یت کوین کش

خرید یت کوین کش

bitcoincash
قیمت به دلار
483.0000
قیمت به تومان
27,768,458
بیشترین قیمت 24 ساعته
495 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
484 USD

خرید یت کوین کش با کمترین کارمزد

BCH
IRT

فروش یت کوین کش و تبدیل یت کوین کش به ریال

BCH
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-1.950 %
رتبه در مارکت
18
حجم معاملات 24 ساعته
81,660,627 USD
تعداد سکه کل
21,000,000
تعداد سکه در گردش
19,710,981

خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین کش از صرافی آنلاین: بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار رمزارزها بود که توانست انقلابی بزرگ در بازارهای مالی به وجود آورد. اما این رمزارز بدون عیب نیست و بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال از سرعت پایین تراکنش های بیت کوین ناراضی هستند.

با استفاده از بیت کوین فقط می توان در هر ثانیه هفت تراکنش انجام داد. این امر برای یکی از بزرگ ترین ارزهای دیجیتال یک نکته منفی به شمار می آید. به همین خاطر گروهی از کامیونیتی بیت کوین، آلت کوینی با نام بیت کوین کش را توسعه دادند.

معامله گران و فعالان بازار کریپتوکارنسی می توانند از بیت کوین کش به عنوان پول برای پرداخت هزینه های خود استفاده کنند. در این مطلب با نحوه خرید بیت کوین کش و تحلیل قیمت آن آشنا می شویم.

بیت کوین کش چیست ؟

ایده اولیه رمزارزها بر این اساس بود که افراد بتوانند با استفاده از آن ها هزینه تراکنش های خود را پرداخت کنند. به عبارت دیگر رمزارزها قرار بود جای پول را بگیرند و افراد دیگر نیازی به استفاده از ارزهای رایج مانند دلار یا یورو برای پرداخت هزینه های خود نداشته باشند.

خرید بیت کوین کش
خرید بیت کوین کش، راهی برای پرداخت هزینه ها با بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین رمزارز مطابق همین ایده توسعه پیدا کرد و رشد یافت اما به علت محدودیت هایی که در تعداد و سرعت انجام تراکنش ها با بیت کوین وجود داشت، این ایده نتوانست از طریق بیت کوین موفق شود.

به همین خاطر معامله گران به سراغ رمزارزهای دیگر مانند اتریوم رفتند تا از طریق شبکه لایتنینگ تراکنش های خود را انجام دهند. برخی از اعضای کامیونیتی بیت کوین که معتقد بودند هدف اصلی بیت کوین، جایگزین شدن با پول های رایج بود.

در سال 2017 ارز دیجیتال بیت کوین کش را به دنیای کریپتوکارنسی معرفی کردند. کش (Cash) در زبان فارسی به معنای پول است و این افراد برای توسعه امکان انجام سریع تر و بهتر تراکنش ها، این رمزارز را توسعه دادند.

باید اشاره داشت که بیت کوین کش در واقع نسخه فورک شده خود بیت کوین است و از نظر ساختار و امنیت تفاوتی با بیت کوین ندارد.

چه تفاوتی میان بیت کوین و Bitcoin Cash وجود دارد ؟

اصلی ترین تفاوت میان بیت کوین کش و بیت کوین در سرعت تراکنش ها و قیمت کارمزد است. میانگین تعداد تراکنش ها در یک بلاک بیت کوین کش می تواند تا 25 برابر بیت کوین باشد.

در یک آزمایش در سال 2018 میانگین تعداد تراکنش ها در یک بلاک بیت کوین 1000 الی 1500 تراکنش و در بیت کوین کش چیزی در حدود 25000 تراکنش بود. این امر به علت تفاوت اندازه بلاک بیت کوین و بیت کوین کش است. بلاک بیت کوین یک مگابایت و بلاک بیت کوین کش 32 مگابایت می باشد.

به همین خاطر تعداد تراکنش هایی که بیت کوین کش می تواند در یک ثانیه پردازش کند، بسیار بیشتر از تعداد تراکنش های بیت کوین است. به علت افزایش تعداد تراکنش ها و کاهش ترافیک، کارمزد این رمزارز نسبت به بیت کوین پایین تر است.

شایان ذکر است که برای معامله گرانی که قصد پرداخت هزینه های خود را با ارزهای دیجیتال دارند، خرید بیت کوین کش می تواند گزینه بسیار ایده آلی باشد.

بیت کوین و بیت کوین کش، ارزش کدام بالاتر است ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افرادی که قصد خرید بیت کش را دارند پیش بیاید، تفاوت ارزشی بیت کوین و بیت کوین کش است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، ارزش بیت کوین بسیار بالاتر از ارزش بیت کوین کش است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش
تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش، کدام ارزش بالاتری دارد

به همین خاطر برخی افراد ممکن است در خرید بیت کوین کش تردید داشته باشند اما باید اشاره داشت که این امر به معنی بی ارزش بودن این رمزارز نیست.

تفاوت قیمتی میان بیت کوین و بیت کوین کش دلایل زیادی دارد که به ارزش این رمزارز جذاب مرتبط نیستند. برای مثال معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که به علت سرعت بالا و کارمزد پایین تراکنش ها در این رمزارز، ارزش بیت کوین کش از بیت کوین پایین تر است.

همچنین باید اشاره داشت که به طور کلی و باوجود همه نواقص، بیت کوین بزرگ ترین و مشهورترین ارز دیجیتال بازار است و افراد بیشتری تمایل به خرید آن دارند.

دلایل خرید ارز بیت کوین کش

باوجود ارزش پایین تر بیت کوین کش به نسبت بیت کوین، دلایل بسیار زیادی وجود دارد که خرید بیت کوین کش را برای معامله گران و سرمایه گذاران جذاب می کند. این دلایل بیشتر روی مقیاس پذیری و تفاوت های میان این رمزارز و بیت کوین متمرکز هستند.

دلایل خرید بیت کوین کش عبارت اند از:

  • عدم نیاز به تایید تراکنش ها با استفاده از بیت کوین کش
  • سرعت و حجم بیشتر تراکنش ها با استفاده از بیت کوین کش
  • امکان اضافه شدن قراردادهای هوشمند به بیت کوین کش در آینده
خرید و فروش بیت کوین کش
نحوه عملکرد بیت کوین کش Bitcoin Cash چگونه است

نحوه عملکرد Bitcoin Cash چگونه است ؟

یکی از مهم ترین مولفه هایی که معامله گران در هنگام خرید بیت کوین کش به آن توجه می کنند، نحوه عملکرد این رمزارز است. بلاک چین بیت کوین کش مخصوص به خود این رمزارز است و با الگوریتم امنیتی ماینینگ یا اثبات کار فعالیت می کند.

باید اشاره داشت که تاریخچه تراکنش ها و پایگاه داده های بیت کوین کش نیز با بیت کوین مشابه هستند. در اوایل توسعه این رمزارز، برای تنظیم مقدار استخراج بیت کوین کش از الگوریتم تنظیم سختی (DDA) استفاده می شد.

اما بعد از گذشت مدتی و برای افزایش جذابیت استخراج این ارز دیجیتال، توسعه دهندگان بیت کوین کش الگوریتم EDA را نیز به شبکه این رمزارز اضافه کردند.

با اضافه شدن این الگوریتم، سختی استخراج بیت کوین کش 20 درصد کاهش پیدا کرد. این امر برای افرادی که قصد خرید بیت کوین کش را داشتند اهمیت زیادی داشت. چرا که باعث افزایش سرعت تراکنش ها و کاهش کارمزد می شد.

تاریخچه قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش در اولین روز عرضه خود توانست قیمت 360 دلار را ثبت کند. شیب رشد قیمت بیت کوین کش در چند ماه اولیه بسیار زیاد بود و طی پنج ماه توانست به قیمت اوج خود تا به امروز یعنی 4355 دلار برسد.

قیمت بیت کوین کش به تومان در این مقطع چیزی در حدود 120 میلیون تومان بود و بعد از مدتی کوتاه قیمت این رمزارز شیبی نزولی پیدا کرد به نصف قیمت عرضه خود رسید. باید اشاره داشت که این امر به علت کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سال 2018 بود که تمام رمزارزها سقوط قیمتی شدیدی را تحمل کردند.

قیمت بیت کوین کش در آینده
تحلیل قیمت بیت کوین کش در آینده

تحلیل قیمت بیت کوین کش در آینده

قیمت بیت کوین کش در زمان نگارش این مطلب، چیزی در حدود 192 دلار است و حجمی در حدود 3.6 میلیارد دلار دارد. در میان سال های 2021 الی 2022 بیت کوین کش توانست مقداری از افت قیمتی خود را جبران کند.

اما با ریزش دوباره بازار ارزهای دیجیتال، قیمت این رمزارز دوباره روندی کاهشی را در پیش گرفت. “پیش بینی قیمت بیت کوین کش در آینده” به عوامل مختلفی مانند شرایط بازار ارزهای دیجیتال و نرخ بهره کشور آمریکا بستگی دارد.

با این حال باتوجه به این که بازار ارزهای دیجیتال دوباره در یک روند نوسانی قرار گرفته است، به احتمال زیاد قیمت بیت کوین کش در این روند نوسانی باشد.

اگر قصد خرید بیت کوین کش را دارید، باید توجه داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال تا مدتی دیگر در یک روند نوسانی قرار دارد و افراد باید مراقب سرمایه های خود در این بازار باشند.

آموزش خرید و فروش بیت کوین کش

با ویژگی ها و مزایای بیت کوین کش آشنا شدیم. در مرحله بعدی به سراغ آموزش خرید و فروش این رمزارز جذاب می رویم. به طور کلی افراد می توانند از طریق دو روش اقدام به خرید و فروش بیت کوین کش کنند.

باید اشاره داشت که “نحوه فروش بیت کوین کش” با نحوه خرید این رمزارز تفاوتی ندارد و می توان خرید و فروش این رمزارز را از هر دو روش انجام داد. این دو روش شامل خرید و فروش بیت کش از طریق صرافی های داخلی و خارجی هستند که  هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند.

با آموزش نحوه خرید و فروش بیت کوین کش آشنا می شویم.

آموزش خرید و فروش بیت کوین کش
آموزش خرید و فروش بیت کوین کش

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش از صرافی های خارجی

می توان گفت تمام فعالان خارجی بازار کریپتوکارنسی از طریق صرافی های خارجی بیت کوین کش را خرید و فروش می کنند. صرافی های خارجی برای افراد ساکن در خارج از کشور گزینه بسیار مناسبی هستند اما ایرانیان برای استفاده از خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال در این صرافی ها محدودیت های زیادی دارند.

برای مثال صرافی های خارجی اکانت ایرانیان را به علت تحریم ها مسدود می کنند.

همچنین خدمات پشتیبانی این صرافی ها برای کاربران ایرانی در دسترس نیست و ایرانیان نمی توانند از تمام خدمات این صرافی ها استفاده کنند. برای خرید و فروش بیت کوین کش در این صرافی ها شما نیاز به احراز هویت از طریق پاسپورت دارید که این امر نیز برای ایرانیان ممکن نیست.

به همین خاطر خرید و فروش بیت کوین کش از طریق این صرافی ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

خرید ارز دیجیتال بیت کش از صرافی های داخلی

با گسترش بازار ارزهای دیجیتال در ایران، صرافی های دیجیتال زیادی در داخل کشور فعالیت خود را آغاز کردند. افراد می توانند با استفاده از این صرافی ها به سادگی و بدون خطر مسدود شدن حساب کاربری، معاملات خود را انجام دهند.

شما می توانید از طریق صرافی های معتبر داخلی مانند اکس اونیکس، انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کش را خریداری کنید و یا به فروش برسانید.

برای خرید و فروش بیت کوین کش در این صرافی ها شما در ابتدا باید یک حساب کاربری در آن ها ایجاد کنید و سپس با استفاده از شماره تلفن خود حساب کاربری خود را احراز هویت نمایید.

بعد از تایید حساب کاربری، شما می توانید به آسانی و با شارژ کیف پول خود در صرافی، انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین کش را بخرید یا بفروشید.

باید اشاره داشت که برای شارژ کیف پول این صرافی ها شما نیازی به کردیت کارت ندارید و از طریق حاسب بانکی ریالی خود می توانید کیف پول خود را شارژ کنید.

باید توجه داشت که تمام صرافی های دیجیتال داخلی معتبر نیستند و فقط برخی از آن ها مانند صرافی اکس اونیکس اعتبار و سابقه لازم را دارند.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش
بهترین کیف پول ها برای نگهداری Bitcoin Cash را بشناسید

بهترین کیف پول ها برای نگهداری Bitcoin Cash را بشناسید

بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران بازار کریپتوکارنسی علاقه ای به خرید و فروش بیت کوین کش ندارند و ترجیح می دهند بعد از خرید، این رمزارز را در یک کیف پول دیجیتال امن نگهداری کنند.

برای این دسته از افراد کیف پول های ارز دیجیتال زیادی موجود است که می توانند با امنیت بالا و به دور از خطر از دست رفتن سرمایه، ارزهای دیجیتال خود از جمله بیت کوین کش را در این ولت ها نگهداری کنند.

بهترین کیف پول ها برای نگهداری بیت کوین کش عبارت اند از:

  • کیف پول دیجیتال تراست ولت: یکی از محبوب ترین کیف پول های دیجیتال بازار کریپتوکارنسی، کیف پول دیجیتال تراست ولت است که در موبایل های هوشمند می توان آن را نصب کرد
  • ولت کوینومی: ولت کوینومی یکی دیگر از کیف پول های دیجیتالی است که افراد می توانند بعد از خرید بیت کوین کش، این رمزارز را در آن نگهداری کنند
  • کیف پول دیجیتال اتمیک ولت: اتمیک ولت یکی از بهترین کیف پول های دنیای کریپتوکارنسی است که نسخه دسکتاپ نیز دارد
  • ولت سخت افزاری لجر: بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال ترجیح می دهند ارزهای دیجیتال خود از جمله بیت کوین کش را در کیف پول های سخت افزاری نگهداری کنند. کیف پول سخت افزاری لجر یکی از بهترین گزینه ها برای این دسته از فعالان بازار ارزهای دیجیتال است

خرید بیت کوین کش از صرافی ایرانی اکس اونیکس

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال جذابیت های خاص خود را دارد و بسیاری از افراد در این بازار فعالیت می کنند. از طرف دیگر کریپتوکارنسی و به خصوص بیت کوین برای جایگزینی ارزهای رایج توسعه پیدا کرد.

اما به دلیل محدودیت های بیت کوین در سرعت و کارمزد تراکنش ها، استفاده از بیت کوین به جای پول به حاشیه رفت. افراد می توانند با خرید بیت کوین کش این مشکل بیت کوین را رفع کنند و از این رمزارز برای پرداخت تراکنش های خود استفاده نمایند.

صرافی اکس اونیکس به عنوان یکی از معتبرترین صرافی های داخلی این رمزارز را لیست کرده است و شما می توانید از طریق اکس اونیکس اقدام به خرید و فروش بیت کوین کش کنید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس