خرید

ethereum-classic
قیمت به دلار
25.0000
قیمت به تومان
1,509,855
بیشترین قیمت 24 ساعته
27 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
25 USD

خرید با کمترین کارمزد

etc
IRT

فروش و تبدیل به ریال

etc
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-4.410 %
رتبه در مارکت
30
حجم معاملات 24 ساعته
93,116,761 USD
تعداد سکه کل
210,700,000
تعداد سکه در گردش
147,505,083

اتریوم کلاسیک یکی از آلت‌کوین‌های درحال رشد بازار است، در این صفحه بیشتر درباره خرید اتریوم کلاسیک و دیگر نکات پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

ارز اتریوم کلاسیک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز، مبتنی بر بلاک‌چین منبع باز و همچنین یک ارز دیجیتال است. این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند بسازند و به کار گیرند.

شبکه ETC بدون واسطه است، به این معنی که هر کسی می‌تواند به آن بپیوندد و تراکنش‌ها را انجام دهد، اتریوم کلاسیک در سال 2016 به دلیل شکاف ایدئولوژیکی و فنی در جامعه اتریوم و در پی حمله DAO شکل گرفت. امروز در این نوشتار بیشتر درباره این ارز دیجیتال با شما صحبت خواهیم کرد.

اتریوم کلاسیک

در جهان ارزهای دیجیتال، آلت‌کوین‌های متعددی وجود دارد که هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند، دانستن هر کدام از ویژگی‌های این آلت‌کوین‌ها به ما برای سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در این ارزها کمک شایانی می‌کند. یکی از این ارزهای دیجیتال، اتریوم کلاسیک است که آینده آن از نظر بسیاری درخشان خواهد بود. ما امروز بیشتر درباره خرید اتریوم کلاسیک و دیگر نکات پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

اتریوم کلاسیک چیست؟

Ethereum Classic یک پلت فرم محاسباتی توزیع شده مبتنی بر بلاک چین منبع باز است که دارای عملکرد قرارداد هوشمند (اسکریپت نویسی) است. این برنامه از یک نسخه اصلاح شده اجماع Nakamoto از طریق انتقال وضعیت مبتنی بر تراکنش که بر روی یک ماشین مجازی عمومی اتریوم اجرا می‌شود، پشتیبانی می‌کند.

ارز دیجیتال etc تاریخچه اصلی و بدون تغییر شبکه اتریوم را حفظ می کند. شبکه اصلی پروژه اتریوم ابتدا از طریق Frontier در 30 ژوئیه 2015 منتشر شد. با این حال، به دلیل هک یک پروژه شخص ثالث، بنیاد اتریوم نسخه جدیدی از شبکه اصلی اتریوم را در 20 ژوئیه 2016 با تغییر وضعیت نامنظم اجرا کرد.

بنیاد اتریوم علامت تجاری خود را روی نسخه جدید و تغییر یافته بلاک چین اتریوم اعمال کرد.

خرید اتریوم کلاسیککلاسیک
ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک یک ارز دیجیتال است که در صرافی‌های ارز دیجیتال تحت کد ارز ETC معامله می‌شود. اتر به عنوان پاداشی برای گره‌های شبکه برای فرآیندی به نام «ماینینگ» ایجاد می‌شود که محاسبات انجام‌شده در EVM اتریوم کلاسیک را تأیید می‌کند.

اتریوم کلاسیک یک ماشین مجازی غیرمتمرکز کامل تورینگ به نام ماشین مجازی اتریوم ارائه می‌کند که می‌تواند اسکریپت‌ها را با استفاده از یک شبکه بین‌المللی از گره‌های عمومی اجرا کند. مجموعه دستورات ماشین مجازی برخلاف موارد دیگر مانند اسکریپت بیت کوین، کامل تورینگ است. گاز، یک مکانیزم قیمت گذاری تراکنش داخلی، برای کاهش هرزنامه و تخصیص منابع در شبکه استفاده می شود. این ویژگی‌ها باعث می‍شود که خرید اتریوم کلاسیک به یک مزیت تبدیل گردد.

در سال 2016، استارت آپ آلمانی Slock.it پروژه DAO خود را بر روی اتریوم راه اندازی کرد که با نام  The DAO شناخته می شود. در حالی که این پروژه بیش از 150 میلیون دلار سرمایه جمعی جمع آوری کرد، هکرها از خلاء موجود در قرارداد هوشمند آن سوء استفاده کردند و 50 میلیون دلار در این فرآیند به سرقت بردند. به منظور بازیابی وجوه، اکثر کاربران اتریوم – از جمله بنیانگذاران ویتالیک بوترین و گاوین وود – از یک تغییر اساسی در پروتکل پایه بلاک چین یا یک هارد فورک پشتیبانی کردند. این منجر به تشکیل زنجیره جدید اتریوم شد.

با این حال، بخشی از جامعه همچنان مخالف فورک باقی ماندند و به جای آن بر اصل “کد قانون است” ایستادگی کردند. آنها با ادعای این که بلاک چین ها را نمی توان مطابق با هوس های انسانی عوض کرد، روی زنجیره قدیمی باقی ماندند و آن را به عنوان Ethereum Classic (ETC) تغییر نام دادند.

از آنجایی که اتریوم کلاسیک کد قدیمی بلاک چین اتریوم را تا زمان حمله DAO حفظ می‌کند، اغلب به عنوان رمزارز اتریوم «اصلی» در نظر گرفته می‌شود. این اصالت از دیگر دلایلی است که خرید اتریوم کلاسیک را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می‌کند.

اکنون پس از صحبت درباره پیشینه و چیستی اتریوم کلاسیک، در ادامه بحث خرید اتریوم کلاسیک، می‌خواهیم درباره نحوه عملکرد این ارز دیجیتال نکاتی را مطرح نماییم.

نحوه عملکرد اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک اجرای قراردادهای هوشمند را با ارائه مزایای حاکمیت غیرمتمرکز تسهیل می‌کند. به عبارت دیگر، قراردادها بدون دخالت شخص ثالث مانند وکیل قابل اجرا است. قراردادهای هوشمند شبیه به بیانیه‌های if-then هستند، به این معنی که اگر اقدامات مورد نیاز در قرارداد انجام شده باشد، پارامترهای قرارداد پاسخگو تکمیل می‌شوند. اگر پارامترهای قرارداد برآورده نشده باشد، بسته به شرایط تعیین شده در شروع قرارداد، ممکن است جریمه یا باطل شود.

خرید اتریوم کلاسیک
ارز دیجیتال etc

به عنوان مثال، در یک معامله ملکی، اگر در قرارداد قید شده باشد که در تاریخ معینی قرار است سپرده اولیه پرداخت شود و وجه دریافت نشده باشد، می‌توان قرارداد را باطل کرد. قراردادهای هوشمند در یک دفتر کل توزیع شده یا شبکه بلاک چین قرار دارند. دفتر کل توزیع شده دفتر کل معاملات و قراردادهایی است که به صورت غیرمتمرکز در مکان های مختلف نگهداری می‌شوند. پشتیبانی از قراردادهای هوشمند ویژگی‌ منحصر به فردی است که خرید اتریوم کلاسیک را به یک گزینه عاقلانه تبدیل می‌نماید.

توافق بین خریدار و فروشنده در خطوط کد در قرارداد هوشمند نوشته شده است که بسته به شرایط داخل قرارداد خود اجرا می شود. در نتیجه، نیازی به نظارت یا سانسور خارجی توسط یک مقام مرکزی وجود ندارد زیرا کد اجرای قرارداد را کنترل می‌کند.

اکنون پس از صحبت درباره نحوه عملکرد اتریوم کلاسیک، در ادامه بحث خرید اتریوم کلاسیک، نکاتی را درباره تفاوت‌های این ارز دیجیتال با اتریوم مطرح خواهیم کرد.

تفاوت‌های اتریوم کلاسیک با اتریوم

گرچه ارز دیجیتال etc کلاسیک اتریوم به عنوان یک دارایی دیجیتالی سوداگرانه دارای ارزشی است که سرمایه گذاران می توانند با آن معامله کنند، با اینحال اتریوم اصلی قانونی‌تر و قابل معامله‌تر است، شاید این مهم‌ترین دلیلی است که خرید اتریوم کلاسیک را به یک ابهام تبدیل می‌کند.

در اوایل سال 2021، بورس کالای شیکاگو معاملات آتی اتر را تایید کرد. فقط بیت کوین و اتر برای چنین تراکنش‌هایی تایید شده اند.

ما می‌توانیم با تحلیل اینکه چقدر سرمایه یا دلارهای سرمایه‌گذاری به این دو ارز متعهد شده‌اند، تعیین کنیم که جامعه سرمایه‌گذاری چگونه ETC را در مقابل ETH می‌بیند. هنگام مقایسه دو ارزش بازار دو ارز دیجیتال، ETH برنده واضح است. ارزش بازار یک ارز دیجیتال با ضرب قیمت ارز – بر اساس یک ارز ثابت مانند دلار آمریکا در کوین‌ها یا توکن های موجود در گردش محاسبه می شود. اگرچه قیمت eth بالاتر از ارز اتریوم کلاسیک است، اما امکان رشد اتریوم کلاسیک بالاتر بوده که خرید اتریوم کلاسیک را به یک فرصت مناسب تبدیل می‌نماید.

ETC دارای 129.5 میلیون کوین در گردش با ارزش بازار 5.1 میلیارد دلار است در حالی که ETH تقریباً 117.3 میلیون در گردش و ارزش بازار بیش از 375 میلیارد دلار دارد. ارز دیجیتال etc با قیمت 32.42 دلار معامله می شود، در حالی که ETH تا 29 آگوست 2021 با بیش از 3189 دلار به ازای هر سکه معامله می شود.

خرید اتریوم کلاسیک
ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک

اگرچه هر دو شبکه قراردادهای هوشمند ارائه می دهند، اما پتانسیل نگرانی‌های امنیتی فوق الذکر پیرامون ETC احتمالاً سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در ETH و اتخاذ قراردادهای هوشمند اتریوم در مقابل قراردادهای کلاسیک اتریوم سوق می‌دهد.

اکنون پس از صحبت درباره تفاوت‌های اتریوم کلاسیک با اتریوم می‌خواهیم در ادامه بحث خرید اتریوم کلاسیک، برخی از نقاط قوت و ضعف این ارز دیجیتال را با شما مطرح نماییم.

نقاط قوت اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک غیرمتمرکز است: اتریوم کلاسیک، درست مانند سایر ارزهای دیجیتال، غیرمتمرکز است. این بدان معناست که پرداخت ها و تراکنش ها بدون اتکا به اشخاص ثالث پرهزینه یا دولت های محدود کننده انجام می‌شود. این عدم تمرکز که در ارز اصلی اتریوم دیده نمی‌شود، خرید اتریوم کلاسیک را به یک سرمایه‌گذاری مناسب تبدیل کرده است.

اتریوم کلاسیک اتریوم اصلی است: از آنجایی که اتریوم کلاسیک نسخه بدون تغییر بلاک چین اتریوم است، بسیاری اتریوم کلاسیک را اتریوم اصلی یا واقعی می نامند. این برای کسانی جذاب است که معتقدند اتریوم از زمان ایجادش تا حد زیادی تغییر کرده است. چنین باورهای قوی در مورد تغییرناپذیری پلتفرم منجر به ایجاد یک گروه اختصاصی از کاربران و علاقه‌مندان به بلاک چین شده است.

از قراردادهای هوشمند و dApps پشتیبانی می کند: از آنجایی که اتریوم کلاسیک از نظر فناوری شبیه به اتریوم است، نباید تعجب کنیم که یکی از بزرگترین مزیت‌های اتریوم کلاسیک این واقعیت است که از قراردادهای هوشمند و dApps پشتیبانی می‌کند که کاربردهای گسترده ای در صنایع دارند.

ETC ارزانتر از ETH است: اگرچه ETC ممکن است برای عبور از ETH کار سختی داشته باشد، ETC همچنان در بین 20 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد. علاوه بر این، ETC بسیار ارزان‌تر از ETH است و آن را به یک دارایی ایده‌آل برای مبتدیان تبدیل می‌کند. این قیمت کمتر امکان رشد ارز اتریوم کلاسیک را افزایش می‌دهد و خرید اتریوم کلاسیک را به یک فرصت مناسب تبدیل می‌نماید.

و این فقط خود اتریوم نیست که گران است، انجام تراکنش ها می تواند بسیار پرهزینه باشد. به‌ویژه در طی آخرین دوره افزایشی کریپتو، کارمزد تراکنش‌ها چندین بار افزایش یافت و اتریوم را تقریباً برای توسعه‌دهندگان غیرقابل استفاده کرد.

سعی در ایجاد ارتباط با اتریوم دارد: اگرچه ETC و ETH تفاوت های خود را دارند، آنها متوجه می‌شوند که با همکاری یکدیگر به دستاوردهای بیشتری خواهند رسید. به عنوان مثال، هارد فورک ETC Phoenix که در سال 2020 تکمیل شد، Ethereum Classic را برای اولین بار در سال‌های گذشته با اتریوم سازگارتر کرد. این به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که بین پلتفرم‌ها همکاری کنند و نوآوری را هدایت کنند.

ارز دیجیتال etc

نقاط ضعف اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک با اتریوم سازگاری کامل ندارد: پس از فورک شدن اتریوم، اتریوم کلاسیک با اتریوم ناسازگار شد، به این معنی که هرکسی که از ETC پشتیبانی می‌کند، نمی‌تواند به هیچ یک از به‌روزرسانی‌های از جمله انتقال اتریوم به اثبات سهام دسترسی داشته باشد.

 اتریوم کلاسیک کاملا غیر فعال است: Ethereum Classic فاقد علاقه زیاد جامعه و فعالیت توسعه دهندگان است. در مقایسه با اتریوم، اتریوم کلاسیک دارای تعداد کمی کیف پول فعال و رشد ناچیز است.

اتریوم کلاسیک ناامن در نظر گرفته می شود: اتریوم کلاسیک 51 درصد حملات مختلفی را متحمل شده است که منجر به کاهش اعتماد شده است.

Ethereum Classic تصویری مبهم دارد:‌ تصویر کوین، تحت تأثیر گمانه‌زنی‌های مختلف مبنی بر تقلبی بودن ETC و حمله به اتریوم برای ایجاد توزیع در بخش کریپتو قرار می گیرد.

اکنون پس از صحبت کردن درباره نقاط قوت و ضعف اتریوم کلاسیک در ادامه بحث خرید اتریوم کلاسیک، می‌خواهیم درباره یک قیمت این ارز با شما صحبت کنیم.

قیمت اتریوم کلاسیک

براساس داده های کوین مارکت کپ، هم اکنون هنگام نوشتن این مقاله قیمت اتریوم کلاسیک 32.42 دلار است. نکته جالب درباره قیمت اتریوم کلاسیک آن است که در 24 ساعت گذشته قیمت آن بیش از 2.81 درصد افزایش داشته و این رشد در یک هفته اخیر نزدیک هفت درصد بوده است. این درحالی است که نرخ رشد اتریوم در 24 ساعت 0.70 درصد بوده و در یک هفته اخیر تنها 2.34 درصد بوده است. این مسائل نشان می‌دهد که خرید اتریوم کلاسیک کار عاقلانه‌ای است، چراکه امکان رشد قیمت آن از اتریوم حتی می‌تواند بیشتر باشد.

جمع‌بندی

Ethereum Classic یک پلتفرم ارز دیجیتال توزیع شده مبتنی بر بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند. اتریوم کلاسیک در سال 2016 در نتیجه هک شبکه شکل گرفت. بلاک چین اصلی اتریوم به دو قسمت تقسیم شد که اتریوم کلاسیک اصلی و اتریوم بلاک‌چین جدیدتر است.

بر اساس اصل «کد قانون است»، قراردادهای هوشمند، برنامه‌های دیجیتال مستقلی هستند که به تنهایی قادر به اجرا هستند. نمونه هایی از این برنامه ها عبارتند از دستگاه های باجه خودکار و سیستم بیت کوین. ما امروز در این مقاله تلاش کردیم تمام نکات پیرامون اتریوم کلاسیک از جمله پیشینه، نقاط قوت و ضعف، تفاوت آن با اتریوم و دیگر مسائل را با شما مطرح نماییم. تا بتوانید با اطلاع کافی درمورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال تصمیم‌گیری نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم در این راه به شما یاری برسانیم.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس