tron

خرید و فروش tron

tron
موجودی اکس اونیکس
حداکثر tron قابل خرید از ما
415,730 tron

خرید tron

trx
IRT
زمان واریز
آنی

فروش tron به اکس اونیکس

trx
IRT
زمان واریز
آنی

سوالات متداول برای خرید tron از اکس اونیکس

احراز هویت سریع

در کمتر از 30 دقیقه

پشتیبانی حرفه ای

هر روز درکنار شما

پرداخت شتاب

با همه بانک‌های معتبر

موجودی بالا

حجم بالای معاملات روزانه

خرید و فروش ارز دیجیتال ترون، قیمت لحظه ای و آینده ترون: ارز دیجیتال ترون (TRX) یکی از ارزهای دیجیتال محبوب است که سرعت رشد بسیار بالایی داشته است.

بخش بزرگی از موفقیت ترون به دلیل ایده انقلابی آن است که کمی با آن‌چه در اکثر ارزهای دیجیتال رایج به آن عادت کرده‌ایم، تفاوت دارد. ترون نه فقط یک ارز دیجیتال، بلکه یک پلتفرم توزیع شده برای محتوای دیجیتال غیرمتمرکز است.

از طرف دیگر کاربردهای ترون باعث شده است، رمز ارز بومی این شبکه مانند یک ذخیره ارزش عمل کند و بسیاری آن را روشی عالی برای سرمایه گذاری و کسب سود بدانند.

در این مطلب از صرافی اکس اونیکس با کاربردها، مزایا و نحوه خرید ارز دیجیتال ترون آشنا می‌شویم.

معرفی شبکه و ارز دیجیتال ترون

ترون (Tron) یک سیستم عامل محبوب مبتنی بر بلاکچین است که بر اساس آن می‌توان برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کرد و محتوای رسانه ای را به اشتراک گذاشت.

از سوی دیگر از توکن ترون با حروف اختصاری TRX برای دسترسی به برخی ویژگی های نرم افزار عامل در پروتکل ترون استفاده می‌شود. بنابراین هدف اصلی توکن ترون استفاده در شبکه آن است.

با این حال ترون نیز یک ذخیره ارزش است و می تواند در صرافی ها معامله شود و می توان آن را به‌عنوان یک ارز دیجیتال نیز توصیف کرد.

خرید ارز دیجیتال ترون از صرافی
معرفی شبکه و تاریخچه ارز دیجیتال ترون

تاریخچه رمز ارز ترون

ترون در ابتدا با نام Tronix در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط جاستین سان ایجاد شد. در مرحله بعد شبکه ترون توسعه یافت و بنیاد ترون در‌ سال ۲۰۱۷ میلادی تاسیس شد.

در سال ۲۰۲۱ نیز جاستین سان اعلام کرد که بنیاد ترون قرار است منحل شود و ترون توسط جامعه آنلاین و غیرمتمرکز آن نگهداری شود. اگرچه او به‌عنوان سفیر ترون کار خود را ادامه خواهد داد.

توکن های ترون در ابتدا توکن‌های مبتنی بر ERC-20 بودند و تحت بلاک‌چین اتریوم کار می‌کردند. سپس در سال ۲۰۱۸ شبکه بلاکچین اختصاصی ترون راه‌اندازی شد.

در همان سال، ترون BitTorrent، بزرگترین سایت اشتراک گذاری فایل غیرمتمرکز اینترنت را خریداری کرد، که گامی ضروری در سفر آن ها برای ایجاد زمینه فعالیت های رسانه ای در اینترنت بود.

چرا ترون اختراع شد ؟

ترون با هدف اولیه روشنی اختراع شد، ارائه پاداش بیشتر به تولیدکنندگان محتوا در فضای اینترنت. ساختار صنعت رسانه در حال حاضر به این صورت است که چند شرکت بزرگ مانند یوتیوب، فیسبوک و اپل در مورد این‌که چه رسانه‌هایی دارای مخاطب هستند، اطلاعات زیادی دارند.

همین مساله زمینه نفوذ بالای آنها را در‌ این صنعت فراهم کرده است. آن‌ها نه تنها محتواهایی را که دیده می شوند کنترل می کنند، بلکه بخش زیادی از پول تولید شده توسط رسانه‌های دیجیتال نیز به جیب آن ها سرازیر می شود. پلتفرم ترون برای اصلاح این روند راه اندازی شد.

قیمت لحظه ای ارز ترون
ترون چگونه کار می کند

ترون با حذف رسانه های میانجی، می‌تواند به بینندگان اجازه دهد که به‌طور مستقیم از طریق شبکه ترون و با استفاده از توکن های TRX به سازندگان محتوا پاداش دهند. بنابراین مالکیت رسانه به‌طور کامل در اختیار سازنده قرار می گیرد نه این‌که بخشی از آن متعلق به یک شرکت بزرگ باشد.

ترون چگونه کار می کند ؟

شبکه ترون بر اساس چند اصل کار می‌کند. اولین اصل این است که تمام داده های موجود در این شبکه رایگان هستند. دوم این‌که توسط یک مرجع مرکزی کنترل نمی شوند.

سوم اینکه تولیدکنندگان محتوا می توانند دارایی های دیجیتال، مانند توکن TRX یا توکن های دیگری که زیربنای TRX هستند را به عنوان پاداشی برای تلاش های خود به‌دست آورند.

همانطور که گفته شد، این امکان برای سازندگان وجود دارد که سکه ها یا توکن های خود را ایجاد کنند که می‌توانند در Dapp های آن‌ها در شبکه ترون استفاده شوند. این توکن های ایجاد شده توسط توکن اصلی Tron پشتیبانی می‌شوند.

یکی از مراحل پایانی طرح توسعه شبکه نیز شامل پشتیبانی از نرم افزارهای بازی در شبکه است. افرادی که مایل به خرید ارز دیجیتال ترون باشند نیز می‌توانند این ارز را خریداری و با فروش ارز دیجیتال ترون در قیمت مناسب کسب سود کنند.

آیا ترون پول واقعی است ؟

ترون می تواند به‌عنوان یک ذخیره ارزش، یک روش سرمایه‌گذاری، راهی برای ترید و معامله با دیگر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

به این ترتیب می‌توان آن را “پول واقعی” البته از نوع دیجیتالی در نظر گرفت. با این حال، استفاده اصلی توکن ترون در شبکه ترون در ایجاد و تعامل با dApps است.

شرایط تراکنش ها در‌ درون شبکه ترون

یکی از شاهکارهای ترون این است که در درون خود شبکه ترون، هیچ هزینه کارمزدی برای تراکنش‌ها از شما دریافت نمی شود. البته مساله “خرید ارز دیجیتال ترون” از صرافی مساله ای دیگر است و هزینه خود را دارد.

نکته دیگری که این شبکه را کارآمد و محبوب کرده است، این است که این شبکه قادر است در هر ثانیه ۲ هزار تراکنش را پشتیبانی کند.

قیمت خرید ارز ترون
هزینه خرید ترون و معامله آن با دیگر ارزهای دیجیتال

هزینه خرید ترون و معامله آن با دیگر ارزهای دیجیتال

خرید TRX در صرافی Tron ممکن است. منظور از صرافی ترون، صرافی هایی است که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. درست مانند صرافی اکس اونیکس.

خرید ترون در صرافی ارز دیجیتال برای شما کارمزدی را در بردارد. همچنین در صورتی که بخواهید آن را با ارزهای مانند بیت کوین یا اتریوم معاوضه کنید، برای این تبدیل هزینه‌ای از شما دریافت خواهد شد.

بنابراین قبل از خرید رمز ارز ترون حتما کارمزد صرافی ارزهای دیجیتال را بررسی کنید.

مزایای خرید ارز دیجیتال ترون

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید ارز دیجیتال، بررسی پروژه، اهداف، جامعه آنلاین و کاربردهای ارز دیجیتال مورد نظر‌ و شبکه آن است. برای سرمایه گذاری روی ترون نیز ما باید با چنین نکاتی آشنا باشیم و کاربردها و مزایای آن را بررسی کنیم.

این مزایا همچنین چشم انداز این پروژه را با وضوح بیشتری به ما‌ نشان خواهند داد. در ادامه با کاربردها و مزایای خرید ترون آشنا می‌شویم.

سرعت بالای تراکنش ها

تراکنش ها در درون شبکه ترون بسیار سریع هستند. این شبکه می‌تواند تا دو هزار تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی کند. چنین ظرفیتی برای تراکنش ها نوید خوبی برای کاربردهای مقیاس پذیر آینده و نشانه پتانسیل این شبکه برای ایجاد انقلابی در رسانه های آنلاین است.

برای درک این موضوع کافی است سرعت تراکنش ها در شبکه ترون را با سرعت تراکنش‌های اتریوم و بیت کوین مقایسه کنید:

  • اتریوم: ۲۵ تراکنش
  • بیت‌کوین: ۳ تا ۶ تراکنش

توانایی تولید dApp ها

داده به‌عنوان پلتفرم یا dApp یک فناوری جدید در پارادایم رایانش ابری است. در این فناوری دیگر برای مشاهده داده‌ها لزوما به سرویس‌های نرم‌افزاری نیازی نیست.

همچنین امروز ارائه داده در قالب محصول وجود دارد. ترون شبکه‌ای است که امکان تولید dApp را فراهم می‌کند. شما با ایجاد dApp در شبکه و ارائه محتوا در آن، می‌توانید دارایی های دیجیتال را در ازای کار خود دریافت کنید.

همچنین اگر علاقه‌ای به ایجاد dApp ندارید، محتوای پرشمار دیجیتالی که قبلا ایجاد شده است برای اوقات فراغت شما در این شبکه وجود دارد.

نحوه فروش ارز ترون
امکان حمایت مستقیم از تولیدکنندگان محتوا ترون

امکان حمایت مستقیم از تولیدکنندگان محتوا

ترون بر اساس این اعتقاد شکل گرفته است که حمایت بیشتر از تولیدکنندگان محتوا اهمیت دارد و این شبکه بستری عالی برای انجام این کار است.

اگر همین امروز از اینترنت برای تماشای محتواهای آنلاین استفاده می‌کنیم و از آن‌ها لذت می بریم، به نظر عادلانه می رسد که از تولیدکنندگان این محتواها حمایت کنیم.

سبک جدیدی از تمرکززدایی

ترون بسیار شبیه بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری عمل می‌کند. با این حال، رویکرد آن به تمرکززدایی کمی متفاوت است. در حالی که بیت کوین تلاش می کند واسطه‌های مالی مانند بانک‌ها را حذف کند.

ترون می‌خواهد واسطه‌های محتوا مانند یوتیوب و سرویس فیلم و محتوای نتفلیکس را حذف کند. البته منظور از حذف، حذف به‌عنوان واسطه است.

بدون واسطه ها، مصرف‌کنندگان یا علاقمندان انواع محتوای صوتی، متنی و تصویری می‌توانند محتوای خود را مستقیما از سازندگان دریافت کنند. این یعنی دیگر به پرداخت هزینه های سنگین مانند هزینه خرید اشتراک برخی از پلتفرم‌های نشر محتوا نیازی نیست.

از سوی دیگر، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند پول بیشتری به‌دست آورند، زیرا هیچ واسطه ای برای کاهش پرداخت کامل هزینه به آن‌ها وجود ندارد. همچنین آن‌ها می توانند محتوای خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهند.

ادغام سودآوری و کارایی

به گفته جاستین سان، بنیان‌گذار و مدیر عامل بنیاد ترون، شبکه ترون ادغام فناوری بلاکچین را در زندگی روزمره مردم آسانتر کرده است.

این شبکه با به دست آوردن پلتفرم های محبوبی مانند Steemit به این مهم دست یافته است، که به‌راحتی می‌تواند منفعت مالی، مزایا و کارایی کریپتو را برای کاربران در جهان به ارمغان آورد.

این شرکت همچنین با شرکت هایی مانند سامسونگ همکاری کرده است و این موضوع این امکان را به آن می‌دهد تا فناوری خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد.

نوسانات کمتر

در نواسانات اخیر‌ بازار رمز ارز، ترون تمایل کمتری به نوسان داشته است، یا بهتر است بگوییم، تغییرات قیمتی ملایم‌تری داشته است و این ویژگی به سرمایه گذاران فرصت کافی برای واکنش می دهد.

پیش بینی قیمت ترون
پیشرفت ترون در بازار ارز دیجیتال

پیشرفت ترون در بازار ارز دیجیتال

قبل از خرید ترون، احتمالا می‌خواهید بدانید که آیا قیمت ترون در طول سال های اخیر افزایش داشته است یا نه. پاسخ این است که اگرچه ارز دیجیتال ترون هنوز یک رمز ارز نسبتا جوان به‌شمار می‌آید، اما سرعت پیشرفت آن قابل تحسین است.

ترون به‌عنوان بزرگترین شبکه غیرمتمرکز جهان برای سرگرمی، نرم افزارهای بازی، کسب و کار و اشتراک گذاری فایل، در طول سال های اخیر به جایگاه قابل توجهی دست یافته است.

جایگاه امروزی ترون نه فقط به‌خاطر سرعت رشد قیمت آن بلکه به‌خاطر توانایی آن در ادغام‌ها، اشتراک ها و همکاری با شرکت های مختلف نیز هست.

ترون در طول سال ۲۰۲۰ رکوردهای زیادی را شکست و در سال ۲۰۲۱ به بالاترین سطح قیمت خود رسید. شبکه ترون شبکه‌ای بسیار گسترده است و میلیون‌ها کاربر جدید را جذب کرده است.

علاوه بر این درهای جدیدی به روی این شبکه از جمله در روش تامین مالی غیرمتمرکز و محبوب (DeFi) باز شده است. شما همچنین برای آگاهی از قیمت فروش ارز ترون می‌توانید همین الان به سایت ما مراجعه کنید.

تاریخچه قیمت ترون

ترون در میان ۳۰ ارز دیجیتال بزرگ در بازاری قرار دارد که نزدیک به ۱۴ هزار ارز را در خود جای داده است. ترون رشد قیمت خود را از ۰.۰۰۲ دلار شروع کرد و در سال ۲۰۱۸ به ۰.۳ دلار رسید. ترون سال ۲۰۱۸ را با قیمت ۰.۱ دلار به پایان رساند.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به ۰.۱۶ دلار رسید. رمز ارز ترون دارای پتانسیل بسیار خوبی به‌عنوان یک ارز رمزنگاری شده در اکوسیستم خود است، جایی که موارد استفاده بیشماری برای آن وجود دارد.

قیمت خرید و فروش ارز ترون
تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ترون

ترون تنها در ماه های اول سال ۲۰۲۱، ترون بیش از ۱.۵ میلیارد تراکنش داشته است. ترون همچنین روزانه بیش از ۱۰۰ هزار کاربر فعال دارد و از ۱۴۰۰ dApp میزبانی می‌کند.

مجموع این فعالیت منجر به تراکنش روزانه بیش از ۱۲ میلیون دلار برای این شبکه شده است. برای دریافت قیمت روز ترون در بازار ارز دیجیتال کافی است به صفحه قیمت ارزهای دیجیتال در سایت اکس اونیکس مراجعه کنید.

آشنایی با روش های خرید رمزارز ترون

ارز دیجیتال ترون، به ترونیکس (Tronix) و ترون کوین (Tron Coin) شهرت دارد و با حروف اختصاری TRX شناخته می‌شود. ترونیکس یک ارز دیجیتال بومی است که پلتفرم Tron را تقویت می‌کند.

این همان چیزی است که مصرف کنندگان در شبکه ترون از آن برای پرداخت هزینه محتوای مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. در صورت نیاز، سازندگان محتوا نیز می‌توانند از ترون کوین های خود برای پرداخت هزینه خدمات و محتواهای دیگر استفاده کنند یا آن ها را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنند.

اما این ارز دیجیتال فقط بین سازندگان و مصرف کنندگان محتوا در شبکه ترون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد‌. مورد استفاده دیگر ترون، همان روش سرمایه گذاری روی رمزارز از طریق خرید و فروش ترون است.

در ادامه با برخی از “روش های خرید و فروش ارز دیجیتال ترون” آشنا می‌شویم.

نحوه خرید ترون از صرافی خارجی

اگر می خواهید TRX بخرید، می‌توانید این کار را در صرافی های محبوبی مانند بایننس انجام دهید. با این حال، نمی‌توانید Tronix را مستقیما با استفاده از ارزهای فیات خریداری کنید.

در عوض، آن را با ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین و اتریوم مبادله می‌کنید. پس از خرید، می‌توانید آن را در یک کیف پول ارز دیجیتال مانند MyEtherWallet، ذخیره کنید.

برای آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال ترون همچنین می‌توانید از محتواهای آموزشی سایت اکس اونیکس بهره بگیرید.

خرید ترون از صرافی ایرانی
نحوه خرید ترون از صرافی خارجی و ایرانی

خرید ترون از صرافی ایرانی

خرید ارز ترون از صرافی خارجی به دلیل وجود تحریم های بین المللی کار دشواری است. مساله احراز هویت در تراکنش های با حجم بالا، نیاز به سیستم‌های پرداخت بین‌المللی و امکان مسدود شدن حساب از دشواری‌های این روش است.

به همین دلیل خرید از صرافی معتبر ایرانی می تواند روشی عاقلانه باشد. ما در صرافی اکس اونیکس امکان خرید و فروش ترون را برای شما فراهم کرده‌ایم.

شما در این صرافی می توانید از روش خرید ارز ترون بدون احراز هویت استفاده کنید و در کمترین زمان اقدام به خرید و فروش ارز ترون کنید. ما همچنین در این صرافی قیمت ارز دیجیتال ترون را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار می دهیم.

برای آگاهی از قیمت ارز ترون در آینده نیز می‌توانید از روش‌های تحلیل تکنیکال نمودارهای قیمت استفاده کنید. همچنین در لحظه نوشتن این مطلب، قیمت ارز ترون در شرایط نزولی قرار دارد و زمان مناسبی برای خرید این رمز ارز محبوب است.

خرید ارز دیجیتال ترون از صرافی اکس اونیکس

صرافی اکس اونیکس یکی از معدود صرافی های ایرانی با بیش از 3 سال سابقه فعالیت و هزاران کاربر است. برای خرید یا فروش رمز ارز ترون کافی است در این صرافی یک حساب باز کنید.

حساب خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش ترون بپردازید. امکان تبدیل ترون به ارزهای دیجیتال محبوب بازار نیز در این صرافی برای شما فراهم شده است. برای افتتاح حساب در این صرافی همین الان می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید.