خرید

usd-coin
قیمت به دلار
1.0000
قیمت به تومان
58,882
بیشترین قیمت 24 ساعته
1 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
1 USD

خرید با کمترین کارمزد

USDC
IRT

فروش و تبدیل به ریال

USDC
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
0.000 %
رتبه در مارکت
7
حجم معاملات 24 ساعته
675,968,864 USD
تعداد سکه کل
33,029,634,260
تعداد سکه در گردش
33,029,634,260

USD Coin (USDC) یک استیبل کوین دیجیتالی است که به دلار ایالات متحده متصل است. USD Coin توسط کنسرسیومی به نام  Centre مدیریت می‌شود که توسط Circle تأسیس شد و شامل اعضایی از صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase و شرکت استخراج بیت‌کوین Bitmain، سرمایه‌گذار در Circle است.

Circle ادعا می کند که هر USDC توسط یک دلار ذخیره شده یا سایر «سرمایه گذاری های تایید شده» پشتیبانی می‌شود، اگرچه این موارد به تفصیل ذکر نشده است. امروز تلاش خواهیم کرد بیشتر درباره این استیبل کوین صحبت کنیم.

یو اس دی کوین چیست؟

USD Coin (USDC) یک ارز دیجیتال است که به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. ارز دیجیتال یو اس دی کوین درواقع یک دلار آمریکا به‌صورت رمزگذاری شده است، با ارزش یک سکه USDC 1:1 به ارزش یک دلار آمریکا. ارزش USDC طوری طراحی شده است که ثابت بماند و USDC را تبدیل به یک استیبل کوین کند. استیبل کوین‌ها معمولاً توسط دارایی‌های ذخیره مانند دلار یا یورو برای دستیابی به ثبات قیمت پشتیبانی می‌شوند.

خرید ارز یو اس دی کوین
آینده ارز یو اس دی کوین

ثبات قیمت USDC به شدت با نوسانات بدنام قیمت ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین و اتریوم در تضاد است.

علیرغم نام آن، توجه به این نکته مهم است که USDC توسط دولت ایالات متحده صادر یا حمایت نمی‌شود. USD Coin یک پروژه منبع باز است، به این معنی که هر کسی می‌تواند کد پروژه را مشاهده کرده و در آن مشارکت کند.

اکنون پس از صحبت درباره چیستی یو اس دی کوین می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ارز یو اس دی کوین نکاتی را درباره نحوه عملکرد آن را با شما در میان بگذاریم.

نحوه عملکرد USDC

USD Coin (USDC) یک ارز دیجیتال است که برای حفظ ارزش ثابت 1 دلار آمریکا طراحی شده است. همراه با دارایی‌هایی مانند تتر  (USDT) و دلار جمینی (GUSD)، ارز یو اس دی کوین ،بخشی از دسته وسیع‌تری از ارزهای رمزپایه به نام استیبل کوین است که از مکانیسم‌های مختلفی استفاده می‌کنند، مانند پیوند دادن ارزش خود به ارزها یا کالاها. حفظ قیمت ثابت استیبل کوین‌ها ابزاری ضروری در بازار ارزهای دیجیتال پویا هستند و می توانند به دارندگان دارایی‌های دیجیتال در اکوسیستم کریپتو کمک کنند تا از ثبات نسبی دلار یا سایر دارایی های پایدار بهره مند شوند.

استیبل کوین USDC توسط CENTRE، سازمانی که توسط صرافی رمزارز Coinbase و شرکت فناوری مالی (FinTech) Circle تأسیس شده است، ایجاد شد. هر USDC با یک دلار قابل بازخرید است و توسط یک دلار یا دارایی دلاری با ارزشی معادل در حساب‌های مؤسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده پشتیبانی می‌شود. این حساب‌ها توسط شرکت حسابداری ایالات متحده Grant Thornton LLP حسابرسی می‌شوند که گواهی‌های ماهانه در مورد ذخایر پشتوانه USDC صادر می‌کند.

ارز دیجیتال یو اس دی کوین یک ارز دیجیتال است که به طور کامل توسط دلار آمریکا یا دارایی های دلاری مانند اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. دارایی های ذخیره USDC در حساب های مجزا نزد موسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده نگهداری می شود. شرکت حسابداری Grant Thornton بر این حساب های تفکیک شده نظارت می کند و گزارش های تأیید ماهانه را ارائه می دهد.

ممکن است بپرسید که چگونه ارز یو اس دی کوین پیوند 1:1 را با دلار ایالات متحده حفظ می‌کند. اگر معامله ای را برای خرید یک کوین USD با استفاده از ارز فیات آغاز کنید، آن ارز فیات به عنوان یک دلار آمریکا سپرده و ذخیره می‌شود و در ازای آن یک USDC جدید ضرب می‌شود. اگر یک سکه USD را در ازای ارز فیات بفروشید، پس از بازگرداندن پول فیات به حساب بانکی شما، USDCسوخته می‌شود.

خرید ارز یو اس دی کوین
قیمت ارز یو اس دی کوین

USDC با چندین بلاک چین سازگار است، از جمله: اتریوم، الگوراند، سولانا، کازماس و ترون.

USD Coin توسط Centre مدیریت می‌شود، کنسرسیومی که توسط صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase و Circle، یک شرکت فناوری مالی، تأسیس شده است. هدف مرکز تغییر چشم‌انداز مالی جهانی با اتصال هر شخص، بازرگان، خدمات مالی و ارز در سراسر جهان است. بنابراین شما با خرید ارز یو اس دی کوین می‌توانید نسبت به حفظ ارزش سرمایه‌ خود مطئمن شوید.

اکنون پس از صحبت درباره نحوه عملکرد ارز یو اس دی کوین، می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ارز یو اس دی کوین ، نکاتی را درباره موارد استفاده این استیبل‌کوین مطرح نماییم.

موارد استفاده یو اس دی کوین

به عنوان یک دارایی دیجیتال با ثبات قیمت، USD Coin را می‌توان برای چند کار استفاده کرد:

محافظت در برابر نوسانات: سرمایه گذارانی که در معرض سایر ارزهای دیجیتال قرار دارند، می‌توانند با خرید استراتژیک یک استیبل کوین مانند USDC، نوسانات پرتفوی خود را کاهش دهند. داشتن USDC در دوره‌های نوسانات قابل توجه بازار می‌تواند به تثبیت ارزش پرتفوی کمک کند. بنابراین مسئله آینده ارز یو اس دی کوین را قابل می‌کند.

ارزش‌گذاری بر حسب پول فیات: دارایی‌های دیجیتال فهرست شده در صرافی‌های ارزهای دیجیتال را می‌توان با استفاده از یک استیبل کوین مانند USDC به پول فیات ارزش‌گذاری کرد.

ثبات قیمت: ثبات قیمت USDC استیبل‌کوین را قادر می‌سازد تا مالکیت سهام یا سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری را نشان دهد. USDC همچنین می‌تواند برای نشان دادن بدهی‌هااستفاده شود. این یکی دیگر از مواردی است که آینده یو اس دی کوین را قابل‌توجه می‌سازد.

حواله‌ها: USDC را می‌توان برای ارسال وجوه در سراسر مرزها استفاده کرد. گیرندگان می توانند USDC را بدون استفاده از حساب بانکی یا نگرانی در مورد نوسانات قیمت ذخیره کنند. این یکی دیگر از مواردی است که خرید یو اس دی کوین را به انتخاب مناسب تبدیل می‌کند.

برابری دلار آمریکا: سرمایه گذارانی که مایلند سرمایه‌شان برابر با دلار آمریکا باشد. می‌توانند USDC را به سبد سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال خود اضافه کنند.

پوشش در برابر تورم: غیر ایالات متحده سرمایه گذارانی که نگران تورم پول محلی خود هستند، می توانند یک استیبل کوین مانند USDC داشته باشند تا از ارزش پول خود محافظت کنند. این مسئله به‌خصوص برای سرمایه‌گذاران ایرانی صدق می‌کند و خرید ارز یو اس دی کوین را برای آنها به یک گزینه مناسب تبدیل می‌نماید.

تامین مالی جمعی جهانی: شرکت‌های نوپا و سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند با درخواست ارز دیجیتال از سرمایه‌گذاران و اهداکنندگان در سراسر جهان پول جمع‌آوری کنند. جمع آوری وجوه در قالب یک استیبل کوین مانند USDC تضمین می‌کند که ارزش پول جمع آوری شده در طول زمان نوسان نمی‌کند.

اتصال بلاک چین: از آنجایی که USDC با چندین بلاک چین خودران سازگار است، استفاده از USDC می‌تواند راهی برای ادغام سیستم‌های پرداخت و برنامه های کاربردی در سراسر بلاک چین باشد.

اکنون پس از صحبت درباره موارد استفاده این استیبل‌کوین می‌خواهیم در ادامه بحث خرید ارز یو اس دی کوین درباره نقاط قوت و ضعف این ارز دیجیتال صحبت نماییم.

نقاط قوت یو اس دی کوین

نوسان قیمت پایین

به‌دلیل نوسانات دائمی در ارزهای دیجیتال ممکن است، سودهای حاصل از معاملات رمزنگاری در مدت کوتاهی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و تریدرها تبدیل ضرر شود. تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به استیبل‌کوینی مانند ارز دیجیتال یو اس دی کوین مانع از این اتفاق می‌گردد. بنابراین می‌توان گفت که شما با خرید یو اس دی کوین می‌توانید سودهای خود را بدون ترس از دست رفتنشان حفظ نمایید.

به طور کامل توسط دارایی‌های ذخیره تنظیم شده توسط ایالات متحده پشتیبانی می‌شود

یکی از ابهامات درباره بسیاری از استیبل‌کوین‌ها ادعا‌ها آنها مبنی بر پشتیبانی شدنشان توسط یک ارز فیات با ثبات مانند دلار است. از آنجا که اکثر صادرکنندگان استیبل‌کوین سازمان‌های مرکزی هستند، این شفافیت درباره آنها چندان وجود ندارد. اما این مسئله برای ارز یو اس دی کوین صدق نمی‌کند، چراکه این دارایی توسط سازمان‌ها دولتی و معتبر آمریکایی پشتیبانی می‌گردد. همین مسئله آینده یو اس دی کوین را امیدوارکنند می‌کند.

محافظت در برابر تورم

بسیاری از ارزهای رسمی در سراسر جهان دارای ثبات ارزشی نمی‌باشند. این مسئله همانطور که می‌دانید برای کشور ما نیز صدق می‌کند و سال‌هاست که تورم افسارگسیخته باعث کاهش قدرت خرید مردم و کاهش ارزش پول ملی ما شده است. شما می‌توانید با خرید ارز یو اس دی کوین سرمایه و دارایی خود از این تورم حفظ کرده و نگذارید که نوسانات ارزش پول ملی بر آن تاثیری بگذارد.

نقاط ضعف یو اس دی کوین

عدم افزایش قیمت

نبود نوسانات قیمت همواره به‌معنای کاهش ارزش نیست. نوسان می‌تواند شامل افزایش ناگهانی ارزش یک کوین نیز باشد. چیزی که در استیبل‌کوین‌ها وجود ندارد. بنابراین یو اس دی کوین را نمی‌توان به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری درنظر گرفت، بلکه این ارز بیشتر یک وسیله ذخیره ارزش است.

عدم مصونیت از تورم دلار آمریکا

ارزش دلار آمریکا در طول دهه‌ها یکی از با ثبات‌ترین ارزهای جهان بوده است. تورم پایین در کشور آمریکا دلیل اصلی این مسئله است. با اینحال دلار نیز مانند هر ارز دیگری ممکن است، زمان با مشکل تورم روبرو شود. چیزی که چند وقتی با آن مواجه هستیم. یو اس دی کوین با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود و این تورم می‌تواند بر آن اثر منفی داشته باشد.

اکنون پس از صحبت درباره نقاط قوت و ضعف یو اس دی کوین در ادامه بحث خرید ارز یو اس دی کوین می‌خواهیم درباره قیمت یو اس دی کوین صحبت نماییم.

قیمت یو اس دی کوین

براساس داده‌های کوین مارکت کپ هنگام نوشتن این مقاله قیمت ارز دیجیتال یو اس دی کوین 0.9998 دلار است. همانطور که مشخص است این قیمت به‌میزان بسیار ناچیزی از یک دلار کمتر است و احتمالا به زودی به همان یک دلار باز خواهد گشت. همانطور که گفتیم استیبل‌کوین‌ها وسیله‌ای برای حفظ ارزش هستند و از آنها نمی‌توان سود برد.

جمع‌بندی

یو اس دی کوین (USDC) یک استیبل کوین است که ارزش آن بر اساس 1:1 به دلار آمریکا تعیین می‌گردد. یعنی هر واحد از این ارز دیجیتال در گردش با 1 دلار که در ذخایر نگهداری می‌شود، در ترکیبی از پول نقد و اوراق قرضه کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می‌شود. کنسرسیوم مرکز، که پشت این دارایی است، می گوید USDC توسط موسسات مالی تنظیم شده صادر می شود.

ارز یو اس دی کوین ، در ابتدا به صورت محدود در سپتامبر 2018 راه اندازی شد. به زبان ساده، یو اس دی کوین پول دیجیتال برای عصر دیجیتال است. این استیبل کوین برای جهانی طراحی شده است که تراکنش‌ها غیر فیات در آن رایج تر می‌شود. در طول این مقاله تلاش کردیم درباره ابعاد گوناگون این استیبل‌کوین از جمله آینده یو اس دی کوین ، قیمت یو اس دی کوین و خرید یو اس دی کوین صحبت کنیم تا شما بتوانید با آشنایی جامع از آن درباره خرید یا عدم خرید آن تصمیم‌گیری نمایید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس