خرید

litecoin
قیمت به دلار
78.0000
قیمت به تومان
4,628,655
بیشترین قیمت 24 ساعته
79 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
77 USD

خرید با کمترین کارمزد

LTC
IRT

فروش و تبدیل به ریال

LTC
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-0.800 %
رتبه در مارکت
21
حجم معاملات 24 ساعته
173,156,424 USD
تعداد سکه کل
84,000,000
تعداد سکه در گردش
74,638,027

با خرید ارز دیجیتال لایت کوین در بازار رمزارزها سرمایه گذاری کنید: هرروزه ارزهای دیجیتال جدیدی به بازار رمزارزها عرضه می شوند که لزوما اهدافی بنیادی و کاربردی در پشت پروژه های آن ها وجود ندارد.

از طرف دیگر برخی رمزارزها به علت هوشمندی خالق های آن ها می توانند توجه بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کنند. لایت کوین (Litecoin) یک رمزارز موفق در این زمینه است که توانسته حجم نسبتا بزرگی از بازار کریپتوکارنسی را به خود اختصاص دهد.

باتوجه به قابلیت ها و ویژگی های جذاب این رمزارز، معامله گران و سرمایه گذاران زیادی به خرید لایت کوین علاقه دارند. به همین خاطر این افراد باید با دلایل خرید این ارز دیجیتال آشنایی داشته باشند.

در این مطلب دلایل خرید Litecoin و بهترین صرافی ایرانی برای خرید آن را به شما معرفی می کنیم.

ارز دیجیتال لایت کوین چیست
ارز دیجیتال لایت کوین چیست

لایت کوین چیست ؟

هدف اصلی خلق بیت کوین، خلق ارزی مجازی بود که افراد بتوانند از آن برای به جای ارزهای رایج و قابل پیگیری استفاده کنند. ارزی که غیرمتمرکز بود و هیچ واسطه ای برای انجام تراکنش ها با استفاده از آن وجود نداشت.

با افزایش تعداد فعالان بازار ارزهای دیجیتال و شلوغی شبکه بیت کوین، هزینه انجام تراکنش ها با این رمزارز مشهور به شدت افزایش پیدا کرد. از طرف دیگر به علت شلوغی شبکه بیت کوین، سرعت پردازش تراکنش ها نیز در شبکه این رمزارز به شدت کاهش پیدا کرد.

به همین خاطر در سال 2011 یکی از کارمندان جوان گوگل، پروژه لایت کوین را آغاز کرد. جوانی چینی با نام چارلی لی، خالق لایت کوین است و این رمزارز را با ایجاد تغییراتی بزرگ در شبکه بیت کوین به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرد.

هدف چارلی لی از ساخت لایت کوین، خلق رمز ارزی بود که بتوان با استفاده از آن، بدون پرداخت کارمزد بالا و در سریع ترین زمان ممکن تراکنش ها را انجام داد.

شباهت های بسیاری میان بیت کوین و لایت کوین وجود دارد. برای مثال تعداد لایت کوین های قابل استخراج نیز محدود است و افراد می توانند تنها 84 میلیون لایت کوین استخراج کنند.

همچنین باید اشاره داشت که امنیت شبکه لایت کوین همانند شبکه بیت کوین با فرایند اثبات کار تضمین می شود.

لایت کوین چگونه کار می کند ؟

همان طور که اشاره شد، لایت کوین با تغییرات ایجاد شده روی پروتکل رمزارز بیت کوین خلق شده است و به همین خاطر از نظر عملکرد شباهت زیادی به غول ارزهای دیجیتال دارد.

این امر یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ویژگی های لایت کوین است که توانسته این رمزارز را به یک ارز دیجیتال محبوب تبدیل کند. باید اشاره داشت که لایت کوین از الگوریتم Scrypt استفاده می کند که با الگوریتم SHA-256 ارز دیجیتال بیت کوین کاملا متفاوت است.

لایت کوین چگونه کار می کند
لایت کوین چگونه کار می کند

این امر از آن جهت اهمیت دارد که استفاده از این الگوریتم باعث شده است که سرعت تایید تراکنش ها در لایت کوین نسبت به بیت کوین بسیار بالاتر باشد. همچنین با استفاده از این الگوریتم، محاسبه تراکنش ها آسان تر و حجم کار آن ها نیز کم تر خواهد بود.

شایان ذکر است که امنیت شبکه لایت کوین همانند شبکه بیت کوین با قرار گرفتن توان محاسباتی کامپیوترهای استخراج کننده تامین می شود. در واقع این استخراج کنندگان لایت کوین هستند که تراکنش ها را بررسی و سپس تایید می کنند.

مهم ترین دلایل برای خرید رمزارز لایت کوین را بشناسید

مانند تمام رمزارزهای دیگر، خرید ارز دیجیتال لایت کوین نیز مزایای بسیاری دارد. این مزایا دلایلی هستند که معامله گران و سرمایه گذاران بازار کریپتوکارنسی را متقاعد می کنند تا این رمزارز جذاب را بخرند.

از جمله این دلایل می توان به شباهت زیاد لایت کوین به بیت کوین، حجم مارکت کپ بالا، ریسک به ریوارد مناسب و سرعت بالای تراکنش ها اشاره کرد.

باید اشاره داشت که هر یک از این دلایل برای گروهی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال اهمیت دارند و تمام آن ها با هم لایت کوین را به یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است. با مهم ترین دلایل خرید و فروش لایت کوین آشنا می شویم.

لایت کوین از نظر ساختار شباهت زیادی به بیت کوین دارد

همان طور که اشاره شد، لایت کوین از نظر ساختار شباهت زیادی به بیت کوین دارد. این امر از آن جهت اهمیت دارد که بیت کوین یک ارز دیجیتال اثبات شده است و فعالان بازار کریپتوکارنسی اعتماد زیادی به شبکه و نحوه عملکرد آن دارند.

به همین خاطر شباهت لایت کوین به این ارز دیجیتال مشهور، یک نکته بسیار مثبت برای آن به شمار می آید. همچنین باید اشاره داشت که این امر باعث افزایش خریداران لایت کوین می شود و با افزایش تعداد خریداران آن، قیمت لایت کوین نیز می تواند همواره روندی صعودی داشته باشد.

مارکت کپ لایت کوین بسیار بالا است
مارکت کپ لایت کوین بسیار بالا است

مارکت کپ Litecoin بسیار بالا است

یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در انتخاب یک رمزارز مناسب، مارکت کپ یا ارزش بازار آن رمزارز است. مارکت کپ از فرمول بسیار ساده ضرب تعداد سکه های در گردش در قیمت آن ها محاسبه می شود.

این مولفه از آن جهت اهمیت دارد که هرچه ارزش بازار یک ارز دیجیتال بالاتر باشد، خریداران و یا سرمایه گذاران آن رمزارز بیشتر هستند.

لایت کوین دارای یکی از بالاترین مارکت کپ ها در میان ارزهای دیجیتال است و به همین دلیل خرید آن برای بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی یک گزینه ایده آل به شمار می آید.

در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب، لایت کوین از نظر مارکت کپ در جایگاه 19ام بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و به همین خاطر در بسیاری از صرافی های خارجی و ایرانی معتبر لیست شده است.

نسبت ریسک به ریوارد Litecoin مناسب است

نسبت ریسک به ریوارد یکی دیگر از مولفه هایی است که در انتخاب یک رمزارز مناسب برای سرمایه گذاری اهمیت بسیار زیادی دارد. به طورکلی نسبت ریسک به ریوارد مناسب به معنای ریسک پایین سرمایه گذاری است.

قیمت لایت کوین در نقطه اوج خود در محدوده 410 دلار قرار داشت و قیمت لحظه ای ارز دیجیتال لایت کوین در حال حاضر و در زمان نگارش این مطلب، در محدوده 68 دلار قرار دارد.

این امر به این معنی است که در آینده ای که زمان آن مشخص نیست، قیمت لایت کوین به 410 دلار می رسد. به همین خاطر خرید لایت کوین ریسک پایینی دارد و یک گزینه سرمایه گذاری کم ریسک به شمار می آید.

سرعت تراکنش های بالا و نرخ کارمزد پایین Litecoin
سرعت تراکنش های بالا و نرخ کارمزد پایین Litecoin

سرعت تراکنش های بالا و نرخ کارمزد پایین Litecoin

همان طور که اشاره شد، هدف از عرضه لایت کوین، خلق رمزارزی بود که سرعت تراکنش های آن بیشتر از بیت کوین باشد و افراد کارمزد کم تری برای انجام معاملات با آن پرداخت کنند.

به همین خاطر یکی از اصلی ترین دلایلی که خرید لایت کوین یک گزینه مناسب به شمار می آید، سرعت بالای پردازش تراکنش ها و نرخ کارمزد پایین آن است. البته باید اشاره داشت که این دو عامل به شلوغی شبکه بستگی دارند و می توانند بالا یا پایین شوند و نرخ ثابتی ندارند.

لایت کوین تیم توسعه دهنده قدرتمندی دارد

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت رمزارزهای بزرگ مانند اتریوم و بیت کوین، تیم توسعه دهنده قدرتمند آن ها است. زمانی که یک رمزارز تیم توسعه دهنده قدرتمند و متعهدی دارد، آینده این رمزارز تضمین شده است.

چرا که تیم توسعه دهنده این رمزارز برنامه های متنوعی برای آن دارند و هرروزه مشکلات این ارز را برطرف می کنند. تیم توسعه دهنده لایت کوین بسیار قدرتمند و حرفه ای است. به همین خاطر این ارز دیجیتال توانسته طی سال های اخیر رتبه خود را در میان رمزارزهای بزرگ بازار حفظ کند.

کمپانی های بزرگ از Litecoin استفاده می کنند

حمایت و استفاده شرکت های بزرگ از یک رمزارز می تواند اعتبار زیادی به آن بدهد. چرا که وقتی یک شرکت معتبر به مشتریان خود اجازه می دهد با یک رمزارز خاص هزینه خدمات یا محصولات خود را پرداخت کنند، این امر نشان‌دهنده اعتبار و بنیاد قوی آن رمزارز است.

شرکت های زیادی مانند UFC و سایت اوراستاک (Overstock) این امکان را به مشتریان خود می دهند تا با لایت کوین هزینه خدمات آن ها را پرداخت کنند.

به همین خاطر یکی دیگر از دلایلی که خرید لایت کوین برای سرمایه گذاران کریپتوکارنسی گزینه ای جذاب است، حمایت این کمپانی های بزرگ از لایت کوین می باشد.

آینده لایت کوین بسیار درخشان است
آینده لایت کوین بسیار درخشان است

آینده لایت کوین بسیار درخشان است

باتوجه به قابلیت ها و امکانات لایت کوین و همچنین شباهت ساختار آن با بیت کوین، آینده این رمزارز بسیار درخشان است. بسیاری از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که به علت تمام ویژگی های لایت کوین، این رمزارز می تواند رشد بسیار مناسبی را در آینده تجربه کند.

همچنین باید اشاره داشت که هنوز بسیاری از کسب‌وکارها از ارزهای دیجیتال برای انجام تراکنش های خود استفاده نمی کنند.

در آینده با فراگیرشدن پرداخت هزینه خدمات یا محصول با ارزهای دیجیتال، لایت کوین که یکی از بهترین رمزارزها برای پرداخت هزینه تراکنش ها است، می تواند به رمزارز اصلی برای پرداخت هزینه تراکنش ها تبدیل شود.

روند قیمت ارز دیجیتال لایت کوین در گذشته

لایت کوین مانند بیت کوین با قیمت یک سنت به بازار عرضه شد و توانست به سرعت رشد قیمتی بسیار زیادی را تجربه کند. در کم تر از دو سال قیمت لایت کوین وارد کانال 40 دلار شد و توانست خود را به فعالان بازار کریپتوکارنسی ثابت کند.

باید اشاره داشت که قیمت این رمزارز طی سال های اخیر افت و خیز زیادی داشته است و همان طور که اشاره شد، نقطه اوج آن در 10 می 2021 و با قیمت 410 دلار بود.

بعد از این رشد شدید “قیمت لایت کوین” افت زیادی داشت و در محدوده 150 الی 200 دلار نوسان کرد. این امر به علت شرایط آن زمان بازار ارزهای دیجیتال بود که تمام رمزارزهای بازار تحت تاثیر این شرایط افت قیمتی داشتند.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین

برای پیش بینی قیمت لایت کوین باید عوامل مختلفی مانند شرایط بازار، شرایط تعامل دنیا با رمزارزها و توسعه لایت کوین را در نظر داشت.

باتوجه به ویژگی ها و قابلیت های این ارز دیجیتال و البته نسبت ریسک به ریوارد مناسب لایت کوین، می توان آینده بسیار خوبی را برای این رمزاز پیش‌بینی کرد.

همچنین با توجه به همبستگی لایت کوین با دیگری دارایی ها، بعد از پایان روند نزولی و نوسانی بازار ارزهای دیجیتال، لایت کوین می تواند همراه دیگر رمزارزها رشد بسیار خوبی را تجربه کند.

کیف پول های دیجیتال مناسب برای نگهداری Litecoin
کیف پول های دیجیتال مناسب برای نگهداری Litecoin

کیف پول های دیجیتال مناسب برای نگهداری Litecoin

باتوجه به رتبه 19ام لایت کوین در میان ارزهای دیجیتال، بسیاری از کیف پول های دیجیتال این امکان را به کاربران خود می دهند که این ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری کنند.

بهترین و امن ترین روش نگهداری ارزهای دیجیتال، نگهداری این دارایی های باارزش در کیف پول دیجیتال است. به همین خاطر پشتیبانی کیف پول های مختلف از لایت کوین برای سرمایه گذاران این ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد.

از بهترین کیف پول های دیجیتال برای نگهداری لایت کوین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کریپتو ولت (CryptoWallet)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)
  • کیف پول دیجیتالی اکسودوس (Exodus)
  • ولت الکتروم (Electrum)
  • اتمیک ولت (Atomic Wallet)

آموزش خرید و فروش لایت کوین با روش های مختلف

روش های زیادی برای خرید و فروش لایت کوین وجود دارد که معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال بسته به شرایط خود می توانند هر یک از این روش ها را انتخاب کنند.

از جمله این روش ها می توان به خرید لایت کوین از صرافی های داخلی و خارجی اشاره کرد. این دو روش بهترین و سریع ترین روش برای فعالان حرفه ای بازار کریپتوکارنسی هستند.

معامله گران می توانند به آسانی از طریق این صرافی ها، ارزهای دیجیتال مورد نظر خود از جمله لایت کوین را خریداری کنند.  در ادامه با روش های خرید و فروش لایت کوین آشنا می شویم.

نحوه خرید لایت کوین از صرافی های داخلی

می توان گفت که “بهترین روش خرید انواع ارزهای دیجیتال” از جمله لایت کوین برای فعالان ایرانی بازار کریپتوکارنسی، خرید رمزارز از صرافی های معتبر داخلی مانند اکس اونیکس است.

چرا که برخلاف صرافی های خارجی شما برای انجام معاملات در این صرافی ها نیازی به احراز هویت از طریق پاسپورت ندارید و خطر مسدود شدن اکانت شما را تهدید نمی کند.

نحوه خرید لایت کوین از صرافی های داخلی
نحوه خرید لایت کوین از صرافی های داخلی

برای خرید لایت کوین از این صرافی ها کافی است که ابتدا در آن ها ثبت‌نام کنید و سپس با یک شماره‌تلفن مراحل احراز هویت خود را انجام دهید. در مرحله بعد می توانید با شارژ ریالی کیف پول حساب کاربری خود در صرافی‌، بسیاری از رمزارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال را به آسانی خریداری کنید.

باید اشاره داشت که رابط کاربری صرافی های معتبر داخلی مانند اکس اونیکس بسیار ساده هستند و با زبان فارسی طراحی شده‌اند تا کاربران ایرانی بتوانند به آسانی از آن ها استفاده کنند.

روش خرید لایت کوین از صرافی های خارجی

شما می توانید انواع ارزهای دیجیتال را از صرافی های خارجی نیز خریداری کنید. باید اشاره داشت که این صرافی ها حساب کاربری معامله گران ایرانی را به علت تحریم ها مسدود می کنند و ریسک انجام معاملات در آن ها بسیار بالا است.

همچنین باید اشاره داشت که برای احراز هویت در این صرافی ها شما نیاز به یک پاسپورت یا کارت اقامت کشورهای خارجی را دارید.

خرید لایت کوین ارزان از صرافی اکس اونیکس
خرید لایت کوین ارزان از صرافی اکس اونیکس

خرید لایت کوین ارزان از صرافی اکس اونیکس

صرافی دیجیتال اکس اونیکس یکی از معتبرترین صرافی های داخلی است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آن کارمزد بسیار پایینی دارد و شما می توانید خرید و فروش انواع رمزارزها از جمله لایت کوین را در این صرافی انجام دهید.

شما برای احراز هویت در اکس اونیکس تنها به یک شماره‌تلفن نیاز دارید و می توانید بعد از ایجاد حساب کاربری، معاملات خود را آغاز کنید و از بازار ارزهای دیجیتال سود مناسبی به دست آورید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس