTorrent، بزرگترین سایت اشتراک گذاری فایل غیرمتمرکز اینترنت را خریداری کرد، که گامی ضروری در مسیر آن ها برای ایجاد زمینه فعالیت های رسانه ای در اینترنت بود. از بسیاری جهات ترون شباهت به ریپل دارد. زیرا تقریبا هم زمان و با ایده های انقلابی ارائه شدند. 

ترون چگونه کار می کند

ترون چگونه کار می کند؟

شبکه ترون بر اساس چند اصل کار می‌کند. اولین اصل این است که تمام داده های موجود در این شبکه رایگان هستند. دوم این‌که توسط یک مرجع مرکزی کنترل نمی شوند.

سوم اینکه تولیدکنندگان محتوا می توانند دارایی های دیجیتال، مانند توکن TRX یا توکن های دیگری که زیربنای TRX هستند را به عنوان پاداشی برای تلاش های خود به‌دست آورند.

همانطور که گفته شد، این امکان برای سازندگان وجود دارد که سکه ها یا توکن های خود را ایجاد کنند که می‌توانند در Dapp های آن‌ها در شبکه ترون استفاده شوند. این توکن های ایجاد شده توسط توکن اصلی Tron پشتیبانی می‌شوند.

یکی از مراحل پایانی طرح توسعه شبکه نیز شامل پشتیبانی از نرم افزارهای بازی در شبکه است. افرادی که مایل به خرید ارز دیجیتال ترون باشند نیز می‌توانند این ارز را خریداری و با فروش ارز دیجیتال ترون در قیمت مناسب کسب سود کنند.

تراکنش های بی کارمزد ترون!

یکی از شاهکارهای ترون این است که در درون خود شبکه ترون، هیچ هزینه کارمزدی برای تراکنش‌ها از شما دریافت نمی شود. البته مساله “خرید ارز دیجیتال ترون” از صرافی مساله ای دیگر است و هزینه خود را دارد.

نکته دیگری که این شبکه را کارآمد و محبوب کرده است، این است که این شبکه قادر است در هر ثانیه ۲ هزار تراکنش را پشتیبانی کند.

هزینه خرید ترون و معامله آن با دیگر ارزهای دیجیتال

قیمت ترون و تبدیل ترون به سایر ارزهای دیجیتال

خرید TRX در صرافی Tron ممکن است. منظور از صرافی ترون، صرافی هایی است که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. درست مانند صرافی اکس اونیکس.

خرید ترون در صرافی ارز دیجیتال برای شما کارمزدی را در بردارد. همچنین در صورتی که بخواهید آن را با ارزهای مانند بیت کوین یا اتریوم معاوضه کنید، برای این تبدیل هزینه‌ای از شما دریافت خواهد شد.

بنابراین قبل از خرید رمز ارز ترون حتما کارمزد صرافی ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

مزایای خرید ارز دیجیتال ترون

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید ارز دیجیتال، بررسی پروژه، اهداف، جامعه آنلاین و کاربردهای ارز دیجیتال مورد نظر‌ و شبکه آن است. برای سرمایه گذاری روی ترون نیز ما باید با چنین نکاتی آشنا باشیم و کاربردها و مزایای آن را بررسی کنیم.

این مزایا همچنین چشم انداز این پروژه را با وضوح بیشتری به ما‌ نشان خواهند داد. در ادامه با کاربردها و مزایای خرید ترون آشنا می‌شویم.

سرعت بالای تراکنش ها

تراکنش ها در درون شبکه ترون بسیار سریع هستند. این شبکه می‌تواند تا دو هزار تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی کند. چنین ظرفیتی برای تراکنش ها نوید خوبی برای کاربردهای مقیاس پذیر آینده و نشانه پتانسیل این شبکه برای ایجاد انقلابی در رسانه های آنلاین است.

برای درک این موضوع کافی است سرعت تراکنش ها در شبکه ترون را با سرعت تراکنش‌های اتریوم و بیت کوین مقایسه کنید:

  • اتریوم: ۲۵ تراکنش
  • بیت‌کوین: ۳ تا ۶ تراکنش

توانایی تولید dApp ها

داده به‌عنوان پلتفرم یا dApp یک فناوری جدید در پارادایم رایانش ابری است. در این فناوری دیگر برای مشاهده داده‌ها لزوما به سرویس‌های نرم‌افزاری نیازی نیست.

همچنین امروز ارائه داده در قالب محصول وجود دارد. ترون شبکه‌ای است که امکان تولید dApp را فراهم می‌کند. شما با ایجاد dApp در شبکه و ارائه محتوا در آن، می‌توانید دارایی های دیجیتال را در ازای کار خود دریافت کنید.

همچنین اگر علاقه‌ای به ایجاد dApp ندارید، محتوای پرشمار دیجیتالی که قبلا ایجاد شده است برای اوقات فراغت شما در این شبکه وجود دارد.

امکان حمایت مستقیم از تولیدکنندگان محتوا ترون

امکان حمایت مستقیم از تولیدکنندگان محتوا

ترون بر اساس این اعتقاد شکل گرفته است که حمایت بیشتر از تولیدکنندگان محتوا اهمیت دارد و این شبکه بستری عالی برای انجام این کار است.

اگر همین امروز از اینترنت برای تماشای محتواهای آنلاین استفاده می‌کنیم و از آن‌ها لذت می بریم، به نظر عادلانه می رسد که از تولیدکنندگان این محتواها حمایت کنیم.

نوسانات کمتر

در نواسانات اخیر‌ بازار رمز ارز، ترون تمایل کمتری به نوسان داشته است، یا بهتر است بگوییم، تغییرات قیمتی ملایم‌تری داشته است و این ویژگی به سرمایه گذاران فرصت کافی برای واکنش می دهد.

پیشرفت ترون در بازار ارز دیجیتال

پیش بینی قیمت ترون، آیا قیمت ترون افزایش پیدا می کند؟

قبل از خرید ترون، احتمالا می‌خواهید بدانید که آیا قیمت ترون در طول سال های اخیر افزایش داشته است یا نه. پاسخ این است که اگرچه ارز دیجیتال ترون هنوز یک رمز ارز نسبتا جوان به‌شمار می‌آید، اما سرعت پیشرفت آن قابل تحسین است.

ترون به‌عنوان بزرگترین شبکه غیرمتمرکز جهان برای سرگرمی، نرم افزارهای بازی، کسب و کار و اشتراک گذاری فایل، در طول سال های اخیر به جایگاه قابل توجهی دست یافته است.

جایگاه امروزی ترون نه فقط به‌خاطر سرعت رشد قیمت آن بلکه به‌خاطر توانایی آن در ادغام‌ها، اشتراک ها و همکاری با شرکت های مختلف نیز هست.

ترون در طول سال ۲۰۲۰ رکوردهای زیادی را شکست و در سال ۲۰۲۱ به بالاترین سطح قیمت خود رسید. شبکه ترون شبکه‌ای بسیار گسترده است و میلیون‌ها کاربر جدید را جذب کرده است.

علاوه بر این درهای جدیدی به روی این شبکه از جمله در روش تامین مالی غیرمتمرکز و محبوب (DeFi) باز شده است. شما همچنین برای آگاهی از قیمت فروش ارز ترون می‌توانید همین الان به سایت ما مراجعه کنید.

تاریخچه قیمت ترون، قیمت لحظه ای ترون از ابتدا تا امروز

ترون در میان ۳۰ ارز دیجیتال بزرگ در بازاری قرار دارد که نزدیک به ۱۴ هزار ارز را در خود جای داده است. ترون رشد قیمت خود را از ۰.۰۰۲ دلار شروع کرد و در سال ۲۰۱۸ به ۰.۳ دلار رسید. ترون سال ۲۰۱۸ را با قیمت ۰.۱ دلار به پایان رساند.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به ۰.۱۶ دلار رسید. رمز ارز ترون دارای پتانسیل بسیار خوبی به‌عنوان یک ارز رمزنگاری شده در اکوسیستم خود است، جایی که موارد استفاده بیشماری برای آن وجود دارد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ترون

ترون تنها در ماه های اول سال ۲۰۲۱، ترون بیش از ۱.۵ میلیارد تراکنش داشته است. ترون همچنین روزانه بیش از ۱۰۰ هزار کاربر فعال دارد و از ۱۴۰۰ dApp میزبانی می‌کند.

مجموع این فعالیت منجر به تراکنش روزانه بیش از ۱۲ میلیون دلار برای این شبکه شده است. برای دریافت قیمت روز ترون در بازار ارز دیجیتال کافی است به صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در سایت اکس اونیکس مراجعه کنید.

آشنایی با روش های خرید رمزارز ترون

ارز دیجیتال ترون، به ترونیکس (Tronix) و ترون کوین (Tron Coin) شهرت دارد و با حروف اختصاری TRX شناخته می‌شود. ترونیکس یک ارز دیجیتال بومی است که پلتفرم Tron را تقویت می‌کند.

این همان چیزی است که مصرف کنندگان در شبکه ترون از آن برای پرداخت هزینه محتوای مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. در صورت نیاز، سازندگان محتوا نیز می‌توانند از ترون کوین های خود برای پرداخت هزینه خدمات و محتواهای دیگر استفاده کنند یا آن ها را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنند.

اما این ارز دیجیتال فقط بین سازندگان و مصرف کنندگان محتوا در شبکه ترون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد‌. مورد استفاده دیگر ترون، همان روش سرمایه گذاری روی رمزارز از طریق خرید و فروش ترون است.

در ادامه با برخی از “روش های خرید و فروش ارز دیجیتال ترون” آشنا می‌شویم.

نحوه خرید ترون از صرافی خارجی

اگر می خواهید TRX بخرید، می‌توانید این کار را در صرافی های محبوبی مانند بایننس انجام دهید. با این حال، نمی‌توانید Tronix را مستقیما با استفاده از ارزهای فیات خریداری کنید.

در عوض، آن را با ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین و اتریوم مبادله می‌کنید. پس از خرید، می‌توانید آن را در یک کیف پول ارز دیجیتال مانند MyEtherWallet، ذخیره کنید.

برای آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال ترون همچنین می‌توانید از محتواهای آموزشی سایت اکس اونیکس بهره بگیرید.

نحوه خرید ترون از صرافی خارجی و ایرانی

خرید ترون از صرافی ایرانی

خرید ارز ترون از صرافی خارجی به دلیل وجود تحریم های بین المللی کار دشواری است. مساله احراز هویت در تراکنش های با حجم بالا، نیاز به سیستم‌های پرداخت بین‌المللی و امکان مسدود شدن حساب از دشواری‌های این روش است.

به همین دلیل خرید از صرافی معتبر ایرانی می تواند روشی عاقلانه باشد. ما در صرافی اکس اونیکس امکان خرید و فروش ترون را برای شما فراهم کرده‌ایم.

شما در این صرافی می توانید از روش خرید ارز ترون بدون احراز هویت استفاده کنید و در کمترین زمان اقدام به خرید و فروش ارز ترون کنید. ما همچنین در این صرافی قیمت ارز دیجیتال ترون را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار می دهیم.

برای آگاهی از قیمت ارز ترون در آینده نیز می‌توانید از روش‌های تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت استفاده کنید. همچنین در لحظه نوشتن این مطلب، قیمت ارز ترون در شرایط نزولی قرار دارد و زمان مناسبی برای خرید این رمز ارز محبوب است.

خرید ارز دیجیتال ترون از صرافی اکس اونیکس

صرافی اکس اونیکس یکی از معدود صرافی های ایرانی با بیش از 3 سال سابقه فعالیت و هزاران کاربر است. برای خرید یا فروش رمز ارز ترون کافی است در این صرافی یک حساب باز کنید.

حساب خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش ترون بپردازید. امکان تبدیل ترون به ارزهای دیجیتال محبوب بازار نیز در این صرافی برای شما فراهم شده است. برای افتتاح حساب در این صرافی همین الان می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس

چگونه می توانم ترون بخرم؟

با ثبت نام در صرافی اکس اونیکس و تکمیل فرآیند احراز هویت می توانید وارد صفحه خرید و فروش ترون شوید و معاملات خود را انجام دهید.

کارمزد ترون چقدر است؟

در صرافی اکس اونیکس ما کمترین کارمزد را برای معاملات ترون در نظر گرفته ایم

آیا خرید و فروش ترون نیاز به احراز هویت دارد؟

به دلایل امنیتی امکان خرید ترون بدون احراز هویت وجود ندارد.

چرا از اکس اونیکس ترون بخریم؟

احراز هویت سریع، پشتیبانی 24 ساعته، پرداخت با کارت شتاب و سرعت بالای معاملات مزایای خرید ترون از اکس اونیکس است.