خرید

matic
قیمت به دلار
0.5274
قیمت به تومان
30,729
بیشترین قیمت 24 ساعته
1 USD
کمترین قیمت 24 ساعته
1 USD

خرید با کمترین کارمزد

IRT

فروش و تبدیل به ریال

IRT
درصد تغییر قیمت روزانه
4.370 %
رتبه در مارکت
24
حجم معاملات 24 ساعته
85,887,615 USD
تعداد سکه کل
10,000,000,000
تعداد سکه در گردش
9,282,943,566

درباره

ارز دیجیتال با نماد اختصاری matic، در بین ارزهای دیجیتال جهان رتبه 24 دارد. حجم کل معاملات این رمزارز 85,887,615 است. تعداد کل سکه‌ها 10,000,000,000 و در حال حاضر، تعداد سکه در گردش 9,282,943,566 کوین است. قیمت به دلار 0.5274 و قیمت به تومان ارز matic، 30,729 در تاریخ 24 تیر 1403 است. با توجه به نمودار و داده‌های رمزارز ، بیشتر قیمت این ارز دیجیتال 1 و کمترین قیمت 1 بوده، اما قیمت فعلی 0.5274 است.

خرید ماتیک گزینه‌ای امن برای سرمایه‌گذاری: ماتیک توکن بومی شبکه پالیگان، اولین پلتفرم خوش‌ساختی است که برای برطرف کردن مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه شده است.

نام این شبکه در ابتدا ماتیک بود اما بعد با نام پالیگان بازبرندسازی شد و حالا به یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه خدمات مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است.

پالیگان یک راه حل لایه دوم بلاک‌چین اتریوم است و توکن ماتیک برای استفاده از خدمات این پلتفرم کاربرد دارد.

اگر می‌خواهید بیشتر با این شبکه ارز دیجیتال خلاقانه آشنا شده و “بهترین راهکارهای خرید ماتیک” را شناسایی کنید، این مطلب از اکس اونیکس را دنبال کنید.

ماتیک چیست ؟

برای اینکه درست متوجه ارزش ماتیک بشوید، لازم است کمی با اکوسیستم آن یعنی پالیگان آشنایی داشته باشید. پالیگان برای برطرف کردن مشکل مقیاس‌پذیری پایین و ظرفیت کم تراکنش در اتریوم طراحی شده است.

البته هنوز هم اصلی‌ترین راهکار برای افزایش کارایی اتریوم است که توسط توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید ماتیک راهکاری برای توسعه برنامه‌های مالی غیرمتمرکز
خرید ماتیک راهکاری برای توسعه برنامه‌های مالی غیرمتمرکز

خرید ماتیک راهکاری برای توسعه برنامه‌های مالی غیرمتمرکز

پالیگان یک راهکار لایه دوم بلاک‌چین اتریوم است. اگر با بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که اتریوم بزرگ‌ترین اکوسیستم توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، از پروژه‌های متاورسی گرفته تا صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بازارهای NFT است.

اکوسیستم اتریوم با وجود امنیت بالا و رواج گسترده‌ای که دارد، ضعف‌های آشکاری دارد. کافی است در چند ماه گذشته برای انتقال این ارز دیجیتال اقدام کرده باشید تا بعضی از این ضعف‌ها را بشناسید.

در اتریوم به کارمزد تراکنش‌ها گس گفته می‌شود. هزینه گس با توجه به ترافیک و شلوغی شبکه تعیین می‌شود و هنگامی که حجم پردازش بالا باشد،‌ به راحتی تا سه چهار برابر معمول افزایش پیدا می‌کند.

دلیل این موضوع به سادگی این است که سرعت پردازش تراکنش‌ها در اتریوم ۱۴ تراکنش در ثانیه است. هنگامی که بار شبکه اتریوم بالا می‌رود، این سرعت جوابگو نیست. تراکنش‌های اتریوم ردیف‌های داده و اطلاعاتی هستند که برای ذخیره شدن روی بلاک‌ها نیاز به کارمزد گاز دارند.

حتما می‌پرسید خرید ماتیک چه ربطی به این تراکنش‌ها دارد؟ پالیگان راهکاری است که با فشرده ساختن چندین تراکنش و تبدیل آنها به یک تراکنش،‌ به اتریوم امکان می‌دهد در ثانیه به جای ۱۴ تراکنش بیشتر از ۶۵۰۰۰ تراکنش (اگر  عدد دقیق را ترجیح می‌دهید۶۵۵۳۶ تراکنش) پردازش کند.

خرید ماتیک امکان استفاده از این خدمات و بهبود عملکرد اتریوم در پروژه‌های مالی غیرمتمرکز را می‌دهد. نکته بامزه اینجا است که کارمزد دریافت خدمات پالیگان متغیر نیست و یک نرخ ثابت دارد که به مراتب ارزان‌تر از گاز اتریوم است.

البته این هزینه جایگزین گاز نمی‌شود و در نهایت برای ثبت تراکنش‌های اتریوم باید کارمزد گاز پرداخت بشود، اما به جای ۱۴ تراکنش بین بیشتر از ۶۵ هزار تراکنش تقسیم می‌شود. به نظر جالب می‌اید، نیست؟

خرید و فروش ماتیک
پالیگان و تکنولوژی سایدچین

پالیگان و تکنولوژی سایدچین

سرعت تراکنش‌هایی که پیشتر مشاهده کردید مربوط به تمام شبکه پالیگان نیست و هر سایدچین در این شبکه این حجم از پردازش را امکان‌پذیر می‌کند.

تکنولوژی سایدچین پالیگان یک نوآوری منحصربه‌فرد است که تراکنش‌های این شبکه را قبل از ثبت روی بلاک‌چین اتریوم پردازش کرده و حجم آنها را کاهش می‌دهد.

سایدچین‌های پالیگان از نظر ساختاری برای اینکه از مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز که اتریوم ارائه می‌دهد پشتیبانی کنند طراحی شده‌اند. این کار با استفاده از فریم‌ورک پلاسما که  روی شبکه اصلی اتریوم فعالیت می‌کند امکان‌پذیر می‌شود.

کاربران برای استفاده از این خدمات به خرید ماتیک نیاز دارند. اکوسیستم پالیگان برخلاف اتریوم با مکانیسم توافق جمعی گواهی-سهم (PoS) تراکنش‌ها را معتبر می‌کند.

در این روش استیک کردن یا وثیقه قرار دادن توکن به کاربران امکان معتبرسازی تراکنش‌ها را می‌دهد. بعد آنها بابت این وظیفه در عوض توکن ماتیک دریافت می‌کنند.

ظرفیت ماتیک و ویژگی های آن

ماتیک توکن بومی اکوسیستم پالیگان است که یک توکن ERC-20 است که تمام کیف پول های ارز دیجیتال که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، برای مدیریت و نقل و انتقال آن کارایی دارند.

حداکثر ظرفیت این توکن ۱۰ میلیارد ماتیک است و در حال حاضر کمتر از ۸ میلیارد توکن (7,956,181,045 ماتیک) در گردش است.

ماتیک یک توکن کاربردی نسبتا ارزان است که در یک ماه گذشته بین ۰/۵۵ تا ۰/۷۰ دلار معامله شده است و در لحظه نوشتن این مطلب با قیمت ۰/۶۱ دلار خرید و فروش می‌شود. این توکن محبوب و ارزشمند با سرمایه بازار 4,924,529,566 دلار امریکا در رتبه ۱۸ جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد.

خرید ماتیک به غیر از توسعه‌دهندگان و کاربران شبکه‌های ارز دیجیتال، برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران هم جذابیت خاصی دارد.

پیشتر با ویژگی‌های ماتیک و اکوسیستم پالیگان آشنا شدید که نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه امور مالی غیرمتمرکز دارد. افزایش اقبال به بازار پروتکل‌های غیرمتمرکز مالی مستقیما در رشد ماتیک تاثیر دارد.

قیمت ماتیک از زمان افتتاح تا ابتدای سال ۲۰۲۱ تقریبا همیشه زیر ۰/۰۳ دلار بود. اما با شکوفا شدن بازار ارزهای دیجیتال و پروژه‌های مالی غیرمتمرکز در ماه می این سال به قیمت ۲/۴۵ دلار هم رسید.

اما این رکورد قیمت چند ماه بعد و در روزهای پایانی سال ۲۰۲۱ باز هم شکسته شد و بالاترین قیمت همیشه ماتیک نزدیک ۳ دلار (۲/۸۹ دلار) ثبت شد. به این ترتیب فقط در دو سال گذشته خرید ماتیک در روندهای صعودی با بازدهی شیرین ۱۰۰ برابری همراه بوده است.

خرید ماتیک در کمترین قیمت
خرید ماتیک در کمترین قیمت

خرید ماتیک در کمترین قیمت

در چند ماه گذشته با سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، تمام پروژه‌ها با افت همراه بوده‌اند. قیمت ماتیک پس از ثبت رکورد در آخرین روزهای ۲۰۲۱، در سال ۲۰۲۲ تقریبا همیشه روند نزولی داشته است.

خبر خوب اینکه در یک ماه گذشته کف قیمت دو سال ماتیک روی رقم ۰/۵۱ دلار بسته شد و از آن زمان هرگز قیمت ماتیک به این سطح برنگشته است. همان‌طور که پیشتر دیدید، تا قبل از سال ۲۰۲۱ قیمت ماتیک به ۰/۰۴ دلار هم نمی‌رسید.

با این حساب حالا خرید ماتیک با توجه به شکل‌گیری یک کانال جدید قیمت در کمترین قیمت جدید آن امکان‌پذیر شده است. اگر بازار ارزهای دیجیتال دوباره وارد روند گاوی بشود البته که ماتیک یکی از مهم‌ترین توکن‌هایی است که با رشد قیمت همراه به خریداران پاداش می‌دهد.

توسعه نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز و کاربردی شدن هر چه بیشتر آنها یکی از عوامل فاندامنتال تاثیرگذار بر قیمت ماتیک است.

در حالی که اتریوم بستر اصلی میزبانی این پروژه‌ها بوده و هنوز هم با اختلاف این جایگاه را دارد، پالیگان و ماتیک اصلی‌ترین ابزار زیرساختی برای توسعه این پروژه‌ها هستند. به همین خاطر ماتیک یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران تکنولوژی محسوب می‌شود.

آینده قیمت ارز ماتیک

بین توکن‌های اتریوم موجود در بازار کمتر توکنی ممکن است پیدا کنید که از نظر کاربردی بودن و قابلیت‌های فنی به پای ماتیک برسد. همین ویژگی کارایی باعث شده در بیشتر تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها آینده ارز دیجیتال ماتیک مثبت ارزیابی بشود.

در حال حاضر پروژه ماتیک همچنان در حال توسعه است و امکانات جدیدی در حال اضافه شدن به آن هستند. در آینده قرار است این اکوسیستم که فعلا محدود به اتریوم است، خدماتی برای تقویت شبکه‌های بلاک‌چین دیگر هم ارائه بدهد.

اگر این اتفاق بیافتد و پالیگان بتواند کارایی و امکانات بیشتری به توسعه‌دهندگان ارائه بدهد، البته که بازار آن هم با شتاب بیشتری رشد خواهد کرد.

در ادامه بعضی از پیش بینی های آینده توکن ماتیک توسط پایگاه‌های تحلیل قیمت معتبر و شناخته شده را مشاهده می‌کنید. با مرور این تحلیل‌ها به درک بهتری از میزان سود و بازدهی خرید ماتیک می‌رسید.

پیش بینی قیمت ماتیک
پیش بینی قیمت ماتیک در ولت اینوستور

پیش بینی قیمت ماتیک در ولت‌اینوستور

پایگاه تحلیل قیمت ولت‌اینوستور آینده ارز دیجیتال ماتیک را مثبت تحلیل می‌کند. این وبسایت معتبر تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال بازدهی ماتیک در بلند مدت را ملایم اما مطمئن معرفی می‌کند.

بر اساس این پیش بینی قیمت ماتیک در یک دوره پنج سال حدود چهار تا پنج برابر رشد خواهد داشت و در سال ۲۰۲۷ به رقم ۲/۳ دلار خواهد رسید.

پیش بینی قیمت ماتیک در تریدینگ‌بیستز

تریدینگ‌بیستز یکی دیگر از وبسایت‌های شناخته شده تحلیل قیمت‌های ارز دیجیتال است که نگاه خوش‌بینانه و مثبتی به خرید ارز ماتیک در کوتاه مدت دارد.

بر اساس تحلیل قیمت این پایگاه ارز دیجیتال ماتیک در انتهای سال ۲۰۲۲ یعنی تا ۶ ماه دیگر به ۱/۱۸ دلار می‌رسد و سودی نزدیک دو برابر به معامله‌گرانی که حالا روی آن سرمایه‌گذاری کنند خواهد داد.

پیش بینی قیمت ماتیک در دیجیتال‌کوین‌پرایس

دیجیتال‌کوین‌پرایس یک وبسایت پیش‌بینی‌ و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال است که به خاطر تحلیل‌های واقع‌گرایانه محبوبیت دارد.

این پایگاه پیش‌بینی می‌کند قیمت ارز ماتیک به زودی از کانال ۰/۷ دلار می‌گذرد و در انتهای سال ۲۰۲۲ به حداکثر قیمت ۰/۹ دلار می‌رسد. بر اساس این پیش‌بینی حداقل قیمت در پایان سال چیزی کمتر از ۰/۸۰ دلار نخواهد بود.

قیمت ارز دیجیتال ماتیک
پیش‌بینی قیمت ماتیک در پرایس پریدیکشن

پیش بینی قیمت ماتیک در پرایس‌پریدیکشن

پرایس‌پریدیکشن یکی از وبسایت‌های تحلیل قیمت است که نگاه کاملا خوشبینانه‌ای به آینده کوتاه مدت و بازدهی بالای خرید ماتیک در سال ۲۰۲۲ دارد.

بر اساس پیش‌بینی این پایگاه قیمت ارز دیجیتال ماتیک در پایان سال ۲۰۲۲ می‌تواند به حداکثر قیمت ۲/۲۷ دلار برسد. حداقل قیمت مطابق این تحلیل ۱/۹۵ خواهد بود و میانگین قیمت مورد انتظار برای آینده ماتیک ۲/۰۱ دلار است.

با این حساب خریداران ماتیک از حالا تا ۶ ماه بعد حداقل بیشتر از ۳ برابر پاداش خواهند گرفت.

پیش بینی قیمت ماتیک در تچ‌ نیوز لیدر

یکی دیگر از پیش بینی های آینده ارز دیجیتال matic توسط وبسایت تچ نیوز لیدر ارائه شده که کاملا امیدوار کننده است. بر اساس این تحلیل قیمت ماتیک در پایان سال ۲۰۲۲ به میانگین قیمت ۱/۹۲ می‌رسد.

طبق این پیش‌بینی حداکثر قیمت تا ۲/۱۹ دلار می‌رسد و حداقل آن چیزی کمتر از ۱/۸۵ دلار نخواهد بود.

پیش بینی قیمت ماتیک در کریپتونیوززد

کریپتونیوززد یک پایگاه تحلیل قیمت و معرفی پیش‌بینی های قیمت است که روند ماهانه تغییرات قیمت آینده ماتیک را عرضه کرده است. بر اساس این پیش بینی قیمت آینده ارز matic در ماه دسامبر ۲۰۲۲ و آخر سال به حداکثر ۰/۸۷ دلار می‌رسد.

حداقل قیمت در این ماه ۰/۷۰ دلار و میانگین قیمت چیزی حدود ۰/۷۸ دلار خواهد بود. این وبسایت پیش‌بینی می‌کند در سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذارانی که خرید ماتیک را انتخاب کرده‌اند با عبور قیمت از کانال ۱ دلار سود سرمایه‌گذاری بیشتری دریافت می‌کنند.

خرید ارز ماتیک
آیا خرید ماتیک سرمایه گذاری مناسبی است

آیا خرید ماتیک سرمایه گذاری مناسبی است ؟

پالیگان یکی از خوش‌ساخت‌ترین اکوسیستم‌های توسعه پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز است که راهکارهایی بسیار ساده و کاربردی برای بهبود مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه می‌کند.

در آینده نزدیک قرار است امکانات این شبکه افزایش یابد و سایدچین‌های آن برای شبکه‌های بلاک‌چین دیگر هم در دسترس توسعه‌دهندگان قرار بگیرند. این اتفاق می‌تواند به وضوح سهم بازار پالیگان و ماتیک را افزایش بدهد.

معامله‌گرانی که به سرمایه‌گذاری روی اپلیکیشن‌های مالی غیرمتمرکز، پروژه‌های تکنولوژی از متاورس گرفته بازارهای NFT علاقه دارند به خرید ارز ماتیک به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های بازار ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنند.

با این حساب اگر می‌خواهید روی پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که نقش زیرساختی در توسعه تکنولوژی غیرمتمرکز دارد، ارز دیجیتال matic یکی از گزینه‌های مطمئن و جذاب است.

برای خرید ماتیک بدون احراز هویت به سادگی می‌توانید در صرافی اکس‌اونیکس ثبت نام کرده و به صورت آنی ماتیک خریداری کنید.

در این صرافی هیچ نیازی به احراز هویت، پرداخت کارمزدهای ۳ تا ۴ درصدی از حجم معامله، و موارد دست‌وپا گیر که ممکن است در صرافی‌های داخلی دیگر با آها مواجه بشوید نخواهید داشت.

با این حساب اگر به دنبال سود بردن از یکی از خلاقانه‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتال هستید، “خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس” این کار را برای شما ساده‌تر می‌کند.

خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس
خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس

خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس

صرافی ارز دیجیتال اکس اونیکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکانات و مزایای گوناگونی در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد.

در کنار امنیت بالا و قابل اعتماد بودن که مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال محسوب می‌شوند، کارمزد ناچیز اکس اونیکس آن را به گزینه‌ای عالی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس بدون کارمزد انجام می‌شود. این صرافی مانند پلتفرم‌های مالی بین‌المللی معتبر از طریق اسپرد یا فاصله بین قیمت خرید و فروش درآمد کسب می‌کند و هیچ هزینه دیگری از معامله‌گران دریافت نمی‌کند.

در حال حاضر قیمت لحظه ای ارز دیجیتال matic در صرافی اکس‌اونیکس ۱۹/۸۹۸ تومان و قیمت فروش آن ۱۹/۷۴۴ تومان است. خرید ماتیک از صرافی اکس اونیکس به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و خرید ماتیک بدون احراز هویت در آن امکان‌پذیر است.

سوالات متداول برای خرید از اکس اونیکس