بالاترین قیمت دوج کوین چقدر بوده است؟

بالاترین قیمت دوج کوین چقدر بوده است؟

دنیای ارزهای دیجیتال، دنیای بسیار عجیبی است. آیا فکر می‌کردید ارز دیجیتالی که صرفا برای شوخی و سرگرمی ساخته شده است، بتواند در جایگاه نهمین ارز بزرگ دنیا از نظر ارزش در بازار قرار بگیرد؟ این ارز دیجیتال، ارز آشنایی است که آن را با نام دوج کوین می‌شناسیم و امروزه، خرید دوج کوین به یکی از روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. در این مقاله به ارزش دوج کوین و بالاترین قیمتی که تا به حال داشته است، خواهیم پرداخت.

نگاهی مختصر به دوج کوین: از شوخی تا موفقیت

دوج کوین (DogeCoin)، زمانی که رمزارزها در حال جلب توجه کاربران و سرمایه گذاران بودند، توسط دو مهندس کامپیوتر به نام‌های بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) ساخته شد. این دو اعتقاد داشتند که جهان بیش از اندازه به ارزهای دیجیتال بها می‌دهد و رمز ارزها آنقدر‌ها هم خاص نیستند و هر دو آن‌ها این شکل جدید پول را صرفا برای سرگرمی مناسب می‌دانستند.

به همین خاطر آن‌ها، دوج کوین را با قیمت اندک راه‌اندازی و عرضه کردند؛ هرچند که موسسان دوج هدف جدی از راه‌اندازی این ارز نداشتند اما با این وجود دوج از همان ابتدا بلاکچین اختصاصی خود را داشت و شاید این چیزی بود که باعث شد دوج محبوب شود و رشد کند. بدین ترتیب، می‌بینیم که موفقیت دوج کوین در میان ارزهای دیجیتال، به خاطر انعطاف‌پذیری و طنزآمیزی آن بود. دوج کوین به جای تمرکز کردن برای رقابت با رمزارزهای دیجیتال قدرتمند دیگری مانند بیت‌کوین و اتریوم، روی جنبه‌های سرگرم‌کننده و اجتماعی تمرکز کرد که باعث شد، برای کاربرانی که به دنبال رمزارزی با امکانات ساده بودند، دوج کوین جذاب به نظر برسد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چگونگی کسب درآمد میلیونی از بیت کوین

جالب است که بدانید آن دو مهندس سعی کردند که از این ارز به عنوان یه واحد پول برای پرداخت انعام به کاربرهای اینترنتی و همچنین انجام امور خیریه استفاده کنند. دوج کوین بیشتر در حال انجام کمک‌های بشر دوستانه از جمله کمک به حیوانات است. این افراد با الهام گرفتن از اسم شیبوتسی، به خودشان لقب شیبی رو دادند که ثابت کردند همیشه برای انجام دادن کارهای خیر‌خواهانه پیش قدم هستند.

در حال حاضر دوج کوین در بازار دارای ارزش حدود نه میلیارد دلاری و سهم هفتاد و هفت درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. در این لحظه قیمت هر دوج کوین  3,382 تومان، معادل  0.0685 دلار آمریکا است. با شناختن دوج کوین از روند قیمت این ارز دیجیتال در بازار تعجب خواهید کرد!

بالاترین قیمت دوج کوین چقدر بوده است ؟

از زمان عرضه این رمز ارز قیمت دوج کوین حوالی 0.0002 دلار نوسان داشت که نشان می‌دهد، رشد خاصی نداشته است. در آن دوره، سرمایه‌گذاران دوج کوین آنچنان این ارز را جدی نمی‌گرفتند. اگر نمودار قیمت دوج کوین را بررسی کرده باشید، متوجه خواهید شد که قیمت دوج کوین پس از مدت‌ها رکود، شروع به افزایش کرد که در اوایل 2017، حدود 0.014 دلار رسیده است و سپس در سال 2018، قیمت رمز ارز دیجیتال دوج کوین سه برابر شد، اما بعد از آن، با ریزشی آهسته و پیوسته در آخرین ماه همین سال دوباره به قیمت قبل خود برگشت. دوج کوین به همین ترتیب و تا دو سال نوسان‌های جسته و گریخته داشت.

قبل از آغاز سال 2021، دوج کوین افزایش قیمت زیادی را به خود ندیده بود. اما در سال 2021 که قیمت بیت کوین در یک مسیر رو به بالا قرار گرفت، افزایش قیمت چند هزار درصدی دوج کوین نیز سرمایه گذاران زیادی را از فرش به عرش رساند. آن زمان دوج کوین، به سمت یک دلاری شدن می‌رفت، و در ژوئن 2021 خود را شدیدا به این عدد نزدیک کرد، اما قیمت روز دوج کوین هیچ زمانی به یک دلار نرسید. از روی نمودار می‌توان پی‌برد که اوج قیمت دوج کوین در شنبه 8 می 2021 حدودا 0.68 دلار رقم خورده است، اما در وب سایتی به نام کوین مارکت کپ که به عنوان یک مرجع دقیق و مطمئن در ارزش رمز ارزها است، در یک لحظه قیمت 0.73 دلار را هم برای دوج کوین به ثبت رسیده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دوج کوین ارز کدام کشور است؟

انفجار قیمت دوج کوین با ورود ایلان ماسک

اتفاقی که سبب افزایش قیمت دوج کوین آن هم به طور باورنکردنی و تاریخی شد، طرفداری ایلان ماسک از دوج کوین بود. ایلان ماسک در آن زمان به خاطر اینکه ثروتمندترین فرد دنیا بود و مدیر عامل شرکت‌ تسلا را بر عهده داشت، توجه زیادی‌ از کاربران را به این ارز دیجیتال جلب کرد. حمایت و علاقه دیوانه‌کننده ایلان ماسک از یک میم‌کوین یعنی دوج کوین با توییت‌هایی در صفحه معروف و پربازدید خودش درباره دوج کوین انتشار می‌کرد، موجب شد که قیمت دوج کوین افزایش چند صد درصدی را تجربه کند و سپس در طی چند ماه، این جهش خیره‌کننده قیمت دوج کوین آن را از رتبه پنجاه به پنج رساند.

این ارز دیجیتال یک‌بار در سال 2017 و یک‌بار در سال 2019 رکورد قیمتی خودش را شکست و تا سال 2021 نیز این رشد ادامه داشت. حمایت‌های ایلان ماسک از Doge به همین ترتیب ادامه یافت و 5 آپریل 2022، هنگامی که خبر خرید دوج کوین توسط ایلان ماسک در توییتر منتشر شد، قیمت این ارز به سرعت به این ماجرا واکنش نشان داد. دوج کوین با این خبر سی درصد جهش قیمتی پیدا کرد.

عوامل موثر بر قیمت دوج کوین

احتمالا اگر قصد خرید ارز دوج کوین را داشته باشید، قیمت دوج کوین برایتان اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در بازار ارز دیجیتال عوامل زیادی وجود دارند که بر روی قیمت دوج کوین تاثیر‌گذار هستند. مهم‌ترین عوامل مربوط به عرضه محدود و تقاضا، قوانین مربوط به هر کشور، اخبار پرطرفدار مربوط به نرخ بهره بانک مرکزی کشورها، افراد معروف در حوزه کریپتوکارنسی و یا ورشکستگی شرکت‌ها است و می‌تواند بر قیمت ارز تاثیر بگذارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ایلان ماسک چقدر دوج کوین دارد؟

برخی از عواملی که بر قیمت دوج تاثیرگذار است بدین شرح است:

  • ایلان ماسک به عنوان مدیر عامل تسلا یکی از برجسته‌ترین افراد در میان سلبریتی‌ها است که با توییت‌هایش، تأثیر قابل‌توجهی بر ارزش دوج کوین داشته است. هر چه ماسک توییت‌های بیشتری در مورد دوج کوین انتشار می‌کند، گمانه زنی‌های بیشتری برای این ارز وجود دارد که در نتیجه، منجر به افزایش قیمت به طور چشمگیری، پس از توییت های وی شد.
  • مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت دوج کوین میزان عرضه و تقاضا این ارز دیجیتال در صرافی‌ها است. به عبارتی دیگر، قیمت دوج کوین از طریق میانگین قیمت خرید و فروش دوج کوین در صرافی‌ها مشخص می‌شود. یعنی هرچه قدر قیمت پیشنهادی برای خرید و فروش دوج کوین بالاتر برود، قیمت دوج کوین نیز افزایش پیدا می‌کند.
  • از دیگر عوامل موثر در قیمت دوج کوین می‌توان به قانون‌گذاری درباره دوج کوین، افزایش یا کاهش مقبولیت و محبوبیت دوج کوین در بین مردم، اخبارهای مثبت یا منفی درباره دوج کوین، کاربردهای شبکه دوج کوین، سقف تعداد واحد‌‌‌های دوج کوین، نقشه راه (وایت پیپر) و تعداد صرافی‌های معتبری که از دوج کوین پشتیبانی می‌کنند، اشاره کرد که عملکرد هر کدام از آن‌ها در قیمت دوج کوین تاثیر بسزایی دارند.

جمع بندی

دوج کوین یکی از پرحاشیه‌ترین ارزهای دیجیتال است که با نوسانات خود سرمایه‌گذاران زیادی را یک شبه پولدار کرده است. قیمت این ارز دیجیتال در بیشترین حالت خود به نزدیکی‌های یک دلار رسیده و همچنان نیز برای رسیدن به یک دلار تلاش می‌کند. قیمت دوج وابستگی زیادی به اخبار و رویدادهای بیرونی دارد و باید ببینیم آیا دوج روزی به یک دلار خواهد رسید یا خیر.


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد