پنکیک سواپ

خرید پنکیک سواپ

pancake-swap
قیمت به دلار
2.0000
قیمت به تومان
169,984

خرید پنکیک سواپ با کمترین کارمزد

CAKE
IRT

فروش پنکیک سواپ و تبدیل پنکیک سواپ به ریال

CAKE
IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
-1.000 %

پنکیک سواپ (Pancake swap) یک صرافی غیر متمرکز ارز دیجیتال است که روی شبکه هوشمند بایننس توسعه یافته و یکی از محبوب ترین پروژه های مالی غیرمتمرکز محسوب می شود. کاربران با خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ به امکانات متنوع این پلتفرم خلاقانه ارز دیجیتال دسترسی پیدا می کنند. در دوره شکوفایی بازار پروژه های DeFi در سال ۲۰۲۱  قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ به ۴۴/۱۴ دلار رسید و توجه معامله گران و سرمایه گذاران بازار ارز های دیجیتال را هم جلب کرد.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ
خرید و فروش ارز دیجیتال پنکیک سواپ

آیا خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ گزینه سرمایه گذاری مناسبی است و با بهبود وضع بازار می تواند به معامله گرانی که روی آن ریسک می کنند پاداش بدهد؟ برای جواب این سوال و آشنایی بیشتر با پلتفرم غیر متمرکز پنکیک سواپ این مطلب از اکس اونیکس را دنبال کنید.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ چیست؟

پلتفرم پنکیک سواپ یک صرافی و پلتفرم امور مالی غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین هوشمند بایننس است. این صرافی غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد و در کمتر از یک سال توانست کاربران بیشتری از صرافی غیر متمرکز بایننس جذب کند.

گردش مالی صرافی غیر متمرکز معمولا در ۲۴ ساعت بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار است که آن را به یک پدیده بین صرافی های غیر متمرکز و پروژه های مالی DeFi تبدیل کرده است. پنکیک سواپ یک بازارساز خودکار است که در آن معامله گران با استخر های نقدینگی معاملات خود را تامین مالی می کنند. خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ برای مشارکت در این سیستم بازار سازی غیر متمرکز و دریافت پاداش و سود از آن کاربرد دارد.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (Cake) یک توکن کاربردی BEP20 است که برای معامله و تبدیل انواع توکن های BEP20 یا بایننسی دیگر در این پلتفرم کارایی دارد. این توکن به عنوان پاداش به کاربرانی که در پروتکل پنکیک سواپ ارز دیجیتال قفل می کنند و پروژه های مالی غیرمتمرکز را تامین نقدینگی می کنند پرداخت می شود.

اگر هنوز درست متوجه نحوه کار کردن این پلتفرم مالی نشدید جای نگرانی نیست، در ادامه این مطلب از اکس اونیکس می توانید ببینید پروژه پنکیک سواپ چطور کار می کند و چرا به این حد از محبوبیت بین کاربران و معامله گران بازار ارز های دیجیتال رسیده است.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ چیست؟
نحوه کار کردن پنکیک سواپ

ظرفیت در گردش پنکیک سواپ

در حال حاضر ظرفیت در گردش ارز دیجیتال پنکیک سواپ حدود 148.603.635 توکن Cake است که ۲۰ درصد از حداکثر ظرفیت آن که ۷۰۰ میلیون توکن است را تشکیل می دهد. با در نظر گرفتن قیمت ۳/۲۵ دلار فعلی آن، سرمایه بازار پنکیک سواپ کمی بیشتر ۴۸۲ میلیون دلار است که آن را در جایگاه ۶۹ بازار ارز های دیجیتال قرار می دهد.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ از یک مکانیسم کاهش تورم چندلایه استفاده می کند که در مراحل مختلف با سوزاندن توکن Cake تلاش می کند از ایجاد تورم در آن جلوگیری بشود و ارزش این ارز دیجیتال حفظ بشود. این عملکرد به سرمایه گذاران و کاربران این پروژه اطمینان می دهد که خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ گزینه ای مطمئن است که امکان کاهش ارزش به خاطر مکانیسم درونی آن بسیار پایین است. هر چند افت شدید بازار ارزهای دیجیتال در قیمت و ارزش توکن Cake هم تاثیر قابل توجهی داشته است.

پروژه پنکیک سواپ چطور کار می کند؟

مزیت اصلی استفاده پلتفرم مالی غیر متمرکز و خرید پنکیک سواپ در این است که به معامله گران امکان می دهد بدون از دست دادن مالکیت ارز های دیجیتال خود روی بایننس کوین و انواع توکن های BEP20 معامله کنند. در این صرافی غیر متمرکز تمام معاملات با استفاده از قرارداد های هوشمند اجرایی می شوند و هیچ عامل متمرکز یا شخص ثالثی در آنها نقشی پیدا نمی کند.

تیم توسعه دهنده پروژه پنکیک سواپ کاملا ناشناس باقی مانده است. اما این پروژه اپن سورس است و با شفافیت بسیار بالایی به معامله گران خدمات ارائه می دهد. توسعه دهندگان پنکیک سواپ تیمی از مهندسان و برنامه نویسان و متخصصان مالی هستند که طبق اصطلاحات این پلتفرم با عنوان «سرآشپز» (Chef) شناخته می شوند.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ یا Cake تنها توکن این پروژه نیست و در کنار توکن ال پی (LP) و سیروپ (Syrup) مشوق های مالی کاربران و سرمایه گذاران پنکیک سواپ را تشکیل می دهد. این پلتفرم از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام مزایای گوناگونی در اختیار کاربران قرار می دهند.

پروژه پنکیک سواپ چطور کار می کند
تیم توسعه دهنده پروژه پنکیک سواپ

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ

معامله گران بازار ارز های دیجیتال از صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ به دلیل مزایای متنوعی که دارد استقبال می کنند. این صرافی غیر متمرکز یک بازارساز خودکار است، یعنی نه در آن خبری از دفتر سفارش، نه قیمت خرید و فروش، نه سفارش های محدود و بازار وجود دارد.

به محض اینکه یک معامله گر یک سفارش می گذارد، دارایی مورد نظر از استخر نقدینگی که توسط کاربران پنکیک سواپ تامین مالی شده است خارج شده و معامله انجام می شود. کاربرانی که دارایی خود را در این استخر های نقدینگی قفل و وثیقه می کنند در ازای این کار توکن ال پی پاداش می گیرند.

بعد از انجام معامله و اجرایی کردن آن توسط استخر نقدینگی، موجودی استخر بالانس مجدد می شود. یعنی خیلی ساده وقتی نقدینگی مورد نیاز یک معامله از استخر کم شد، از طرف دیگر نقدینگی لازم برای در دسترس بودن استخر توسط کاربران به آن اضافه می شود. آنها در ازای این کار توکن ال پی دریافت می کنند.

صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ از سفارش گذار و سفارش بردار یک کارمزد ثابت ۰/۲۵ درصدی دریافت می کند که بیشتر آن به توکن ال پی و کاربران تامین کننده نقدینگی استخر تعلق می گیرد. اما این تنها درآمد و مشوق کاربرانی نیست که برای خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ تمایل نشان می دهند.

عرضه اولیه فارم

پروژه های DeFi جدید راهکار هایی خلاقانه و متفاوت برای کاربردی ساختن بلاک چین و ارز های دیجیتال هستند که معمولا وقتی طراحی رضایت بخشی داشته باشند، رشد خیره کننده ای هم خواهند داشت. یکی از جذاب ترین امکانات پلتفرم ارز دیجیتال پنکیک سواپ تامین امکان سرمایه گذاری روی پروژه های DeFi در مراحل اولیه برای کاربران است.

در این فرایند که به نام عرضه اولیه فارم (IFOs) شناخته می شود، کاربران توکن های بایننس کوین یا ال پی را به توکن های جدید این پروژه ها که هنوز در هیچ صرافی دیگری فهرست نشده اند تبدیل می کنند. به این ترتیب خرید ارز دیجیتال Cake به کاربران پنکیک سواپ اجازه سرمایه گذاری انحصاری روی پروژه هایی با بازدهی فوق العاده بالا را می دهد.

عرضه اولیه فارم (IFOs)
عرضه اولیه فارم

مزرعه یا فارم بازدهی

کاربرانی که در تامین نقدینگی صرافی غیر متمرکز مشارکت می کنند در مقابل توکن ال پی دریافت می کنند. آنها می توانند با استیک و وثیقه کردن این توکن ها در فارم های بازدهی سود سالانه مناسبی دریافت کنند. در ازای این ریسک به آنها ارز دیجیتال پنکیک سواپ پرداخت می شود.

سود سالانه هر فارم با فارم دیگر متفاوت است اما گاهی به چند صد درصد می رسد. این سودی است که در ازای تامین نقدینگی پروژه های DeFi در اختیار کاربران و سرمایه گذاران پنکیک سواپ قرار می گیرد و با در نظر گرفتن ریسک بالای این پروژه ها خیلی هم غیر منطقی نیست. فارم های بازدهی یکی از سودآورترین گزینه هایی است که معامله گران را به خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ ترغیب می کند.

استخرهای سیروپ

در استخرهای سیروپ کاربرانی که توکن های BEP20 در بخش دیگر پلتفرم پنکیک سواپ به دست آورده اند، این توکن ها را برای دریافت سود و پاداش با توکن سیروپ یا پنکیک سواپ استیک می کنند. این توکن ها در لحظه خرید با توجه به اینکه پروژه ها هنوز راه اندازی نشده اند معمولا ارزش زیادی ندارند.

در این بخش هم درست مثل فارم های بازدهی، سود سالانه در یک فارم با فارم دیگر به شکل قابل توجهی فرق دارد و بعضی از آنها سود سالانه چند صد درصدی دارند. اما به هر حال بسیاری از این پروژه ها موفقیت زیادی کسب می کنند و قیمت توکن ها در دوره استیک کردن ممکن است رشدی نجومی داشته باشد که معامله گران با پذیرش این واقعیت آنها را استیک و وثیقه می کنند.

استخرهای سیروپ
لاتاری ارز دیجیتال پنکیک سواپ

لاتاری ارز دیجیتال پنکیک سواپ

یکی از ویژگی های جذاب دیگر صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ بخش لاتاری است که بلیط آن با خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ پرداخت می شود. قیمت این بلیط ها ۱۰ توکن پنکیک سواپ است و با خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ کاربران از شانس برنده شدن مبالغی هنگفت برخوردار می شوند.

مانند لاتاری های دیگر کاربران با خرید بلیط یک کد یا شماره دریافت می کنند که از ۶ عدد بین ۱ تا ۱۴ تشکیل می شود. اعلام نتایج هر لاتاری ۶ ساعت طول می کشد. جایزه بزرگ لاتاری که ۴۰٪ نقدینگی جمع شده در لاتاری است به کاربرانی تعلق می گیرد که تمام شماره های برنده را در بلیط لاتاری خود داشته باشند.

پیش بینی بازار پنکیک سواپ

در بخش پیش بینی بازار کاربران پنکیک سواپ شرط می بندند که تا ۵ دقیقه دیگر قیمت بایننس کوین کم می شود یا زیاد می شود. کاربرانی که درست حدس بزنند به جایزه که مجموع شرط های بسته شده کاربران باشد می رسند. کاربرانی که هم اشتباه حدس بزنند مبلغ شرط را از دست می دهند.

بازار آیتم های NFT

در سال ۲۰۲۱ پنکیک سواپ یک بخش توکن های غیرقابل تکثیر یا NFT هم به امکانات خود اضافه کرد. کاربران شبکه پنکیک سواپ می توانند برای تصویر پروفایل خود از توکن های بانی ان اف تی (Bunny NFTs) استفاده کنند که یکی از پروژه های NFT محبوب شبکه بایننس است.

 آیا خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ سرمایه گذاری خوبی است؟

بازدهی و سودآوری خرید ارز دیجیتال Cake با توجه به کاربردی بودن این توکن به عملکرد موفق پلتفرم پنکیک سواپ بستگی دارد. این پلتفرم اگر محبوب ترین پروژه مالی غیرمتمرکز یا DeFi نباشد، بدون شک یکی از موفق ترین ها است. کاربران این پلتفرم به بعضی محصولات مالی و گزینه های سرمایه گذاری دسترسی پیدا می کنند که در هیچ بازار دیگر در دسترس معامله گران قرار ندارد.

سرمایه گذاری خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ
بازدهی و سودآوری خرید ارز دیجیتال Cake

در حال حاضر با توجه به افت شدید و سقوط بازار ارز های دیجیتال نه فقط خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ که تمام ارز های دیجیتال با شک و شبهه همراه شده است. اما به هر ترتیب قیمت فعلی این توکن کاربردی فقط ۳/۲۵ دلار است که حدود ۱۴ برابر کمتر از بالاترین قیمت همیشه آن، یعنی ۴۴/۱۴ دلار است. سرمایه گذارانی که به آینده بازار ارز های دیجیتال باور دارند بدون تردید در صورت بازگشت این بازار به روند گاوی و سود دهی از خرید ارز پنکیک سواپ سودی شگفت انگیز و خیره کننده به دست می آورند.

آیا امکان دسترسی به امکانات پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی وجود دارد؟

پنکیک سواپ یک پروژه غیرمتمرکز منبع باز است. مالکان توکن پنکیک سواپ این شبکه را مدیریت می کنند و راهی برای منع کردن آنها از فعالیت در این شبکه طراحی و تعریف نشده و نمی تواند بشود. به این ترتیب معامله گران ایرانی هم به راحتی با خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ می توانند در این پروژه مشارکت کنند و از امکانات بخش های مختلف آن بهره مند بشوند.

امکان دسترسی به امکانات پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی
دسترسی به پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی

خرید ارز دیجیتال Cake از صرافی اکس اونیکس

صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس یک صرافی متمرکز داخلی است که با هدف تسهیل معاملات ارز های دیجیتال برای کاربران ایرانی و فارسی زبان فعالیت می کند. صرافی اکس اونیکس به صرفه ترین گزینه برای معاملات ارز دیجیتال در ایران است چرا که در آن کارمزد به کلی حذف شده و تنها درآمد این صرافی از طریق اسپرد یا اختلاف قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال تامین می شود.

خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی در صرافی اکس اونیکس با در نظر گرفتن مراحل ثبت نام و واریز وجه به حساب کاربری فقط نیم ساعت طول می کشد. برای افزایش موجودی حساب معامله گران به راحتی می توانند از کارت های بانکی و روش های رایج پرداخت در داخل کشور استفاده کنند.

معامله گران ایرانی می توانند برای خرید ارز Cake بدون احراز هویت از صرافی اکس اونیکس اقدام کنند و در سریع ترین زمان ممکن این توکن را خریداری کنند. آنها در ازای دریافت این خدمات هیچ کارمزدی پرداخت نمی کنند و فقط به معامله کردن و خرید و فروش ارز های دیجیتال در بازار اکس اونیکس که یکی از معتبرترین بازارهای ارز دیجیتال داخلی است تشویق می شوند.

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (pancake swap) چیست ؟

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (Cake) یک توکن کاربردی BEP20 است که برای معامله و تبدیل انواع توکن های BEP20 یا بایننسی دیگر در این پلتفرم کارایی دارد

پنکیک سواپ چطور کار می کند؟

این پروژه اپن سورس است و با شفافیت بسیار بالایی به معامله گران خدمات ارائه می دهد. توسعه دهندگان پنکیک سواپ تیمی از مهندسان و برنامه نویسان و متخصصان مالی هستند.

آیا ارز دیجیتال پنکیک سواپ برای سرمایه گذاری مناسب است؟

سرمایه گذارانی که به آینده بازار ارز های دیجیتال باور دارند بدون تردید در صورت بازگشت این بازار به روند گاوی و سود دهی، از خرید ارز پنکیک سواپ سودی شگفت انگیز و خیره کننده به دست می آورند.

کدام صرافی ها به خرید و فروش ارز دیجیتال پنکیک سواپ می پردازند ؟

خرید ارز دیجیتال پنکیک سواپ برای کاربران ایرانی در صرافی اکس اونیکس با در نظر گرفتن مراحل ثبت نام و واریز وجه به حساب کاربری فقط نیم ساعت طول می کشد.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس