dai

خرید دای

dai
موجودی دای
حداکثر دای قابل خرید از ما
15,548.6800 dai

خرید دای با کمترین کارمزد

dai
IRT
زمان واریز
آنی

فروش دای و تبدیل دای به ریال

dai
IRT
زمان واریز
آنی

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس

احراز هویت سریع

در کمتر از 30 دقیقه

پشتیبانی حرفه ای

هر روز درکنار شما

پرداخت شتاب

با همه بانک‌های معتبر

موجودی بالا

حجم بالای معاملات روزانه

ارز دیجیتال دای (Dai) یک استیبل کوین است که با الگوریتم های نرم افزاری با قیمت حدودی دلار آمریکا تثبیت شده است. خرید ارز دیجیتال دای مانند بقیه استیبل کوین ها به خصوص در نوسانات شدید بازار و روند های نزولی راهکاری است که به معامله گران بازار اجازه می دهد از سقوط شدید ارزش سرمایه های خود جلوگیری کنند. استیبل کوین دای در حال حاضر بعد از تتر، یو اس دی کوین و بایننس یو اس دی، چهارمین استیبل کوین بزرگ از نظر سرمایه بازار است.

خرید ارز دیجیتال دای
خرید ارز دیجیتال دای در نوسانات بازار

اگر به دنبال سرمایه گذاری روی استیبل کوین ها با خرید ارز دیجیتال دای هستید، در این مطلب از اکس اونیکس با بعضی از بهترین راهکارها آشنا می شوید.

ارز دیجیتال دای چیست؟

ارز دیجیتال دای یک استیبل کوین اتریومی است که توسط پروتکل میکر و سازمان غیر متمرکز میکردائو توسعه یافته است. برخلاف استیبل کوین هایی مثل تتر یا بایننس یو اس دی، ارز دیجیتال دای نه با ذخیره دلار آمریکا در خزانه پروژه، که با پشتوانه ارز های دیجیتال تثبیت ارزش می شود.

ارز دیجیتال Dai یک توکن ERC-20 یا اتریومی است. این پروژه یکی از پروتکل های معتبر و محبوب اتریوم است. این توکن توسط میکردائو که یک سازمان خودمختار غیر متمرکز است مدیریت می شود. سازمان های خود مختار غیر متمرکز پروژه هایی هستند که تمام رویه ها و فرایند های اجرایی و تصمیم گیری آنها از طریق قرارداد های هوشمند تعیین و اجرایی می شوند.

قیمت ارز دیجیتال Dai با وثیقه کردن چندین ارز دیجیتال در قرارداد های هوشمند تنظیم شده است. به این ترتیب ارز دیجیتال دای یک استیبل کوین چند وثیقه ای است که جایگزین سای در پروتکل میکر شده است که یک استیبل کوین تک وثیقه ای بود. خرید ارز دیجیتال دای مزایای گوناگونی دارد که در ادامه این مطلب از اکس اونیکس بیشتر با آنها آشنا می شوید.

ارز دیجیتال دای چیست؟
ظرفیت ارز دای

ظرفیت ارز دای

ارز دیجیتال دای یکی از استیبل کوین های محبوب بازار ارزهای دیجیتال است که برای هج کردن و مدیریت ریسک در انواع پروژه های مالی غیرمتمرکز کاربرد دارد. ظرفیت در گردش ارز دیجیتال Dai حدود 85/6 میلیارد دای است. این استیبل کوین حداکثر یا سقف ظرفیت ندارد و کاربران پروژه میکردائو می توانند با قفل کردن ارز میکر در این پروتکل برای تولید و خرید ارز دیجیتال دای اقدام کنند.

مزایای خرید ارز دیجیتال دای

همان طور که پیشتر اشاره شد قیمت ارز دیجیتال دای حتی در شدیدترین نوسان های بازار ارز دیجیتال ثبات بسیار بالایی دارد. خرید ارز دیجیتال Dai دستکم تا به امروز یک گزینه بسیار امن برای سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال برای تثبیت ارزش سرمایه در روندهای نزولی و افت شدید قیمت بوده است.

بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران تا همین چند ماه پیش به خاطر مزیت های استیبل کوین یو اس تی (UST) پلتفرم ترا آن را به ارز دیجیتال Dai ترجیح می دادند. اما با نوسانات جدید و تغییرات نرخ بهره بانکی الگوریتم های استیبل کوین یو اس تی به هم ریخت و حدود 40 میلیارد دلار ضرر روی دست سرمایه گذاران گذاشت که هنوز هم عواقب آن ادامه دارد و طرح های خسارت و جبران به نتیجه نرسیده است.

بعضی از مهم ترین مزایای خرید ارز دیجیتال دای شامل موارد زیر می شود:

  • الگوریتم های قابل اطمینان تثبیت ارزش
  • غیر متمرکز بودن و مدیریت جمعی پروتکل میکردائو
  • ساختار چند وثیقه ای
  • بهره بانکی سپرده گذاری

این مزایا باعث شده از سال 2019 که این ارز دیجیتال آنلاین شده تغییرات قیمت آن با دلار آمریکا هماهنگ باشد و هرگز دچار نوسان شدید قیمت بازار ارز های دیجیتال نشود.

مزایای خرید ارز دیجیتال دای
خرید ارز دیجیتال دای برای تامین امنیت سرمایه

خرید ارز دیجیتال دای برای تامین امنیت سرمایه

بدون شک اصلی ترین دلیل محبوبیت و جذابیت استیبل کوین ها قابلیت اتکا روی ارزش مالی آنها است که با ارزهای رسمی هماهنگ و تثبیت ارزش می شود. استیبل کوین Dai یکی از پروژه های استیبل کوین اتریومی است که در سال های گذشته نشان داده ضریب خطای بسیار ناچیزی دارد.

در روندهای نزولی و افت شدید قیمت بازار ارزهای دیجیتال تجربه کردن 10 درصد کاهش ارزش سرمایه در یک روز کم پیش نیامده است. درست در این موقعیت ها است که سرمایه گذاران و معامله گران این بازار به سادگی دارایی های دیجیتال خود را برای خرید ارز دای و استیبل کوین های مطمئن هزینه می کنند.

شبکه غیر متمرکز دای

سازمان میکردائو روی صدور استیبل کوین دای و برابری ارزش آن با دلار آمریکا نظارت دارد. این ساختار باعث می شود هیچ فرد یا نهاد ناظر متمرکزی وجود نداشته باشد که بتواند در تغییرات قیمت دای نقشی داشته باشد. خرید ارز دیجیتال دای با توجه به این ساختار قابل اعتماد یکی از گزینه های جذاب برای معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارز های دیجیتال است.

ساختار چند وثیقه ای

بسیاری از استیبل کوین ها فقط با یک وثیقه پشتیبانی می شوند که در بیشتر موارد موجودی دلار آمریکا در خزانه پروژه یا پروتکل است. این رویکرد با اینکه برای اطمینان از ثبات ارزش قیمت کوین ها کارایی دارد، اما خیلی ربطی به امور مالی غیرمتمرکز و اقتصاد ارز های دیجیتال ندارد.

در مقابل استیبل کوین دای با طراحی متفاوتی بر اساس توازن ارزش بازار ارز های دیجیتال عمل می کند. این ویژگی باعث می شود استیک کردن، خرید و فروش و استفاده از آن برای پروژه های غیر متمرکز امکان پذیر باشد. خرید ارز دیجیتال دای یکی از گزینه های سرمایه گذاران بازار ارز های دیجیتال است که به پیشرفت و توسعه امور مالی غیر متمرکز و تامین مالی آنها کمک می کند.

خرید ارز دیجیتال دای برای تامین امنیت سرمایه
بهره بانکی ارز دیجیتال دای

بهره بانکی ارز دیجیتال دای

سرمایه گذاران بلند مدت علاقه خاصی به خرید ارز دیجیتال دای دارند چرا که با قفل کردن آن در میکر، می توانند از طریق بهره بانکی درآمد منفعل مناسبی داشته باشند. در سال 2020 با افت شدید قیمت اتریوم، قیمت ارز دای به 08/1 دلار رسید که همین موضوع باعث شد نرخ بهره دای به صفر کاهش داده شود تا خریداران استیبل کوین های خود را در بازار عرضه کنند.

اما در سال 2021 با تثبیت ارزش دوباره بهره بانکی برای ارز دیجیتال دای فعال شد و سرمایه گذاران امکان گرفتن سود سالانه بالا تا 10 درصد با قفل کردن این ارز دیجیتال را دارند. آنها برای این کار می توانند از پلتفرم های گوناگونی استفاده کنند که از سرمایه آنها برای تامین نقدینگی پروژه های متفاوت بهره برداری می کنند. بعضی از این پلتفرم ها مثل هودل ناوت (Hodlnaut) سود بیشتری به سرمایه گذاران می دهند.

قیمت ارز دیجیتال Dai

در سه ماه گذشته که بازار ارز های دیجیتال شدیدترین افت را تجربه کرده است، قیمت ارز دیجیتال دای فقط در مدت های کوتاه با نوسان قیمت حداکثر 50 پیپ همراه شده است. کمترین قیمت آن در این نوسان ها 997/0 و بیشترین قیمت 004/1 دلار بوده است.

تمام اهمیت و ارزش استیبل کوین ها در مطابقت ارزش آنها با ارز رسمی است که قیمت آن را نمایندگی می کنند. قیمت ارز دیجیتال دای همیشه به قیمت دلار نزدیک بوده و در شدیدترین حالت در سال 2020 نوسان آن فقط افزایش 8 سنت بوده که البته رقم قابل توجهی است.

سرمایه بازار ارز دیجیتال Dai در حال حاضر بیشتر از 853/6 میلیارد دلار است که آن را در رتبه 12 بازار ارزهای دیجیتال قرار می دهد.

قیمت ارز دیجیتال Dai
راهکارهای خرید ارز دیجیتال دای

راهکار های خرید ارز دیجیتال دای

دای اصلی ترین خدماتی است که پروتکل اتریومی میکردائو به کاربران ارائه می دهد. در این پروژه کاربران با وام دادن و وثیقه کردن ارز های دیجیتال استخر های نقدینگی پروژه های مالی غیر متمرکز را تامین مالی می کنند. استفاده مستقیم از خدمات پروتکل میکردائو بیشتر توسط سرمایه گذاران عمده و توسعه دهندگان ارز های امور مالی غیر متمرکز انجام می شود.

در ادامه بعضی با بعضی از مقرون به صرفه ترین روش های خرید ارز دای آشنا می شوید.

صرافی های غیر متمرکز

ارز دیجیتال دای یک استیبل کوین است که به خوبی برای مدیریت در قرارداد های هوشمند طراحی شده و توسعه دهندگان اپ های مالی غیرمتمرکز (dApps) از آن برای مدیریت ریسک پروژه ها استفاده می کنند. آنها به کمک انواع ابزار های مدیریت ریسک، با رسیدن قیمت های ارز دیجیتالی که منبع نقدینگی آنها هستند به محدوده خاصی به صورت خودکار برای تبدیل ارز های دیجیتال به استیبل کوین دای اقدام می کنند. انطباق بالای ارز دیجیتال Dai با پروژه های بلاکچین و مالی غیر متمرکز امکان تبدیل و خرید و فروش آن در صرافی های غیر متمرکز را ایجاد کرده که از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

اما به هر حال صرافی های غیرمتمرکز هم مشکلات و معایب جدی دارند. اولین مشکل آنها عملکرد نسبتا پیچیده است که برای بسیاری از کاربران استفاده کردن از صرافی های غیرمتمرکز را اگر نه غیرممکن، تا حد زیادی دشوار می کند. مشکل بعدی هزینه نسبتا بالای کارمزد و گاز لازم برای اجرای قرارداد های هوشمند است که صرافی های غیرمتمرکز از طریق‌ آنها عمل می کنند. این هزینه برای معاملات بزرگ و عمده خیلی سنگین محسوب نمی شود اما برای معامله گران کوچک اصلا مقرون به صرفه نیست.

صرافی های غیر متمرکز
صرافی های غیر متمرکز برای خرید دای

صرافی های متمرکز

صرافی های متمرکز وبسایت های خرید و فروش و معاملات ارز دیجیتال هستند. اگرچه امنیت آنها در مقایسه با صرافی های غیرمتمرکز در سطح پایین تری قرار دارد، کاربر پسندی و ارائه ساده امکانات در آنها باعث می شود محبوب ترین گزینه برای معامله گران بازار ارزهای دیجیتال باشند.

بعضی از صرافی های ارز دیجیتال متمرکز کارمزد نسبتا بالایی در ازای خدماتی که ارائه می دهند دریافت می کنند. این موضوع باعث شده در سال های گذشته صرافی های متمرکزی با حداقل کارمزد ایجاد بشوند و خدماتی رقابتی و مقرون به صرفه به معامله گران بازار ارز های دیجیتال ارائه بدهند. در این صرافی ها کاربران تقریبا فقط هزینه خرید ارز دیجیتال Dai را پرداخت می کنند و هزینه کارمزد حداقلی محاسبه می شود.

صرافی های بین المللی بایننس، کوین‌بیس، اف تی ایکس، کوکوین و کریپتودات کام بعضی از معتبرترین صرافی های متمرکز هستند که خدماتی ارزشمند برای خرید ارز دیجیتال دای با کارمزد اندک به کاربران ارائه می دهند. متاسفانه امکانات این صرافی ها در دسترس کاربران ایرانی نیست.

ریسک بالای معامله گران ایرانی برای دسترسی به خدمات این صرافی های متمرکز باعث شده در سال های گذشته صرافی های متمرکز داخلی برای جلب رضایت این دسته از کاربران ایجاد بشوند. این صرافی ها با خدمات بانکی داخل کشور فعالیت می کنند و به معامله گران امکان خرید ارزهای دیجیتال با حساب های بانکی معمولی و داخلی را می دهند.

بعضی از این صرافی ها در ازای ارائه خدمات اما کارمزدهای نسبتا گرانی از معامله گران ایرانی دریافت می کنند. خدمات گران صرافی های متمرکز شناخته شده و محبوب باعث شده صرافی های جدیدتر داخلی برای پر کردن جای خالی صرافی های مقرون به صرفه بین المللی وارد بازار بشوند.

صرافی های متمرکز
صرافی های متمرکز برای خرید ارز دای

خرید ارز دیجیتال دای از اکس اونیکس

اکس اونیکس یک صرافی متمرکز داخلی است که با تمرکز بر تسهیل معاملات ارز دیجیتال برای کاربران و معامله گران ایرانی و فارسی زبان توسعه یافته است. کاربران برای ثبت نام در این صرافی بر خلاف بسیاری از صرافی های داخلی نیاز به طی کردن مراحل وقت گیر و فرساینده ندارند. تمام فرایند افتتاح حساب، شارژ کردن موجودی با کارت های بانکی داخلی، و خرید ارز دای در صرافی اکس اونیکس کمتر از نیم ساعت طول می کشد که آن را به بهترین گزینه برای معامله گران در موقعیت های بحرانی تبدیل می کند.

در صرافی های متمرکز داخلی اگر فرایند احراز هویت پیچیده تر از صرافی های معتبر بین المللی نباشد، بدون شک از آنها ساده تر نیست. صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس اما در مقابل به معامله گران امکان خرید ارز دیجیتال Dai بدون احراز هویت و در سریع ترین زمان ممکن را می دهد.

در نهایت چیزی که برای خیلی از معامله گران جذاب ترین نکته در انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال و پلتفرم معاملاتی محسوب می شود کارمزد است. صرافی اکس اونیکس در ازای ارائه خدمات به کاربران هیچ کارمزدی دریافت نمی کند و محل سود آن فقط اختلاف بین قیمت خرید و قیمت فروش یا اسپرد است. صرافی اکس اونیکس با این ویژگی ها تلاش می کند بستری امن و قابل اطمینان برای معامله گران ارزهای دیجیتال در ایران باشد که خدمات کاملا به صرفه و باکیفیت در اختیار آنها قرار می دهد.

ارز دیجیتال دای چیست؟

ارز دیجیتال دای یک استیبل کوین اتریومی است که توسط پروتکل میکر و سازمان غیر متمرکز میکردائو توسعه یافته است. برخلاف استیبل کوین هایی مثل تتر یا بایننس یو اس دی، ارز دیجیتال دای نه با ذخیره دلار آمریکا در خزانه پروژه، که با پشتوانه ارز های دیجیتال تثبیت ارزش می شود.

قیمت ارز دیجیتال Dai به چه صورت است؟

در سه ماه گذشته که بازار ارز های دیجیتال شدیدترین افت را تجربه کرده است، قیمت ارز دیجیتال دای فقط در مدت های کوتاه با نوسان قیمت حداکثر 50 پیپ همراه شده است. کمترین قیمت آن در این نوسان ها 997/0 و بیشترین قیمت 004/1 دلار بوده است.

راه های خرید ارز دیجیتال دای چیست؟

صرافی های متمرکز و غیر متمرکز محل خرید و فروش ارز های دیجیتال از جمله دای هستند.