خرید

monero
قیمت به دلار
171.0000
قیمت به تومان
10,170,670
بیشترین قیمت 24 ساعته
182 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
173 USD

خرید با کمترین کارمزد

XMR
IRT

فروش و تبدیل به ریال

XMR
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-4.150 %
رتبه در مارکت
35
حجم معاملات 24 ساعته
70,646,956 USD
تعداد سکه کل
18,444,108
تعداد سکه در گردش
18,445,343

مونرو یکی از امن ترین ارزهای دیجیتال بازار است. امروز بیشتر درباره خرید مونرو و نکاتی پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

مونرو یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده بود که پیشرفت های واقعی را در حفظ حریم خصوصی و قابلیت تعویض نسبت به جایگزین های موجود ارائه کرد. وجه تمایز اصلی مونرو، توانایی‌اش در این است که به کاربران امکان ارسال و دریافت تراکنش‌ها را بدون در دسترس قرار دادن داده های بلاک چین (به افراد دیگر) می‌دهد.

به این ترتیب، مونرو اغلب با سایر ارزهای دیجیتال حریم خصوصی مانند زی کش طبقه‌بندی می‌شود که به دنبال رفع ضعف‌های حریم خصوصی در بیت کوین بوده اند (در بیت کوین، تراکنش ها مقدار مبادله شده و همچنین داده های مربوط به فرستنده و گیرنده را به طور پیش فرض نشان می دهد). ما امروز برای آشنایی بیشتر شما با ارز دیجیتال مونرو نکاتی را درباره آن مطرح خواهیم کرد.

مونرو

آلت‌ کوین‌ ها توانسته‌اند در جریان رشد بازار و همچنین افزایش توجهات به ارزهای دیجیتال خود را از سایه بیت‌کوین خارج نمایند. هر کدام از این آلت‌کوین‌ها ویژگی منحصر به فردی دارند که می‌تواند در رشد آن تاثیر شگفت‌انگیزی داشته باشد. مونرو یکی از این آلت‌کوین‌های پیشرو است که امروز بیشتر درباره آن به صحبت خواهیم پرداخت.

ارز مونرو چیست

مونرو یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که از یک دفتر کل توزیع شده عمومی با فناوری‌های تقویت‌کننده حریم خصوصی استفاده می‌کند تا تراکنش‌ها را برای دستیابی به ناشناس بودن و تغییرپذیری امکان‌پذیر کند. ناظران نمی‌توانند آدرس‌های مونرو، مبالغ تراکنش، مانده آدرس یا تاریخچه تراکنش ها را رمزگشایی کنند.

این پروتکل منبع باز و مبتنی بر CryptoNote است، مفهومی که در سال 2013 توسط Nicolas van Saberhagen توضیح داده شده است. جامعه رمزنگاری از این مفهوم برای طراحی Monero استفاده کرد و شبکه اصلی آن را در سال 2014 به کار برد.

خرید مونرو
ارز مونرو

ارز مونرو از امضاهای حلقه، اثبات دانش صفر، “آدرس های مخفی” و Dandelion++ برای پنهان کردن جزئیات تراکنش استفاده می‌کند. این ویژگی‌ها در پروتکل گنجانده شده‌اند، اگرچه کاربران می‌توانند به صورت اختیاری کلیدهای مشاهده را برای شخص ثالث به اشتراک بگذارند. تراکنش ها از طریق یک شبکه ماینر در حال اجرا به نام RandomX، یک الگوریتم اثبات کار، تأیید می‌شوند. این الگوریتم کوین‌های جدیدی را برای ماینرها صادر می‌کند و به گونه ای طراحی شده است که در برابر استخراج ASIC مقاوم باشد. این مسئله خرید مونرو را به یک مزیت سرمایه گذاری تبدیل می کند.

اکنون پس از صحبت درباره چیستی و پیشینه مونرو، در ادامه بحث خرید مونرو می خواهیم درباره آینده این ارز با شما صحبت خواهیم کرد.

آینده ارز دیجیتال مونرو

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال مونرو یک ارز منبع باز و حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد.

این ارز دیجیتال بر اساس مفهوم ساخته شده و عمل می‌کند. این بلاک چین‌ها که فناوری زیربنایی پشت ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند، دفتر کل فعالیت‌های شرکت‌کنندگان هستند که تمام تراکنش‌های شبکه را نشان می‌دهند.

بلاک چین مونرو عمداً طوری پیکربندی شده است که مات باشد. جزئیات تراکنش، مانند هویت فرستنده و گیرنده، و مقدار هر تراکنش را با پنهان کردن آدرس‌های استفاده شده توسط شرکت‌کنندگان، ناشناس می‌سازد. این امنیت باعث شده که خرید مونرو به یک تصمیم عاقلانه تبدیل شود.

خرید مونرو
ارز دیجیتال مونرو

همراه با ناشناس بودن، فرآیند استخراج مونرو بر اساس یک مفهوم برابری‌طلبانه است. اصل اساسی آن این است که همه مردم برابر و شایسته فرصت های برابر هستند. توسعه‌دهندگان آن هنگام راه‌اندازی Monero هیچ سهمی برای خود نگه نداشتند، اما از کمک‌ها و حمایت جامعه برای توسعه بیشتر این ارز دیجیتال استفاده کردند.

مونرو پس از بیت کوین و اتریوم، سومین جامعه توسعه دهندگان بزرگ را در بین ارزهای دیجیتال دارد. ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی آن، سایفرپانک‌ها و کاربرانی را که خواهان اقدامات حفظ حریم خصوصی هستند که در سایر ارزهای دیجیتال ارائه نشده را به خود جذب کرده است.

تقاوت‌های بیت‌کوین با مونرو

همانطور که در بالا ذکر شد، بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در بازار است. این ارز بر روی پروتکلی کار می‌کند که سعی می‌کند با استفاده از آدرس‌های نام مستعار، هویت شرکت کننده را محافظت کند. این نام‌های کاذب ترکیبی تصادفی از حروف و اعداد هستند.

اما این رویکرد حریم خصوصی محدودی را ارائه می‌کند، زیرا هم آدرس‌های بیت‌کوین و هم تراکنش‌ها در بلاک‌چین ثبت می‌شوند وعموم مردم به آن دسترسی دارند. حتی آدرس های مستعار نیز کاملا خصوصی نیستند. چند تراکنش که توسط یک شرکت‌کننده در طول زمان انجام می‌شود را می‌توان به یک آدرس مرتبط کرد، که به دیگران امکان می‌دهد از روندهای مالک آدرس و هویت آنها آگاه شوند.

یکی دیگر از مزیت های ارز مونرو نسبت به بیت کوین قابلیت تعویض آن است. این بدان معناست که دو واحد از یک ارز را می‌توان به طور متقابل جایگزین کرد بدون اینکه تفاوتی بین آنها وجود داشته باشد. در حالی که دو اسکناس یک دلاری از نظر ارزش برابر هستند ولی قابل تعویض نیستند، زیرا هر کدام دارای شماره سریال منحصر به فردی هستند. در مقابل، دو شمش طلای یک انسی با درجه یکسان قابل تعویض هستند، زیرا هر دو دارای ارزش یکسانی هستند و هیچ ویژگی متمایز کننده ای ندارند. با استفاده از این قیاس، یک بیت کوین اسکناس یک دلاری است، در حالی که یک مونرو همان قطعه طلا است.

خرید مونرو
ارز دیجیتال مونرو

تاریخچه تراکنش هر بیت کوین روی بلاک چین ثبت می شود. این اجازه می دهد تا واحدهای بیت کوین را شناسایی کنید که ممکن است به رویدادهای خاصی مانند کلاهبرداری، قمار یا سرقت مرتبط باشند، که راه را برای مسدود کردن، تعلیق یا بستن حساب هایی که چنین واحدهایی را در اختیار دارند، هموار می کند.

Monero دارای سابقه تراکنش غیرقابل ردیابی است که به شرکت کنندگان شبکه بسیار ایمن‌تری را ارائه می دهد که در آن خطر رد کردن واحدهای نگهداری شده خود یا قرار گرفتن در لیست سیاه توسط دیگران را ندارند.

آموزش استخراج ارز مونرو

ارز دیجیتال مونرو بر روی تمامی پلتفرم‌های پیشرو سیستم عامل، از جمله Windows، macOS، Linux، Android و FreeBSD اجرا می‌شود. این ارز از فرآیند استخراج پشتیبانی می‌کند که در آن افراد با پیوستن به استخرهای ماینینگ برای فعالیت های خود پاداش دریافت می‌کنند یا می توانند به صورت جداگانه کوین استخراج کنند.

استخراج Monero را می توان بر روی یک کامپیوتر استاندارد انجام داد و به هیچ سخت افزار خاصی مانند مدارهای مجتمع ویژه برنامه نیاز ندارد. ASIC نوعی سخت افزار پرهزینه است که معمولاً برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین استفاده می‌شود. در عوض، می‌توانید از CPU یا GPU رایانه خود برای استخراج ارز استفاده کنید. لیست کامل سخت افزارهای قابل استفاده در وب سایت Monero موجود است. کاربران همچنین می‌توانند نرم‌افزار خاصی را نصب کنند که ممکن است هزینه‌ای برای توسعه‌دهنده داشته باشد.

طبق گفته وب سایت این شرکت، مونرو بر استخراج اثبات کار متکی است. این الگوریتمی است که امنیت ارزهای دیجیتال خاصی مانند Monero را فراهم می‌کند.

نقاط قوت مونرو

تیم تحقیق و کیفیت

این ارز دیجیتال، دارای یک تیم قابل توجه متشکل از 180 مشارکت کننده است. همه این 180 مشارکت‌کننده، خالقان معروف طرح‌های باورنکردنی مونرو هستند. این مسئله خرید مونرو به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می کند.

الگوریتم استخراج مونرو

اگر در مورد استخراج بیت کوین صحبت کنیم، الگوریتم بیت کوین به طرز باورنکردنی روی ASIC هایی که به عنوان تراشه های استخراج برای اکثر لپ تاپ ها یا سایر سیستم های کامپیوتری متمایز شناخته می شوند، سریع اجرا می شود. به همین دلیل، استخراج بیت‌کوین با رایانه‌های معمولی سازگار نیست اما استخراج مونرو اینچنین نبوده و هر کس باید رایانه معمولی قادر به استخراج ارز مونرو است.

ادغام مونرو با لایه I2P

برجسته ترین ویژگی Monero توانایی آن در خصوصی بودن است و این دقیقاً همان کاری است که با ادغام لایه پروژه اینترنت نامرئی I2P در هنگام معامله در یک تراکنش مونرو انجام می‌دهد. I2P به عنوان یک لایه محافظ برای نظارت بر شبکه سازگار عمل می کند که برای غیرقابل شناسایی کردن هرگونه پرداخت بسیار مورد نیاز است.

بلوک محدودیت انعطاف پذیری Monero

لحظه‌ای که یک تراکنش در شبکه بیت کوین یا مونرو انجام می‌شود، به عنوان یک بلوک ارائه می‌شود که در آن بلوک‌های بیت‌کوین هر کدام 10 دقیقه طول می‌کشد تا تشکیل شوند. در مورد بلوک های مونرو، آنها هر دو دقیقه یک بار ایجاد می شوند. این انعظاف پذیری یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از کارشناسان را وادار به توصیه به خرید مونرو کرده است.

نقاط ضعف مونرو

وجود ماینرهای بزرگ

علیرغم اینکه ASIC برای استخراج مونرو نیاز نیست اما هنوز درجه زیادی از تمرکز ماینرها در Monero وجود دارد. تقریباً 43 درصد از نرخ هش تنها توسط سه استخر کنترل می‌شود.

عدم وجود کیف پول‌های مناسب

کیف پول های زیادی برای Monero ساخته نشده است. هیچ کیف پول سخت افزاری یا راه‌حل های چند رمزنگاری مانند Jaxx از Monero پشتیبانی نمی‌کنند.

عدم امکان ذخیره ایمن

ذخیره مونرو به گونه‌ای که به درستی ایمن باشد، بسیار سخت تر از سایر ارزهای دیجیتال است. شاید به همین دلیل است که به طور گسترده مورد پذیرش قرار نگرفته است.

قیمت مونرو

براساس داده های وب سایت کوین مارکت کپ، قیمت مونرو هنگام نوشتن این مقاله 154.19 دلار بوده است. همچنین داده ها نشان می دهند که قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 6.89 درصد افزایش داشته است این درحالیست که ارزشمندترین کوین بازار یعنی بیت کوین شاهد رشد 3.24 درصدی بوده است. این بالاتر بودن سرعت رشد در مونرو نشان گر آن است که آینده این ارز دیجیتال می تواند بسیار درخشان باشد.

جمع‌بندی

محبوبیت ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.  ارزهای مجازی یا دیجیتالی، مقیاس‌های ارزشی هستند که غیرمتمرکز بوده و می‌توان از آنها برای تجارت یا هزینه با استفاده از فناوری بلاک چین استفاده کرد. هدف بسیاری از آنها افزایش حریم خصوصی و ناشناس بودن است و اینکه آیا آنها به موفقیت می رسند غیر قابل پیش بینی است. تعدادی از این ارزها امکان مشاهده عمومی همه تراکنش ها را فراهم می‌کنند، در حالی که برخی دیگر حفظ حریم خصوصی را پشتیبانی می‌کنند.

ارز مونرو

وقتی اکثر ما به ارزهای دیجیتال فکر می کنیم، بیت کوین معمولا اولین چیزی است که به ذهنمان می رسد. بیت کوین یکی از اولین ها در نوع خود بود که با استفاده از فناوری همتا به همتا به کاربران امکان پرداخت با کوین‌های خود را می‌داد. اما ارزهای دیگری وجود دارد که به سطح بالایی از محبوبیت و مقبولیت دست یافته است، عمدتاً به دلیل ویژگی های حفظ حریم خصوصی. یکی از این ارزها مونرو است. ما امروز درباره ویژگی‌ها نقاط قوت و ضعف، پیشینه، نحوه استخراج و دیگر جزئیات پیرامون آن با شما صحبت کردیم تا بتوانید با اطلاعات کافی درباره سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در ارز مونرو فکر کنید.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس