خرید

cosmos
قیمت به دلار
6.2477
قیمت به تومان
364,091
بیشترین قیمت 24 ساعته
6 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
6 USD

خرید با کمترین کارمزد

IRT

فروش و تبدیل به ریال

IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
1.810 %
رتبه در مارکت
38
حجم معاملات 24 ساعته
34,285,193 USD
تعداد سکه کل
390,930,035
تعداد سکه در گردش
390,688,370

درباره

ارز دیجیتال با نماد اختصاری cosmos، در بین ارزهای دیجیتال جهان رتبه 38 دارد. حجم کل معاملات این رمزارز 34,285,193 است. تعداد کل سکه‌ها 390,930,035 و در حال حاضر، تعداد سکه در گردش 390,688,370 کوین است. قیمت به دلار 6.2477 و قیمت به تومان ارز cosmos، 364,091 در تاریخ 24 تیر 1403 است. با توجه به نمودار و داده‌های رمزارز ، بیشتر قیمت این ارز دیجیتال 6 و کمترین قیمت 6 بوده، اما قیمت فعلی 6.2477 است.

ارز کازماس یکی از مطرح‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار است. امروز بیشتر درباره خرید ارز کازماس و دیگر مسائل پیرامون آن صحبت کنیم.

ارز دیجیتال کازماس، یک پروژه بلاک‌چین است که هدف آن فعال کردن بلاک‌چین‌های مختلف برای برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری داده‌ها از طریق پروتکل ارتباط می‌باشد. هدف نهایی ارز کازماس، ایجاد اینترنت بلاک‌چین است که در آن کاربران می‌توانند به طور یکپارچه بین بلاک‌چین جابجا شوند و از نقاط قوت هر کدام از آنها بهره‌مند شوند.

Cosmos یک بلاک چین اثبات سهام است که در آن افراد با توجه به تعداد توکن‌هایی که دارند، بلوک‌هایی را برای استخراج تعیین می‌کنند. ATOM توکن اصلی بلاک چین Cosmos است. امروز بیشتر درباره خرید ارز کازماس، آینده کازماس و قیمت کازماس صحبت خواهیم کرد.

ارز کازماس چیست؟

خرید ارز کازماس
قیمت کازماس

ارز دیجیتال کازماس که به اینترنت بلاک‌چین معروف است، درواقع یک شبکه غیرمتمرکز از بلاک‌چین های مستقل و در عین حال قابل تعامل است که قادر به تبادل اطلاعات و توکن‌ها بین یکدیگر بدون مجوزهای اضافی هستند.

Cosmos با ارائه ابزارهایی برای کمک به توسعه دهندگان به‌منظور ایجاد سریع بلاک‌چین های مستقل برای موارد مختلف و امکان برقراری ارتباط بلاک چین ها در شبکه با یکدیگر خدمات ایجاد شده است.

بلاک‌چین‌های مستقل که در اکوسیستم کازماس «منطقه‌ها» نامیده می‌شوند، از الگوریتم اجماع بیزنتین پشتیبانی می‌کنند. بیزنتین یک الگوریتم اجماع تحمل خطا است که به شبکه اجازه می‌دهد حتی در صورت آنکه گره‌ها از کار بیفتند یا به طور مخرب عمل کنند، به اجماع برسد. اولین بلاک چین در شبکه Cosmos، Cosmos Hub و ATOM توکن بومی Cosmos Hub است.

قبل از اینکه Cosmos حتی یک ایده باشد، معمار نرم‌افزار بلاک‌چین، Jae Kwon، Tendermint  را در سال 2014 تأسیس کرد و Tendermint Core را ایجاد کرد، این درواقع یک موتور بلاک‌چین بود که الگوریتم‌های اجماع اثبات سهام پشتیبانی می‌کرد سال بعد، Kwon، همراه با ایتان بوچمن، به اصلاح الگوریتم اجماع Tendermint که اکنون به Cosmos نامیده می‌شود، پرداختند و دو بنیانگذار Tendermint وایت پیپر Cosmos را با نام «شبکه‌ای از دفتر کل توزیع‌شده» در سال 2016 منتشر کردند.

خرید ارز کازماس

اکنون پس از صحبت درباره چیستی و پیشینه ارز دیجیتال کازماس، در ادامه بحث خرید کازماس می‌خواهیم درباره آینده این ارز صحبت نماییم.

آینده کازماس چگونه است؟

یک نگرانی عمده برای برخی در صنعت کریپتو، جدا افتادگی افراد و سیستم‌ها در شبکه های بلاک‌چین متمرکز است. تنها تعداد بسیار کمی از این سیستم‌ها، می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ارز دیجیتال کازماس، قصد دارد با امکان پذیر کردن این امر وضعیت را تغییر دهد. برای همین بسیاری نسبت به آینده ارز کازماس امیدوار هستند.

Cosmos به عنوان Blockchain 3.0 توصیف می شود و یکی اهداف بزرگ این شبکه اطمینان از این است که زیرساخت آن برای استفاده ساده باشد. برای این منظور، کیت توسعه نرم افزار Cosmos بر روی ماژولار بودن تمرکز دارد. این اجازه می‌دهد تا یک شبکه به راحتی با استفاده از تکه های کد موجود ساخته شود.

مقیاس پذیری اولویت دیگری است، به این معنی که می توان تراکنش های بیشتری را نسبت به بلاک چین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم در یک ثانیه پردازش کرد. اگر بلاک چین ها همیشه به پذیرش جریان اصلی دست یابند، باید بتوانند با تقاضا و همچنین شرکت ها یا وب سایت های پردازش پرداخت موجود کنار بیایند. این سرعت بیشتر خرید ارز کازماس را در چشم‌انداز بلندمدت به گزینه مناسبی تبدیل می‌کند.

خرید ارز کازماس
آینده کازماس

اکنون پس از صحبت درباره آینده ارز کازماس، می‌خواهیم در ادامه بحث خرید کازماس نکاتی را درباره نحوه عملکرد آن بیان کنیم.

نحوه عملکرد کازماس

شبکه Cosmos از سه لایه تشکیل شده است:

برنامه‌ها: آنها تراکنش‌ها را پردازش می‌کنند و وضعیت شبکه را به روز می‌کنند.

شبکه سازی: ارتباط بین مناطق و آزمایش را تسهیل می‌کند.

مکانیسم اجماع: مکانیزم اثبات سهام که احراز هویت تراکنش ها را اجرا می‌کند.

این سه لایه باید به یکدیگر متصل شوند تا کل زنجیره‌ها و لایه‌ها به صورت پشت سر هم عمل کنند. این امر با برخی از ابزارهای منبع باز به دست می‌آید که می‌توان آن‌ها را با ترکیب بازخورد کاربر بهبود بخشید.

نقاط قوت کازماس

ارز دیجیتال کازماس  می‌تواند بیش از 1000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند

چندین رقیب در امور مالی غیرمتمرکز وجود دارد. این امر باعث می‌شود که بلاک چین دارای سرعت نسبتاً سریع‌تری در پردازش تراکنش‌ها باشد. خوشبختانه، Cosmos از الگوریتم اثبات سهام و نه اثبات کار استفاده می‌کند. یکی از مزایای استفاده از POW امنیت عظیمی است که بر روی فناوری بلاک چین صادر می شود. این دلیل اصلی این بود که اتریوم، اولین عامل قراردادهای هوشمند، تصمیم گرفت به جای استفاده از یک الگوریتم جدید، از الگوی بیت‌کوین پیروی کند.

Cosmos، پروتکلی که هدف آن ایجاد قابلیت همکاری بین چندین شبکه است، می تواند 1000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این مطابق با رقبای Algorand (ALGO) و دیگر پروژه‌های بلاک چین است. با این کار، Cosmos بستری را فراهم کرده است که در آن ATOM می تواند بدون زحمت در تسویه تراکنش ها جریان داشته باشد.

کازماس می‌تواند برای شما درآمد غیرفعال به ارمغان بیاورد

پروژه Cosmos می تواند از دو طریق برای شما درآمد غیرفعال به ارمغان بیاورد. افراد می‌توانند از طریق سرمایه گذاری در شبکه ارز دیجیتال کازماس و معامله روزانه اATOM توکن بومی آن کسب درآمد کنند. این یکی از مسائلی است که خرید ارز کازماس را به یک انتخاب عالی تبدیل می‌کند.

ابتدا باید بدانید که در نحوه کار Cosmos قابلیتی به نام Cosmos Hub وجود دارد. Cosmos Hub محل ملاقات همه بلاک‌چین‌ها است. در اکوسیستم کازماس، هر شبکه یک منطقه نامیده می‌شود. هر منطقه در شبکه به طور مستقیم به HUB مرتبط است. هنگامی که یک منطقه به Cosmos Hub متصل می شود، به طور خودکار با مناطق موجود در شبکه قابل همکاری می شود.

باید بدانید که هاب‌هایی که همه این بلاک چین‌های مختلف را به هم متصل می‌کنند، برای به اشتراک گذاشتن ATOM ها نیاز به اعتبار سنجی دارند. پس از اثبات سهام، ارائه دهندگان نقدینگی شانس کسب درآمد غیرفعال را دارند. در نتیجه، هر چه تعداد توکن‌های موجود بیشتر باشد، شانس ایجاد درآمد بیشتر بیشتر می‌شود.

تعاملات کازماس بسیار بالا است

هزاران ارز دیجیتال در بازار وجود دارد. در ژانویه 2022، کمی بیش از 17000 رمزارز در بازار وجود داشت. Cosmos بیش از 160000 دنبال کننده در توییتر دارد. با استفاده از نام کاربری @cosmos، طرفداران از نقشه راه پروژه مطلع می‌شوند. سایر اطلاعات روشنگرانه برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال برای ارزیابی آینده پروژه ارسال می شود. این توجهات گسترده آینده ارز کازماس را بسیار امیدوارکننده می‌کند.

نقاط ضعف Cosmos

کازماس با رقبا جدید زیادی مواجه است

به نظر می‌رسید که Cosmos از نظر اولین پروتکلی که قابلیت همکاری را هدف قرار می‌داد، مزیت  اول بودن را داشت. اما تازه‌واردانی مانند Chainlink، Avalanche و Polkadot خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند. جدای از آنها، پروژه هایی مانند Polygon وجود دارد که راه حل های مقیاس بندی لایه 2 را برای DAPPS در اتریوم پشتیبانی می‌کند. به‌عنوان یک شبکه منبع باز، Polygon را می‌توان برای ارائه همان ویژگی‌های قابل تعامل احتمالاً بین بلاک‌چین ارتقا داد. با اینحال شبکه کازماس توانسته خود را میان مهم‌ترین شبکه‌های ارزهای دیجیتال نگه دارد. به‌همین دلیل خرید ارز کازماس همچنان انتخاب مناسبی به‌نظر می‌رسد.

قیمت ATOM (توکن بومی کازماس) همچنان بر‌اساس حدس و گمان به رشد خود ادامه می‌دهد

ارز کازماس، به دیگر بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا قابلیت تعامل داشته باشند. از آنجایی که این یک ویژگی عالی است، می تواند برای توکن آن بد باشد. باید بدانید که تمام بلاک چین ها دارایی های بومی مربوطه خود را دارند. این دارایی های بومی همچنان نقشی در ارتباطات بلاک چین ایفا می کنند. این بدان معناست که ATOM حق انحصاری برای تسهیل تمام تراکنش‌های شبکه Cosmos را ندارد. در درازمدت، شبکه کازماس می‌تواند رشد کند و شاهد پذیرش بیشتری باشد. متأسفانه، این موضوع ممکن است در قیمت توکن جدید آن، ATOM منعکس نشود.

اکنون پس از صحبت درباره نقاط قوت و ضعف کازماس در ادامه بحث خرید ارز کازماس می‌خواهیم درباره قیمت این ارز دیجیتال نکاتی را مطرح نماییم.

قیمت ارز کازماس

براساس داده‌های کوین مارکت کپ هنگام نوشتن این مقاله قیمت کازماس 24.18 دلار بوده است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در رتبه 21 جدول برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد. قیمت این ارز در 24 ساعت نزدیک چهار درصد کاهش یافته است، با اینحال نباید صرفا بر مبنای این کاهش آن را قضاوت کرده چراکه هم‌اکنون وضعیت بازار در حالت نزولی است و قیمت اکثر توکن‌ها و کوین‌ها کاهش یافته است.

همانطور که گفته شد ارز کازماس جزو برترین ارزهای دیجیتال در بازار است، بنابراین خرید ارز کازماس می‌تواند یک انتخاب خوب برای سرمایه‌گذاری باشد.

لب کلام

ارز دیجیتال کازماس با تمرکز بر دو جنبه کلیدی یعنی قابلیت همکاری و سفارشی سازی خود را از بقیه بلاک‌چین‌های رمزنگاری متمایز می‌کند. هدف نهایی Cosmos ایجاد یک اکوسیستم بهینه است. Cosmos زنجیره های بلوکی مستقلی به نام “منطقه” ایجاد می‌کند که به بلاک چین اصلی به نام Cosmos Hub متصل می‌شود. هاب وضعیت هر منطقه را نظارت می‌کند و یک رکورد از آن حفظ می کند. زون‌ها همین کار را برای هاب انجام می‌دهند. Cosmos Hub از مکانیزم اجماع اثبات سهام پشتیبانی می کند و از ATOM به عنوان ارز دیجیتال اصلی خود استفاده می‌کند.

علاوه بر این، همانطور که احتمالا مشاهده کردید در طول نوشتار تلاش کردیم درباره تمام ابعاد ارز کازماس از جمله قیمت کازماس، آینده کازماس و موارد دیگر صحبت نماییم. تا شما بتوانید با اطلاعات کامل درباره خرید ارز کازماس و یا عدم خرید آن تصمیم‌گیری نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم با اطلاعات ارائه شده به شما یاری برسانیم.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس