بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، سودبخش‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در تمامی دنیا است. در بازار کریپتوکارنسی، بسیاری از سرمایه‌گذاران برای رسیدن به سود بسیار سریع از ارزهای دیجیتال، اقدام به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت می‌کنند. در این بازار چون ارزهای دیجیتال زیادی مبتنی بر بلاکچین تشکیل شده‌اند و نوسانات شدید قیمتی وجود دارد، انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را بسیار دشوار کرده است. اگر به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت هستید، در این مقاله لیستی از بهترین آن‌ها را تهیه کرده‌ایم. به یاد داشته باشید با اینکه این ارز‌ها می‌توانند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت باشند و هم شما از این نوع سرمایه‌گذاری سود خواهید برد، اما ریسک و ضررهای مختص به خود را نیز به همراه دارد.

اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت را دارید، به صفحه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری چیست، مراجعه کرده و مطالعه کنید.

منظور از سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال چیست؟

قبل از معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، لازم است که در ابتدا معنای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را بدانید و با انواع آن آشنا شوید.‌ سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت به این معناست که سرمایه‌گذاران در مدت زمان کمتر از یک‌سال، با خرید و فروش روزانه یا هفته‌ای ارزهای دیجیتال، سود فراوانی کسب کنند. این سرمایه‌گذاری ریسک بالایی دارد؛ ولی با برنامه‌ریزی دقیق، تحلیل الگوها و نمودارهای بازار برای تصمیم‌گیری سریع و مهم‌تر از همه با شناسایی ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت می‌توانید تا حدودی احتمال موفقیت در این نوع سرمایه‌گذاری را بالا ببرید. شما برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، احتیاج دارید که انواع سبک معاملاتی کوتاه‌مدت را بشناسید.

معاملات روزانه (Day Trading)؛ روشی برای کسب درآمدهای روزانه

این نوع معامله از بهترین روش‌های سرمایه گذاری ارز دیجیتال در کوتاه مدت است. چرا که بیشترین سود بازارهای کریپتو متعلق به معاملات روزانه است. معامله‌گران در طی روز با تجزیه و تحلیل درست ارزهای دیجیتال را خرید و فروش می‌کنند و در پایان روز کل معامله را به اصطلاح می‌بندند. این تحلیل باید حتما به درستی انجام شود، چون تغییرات قیمتی ارزها فقط برای مدت کوتاهی است و ناگهان روند بازار افزایش یا افت‌ غیر قابل پیش‌بینی را تجربه می‌کند. اگر معامله‌گران تحلیل‌های بنیادی، روند و تکنیکال را هنگام معاملات ارزها در نظر داشته باشند، استراتژی‌های موفقیت‌آمیز معاملات روزانه را به خوبی یاد گرفته‌اند.

معاملات اسکالپ یا اسکالپینگ (Scalping)

معاملات اسکالپ یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌مدت دوست‌داشتنی است که از تغییرات قیمت لحظه‌ای ارزها سودهای کوچکی کسب می‌کنند. از فاکتورهای موفقیت در معاملات اسکالپ، سرعت و ثبات هستند. به طوری که معامله‌گران با واکنش و تصمیم‌گیری سریع نسبت به حرکات بازار سودهای کوچکی به دست می‌آورند. تفاوت معاملات روزانه و اسکالپ در این است که معامله‌گران در معاملات اسکالپ با توجه به مدت زمان محدود از طریق تحلیل تکنیکال، روزانه چندین معامله را باز می‌کنند تا به سود قابل توجهی برسند. ولی در معاملات روزانه تعداد کمی معامله انجام می‌شود و معامله‌گران بیشتر درگیر تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال هستند. معاملات اسکالپ برای افرادی که تمایلی به سرمایه‌گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال ندارند، توصیه می‌شود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آلت سیزن چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم ؟

معاملات نوسان‌گیری (Swing Trading)

نوسان‌گیری ارز دیجیتال کار آسانی نیست و به تجربه زیادی از بازار ارزهای دیجیتال نیاز دارد. در واقع معامله‌گران در معاملات نوسان‌گیری هنگام کاهش قیمت یا افزایش قیمت ارز در آینده، ارز دیجیتال را خریداری و با رسیدن به سود آن را می‌فروشند. همچنین در معاملات نوسان گیری ارزهای دیجیتال اکثرا مبنای تحلیل معامله‌گران، تحلیل تکنیکال است و گاهی اوقات از تحلیل فاندامنتال برای بررسی نوسانات قیمتی استفاده می‌کنند. درک مفهوم و تسلط به روندها در بازار کریپتو از بهترین استراتژی در معاملات نوسان‌گیری است که موفقیت شما را در این نوع معامله تضمین خواهد کرد.

توجه داشته باشید که نوسان‌گیری و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت شباهتی به یکدیگر ندارند و با هم متفاوت هستند. در سرمایه‌گذاری کوتاه مدت، ریسک سرمایه‌گذاری حداقل میزان ممکن است؛ اما نوسان‌گیری یک روش پر ریسک با امکان سودهای بسیار بالا در مدت زمان کوتاه در بازار کریپتو است.

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

اکنون وقت آن رسیده است که شما با بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت آشنا شوید. فقط در نظر داشته باشید که انتخاب هر کدام از این ارزهای دیجیتال باید با توجه به اعتبار آن ارز در صرافی‌ها و نیز روندهای قیمتی در بازار کریپتو انجام شود. یعنی معاملات ارز دیجیتال در هر زمانی برایتان سودآور نخواهد بود. بلکه با به‌کارگیری استراتژی‌های کوتاه‌مدت برای شما سودی همراه خواهد داشت.

ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin)؛ پادشاه ارز دیجیتال

بیت‌کوین قدیمی‌ترین و ارزشمندترین ارز دیجیتال با ارزش بازار حدود ۵۳۸.۶۳ میلیارد دلار و سهم ۴۵ درصدی از کل بازار کریپتو دارد که می‌توان این ارز را به صورت مستقیم معامله کنید. ارز دیجیتال بیت‌کوین یک شبکه مالی غیر متمرکزی است که نوسانات قیمتی آن تاثیر زیادی روی بازار ارزها دارد. به خاطر قابلیت نقدینگی بالای بیت‌کوین، همیشه در هر زمانی خریداران و فروشندگانی برای معامله با این ارز پیدا خواهید کرد که این ویژگی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، یک سرمایه‌گذاری هوشمند تلقی می‌‌‌شود.

ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum)؛ ملکه ارزهای دیجیتال

علاوه بر اینکه این ارز دیجیتال 18 درصد از سهم بازار کریپتو را به خود اختصاص داده، همچنین به دلیل قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) دومین جایگاه بعد از بیت‌کوین را از آن خود کرده است. در حقیقت ارز دیجیتال اتریوم برای حل شدن مشکلات و چالش‌های به وجود آمده در بیت کوین ساخته شد. به عنوان مثال، سیستم ارز اتریوم سرعت بیشتری نسبت به ارز بیت‌کوین دارد، به طوری که زمان بلاک در اتریوم ۱۴ ثانیه و در بیت کوین ۱۰ دقیقه است. به‌علاوه، ارزهای دیجیتالی که امروزه توسعه پیدا کرده‌اند یا روی خود شبکه بلاک‌چین ساخته و تولید می‌شوند و یا در حال رقابت با ارز اتریوم هستند. با توجه به ویژگی‌های ارز دیجیتال اتریوم، باعث می‌شود که معامله‌گران این ارز را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت انتخاب ‌کنند. البته که ارز دیجیتال اتریوم برای سرمایه‌گذاری بلند مدت هم یک گزینه عالی محسوب می‌شود.

ارز دیجیتال تتر (Tether)

ارز دیجیتال تتر با ارزش بازار حدود 82 میلیارد دلاری و سهم 6.8 درصدی از کل بازار کریپتو است. ارز دیجیتال تتر بر مبنا بلاک‌چین استیبل کوین با ارزش ثابت و نرخ تقریبا 1 دلاری توسط دلار آمریکا و یورو پشتیبانی و در برابر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال محافظت می‌شود. این ارز دیجیتال هیچ محدودیتی برای عرضه ندارد و با توجه افزایش تقاضا برای خرید، تتر بیشتری تولید می‌شود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا دوج کوین رشد خواهد کرد؟

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano)

ارز دیجیتال کاردانو با نماد اختصاری ADA، با ارزش بازار 13.71 دلاری و سهم 1.14 درصدی در بازار است. کاردانو با استفاده از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های اثبات کار، شبکه را امن و غیر متمرکز می‌کند که در نتیجه معاملات انجام شده در کاردانو، به صورت ارزان و سریع حتی نسبت به ارزهای بیت‌کوین و اتریوم انجام می‌شود. به گفته تعدادی از تحلیل‌گران ارز کاردانو جز ارزهای دیجیتالی است که جهش‌های قیمتی فوق العاده‌ای را در آینده تجربه خواهد کرد.

ارز دیجیتال ریپل (Ripple)؛ رمز ارزی متمرکز

ریپل برای استراتژی‌های معاملات روزانه با هدف انتقال پول و دارایی‌ها به شکل سریع و ارزان‌ به وجود آمده است. این ارز با دریافت کارمزد کم در تراکنش‌ها، باعث شده برای کسانی که معاملات زیادی انجام می‌دهند، بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری باشد. ریپل دارای ارزش  ۲۴.۹۶ میلیارد دلاری و سهم ۲.۰۶ درصدی در بازار را دارد. این ارز می‌تواند برای مبادلات انواع ارز‌های فیات و دیگر ارز‌های دیجیتال اصلی استفاده شود.

ارز دیجیتال سولانا (Sol)

سولانا یک پروژه مبتنی بر بلاک‌چین با کارایی بالا است که با استفاده از مکانیزم‌های اثبات کار و اثبات تاریخ برای ساخت برنامه‌های رمزنگاری در مقیاس امروزی پشتیبانی می‌کند. بلاک‌چین سولانا به عنوان یک بلاک‌چین کارآمد و پایدار در تراکنش‌ها کارمزد کمی را برای معامله‌گران قرار داده است. این شبکه توانایی پردازش بیش از 710,000 تراکنش در ثانیه را بدون هیچ راه حل مقیاس‌پذیری را دارد. ارز دیجیتال سولانا سریع‌ترین بلاک‌چین در بازار کریپتوکارنسی به حساب می‌آید، زیرا برای بهبود سرعت تاییدیه تراکنش‌ها از الگوریتم‌های اجماع متفاوتی به کار می‌برد.

بایننس کوین (BNB) ؛ ارزی آینده دار با پشتوانه‌ بایننس

این ارز در ابتدا بر پایه شبکه اتریوم بود که رفته رفته به اکوسیستم بزرگی تبدیل شد و در حال حاضر در دو بلاک‌چین این ارز هزاران توکن ساخته شده است. بایننس کوین (BNB) در بازار حدودا ارزش 49.5 میلیارد دلاری دارد. برخلاف بیت‌کوین، ارز بایننس کوین تحت تاثیر متغیرهای مختلفی قرار نگرفته و از شرایط داخلی صرافی بایننس پیروی می‌کند. بایننس کوین با توجه به عملکرد خود از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید.

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)

شبکه بلاک‌چین پولکادات تعدادی زنجیره را در یک شبکه به هم متصل و تراکنش‌های موازی را در شبکه فراهم می‌کند. رمز ارز پولکادات این کار را با پاراچین و بلاکچین‌های تخصصی انجام می‌دهد. ارز پولکادات قابلیت پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را داشته و در آینده قصد دارد که سقف تراکنش‌ها را در یک ثانیه به تعداد یک میلیون برساند. همچنین این ارز قابلیت کاهش هزینه و سرعت هر تراکنش در بازار را نیز دارد.

 ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink)

چین لینک اولین شبکه‌ اوراکل غیرمتمرکز در بستر اتریوم است و داده‌های واقعی را برای قراردادهای هوشمند روی بلاک چین‌ فراهم می‌کند. بدین گونه که اطلاعات لازم توسط برنامه‌های کاربردی بر روی بلاک چین را در دسترس عموم کاربران قرار می‌دهد. چین لینک با هدف ارائه راه‌حل برای رفع مشکل بلاک چین‌ها مانند واسطه کار معامله‌گران را آسان‌تر کرده و به محبوب‌ترین و بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. امروزه بیشتر از ۱۵۰ شرکت معتبر با ارز چین لینک همکاری کرده و هر سال شرکت‌های بین‌المللی دیگری به آن اضافه می‌شود.

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin)

حتما در این روزها از حواشی این ارز دیجیتال مطلع هستید. این ارز با وجود اینکه ارزش حدودا 11 میلیارد دلاری و  سهم 1 درصدی در بازار را دارد؛ ولی معامله‌گران زیادی هنوز این ارز را برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت خود قرار می‌دهند. دوج کوین پلتفرمی غیر متمرکز است که امکان جابجایی آنلاین پول را به کاربران می‌دهد و معاملات روزانه آن توسط صرافی Binance مدیریت می‌شود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
تتر چگونه سود می دهد ؟ آیا با تتر می‌توان به سود رسید؟

مزایا سرمایه گذاری کوتاه مدت در ارزهای دیجیتال

حتما تا به اینجا برایتان این سوال پیش آمده است که چرا اکثر معامله‌گران بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را به سرمایه‌گذاری بلند‌مدت ترجیح می‌دهند. برای پاسخ این سوال باید با مزیت‌های این نوع سرمایه‌گذاری آشنا شوید.

  • در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت معامله‌گر برای انجام معاملات انعطاف‌ بالایی نسبت به سرمایه‌گذاری بلند‌مدت دارد. او در هر زمانی که بخواهد، با بررسی بازار ارزها می‌تواند معاملات روزانه خود را انجام بدهد.
  • معامله‌گران با معاملات روزانه‌ای که انجام می‌دهند، در زمان و ریسک کمتر به سودهای قابل‌توجهی دست پیدا می‌کنند. حتی اگر هم معامله‌گران ضرر کنند، مقدار این ضرر بسیار ناچیز است و ریسک نابودی تمامی سرمایه آن‌ها کمتر است.
  • معامله‌گران با معاملات کوتاه مدت، مهارت‌ها و تجربه‌های بیشتری کسب می‌کنند و به یک معامله‌گر حرفه‌ای‌ تبدیل می‌شود.
  • معامله‌گران در سرمایه‌گذاری کوتاه مدت این امکان را دارند که در شرایط نامطلوب سرمایه خود را خارج و سپس در شرایط مطلوب سرمایه خود را وارد بازار کنند.

نکاتی مهم برای خرید ارز دیجیتال در سرمایه ‌گذاری کوتاه ‌مدت

هیچ زمانی سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال خالی از ریسک و ضرر نبوده و هیچ کسی نمی‌تواند به دلیل نوسانات قیمتی ارزها همیشه در این بازار سود کند؛ اما با نکاتی که در ادامه به شما گفته خواهد شد تا حدودی می‌توانید بیشترین سود و کمترین ضرر را در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت داشته باشید.

  • اولین و مهم‌ترین نکته برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت این است که به همراه تحلیل تکنیکال، اطلاعات فاندامنتالی نظیر: ارزش آن در بازار کریپتو، تعداد سکه‌های گردش در بازار، اعتبار ارزها در صرافی‌های معتبر و داشتن حجم معاملاتی مناسب از یک ارز دیجیتال را به درستی و دقیق بررسی کنید. حجم معاملات روزانه همان سرعت نقدشوندگی یک رمز ارز است. بنابراین، ارزهای دیجیتالی که حجم معاملاتی روزانه بالاتری داشته باشند برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مناسب‌تر هستند.
  • دقت داشته باشید که این بازار به قدری تحت تاثیر هر خبر یا اتفاقی است که منجر به ضررهای مالی غیر منتظره‌ای می‌شود. شما با سرمایه‌گذاری در انواع رمز ارزها می‌‌توانید ریسک و نوسانات قیمتی بازار کریپتو را مدیریت کنید. یعنی اینکه هیچ‌ وقت سرمایه‌گذاری را به یک ارز دیجیتال محدود نکنید، زیرا با این کار سرمایه شما از بین می‌رود و احتمال به دست آوردن سود در این نوع سرمایه‌گذاری را از دست خواهید داد.
  • برای پیدا کردن و انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری می‌توانید با افراد حرفه‌ای و سایر معامله‌گران بازار را تحلیل و اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید. با این کار سایر معامله‌گران ارزهای دیجیتالی که مستعد رشد هستند را بررسی و به شما معرفی می‌کنند.
  • برای انتخاب ارزهای دیجیتال در این مورد دقت کنید، ارزی که بدون پشتوانه‌ای رشد و ناگهان افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به همان اندازه احتمال سقوط و کاهش قیمت آن وجود دارد. هرگز برای یک ارز دیجیتال امن و مطمعن نوسانات قیمتی ناگهانی اتفاق نمی‌افتد.

خب حالا که بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را شناختید و با مزایا این نوع سرمایه‌گذاری آشنا شدید، بهتر است زودتر دست به کار شوید. در ابتدا قبل از اینکه معاملات کوتاه‌مدت را آغاز کنید، باید صرافی معتبری را پیدا کنید تا با اطمینان خاطر ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید.

با خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی آنلاین اکس اونیکس در عین اینکه امکانات بالا و پیشرفته برای معامله‌‌گران حرفه‌‌ای وجود دارد، این صرافی امکان دسترسی به کمترین کارمزد نسبت به سایر صرافی‌ها را فراهم کرده است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد