متاورس چیست ؟ + معرفی بهترین ارزهای متاورس

متاورس چیست ؟ + معرفی بهترین ارزهای متاورس

یکی از جدیدترین بحث‌هایی که در چند سال اخیر مطرح شده است، دنیای متاورس است. دنیایی که از سال 1992 و با یک رمان مطرح شد، اکنون به اندازه‌ای رشد کرده است که کمپانی‌های بزرگی مانند مایکروسافت و فیسبوک شروع به فعالیت در این دنیای مجازی کرده‌اند.

برای فعالیت در این دنیای جدید، نیاز به ارزهای متاورس هم هست که کاربران بتوانند با استفاده از آن‌ها به خرید و فروش بپردازند، تفریح کنند، در کنسرت مجازی شرکت کنند، زمین مجازی بخرند و بقیه کارهای مرتبط با این دنیا را انجام دهند.

در ادامه خواهید خواند که متاورس چیست و بهترین ارزهای متاورس کدام ارزها هستند؟

متاورس چیست ؟

دنیای مجازی متاورس، یک فضای مجازی جدید است که از با استفاده از تکنولوزی‌هایی مانند واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و ویدئو تشکیل شده است و امکان فعالیت مجازی مشابه با دنیای واقعی را به کاربران می‌دهد.

اگر حوصله خواندن متن را ندارید توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با دنیای متاورس، ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

هرچند متاورس جای زیادی برای کار دارد و شاید به این زودی نتوان فعالیت گسترده‌ای در آن شروع کرد، اما آنچه که مسلم است، این است که این دنیای مجازی مکانی خواهد بود که امکان انواع فعالیت های مجازی در آن فراهم خواهد شد.

کاربران خواهند توانست در یک کنسرت شرکت کنند، به خرید و فروش بپردازند، در نمایشگاه‌های مختلف شرکت کنند و به کار و بازی و تفریح بپردازند.

معرفی بهترین ارزهای متاورس

ادامه این مقاله را به معرفی بهترین ارزهای متاورس اختصاص می‌دهیم. قطعا برای اینکه کاربران در بازی متاورس بتوانند در رویدادها شرکت کنند، خرید و فروش انجام دهند و به مسافرت بروند، باید از ارزهای دیجیتال خاصی استفاده کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آینده متاورس؛ آیا متاورس برای سرمایه گذاری مناسب است؟

در حال حاضر برخی از ارزها در متاورس کاربرد دارند و کاربران از آن‌ها برای فعالیت‌های خود استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنید، توصیه می‌کنیم مقاله بهترین بازی های متاورس را حتما بخوانید.

ارز متاورس اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

یکی از با ارزش‌ترین ارزهای متاورس که در سال 2021 رشد بسیار زیادی داشت، ارز اکسی (AXS) هست که نقش زیادی در رشد بازار بازی‌های دیگر هم داشت.

بهترین ارزهای متاورس
ارز اکسی یکی از بهترین ارزهای متاورس

بازی Axie Infinity به شکلی است که کاربران می‌توانند در آن موجودات دلخواه خود را ایجاد کنند و با استفاده از آن‌ها، در نبردهای مختلف شرکت کنند.

یکی از امکانات این بازی که ارزهای دیجیتال را به کار می‌گیرد، امکان خرید و فروش این موجودات است. برای خرید موجودات در این بازی، کاربران می‌توانند از ارزهای خارج از محیط بازی نیز استفاده کنند و حتی آن‌ها را با فیات یا ارزهای دیگر مبادله کنند.

این بازی به شکل گسترده‌ای در سراسر دنیا معروف شده است و محبوبیت زیادی در میان کاربران کسب کرده است.

ارز متاورس انجین کوین (ENJ)

یکی دیگر از ارزهای متاورس، Enjin Coin است که در واقع پلتفرمی برای مبادله و خلق NFTهای مختلف به شمار می‌رود. NFT در واقع به دارایی‌های دیجیتالی گفته می‌شود که قابلیت مبادله ندارند و منحصر به فرد هستند.

انجین کوین بهترین ارز متاورس
ارز متاورس انجین کوین

با استفاده از این توکن‌ها، شما می‌توانید اشیا یا امتیازهای دیجیتال مختلف را خریده و حتی در دنیای واقعی نیز با استفاده از آن‌ها معامله انجام دهید.

رندر متاورس

یکی از مواردی که از بهترین کاربردهای متاورس به شمار می‌رود، توانایی خلق فضاهای سه بعدی است. یکی از شرکت‌هایی که با استفاده از امکانات آن می‌توان محتوای دیجیتال تولید کرد، رندر (Render) است.

بهترین ارزهای متاورس
رندر یکی از بهترین ارزهای متاورس

علاوه بر اینکه رندر امکان ساخت فضاهای مجازی را به شما می‌دهد، هزینه‌های بسیار زیادی را هم که برای خرید تجهیزات گران قیمت کامپیوتری باید صرف شوند، از بین می‌برد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
جفت ارز دیجیتال چیست؟ معرفی بهترین جفت ارزهای دیجیتال

توکن رندر آسیب بسیار کمی به محیط زیست وارد می‌کند و هزینه تولید محتوای سه بعدی را به حداقل می‌رساند.

سندباکس برای خرید زمین مجازی در متاورس

یکی دیگر از پلتفرم‌هایی که در متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرد، سندباکس است. با استفاده از این ارز می‌توان به خرید زمین متاورس پرداخت. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آموزش خرید زمین در متاورس را مطالعه کنید.

ارزهای حوزه متاورس
سندباکس برای خرید زمین مجازی در متاورس

لازم به ذکر است که امکان شخصی‌سازی بیشتری در این توکن وجود دارد. تمرکز اصلی سندباکس بر روی تولید NFT بوده و کاربران می‌توانند به وسیله این پلتفرم، NFTهای مخصوص خود را ایجاد کنند.

کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از سند در بازی‌ها شرکت کنند و به خرید NFTهای ایجاد شده توسط کاربران دیگر بپردازند.

دسنترالند و ارز متاورس MANA

بازی دسنترالند یکی از مهمترین و معروفترین پلتفرم‌های مجازی سه‌بعدی است که به راحتی و توسط مرورگرهای سیستم شخصی می‌توان وارد آن شد.

دسنترالند و ارز متاورس MANA
دسنترالند و ارز متاورس MANA

یکی از مهمترین ویژگی‌های دسنترالند این است که برای ورود به آن نیاز به داشتن هیچ ارز دیجیتالی نیست و به عنوان مهمان نیز می‌توان وارد این پلتفرم شد و از آن بازدید کرد.

با استفاده از ارز متاورس مانا، می‌توان زمین‌های مجازی مختلف را خریداری کرد، برای خلق آثار هنری مختلف ابزار گوناگون خرید و در رویدادهای مختلف مانند کنسرت‌ها شرکت کرد.پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آموزش صفر تا صد بازی دسنترالند را مطالعه کنید.

ارز متاورس تتا

ارز متاورس تتا (THETA) یکی از ارزهای آینده دار متاورس است که اخیرا به فهرست ارزهای دیجیتال دنیای متاورس افزوده شده است.

تتا یک شبکه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین بوده و کاربرد اصلی آن در پخش ویدئو است. گفته می‌شود که پروژه تتا قصد دارد تکنولوژی پخش ویدئو را به شکل کامل دگرگون سازد!

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بهترین قیمت ووچر پرفکت مانی در کدام صرافی ارائه می شود؟

استار اطلس (ATLAS)، رمزارز متاورس وکس (WAX)، بلاک تاپیا (BLOCK) و GHS از دیگر ارزهای متاورس هستند که هر یک پروژه‌های مختلفی برای تحول دنیای کنونی تعریف کرده‌اند.

حال که با برخی پلتفرم‌ها و ارزهای متاورس آشنا شدیم، سوال اصلی این است که چه زمانی قابلیت‌های “دنیای متاورس” در دسترس خواهد بود؟

کی وارد دنیای متاورس خواهیم شد ؟

مدیرعامل کنونی متا، مارک زاکربرگ، زمان استفاده کامل از امکانات متاورس را حدود پنج تا ده سال آینده پیش‌بینی کرده است. لازم به ذکر است که این پیش‌بینی مربوط به فراگیر شدن دنیای متاورس و استفاده کامل از محیط این دنیای مجازی است.

این در حالی است که بعضی از امکانات متاورس و برخی ارزهای متاورس اکنون هم قابل استفاده هستند؛ اینترنت نسل جدید پرسرعت، هدست‌های واقعیت مجازی، بازی‌های آنلاین و برخی از محیط‌های آنلاین هم‌اکنون در دسترس هستند.

نکته مهم این است که برای همه‌گیر شدن دنیای متاورس، باید امکانات لازم برای آن در دسترس همه مردم قرار بگیرد. طبق بررسی‌ها، در حال حاضر فقط حدود یک پنجم مردم آمریکا به هدست‌های واقعیت مجازی دسترسی دارند.

بنابراین تا زمانی که این امکانات در اختیار همگان قرار نگیرد، امکان فراگیر شدن ارزهای متاورس و دنیای مجازی ممکن نیست.

در این مطلب با دنیای متاورس آشنا شدیم. برخی از بهترین ارزهای متاورس را شناختیم و کاربردهای هر یک را دانستیم. چیزی که مشخص است، این است که دنیای کنونی در حال تغییرات گسترده است و دنیای مجازی که سال‌ها پیش معرفی شده بود، اکنون با سرعت بیشتری در حال شکل‌گیری است.

به احتمال بسیار زیاد راه‌های ارتباطی مردم دنیا دچار یک تحول بزرگ خواهد شد و ارزهای متاورس جایگزین بسیاری از ارزهای مبادلاتی خواهد شد.

اگر سوالی درباره ارزهای متاورس و یا دنیای متاورس دارید، حتما در بخش کامنت‌ها بپرسید. کارشناسان اکس اونیکس با حوصله پاسخگوی شما خواهند بود.


برچسب ها

به این مطلب امتیاز دهید

3.67 /5
تعداد شمارش آرا : 14

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد