خرید

stellar
قیمت به دلار
0.1015
قیمت به تومان
5,913
بیشترین قیمت 24 ساعته
0 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
0 USD

خرید با کمترین کارمزد

XLM
IRT

فروش و تبدیل به ریال

XLM
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
11.060 %
رتبه در مارکت
31
حجم معاملات 24 ساعته
97,401,348 USD
تعداد سکه کل
50,001,786,967
تعداد سکه در گردش
29,228,889,012

درباره

ارز دیجیتال با نماد اختصاری stellar، در بین ارزهای دیجیتال جهان رتبه 31 دارد. حجم کل معاملات این رمزارز 97,401,348 است. تعداد کل سکه‌ها 50,001,786,967 و در حال حاضر، تعداد سکه در گردش 29,228,889,012 کوین است. قیمت به دلار 0.1015 و قیمت به تومان ارز stellar، 5,913 در تاریخ 24 تیر 1403 است. با توجه به نمودار و داده‌های رمزارز ، بیشتر قیمت این ارز دیجیتال 0 و کمترین قیمت 0 بوده، اما قیمت فعلی 0.1015 است.

شبکه ارز دیجیتال استلار، یک دفتر کل و پایگاه داده مبتنی بر بلاک چین است که انتقال ارزش دارایی‌های متقابل از جمله پرداخت‌ها را تسهیل می‌کند. دارایی دیجیتال بومی استلار Lumens (XLM) نام دارد. با این حال، Stellar همچنین می‌تواند از سایر دارایی‌های توکن‌شده در بلاک چین خود پشتیبانی کند.

در این نوشتار بیشتر درباره مسائل مختلف این ارز دیجیتال از جمله آینده استلار، قیمت استلار و غیره صحبت خواهیم کرد.

ارز استلار چیست؟

خرید ارز استلار
قیمت ارز دیجیتال استلار

شبکه استلار، در سال 2015 تحت رهبری بنیانگذاران آن، جد مک کالب، دیوید مازیرز و جویس کیم راه‌اندازی شد. مک‌کالب قبلاً بنیان‌گذار Mt. Gox  و همچنین یکی از بنیان‌گذاران ریپل بوده است. بنیاد توسعه استلار، که یک سازمان غیرانتفاعی است، در کنار پاتریک کولیسون، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران استرایپ، و همچنین سرمایه گذاری 3 میلیون دلاری استرایپ ایجاد شد. استلار تا پایان سال اول نزدیک به 3 میلیون کاربر به دست آورد.

در سال 2019، استلار حدود نیمی از دارایی بومی برجسته خود را توکن سوزی کرد که باعث افزایش قیمت شد. این موضوع باعث ایجاد بحث‌هایی شد، زیرا دستکاری ارزهای دیجیتال اغلب یک حرکت خطرناک به‌حساب می‌آید. با این حال، قیمت به زودی کاهش یافت و استلار فاش کرد که در تلاش برای تثبیت بازار خود، لومن دیگری تولید نخواهد کرد.

ارز دیجیتال استلار امروز به کاربران اجازه می‌دهد تا پول و دارایی را به روش هایی ارسال کنند که به طور سنتی در حوزه ارائه دهندگان پرداخت بوده است. این باعث شده که آینده ارز استلار بسیار روشن به‌نظر آید.

خرید ارز استلار
آینده ارز دیجیتال استلار

اکنون پس از صحبت درباره چیستی و پیشینه ارز استلار، در ادامه بحث خرید ارز استلار می‌خواهیم نکاتی را پیرامون نحوه کارکرد این ارز دیجیتال بیان نماییم.

نحوه کارکرد ارز استلار

در زمان راه اندازی، استلار کد مورد استفاده برای تامین انرژی XRP Ledger را کپی کرد، به این معنی که بسیاری از طراحی و ویژگی‌های آن را به ارث برد. با این حال، ارز دیجیتال استلار از آن زمان تغییرات فنی ایجاد کرده است که ارائه آن را متمایز می‌کند.

بزرگ‌ترین به‌روزرسانی Stellar در سال 2015 زمانی رخ داد که مکانیزمی را که برای نگه‌داشتن رایانه‌ها برای اجرای نرم‌افزارش در توافق در مورد وضعیت دفترش با یک جایگزین سفارشی استفاده می‌کرد، جایگزین کرد.

پروتکل اجماع استلار بر اساس مفهومی به نام توافق بیزانسی فدرال، نوعی روش اجماع است که قبل از روش طراحی شده برای بیت کوین، گره‌ها را قادر می‌سازد تا در مورد تراکنش ها رای دهند تا زمانی که به حد نصاب برسد.

خرید ارز استلار
قیمت استلار

نرم افزاری که برای تامین انرژی شبکه Stellar استفاده می شود Stellar Core نام دارد و بسته به نیاز کاربر می‌تواند به روش‌های مختلفی اجرا شود. به طور خاص، گره‌ها را می‌توان به‌عنوان ناظر، آرشیو، اعتبارسنجی پایه یا اعتبارسنجی کامل تنظیم کرد.

ناظران تنها قادر به ارسال تراکنش هستند. در مقابل، اعتبارسنجی‌های کامل در پروتکل اجماع ستاره‌ای شرکت می‌کنند و در مورد تراکنش‌هایی که باید معتبر تلقی شوند رای می‌دهند و آرشیو این تاریخچه را برای گره‌های دیگر نگهداری می‌کنند.

یکی دیگر از عملکردهای مهم شبکه توسط Stellar Anchors  که در ابتدا Gateways نامیده می شد انجام می شود.

این نهادها سپرده های ارزها و دارایی‌ها را می پذیرند و توکن‌های جدیدی از این دارایی ها در Stellar صادر می کنند. سپس لنگرها الزاماتی را که کاربران Stellar برای نگهداری دارایی‌ها باید برآورده کنند، تعیین می کنند. آنها همچنین می توانند دسترسی کاربر به دارایی‌ها را لغو کنند.

اکنون پس از صحبت درباره نحوه کارکرد ارز دیجیتال استلار، در ادامه بحث خرید ارز استلار می‌خواهیم نکاتی را پیرامون دارایی بومی استلار بیان کنیم.

توکن اصلی شبکه استلار

لومن‌ها دارایی اصلی شبکه استلار هستند. هنگامی که این شبکه در سال 2014 راه اندازی شد، 100 میلیارد لومن (که در ابتدا Stellars نامیده می شد) با نرخ تورم سالانه 1٪ ایجاد شد.

لومن ها دو هدف را دنبال می کنند:

جلوگیری از اسپم لومن‌ها برای پوشش هزینه کارمزد تراکنش در شبکه استلار و همچنین برای اطمینان از حفظ حداقل مانده حساب استفاده می‌شود. این ویژگی برای جلوگیری از انباشتگی شبکه طراحی شده است. هر تراکنش با کارمزد 0.00001 لومن همراه است.

تسهیل معاملات چند ارزی لومن‌ها همچنین به عنوان یک پل بین ارزها عمل می‌کنند و تجارت بین دو ارز جداگانه را در زمانی که بازار مستقیم به اندازه کافی بزرگ وجود ندارد تسهیل می‌کند. این مسئله خرید ارز استلار را به یک فرصت سرمایه‌گذاری مناسب تبدیل می‌نماید.

خرید ارز استلار

اکنون پس از صحبت درباره توکن اصلی شبکه استلار در ادامه بحث خرید ارز استلار می‌خواهیم نکاتی را درباره نقاط قوت و ضعف این ارز دیجیتال بیان کنیم.

نقاط قوت استلار

افزایش حجم تجارت

حجم معاملات یکی از پارامترهای فنی نادیده گرفته شده توسط سرمایه گذاران تازه کار است. دانستن اینکه سرمایه‌گذاران چقدر در حال معامله هستند، برای آگاه کردن شما از فعالیت در یک دارایی خاص مهم است.

یک بازار رو به رشد عموماً تمایل به افزایش حجم دارد. Stellar Lumens (XLM) در ماه می سال گذشته حجم معاملات رو به افزایشی را تجربه کرد، این مسئله نشان می‌دهد که علاقه زیادی به این ارز دیجیتال وجود دارد. XLM در 29 آوریل 2021 با قیمت 879 میلیون دلار به پایان رسید، درحالی که این رقم در پایان ماه می به 1.49 میلیارد دلار رسید. این افزایش حجم معاملات نشان از آن دارند که شما با خرید ارز استلار می‌توانید در آینده نه‌چندان دور سود مناسب را تجربه کنید.

نداشتن درگیری با نهادهای نظارتی

علیرغم داشتن رابطه قوی با ریپل، استلار از هرگونه موردی با هر نهاد نظارتی دوری کرده است. جد مک کالب یکی از بنیانگذاران Ripple و همچنین یکی از بنیانگذاران Stellar است و این دلیل اصلی شباهت استلار و ریپل است. با اینحال تاکنون، فعالیت‌های XRP هیچ کاری برای XLM نداشته است، زیرا از نظر تعیین قیمت به تنهایی مستقل باقی مانده است و از هرگونه درگیری با نهادهای نظارتی حداقل تاکنون جلوگیری نموده است. این پرونده پاک باعث شده که بسیاری به آینده استلار امید زیادی داشته باشند.

پروتکل اجماع ارز دیجیتال استلار نسبتا سریعتر و ارزان‌تر از سایر الگوریتم‌ها است

یکی از ویژگی های Stellar کاهش قابل توجه هزینه‌های تراکنش و افزایش سرعت بلاک‌چین و تایید تراکنش‌ها در آن نسبت به بقیه الگوریتم‌هاست. در زمان نگارش، میانگین هزینه‌های تراکنش برای استلار تنها 0.000017 دلار بوده است.

نرخ استفاده روزانه استلار بهبود یافته است

استلار روزانه میلیون‌ها تراکنش را پردازش می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، تعداد تراکنش‌های XLM به 5.93 میلیون رسید که ارزش آن 156.95 میلیون دلار است. این برای یک ارز دیجیتال که در  میلیون‌ها تاجر آنلاین در آن ادغام نشده و از آن به  به عنوان گزینه پرداخت استفاده نمی‌کنند، بسیار چشمگیر است. این باید به شما به عنوان یک معامله گر یا سرمایه گذار نشان دهد که خرید ارز استلار امر عاقلانه‌ای است، زیرا میلیون ها نفر روزانه با دارایی دیجیتال تعامل دارند.

نقاط ضعف استلار

رقابت بالا با ریپل

اعتبار سنجی تراکنش برای XLM مانند XRP نیست. این یک واقعیت شناخته شده در سراسر فضای کریپتو است که استلار غیرمتمرکزتر از ریپل است. با این اوصاف، دو شبکه پرداخت فرامرزی همگی به موسسات مالی متمرکز ارائه می‌دهند.

از آنجایی که ریپل با ارز دیجیتال XRP خود متمرکزتر است و به 100 موسسه مالی خدمات رسانی کرده است، مشتریان بالقوه ممکن است از راه حل‌های نرم افزاری ریپل در عملیات روزانه خود استفاده کنند. این به این دلیل است که ریپل دارای مزیت حرکت اول و همچنین لیست طولانی توصیه‌های شرکای دیگر است.

تمرکز بیش از حد بر روی شبکه در حال رشد

توسعه دهندگان Stellar علاقه مند به ایجاد مشارکت‌های سودآور با موسسات مالی معتبر هستند. این نوید خوبی برای توکن آن نیست. همچنین دلیل عدم محبوبیت XLM در بین هزاران معامله گر و سرمایه گذار همین عدم توجه به ارز دیجیتال اصلی شبکه است.

اکنون پس از صحبت درباره نقاط قوت و ضعف ارز استلار در ادامه بحث خرید ارز استلار می‌خواهیم درباره قیمت ارز دیجیتال استلار صحبت نماییم.

قیمت ارز استلار

براساس داده‌های کوین مارکت کپ هنگام نوشتن این مقاله قیمت استلار 0.1721 دلار بوده است. قیمت این ارز دیجیتال در بیست و چهار ساعت گذشته حدود 3.04 درصد کاهش یافته است. با اینحال نباید تنها براساس این قیمت آن را قضاوت کرد، چراکه از یک طرف بازار به صورت کلی در حالت نزولی است و از طرف دیگر نوسان در این بازار لزوما به معنای نداشتن آینده برای یک ارز دیجیتال نیست.

بنابراین اگر سرمایه‌گذار صبوری هستید با توجه به چشم‌انداز آینده استلار می‌توان گفت که خرید ارز استلار یک فرصت سرمایه‌گذاری مناسب است.

جمع‌بندی

رمزارز استلار به یک ارز دیجیتال یا مجازی اشاره دارد که توسط بنیاد استلار توسعه یافته است. ارز این شبکه که لومن نامیده می شود، تحت نماد XLM در صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. لومن می‌تواند توسط معامله‌گران در شبکه Stellar استفاده شود، که یک شبکه دفتر کل توزیع شده مبتsنی بر بلاک چین است که معاملات بانک‌ها، سیستم های پرداخت، انتقال ارزش دارایی‌های تسهیل می‌کند.

در طول این مقاله تلاش کردیم درباره ابعاد گوناگون این ارز دیجیتال از جمله قیمت استلار و آینده استلار صحبت کنیم تا شما با تمام ابعاد این ارز دیجیتال آشنا شده و بتوانید با اطلاعات کامل درباره سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال تصمیم‌گیری نمایید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس