خرید

uniswap
قیمت به دلار
9.0000
قیمت به تومان
592,481
بیشترین قیمت 24 ساعته
10 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
10 USD

خرید با کمترین کارمزد

UNI
IRT

فروش و تبدیل به ریال

UNI
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-2.540 %
رتبه در مارکت
20
حجم معاملات 24 ساعته
142,396,713 USD
تعداد سکه کل
1,000,000,000
تعداد سکه در گردش
598,930,295

یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که امکان ایجاد بازار همتا به همتا را فراهم می‌کند. یونی سواپ همچنین یک ارز دیجیتال با نام UNI است. پلتفرم Uniswap کاربران را قادر می‌سازد تا بدون دخالت شخص ثالث، ارزهای دیجیتال را معامله کنند.

بلاک چین Uniswap بر روی پلتفرم اتریوم میزبانی می‌شود و توسط دارندگان UNI اداره می‌شود. ارز دیجیتال یونی سواپ بلاک‌چین خود را به عنوان یک کالای عمومی توصیف می‌کند. امروز تلاش می‌کنیم بیشتر درباره موارد مختلف این ارز دیجیتال از جمله قیمت یونی سواپ ، آینده یونی سواپ و.. صحبت خواهیم کرد.

یونی سواپ چیست؟

Uniswap نوع کاملاً متفاوتی از صرافی است که کاملاً غیرمتمرکز است. به این معنی که متعلق به یک نهاد واحد نیست و از نوع نسبتاً جدیدی از مدل معاملاتی به نام پروتکل نقدینگی خودکار استفاده می‌کند.

خرید ارز یونی سواپ
قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ

پلتفرم Uniswap در سال 2018 بر روی بلاک چین اتریوم، دومین پروژه بزرگ ارزهای دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، ساخته شد که آن را با تمام توکن‌ها و زیرساخت‌های ERC-20 مانند خدمات کیف پول مانند MetaMask و MyEtherWallet سازگار می‌کند.

Uniswap همچنین کاملاً منبع باز است، به این معنی که هر کسی می‌تواند کد را برای ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز خود کپی کند. حتی به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را به صورت رایگان در صرافی لیست کنند.

صرافی‌های متمرکز معمولی مبتنی بر سود هستند و هزینه‌های بسیار بالایی برای فهرست کردن کوین‌های جدید دریافت می‌کنند، بنابراین این به تنهایی یک تفاوت قابل توجه است. از آنجایی که Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز است، همچنین به این معنی است که کاربران همیشه کنترل وجوه خود را حفظ می‌کنند.

برخلاف یک صرافی متمرکز که معامله گران را ملزم می کند کنترل کلیدهای خصوصی خود را کنار بگذارند تا سفارشات در پایگاه داده داخلی ثبت شوند. نسبت به اجرای یک بلاک چین، که زمان‌برتر و گران‌تر است. با حفظ کنترل کلیدهای خصوصی، خطر از دست دادن دارایی‌ها در صورت هک شدن صرافی را از بین می‌برد.

یونی سواپ، در سپتامبر 2020، با ایجاد و اعطای توکن حاکمیتی خود، UNI، به کاربران قبلی پروتکل، یک قدم فراتر رفت. این امر هم پتانسیل سودآوری و هم توانایی کاربران برای شکل دادن به آینده خود را اضافه کرد. این مسئله خرید ارز یونی سواپ به یک فرصت مناسب سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

نحوه عملکرد یونی سواپ

تفاوت اساسی Uniswap با دیگر پلتفرم‌های DEX، استفاده از مدل بازارساز محصول ثابت به عنوان یک روش ارزیابی است. ارز یونی سواپ از مهندسی مرسوم تجارت پیشرفته پیروی نمی‌کند و بدون دفترچه سفارش کار می‌کند. از محصول ثابت، بازارساز استفاده می‌کند. این روش نوعی از نمونه اولیه شناخته شده به نام AMM یا Automated Market Maker است. AMM قراردادهای هوشمندی هستند که استخرهای نقدینگی یا ذخایری را حفظ می‌کنند که معامله گران می توانند در معاملات مبادله کنند. این استخرها توسط ارائه دهندگان نقدینگی یارانه می‌گیرند.

خرید ارز یونی سواپ
آینده ارز دیجیتال یونی سواپ

شخصی که ارزش مشابه دو توکن را در استخر قرض دهد، واجد شرایط ارائه‌دهنده نقدینگی است. در نتیجه، بازرگانان مقداری مالیات به استخر می‌پردازند. سپس این مالیات بسته به سهم آنها از استخر بین ارائه دهندگان نقدینگی توزیع می‌شود. بنابراین خرید ارز یونی سواپ می‌تواند برای شما درآمد غیرفعال به ارمغان بیاورد.

این توکن ها می‌توانند دو ERC-20 یا یک ERC-20 و یک ETH باشند. این استخرها معمولاً شامل استیبل کوین‌هایی مانند USDC، DAI یا USDT هستند، اما این یک قانون نیست. شرکت‌های LP می‌توانند این توکن‌های نقدینگی را بر اساس سهم خود در استخر بازپس بگیرند.

اکنون پس از صحبت درباره نحوه عملکرد یونی سواپ می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ارز یونی سواپ نکاتی را درباره آینده ارز یونی سواپ مطرح نماییم.

آینده ارز دیجیتال یوانی سواپ

پلتفرم Uniswap DEX یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال برجسته و به سرعت در حال گسترش است، این گسترش دائمی آینده ارز دیجیتال یونی سواپ را چشمگیر خواهد کرد.

Uniswap همیشه کاربر محور بوده است. این به طور مداوم خدمات خود را بهبود می‌بخشد تا تمام فرآیندهای معاملاتی را در پلت فرم خود ساده کند تا به راحتی اجرا شود. این یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که آینده ارز یونی سواپ را امیدوارکننده می‌کند.

این پلتفرم به دلیل ایجاد 1 میلیارد توکن UNI و توزیع 150 میلیون از آن توکن‌ها برای هر یک از اعضای پلتفرم خود شناخته شده است. Uniswap به هر یک از اعضای پلتفرم اجازه می‌هد بدون توجه به کاربران سابق یا فعلی خود از این توزیع استفاده کنند. گزارش ها می‌گویند که هر عضو 400 توکن UNI دریافت کرده است. همین مسئله خرید ارز یونی سواپ را به یک فرصت مناسب تبدیل می‌کند.

نقاط قوت یونی سواپ

ارزش بازار توکن یونی بسیار بالا است

ارزش بازار دارایی در تعیین ثبات آن بسیار مهم است. سرمایه گذاری دارایی‌های کلان به عنوان ارزش یک ارز دیجیتال تعریف می‌شود. ارزش بازار ارز یونی سواپ نزدیک 10 میلیارد دلار است. این به رشد و ارزش گذاری سرمایه گذاران کمک می‌کند زیرا دارایی دیجیتال کمتر با شرایط تجاری یا اقتصادی مواجه می شود که می تواند آن را منقرض کند یا کل پروژه را به طور کامل متوقف کند. بنابراین خرید ارز یونی سواپ دارای ریسک بسیار کمی است و شما می‌توانید به رشد آن بسیار امیدوار باشید.

Uniswap آپدیت سه خود را برای ماندن در بالای DeFi ارائه کرده است.

Uniswap نسخه 3 را منتشر کرد که همزمان با راه اندازی شبکه اصلی اتریوم در 5 مه 2021 بود. تیم سازنده Uniswap معتقد است که هدف آن این است که Uniswap را به انعطاف پذیرترین و کارآمدترین (بازارساز خودکار) طراحی شده تبدیل کند. ویژگی بازارساز خودکار به طور منحصر به فردی تنها با Uniswap مرتبط بود. مانند همه نوآوری‌های دیگر، سایر نوآوری‌ها مانند Sushiswap و 1 inch که در شبکه اتریوم به‌عنوان توکن ERC20 نیز اجرا می‌شوند. این توسعه دائمی آینده ارز یونی سواپ را بسیار امیدوارکننده می‌کند.

پتانسیل رشد قیمت بالا

Uniswap ممکن است در معرض تقاضای نامتعادل در مقابل عرضه قرار گیرد.

در زمان نگارش این مقاله، 627,301,984.27 UNI از مجموع عرضه 1,000,000,000 UNI در گردش وجود دارد. این بدان معناست که تنها 61 درصد از کل عرضه از کل استخر ارائه شده است.

دلیل اصلی اینکه بیت کوین می‌تواند بیش از 40 درصد سقوط کند و به پایین ترین سطح خود برسد، اما بسیاری از تحلیلگران از طریق ارزیابی های بنیادی و فنی هنوز آینده صعودی را پیش بینی‌ کنند، کمیابی این ارز است. در آینده، UNI می‌تواند راه بیت‌کوین را دنبال کند و در صورت خرید اکثر کوین‌ها کمیاب شود.

نقاط ضعف یونی سواپ

تردید درباره عدم تمرکز

تمرکززدایی ویژگی بارز فضای ارز دیجیتال است. میلیون‌ها نفر به عرصه کریپتو پیوسته‌اند، زیرا هیچ واسطه‌ای (بانک‌های سنتی، شرکت‌های بیمه، یا تهاتر) وجود ندارد و کنترل در دستان جامعه طرفداران یک دارایی خاص است.

متأسفانه، برخی از تصمیمات اتخاذ شده در مورد پرداخت 1 میلیارد توکن UNI تردیدهایی را در مورد تلاش تیم پشت ارز یونی سواپ برای متمرکز شدن ایجاد کرده است. زمزمه هایی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین شنیده می‌شود مبنی بر اینکه تیمی که پشت پروژه قرار دارد 20 تا 60 درصد از سکه ها را در اختیار دارد.

وجود رقابت سخت

یونی سواپ با رقابت سایر صرافی های غیرمتمر (DEX) در اتریوم مانند Sushiswap، Ox Native، Curve و Token1on مواجه است. تمامی این صرافی‌ها در 7 روز گذشته تا زمان نگارش این مطلب، میلیاردها دلار حجم را در شبکه های مربوطه به ثبت رسانده اند. جدای از این، رقابت بایننس در قالب PancakeSwap نیز وجود دارد.

قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ

براساس داده‌های کوین مارکت کپ قیمت ارز یونی سواپ هنگام نوشتن این مقاله 8.63 دلار است. قیمت یونی سواپ در 24 ساعت گذشته نزدیک 2.61 درصد کاهش داشته است. با اینحال نباید این ارز صرفا براساس این داده ارزیابی کرد. همانطور که گفتیم توجهات و میزان دارایی این ارز بزرگتر از آن است که تصور کنیم که هیچ آینده‌ای ندارد.

نوسان قیمت و نزولی بودن در تمام بازارهای مالی وجود دارد. بنابراین اگر سرمایه‌گذار صبوری هستید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که با خرید ارز یونی سواپ می‌تواند در آینده سود کنید.

جمع‌بندی

Uniswap یک پروتکل مالی غیرمتمرکز است که برای مبادله ارزهای دیجیتال و توکن‌ها استفاده می شود. یونی سواپ برخلاف صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که توسط شرکت‌های متمرکز اداره می‌شوند. تغییرات پروتکل توسط صاحبان یک رمزارز بومی و توکن حاکمیتی به نام UNI رأی گیری می‌شود و سپس توسط تیمی از توسعه دهندگان پیاده سازی می‌شود.

کوین‌های UNI در ابتدا بین کاربران اولیه پروتکل توزیع شد. هر آدرس اتریوم که قبل از اول سپتامبر 2020 با Uniswap تعامل داشت، توانایی ادعای 400 توکن UNI به ارزش تقریبی 1400 دلار در آن زمان را می‌تواند دریافت کند. ارزش بازار توکن UNI تا فوریه 2022 بیش از 6.6 میلیارد دلار است. امروز تلاش کردیم در طول مقاله درباره ابعاد مختلف این ارز از جمله آینده یونی سواپ ، قیمت یونی سواپ و خرید یونی سواپ صحبت کنیم تا شما بتوانید با اطلاعات جامع درباره سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در آن تصمیم‌گیری نمایید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس