پولکادات

خرید پولکادات

polkadot
قیمت به دلار
6.0000
قیمت به تومان
378,332
بیشترین قیمت 24 ساعته
7 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
6 USD

خرید پولکادات با کمترین کارمزد

DOT
IRT

فروش پولکادات و تبدیل پولکادات به ریال

DOT
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-4.870 %
رتبه در مارکت
17
حجم معاملات 24 ساعته
192,518,315 USD
تعداد سکه کل
1,456,438,136
تعداد سکه در گردش
1,375,489,003

خرید ارز دیجیتال پولکادات، یک سرمایه گذاری مطمئن: در بازار ارزهای دیجیتال هرروزه رمزارزهای زیادی عرضه می شوند تا با رمزارزهای بزرگ رقابت کنند و از نظر ارزش و کاربرد آن ها را شکست دهند.

بسیاری از این پروژه ها به علت عدم برخورداری از پشتوانه قوی و برنامه ریزی مناسب شکست می خورند اما برخی از آن ها می توانند مسیر خود را در این بازار پر رقیب باز کنند.

ارز دیجیتال پولکادات یکی از همین رمزارزها است که باوجود جدید بودن توانسته سهم بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص دهد. به علت قابلیت های جذاب و زیاد این ارز، فعالان بازار کریپتوکارنسی تمایل زیادی به خرید پولکادات دارند و این آلت کوین هر روز محبوب تر می شود.

در این مطلب با این رمزارز مدرن و کاربردی و روش خرید پولکادات از یک صرافی معتبر ایرانی آشنا می شویم.

خرید ارز پولکادات
تاریخچه شکل گیری ارز دیجیتال پولکادات و بنیان گذاران آن

تاریخچه شکل گیری ارز دیجیتال پولکادات و بنیان گذاران آن

شبکه بلاک چین اصلی ترین رکن ارزهای دیجیتال است و رمزارزهای مطرح مانند بیت کوین و اتریوم شبکه بلاک چین مخصوص به خود را دارند. یکی از مشکلات بزرگ این شبکه ها، عدم مقیاس پذیری و ارتباط میان آن ها است.

فعالان بازار ارز دیجیتال نمی توانند میان این شبکه ها تراکنش های خود را انجام دهند و برای بهره مند شدن از قابلیت های یک شبکه بلاک چین مجبور به جابه جایی رمزارزهای خود هستند.

همچنین این امر باعث می شود که انجام تراکنش ها در شبکه های بلاک چین محدود باشند و سرعت آن ها کاهش و کارمزد آن ها افزایش یابد. به همین خاطر در سال 2017 گاوین وود با همکاری رابرت هابرمایر و پیتر چابان پروژه رمزارز پولکادات را آغاز و به بازار عرضه کرد.

هدف از عرضه پولکادات ایجاد یک شبکه بلاک چین مقیاس پذیر بود که افراد بتوانند با استفاده از آن، در شبکه ای از بلاک چین های هماهنگ تراکنش های خود را با سرعت بالا و هزینه پایین انجام دهند.

با حضور قراردادهای هوشمند در دنیای کریپتوکارنسی اهمیت هماهنگی میان شبکه های بلاک چین بیشتر از هروقت احساس می شود و به همین خاطر پولکادات را می توان یکی از آینده دارترین رمزارزهای بازار ارزهای دیجیتال دانست.

این امر برای کسانی که قصد خرید پولکادات را دارند اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که آن ها با خرید این ارز دیجیتال، روی یکی از آینده دارترین رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند.

ارز دیجیتال پولکادات چگونه عمل می کند ؟

اگر بخواهیم با زبان ساده و بدون پیچیدگی عملکرد پولکادات را توضیح دهیم، باید بگوییم که پولکادات در واقع عملکردی مشابه با اینترنت دارد. اینترنت پلتفرم های مختلف را به یکدیگر متصل می کند و افراد می توانند از طریق این پلتفرم ها امور روزانه خود را بگذرانند.

پولکادات نیز یک واسطه برای شبکه های بلاک چین مختلف است که این شبکه ها برای ارتباط بهتری و راحتی کار کاربران، به یکدیگر متصل می کند.

قیمت خرید ارز دیجیتال پولکادات
ارز دیجیتال پولکادات چگونه عمل می‌کند

شما با استفاده از پولکادات می توانید هر نوع داده مانند تراکنش ها را میان انواع شبکه های بلاک چین ارسال و دریافت کنید. شبکه بلاک چین پولکادات در واقع جزو نسل سوم شبکه های بلاک چین به شمار می آید.

افراد با خرید ارز دیجیتال پولکادات می توانند یک حق رای برای آینده شبکه بلاک چین این رمزارز خریداری کنند.

پنج دلیل برای خرید ارز پولکادات

فعالان بازار ارزهای دیجیتال به دنبال دلایلی هستند که خرید رمزارزهای مختلف را برای آن ها توجیه کند. این دلایل باید به بنیاد رمزارزها و ویژگی های آن ها مرتبط باشد.

دلایل زیادی برای خرید ارز پولکادات وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به مقیاس پذیری، مارکت کپ بزرگ، تیم توسعه دهنده قدرتمند و نقدینگی مناسب اشاره کرد. با پنج دلیل برای خرید ارز دیجیتال پولکادات آشنا می شویم.

ارز دیجیتال پولکادات مارکت کپ بزرگی دارد

یکی از مهم ترین مولفه ها در برتری یک رمزارز، مارکت کپ آن است. هرچه مارکت کپ یک ارز دیجیتال بزرگتر باشد، به این معنی است که افراد بیشتری آن را خرید و فروش می کنند.

این امر از آن جهت اهمیت دارد که معامله گران و سرمایه گذاران عموما به سراغ رمزارزهایی می روند که بنیاد قوی و شرایط مناسبی دارند. مارکت کپ پولکادات یکی از بزرگ ترین مارکت کپ های بازار کریپتوکارنسی است و شما می توانید با خرید ارز دیجیتال پولکادات، سرمایه گذاری بسیار مطمئنی را تجربه کنید.

خرید و فروش پولکادات
پولکادات قابلیت سفارشی سازی بالایی دارد

پولکادات قابلیت سفارشی سازی بالایی دارد

یکی از جذاب ترین دلایلی که بسیاری از فعلان بازار کریپتوکارنسی به سمت خرید پولکادات جذب می شوند، قابلیت سفارشی سازی بالای شبکه این رمزارز است. همان طور که می دانید هر شبکه بلاک چین قابلیت های محدودی دارد و یک شبکه بلاک چین نمی تواند تمام قابلیت ها را داشته باشد.

به همین خاطر استفاده از شبکه بلاک چینی که بتوان با انجام برخی تغییرات قابلیت های جدیدی را در آن به وجود آورد، می تواند یک گزینه بسیار جذاب باشد. شبکه پولکادات به دیگر شبکه های بلاک چین این امکان را می دهد که پلتفرم خود را شخصی سازی کنند تا از قابلیت های بلاک چین های دیگر نیز بهره مند شوند.

تیم توسعه دهنده پولکادات بسیار قدرتمند است

پشت هر رمزارز موفق یک تیم توسعه دهنده قدرتمند وجود دارد. امنیت و کارایی شبکه رمزارزها اهمیت بسیار زیادی دارد و کیفیت این مولفه ها رابطه مستقیمی با تیم توسعه دهنده شبکه بلاک چین رمزارزها دارد.

یکی از مهم ترین دلایلی که خرید پولکادات را جذاب می کند، تیم توسعه دهنده قدرتمند آن است. پروژه پولکادات توسط یک تیم ماهر، باتجربه و متخصص رهبری می شود. باید اشاره داشت که پروژه پولکادات توسط یکی از توسعه دهندگان ارز دیجیتال مشهور اتریوم و گاوین وود توسعه داده شده است.

گاوین وود یکی از بنیان گذاران اصلی زبان برنامه نویسی سالیدیتی (Solidity) می باشد. به همین خاطر افراد با خرید پولکادات می توانند سرمایه گذاری بسیار مطمئنی را تجربه کنند.

نقدینگی پولکادات بسیار مناسب است

میزان نقدینگی یک رمزارز رابطه مستقیمی با میزان تقاضا برای آن دارد. هرچه نقدینگی یک رمزارز بیشتر باشد، امکان خرید و فروش آن آسان تر است و افراد می توانند راحت تر این ارز دیجیتال را به فروش برسانند.

میزان نقدینگی بر اساس حجم روزانه معاملات محاسبه می شود و پولکادات از این نظر، یکی از بهترین رمزارزهای بازار است. شما همیشه می توانید خریداران زیادی برای پولکادات های خود پیدا کنید و آن ها را بدون افت قیمت به فروش برسانید.

خرید ارز دیجیتال dot
پولکادات مشکلات میان بلاک چین ها را حل می کند

پولکادات مشکلات میان بلاک چین ها را حل می کند

همان طور که اشاره شد، هدف رمزارز پولکادات رفع مشکل ارتباط میان تراکنش ها است. شما با خرید پولکادات می توانید از قابلیت های شبکه های بلاک چین مختلف استفاده کنید و تراکنش های خود را در سریع ترین زمان ممکن و با پایین ترین کارمزد تکمیل نمایید.

به همین خاطر یکی از مهم ترین دلایل خرید پولکادات، قابلیت مقیاس پذیری و حل مشکلات ارتباطی میان شبکه های بلاک چین مختلف است.

قیمت روز ارز دیجیتال پولکادات در بازار کریپتوکارنسی

همان طور که می دانید قیمت لحظه ای پولکادات در هر ثانیه تغییر می کند و نمی توان عدد مشخصی را برای آن بیان کرد. اما در لحظه نگارش این مطلب، پولکادات در محدوده قیمتی 9 الی 10 دلار قرار دارد و در این بازه دچار نوسان می شود.

قیمت پولکادات در نوامبر سال 2021 توانست به نقطه اوج خود برسد. در این مقطع نرخ ارز پولکادات 55 دلار بود اما بعد از گذشت مدتی و با ریزش بازار ارزهای دیجیتال، نرخ قیمت این ارز افت شدیدی را تجربه کرد.

آینده قیمت ارز پولکادات چگونه است ؟

قیمت پولکادات را می توان در دو بازه کوتاه مدت و بلند مدت پیش بینی کرد. پیش بینی قیمت پولکادات در کوتاه مدت وابستگی زیادی به شرایط بازار کریپتوکارنسی در این بازه دارد.

باتوجه به ریزش های اخیر بازار ارزهای دیجیتال احتمالا این رمزارز نیز درگیر نوسانات کوتاه مدتی باشد. از طرف دیگر در بازه بلند مدت می توان روند بسیار مناسبی را برای این رمزارز پیش بینی کرد.

چرا که باتوجه به آینده شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال و قابلیت های جذاب آن، پولکادات یکی از بهترین و آینده دارترین رمزارزهای بازار ارزهای دیجیتال به شمار می آید.

اگر دید شما به بازار رمزارزها بلند مدتی است، خرید این رمزارز می تواند گزینه بسیار مناسب برای شما باشد و با خرید پولکادات در آینده بتوانید سود بسیار مناسبی به دست آورید.

نحوه خرید ارز پولکادات
نحوه خرید ارز پولکادات چگونه است

نحوه خرید ارز پولکادات چگونه است ؟

روش های زیادی برای خرید ارز دیجیتال پولکادات وجود دارد که هر یک از آن ها معایب و مزایای خود را دارند. از جمله این روش ها می توان به خرید ارز پولکادات از صرافی های ایرانی، خارجی و غیرمتمرکز اشاره کرد.

شایان ذکر است که خرید این رمزارز از صرافی های ایرانی به علت عدم وجود محدودیت هایی مانند احراز هویت با پاسپورت، از دیگر روش های خرید این رمزارز گزینه بهتری برای کاربران ایرانی است. در ادامه با “انواع روش های خرید ارز پولکادات” آشنا می شویم.

خرید ارز dot از صرافی خارجی

ارز دیجیتال پولکادات در بسیاری از صرافی های معتبر خارجی مانند کوین بیس لیست شده است و فعالان بازار ارزهای دیجیتال می توانند این رمزارز از این صرافی های آنلاین خریداری کنند.

باید اشاره داشت که صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی محدودیت های زیادی دارند و ریسک انجام معامله از طریق این صرافی ها بسیار زیاد است.

برای مثال این امکان وجود دارد که حساب کاربری کاربران ایرانی در این صرافی ها مسدود شوند و دارایی های این افراد بلوکه شوند. به همین خاطر خرید این ارز دیجیتال را از صرافی های خارجی به شما توصیه نمی کنیم.

خرید ارز دیجیتال dot از صرافی های غیرمتمرکز

باتوجه به این که شبکه بلاک چین ارز دیجیتال پولکادات جزو نسل سوم شبکه های بلاک چین است، افراد این امکان را دارند که این ارز دیجیتال را از صرافی های غیرمتمرکز نیز خریداری کنند.

باید اشاره داشت که خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی های غیرمتمرکز پیچیدگی های خاص خود را دارد و بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال با این صرافی ها و خدمات آن ها آشنایی ندارند، خرید و فروش از طریق این صرافی ها برای بیشتر افراد دشوار است.

خرید پولکادات از صرافی ایرانی
خرید پولکادات از صرافی ایرانی

خرید پولکادات از صرافی ایرانی

می توان گفت “بهترین روش خرید پولکادات” برای معامله گران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال، خرید این رمزارز از طریق صرافی های ایرانی معتبر مانند اکس اونیکس است.

افراد می توانند با ایجاد یک حساب کاربری و صرفا با یک شماره تلفن در این صرافی ها ثبت نام کنند و با ریال و از طریق کارت بانکی خود، کیف پول حساب کاربری خود را شارژ نمایند.

بعد از این مرحله افراد می توانند به سادگی انواع ارزهای دیجیتال از جمله پولکادات را از طریق صرافی های ایرانی خریداری کنند.

مزایای خرید و فروش پولکادات در صرافی های ایرانی

همان طور که اشاره شد، خرید پولکادات از صرافی های ایرانی بهترین روش خرید این رمزارز نسل سومی است. خرید این رمزارز از صرافی های ایرانی مزایایی دارد که فعالان بازار کریپتوکارنسی را به استفاده از خدمات این صرافی ها مجاب می کند.

این مزایا عبارت اند از:

  • عدم نیاز به پاسپورت برای احراز هویت: برخلاف صرافی های خارجی که افراد برای انجام معاملات در آن ها نیاز به احراز هویت دارند، در صرافی های ایرانی معتبر مانند اکس اونیکس برای احراز هویت به پاسپورت نیازی نیست و افراد صرفا با یک شماره تلفن می توانند در این صرافی ها احراز هویت کنند و معاملات خود را انجام دهند
  • واریز و برداشت ریالی در صرافی های ایران: برای واریز پول به کیف پول صرافی های خارجی افراد به کردیت کارت یا حساب های خارجی نیاز دارند. درصورتی که در صرافی های ایرانی شما می توانید از طریق حساب ریالی خود با استفاده از کارت بانکی، حساب خود را شارژ کنید
  • امکان خرید و فروش پولکادات بدون ریسک مسدود شدن حساب کاربری: در صرافی های ایرانی برخلاف صرافی های خارجی خبری از مسدود شدن حساب کاربری نیست و افراد می توانند با خیالی راحت در این صرافی ها معاملات خود را انجام دهند.
خرید رمزارز پولکادات از صرافی معتبر
خرید آسان رمزارز پولکادات از صرافی معتبر اکس اونیکس

خرید آسان رمزارز پولکادات از صرافی معتبر اکس اونیکس

ارز دیجیتال پولکادات یکی از آینده دارترین ارزهای دیجیتال است که باتوجه به قابلیت های آن، می توان آینده بسیار خوبی را برای پولکادات تصور کرد.

به همین خاطر شما می توانید این رمزارز جذاب را از صرافی معتبر ایرانی اکس اونیکس با کم ترین کارمزد و بدون نیاز به کردیت کارت خریداری کنید. صرافی اکس اونیکس یکی از معتبرترین صرافی های ایرانی است که معامله گران زیادی از خدمات آن استفاده می کنند.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس