آینده تن کوین ؛ پیش بینی قیمت تن کوین تا سال 2030

آینده تن کوین ؛ پیش بینی قیمت تن کوین تا سال 2030

در دنیای ارز‌های دیجیتال، Toncoin به عنوان یک گزینه‌ امیدوارکننده در میان بسیاری دیگر از گزینه‌ها است. تن کوین ویژگی‌ها و توانایی‌های خاصی را ارائه می‌دهد که آن را متمایز می‌کند.

در این مقاله همه چیز‌هایی را که باید درباره The Open Network و ارز دیجیتال اصلی آن بدانید، شامل ویژگی‌های آن، نحوه مقایسه آن با سایر ارز‌های رمزنگاری محبوب، کاربرد‌های بالقوه و نقشی که ممکن است در آینده The Open Network ایفا کند، پوشش می‌دهیم. برای آشنایی بیشتر با TON در ادامه این مقاله با همراه باشید.

نگاهی به تاریخچه و روند قیمتی ارز تن کوین از ابتدا تاکنون

بلاک چین TON که مخفف The Open Network است، جانشین شبکه باز تلگرام است، یک پروژه بلاک چین که توسط تلگرام در سال ۲۰۱۸ توسعه یافت و به دلیل مشکلات قانونی به طور ناگهانی بسته شد. در ادامه تاریخچه تن کوین را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

سال ۲۰۱۸

تیم پیام‌رسان تلگرام به رهبری برادران پاول و نیکولای دوروف شروع به بررسی راه حل‌های بلاک چین برای پیام‌رسان تلگرام کردند. با پیدا نکردن بلاک چین لایه یکی که بتواند از پایگاه کاربری نه رقمی تلگرام پشتیبانی کند، تصمیم می‌گیرند زنجیره لایه یک خود را طراحی کنند که در آن زمان شبکه باز تلگرام نامیده می‌شد.

تلگرام 1.7 میلیارد دلار از فروش خصوصی توکن‌های TON (که در آن زمان Grams نامیده می‌شد) در یکی از بزرگترین عرضه‌های ارز‌های دیجیتال تا به حال به دست آورد.

اوایل سال ۲۰۱۹

تیم تلگرام مجموعه‌ای از اسناد را منتشر می‌کند که جزئیات طراحی بلاک چین TON را نشان می‌دهد. تلگرام دو شبکه آزمایشی TON ایجاد می‌کند – یکی در اوایل ۲۰۱۹ و دومی در نوامبر ۲۰۱۹. بنابراین تیم تلگرام اولین شبکه آزمایشی TON را در اوایل سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌کند.

اکتبر ۲۰۱۹

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از تلگرام شکایت کرد و آن را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. تلگرام استدلال می‌کند که ادعا‌های SEC بی‌اساس بوده است، اما موافقت می‌کند که راه‌اندازی TON را تا زمانی که مسائل حقوقی حل و فصل شود به تعویق بیاندازد.

نوامبر ۲۰۱۹

شبکه باز تلگرام (TON) testnet۲ با ۵ میلیارد سکه در نوامبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. بخش کوچکی معادل 1.45 درصد از عرضه، به توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان این اکوسیستم اختصاص یافت.

مارس ۲۰۲۰

در بحبوحه جنگ فرسایشی مداوم خود با رگولاتور ایالات متحده، تلگرام بالاخره تصمیم گرفت تن را کنار بگذارد.

می‌۲۰۲۰

پس از اینکه SEC تلگرام را از صدور گرام برای سرمایه‌گذاران منع کرد، تلگرام کار خود را بر روی اکوسیستم TON متوقف کرد. توکن‌های testnet۲ در ۲۰ قرارداد هوشمند Proof-of-Work Giver مورد استفاده قرار گرفتند.

بنابرین تیم تلگرام توسعه TON و پشتیبانی از testnet۲ را متوقف می‌کند، 18.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شده بر روی این ارز را تسویه حساب می‌کند و با بازگرداندن وجوه به سرمایه‌گذاران موافقت می‌کند.

تیم کوچکی از توسعه‌دهندگان متن‌باز –NewTON– عمیقاً در پایگاه کد، معماری و مستندات TON کاوش می‌کنند. آن‌ها توسعه فعال TON را به دنبال طراحی مشروح در اسناد اصلی TON از سر می‌گیرند.

اوایل سال ۲۰۲۱

اگرچه تون کوین از تلگرام مستقل شد، پاول دوروف، بنیانگذار و مدیر عامل تلگرام، در سال ۲۰۲۱ درباره این پروژه در تلگرام پست گذاشت. او از Toncoin حمایت کرد و در عین حال اظهار داشت که تلگرام هیچ پیوند مالی یا تکنولوژیکی به دلار TON ندارد.

می‌۲۰۲۱

Testnet۲ از طریق اکثریت آرای شرکت‌کنندگان در شبکه به شبکه اصلی ارتقا یافت. در این تاریخ سکه‌ها همچنان از طریق قرارداد‌های ارائه دهنده اثبات کار توزیع می‌شدند.

ژوئن ۲۰۲۲

پس از توزیع اولیه سکه‌ها، TON وارد مرحله جدیدی می‌شود و تعداد اعتبار سنجی‌ها و سکه‌های درگیر در اعتبارسنجی را افزایش می‌دهد. این پیشرفت باعث افزایش پایداری و امنیت شبکه می‌شود.

وضعیت کنونی تن کوین

اکنون، Toncoin بازگشته است و تقاضای بیشتری نسبت به قبل دارد. برای خرید در صرافی‌های بزرگ رمزنگاری موجود است و حتی تأییدیه‌ای از بنیانگذار تلگرام دریافت کرده است.

Toncoin در ابتدا سکه‌های $TON را از طریق یک فرآیند استخراج باز توزیع می‌کرد که هر کسی می‌توانست در آن شرکت کند.

عوامل مؤثر بر قیمت ارز TON

Toncoin در ابتدا سکه‌های $TON را از طریق یک فرآیند استخراج باز توزیع می‌کرد که هر کسی می‌توانست در آن شرکت کند. استخراج از ژوئن ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۲ انجام شد و دلار TON را در دستان ده‌ها هزار توسعه‌دهنده، سرمایه‌گذار و پذیرندگان اولیه قرار داد.

تجارت ارز TON قبل از استخراج همه توکن‌های موجود آغاز شد. طبق داده‌های CoinMarketCap، دلار TON در آگوست ۲۰۲۱ با 0.50 دلار معامله شد، اما تا نوامبر به 4.45 دلار رسید – تقریباً ۸۰۰ درصد افزایش در میانه بازار ارز‌های دیجیتال.

ارز TON در ادامه این رکود با بقیه بازار کریپتو به شدت متضرر شد و قیمت تا ژوئن ۲۰۲۲ به 0.80 دلار کاهش یافت. با این حال، توکن در باقیمانده سال ۲۰۲۲ و تا سال ۲۰۲۳ رشد ثابتی را تجربه کرد زیرا کاربران بیشتری را به دست آورد و ارزش خود را افزایش داد. در این دوره، حجم معاملات به طور معمول بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون دلار در روز بود.

علاقه به دلار TON در نیمه اول سال ۲۰۲۳ پس از اولین رای حکومتی پروژه کاهش یافت و قیمت آن در اوایل آگوست به 1.20 دلار کاهش یافت. امروز، پس از ادغام دوباره تن با تلگرام، دلار TON به 2.50 دلار رسیده و همچنان در حال افزایش است. در ادامه به مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت تن کوین در آینده خواهیم پرداخت:

۱- پروکسی تن کوین

یکی از قابلیت‌های جذاب شبکه تن کوین مربوط به پروکسی‌هایی است که ارائه می‌دهد. تا کنون تنها نسخه ۱. ۰ از پروکسی‌های تن کوین منتشر شده و در آینده باید منتظر انتشار نسخه‌های جدید پروکسی تن کوین باشیم. در ادامه به بررسی پروکسی‌ها در شبکه تن کوین و ویژگی نسخه‌های مختلف آن خواهیم پرداخت:

نسخه 1.0

شما می‌توانید از یک سایت با دامنه. ton با IP ثابت، دامنه متمرکز و گواهی میزبانی کنید. این باعث می‌شود یک سایت TON در برابر سانسور بسیار مقاوم باشد. آن را نمی‌توان توسط دامنه یا گواهی آن مسدود کرد و می‌توانید IP‌های آن را آزادانه بدون خرابی تغییر دهید. کاربران می‌توانند از طریق نود‌های ورودی عمومی که از پروکسی HTTP پشتیبانی می‌کنند، از این سایت‌ها بازدید کنند. هاست می‌تواند روی یک وب سرور خصوصی یا TON Storage باشد. در زمان نگارش این مقاله هنوز نسخه 1.5 عرضه نشده است.

نسخه 1.5

تمام سرویس‌های اصلی TON سایت‌های TON را اجرا خواهند کرد. سایت‌های TON توسط تمام کیف پول‌های اصلی TON و افزونه‌های مرورگر TON پشتیبانی می‌شوند. فاصله گرفتن از نود‌های ورودی عمومی به سمت نود‌های ورودی محلی در دستگاه هر کاربر، برنامه مستقل TON Proxy برای هر سیستم عامل اصلی خواهد بود.

نسخه 2.0

در این نسخه علاقه‌مندان می‌توانند نود‌های پروکسی متوسط را اجرا کنند. ترافیک کاربر به وب‌سایت‌ها از طریق این نود‌ها با استفاده از مسیریابی garlic هدایت می‌شود، چیزی شبیه به ناشناس بودن ارائه‌شده توسط شبکه‌های TOR و I۲P، بنابراین آدرس IP در این نسخه ایمن می‌شود.

نسخه 3.0

در این نسخه پروکسی‌های میانی، از طریق شبکه پرداخت TON، شروع به پذیرش پرداخت‌های خرد در Toncoin برای ترافیکی که پردازش می‌کنند، خواهند کرد. این پرداخت‌ها از موجودی کیف پول کاربر کسر می‌شود.

۲- پرداخت هزینه‌های تراکنش

ارز دیجیتالTON تنها توکنی است که برای پرداخت تراکنش‌ها در بلاک چین تن و بین تن و سایر بلاک چین‌ها پذیرفته می‌شود. هر کسی که از شبکه Toncoin استفاده می‌کند باید برای پردازش تراکنش‌ها TON بپردازد، درست مانند کاربرانی که در بلاک چین اتریوم هستند و باید هزینه گس ETH را بپردازند.

$TON همچنین برای ذخیره‌سازی داده‌ها در بلاک چین Toncoin و برای نام‌های دامنه مبتنی بر این بلاک چین مورد نیاز است. علاوه بر این همان طور که گفتیم Toncoin در حال توسعه یک پروکسی است و انتظار می‌رود که $TON برای پرداخت هزینه دسترسی به این پروکسی نیز استفاده شود. بنابرین افزایش استفاده از این ارز دیجیتال در تراکنش‌های مختلف می‌تواند بر محبوبیت آن بیافزاید.

۳- توکن حاکمیتی

ارز TON همچنین به عنوان یک توکن حاکمیتی برای بلاک چین Toncoin استفاده می‌شود. همه کسانی که $TON دارند می‌توانند در رای‌گیری در مورد پیشنهادات برای آینده شبکه شرکت کنند.

اولین رای Toncoin در فوریه ۲۰۲۳ انجام شد، زمانی که کاربران رای به مسدود کردن $TON موجود در کیف پول‌های استخراج غیرفعال دادند. نتیجه رای‌گیری این بود که نزدیک به ۲۰ درصد از عرضه Toncoin به مدت ۴ سال قفل شد. بنابراین این ویژگی در بسیاری از موارد می‌تواند بر قیمت این ارز تأثیرگذار باشد.

۴- استفاده در اثبات سهام

سرمایه‌گذاران در Toncoin همچنین می‌توانند توکن‌های $TON خود را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه به اشتراک بگذارند. بلاک چین از مکانیزم اثبات سهام مشابه اتریوم و سایر شبکه‌های اصلی استفاده می‌کند.

استیکینگ برای Toncoin در حال حاضر مستقیماً در شبکه یا از طریق چندین صرافی بزرگ ارز دیجیتال از جمله Binance در دسترس است. در فرآیند استیکینگ سرمایه‌گذارانی که در شبکه TON سهم دارند، توکن‌های اضافی به عنوان پاداش به دست می‌آورند.

۵- وضعیت نامتعادل سولانا

در زمانی که Solana به طور خاص در حال مبارزه است، Toncoin این پتانسیل را دارد که توسعه‌دهندگان برتر را از این شبکه بدزدد و نسل بعدی برنامه‌های DeFi را ایجاد کند. هرچه توسعه بیشتری روی این پلتفرم باشد، ارز TON ارزشمندتر می‌شود.

۶- قرارداد‌های هوشمند

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص Toncoin این است که از قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند. قرارداد‌های هوشمند قرارداد‌هایی هستند که با کد نوشته شده‌اند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار فعال می‌شوند.

آن‌ها را نمی‌توان دستکاری کرد، که راه را برای بسیاری از برنامه‌ها و کاربرد‌های غیرمتمرکز مختلف باز می‌کند. بنابرین با وجود قرارداد‌های هوشمند برنامه‌های دیفای که در آینده مبتنی بر این بلاک چین طراحی می‌شوند می‌توانند بر قیمت تن کوین تأثیرگذار باشند.

۷- تفاوت با بیت کوین و اتریوم

تون کوین از برخی جهات مهم با ارز‌های دیجیتال قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم متفاوت است. Toncoin به جای استفاده از روش اثبات کار که بسیار انرژی بر است مانند بیت کوین، از یک سیستم مفیدتر به نام Proof-of-Stake استفاده می‌کند.

این باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود و توسعه Toncoin را آسان‌تر می‌کند. همچنین، Toncoin می‌خواهد سریع‌تر و ارزان‌تر از اتریوم بوده و کارمزد کمتری داشته باشد که برای تراکنش‌های کوچک‌تر و استفاده روزمره‌ایده‌آل است.

۸- سرعت بالای شبکه

شبکه تن کوین به توانایی خود در پردازش و اعتبارسنجی سریع تراکنش‌ها می‌بالد. در یک شاهکار قابل توجه از سپتامبر ۲۰۲۱، شبکه به ۵۵۰۰۰ TPS شگفت‌انگیز دست یافت! اگرچه نرخ‌های کنونی می‌تواند به طور قابل توجهی بالاتر از این هم باشد.

۹- خدمات جامع

اکوسیستم TON دارای خدمات فراوانی است، از کیف‌پول‌های TON گرفته تا خدمات TON، که پلتفرمی را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد تا برنامه‌های کاربردی تولید کنند. همچنین TON Storage وجود دارد که از حریم خصوصی با استفاده از رمزگذاری پیشرفته اطمینان می‌دهد. پروکسی TON، دسترسی غیرمتمرکز VPN را تسهیل می‌کند. و TON DNS، عملکرد سنتی وب سایت‌ها را در چارچوب TON امکان‌پذیر می‌کند.

در زمان نگارش این مقاله قیمت Toncoin در ۱۲ ماه گذشته نزدیک به ۸۰ درصد و تنها در هفته گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

آینده تن کوین چگونه خواهد بود؟

در زمان نگارش این مقاله قیمت Toncoin در ۱۲ ماه گذشته نزدیک به ۸۰ درصد و تنها در هفته گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است. عامل اصلی افزایش قیمت TON این است که تلگرام، که در ابتدا Toncoin را ایجاد کرد، اکنون کیف پول Toncoin را با برنامه پیام‌رسانی محبوب خود ادغام کرده است.

تلگرام بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه دارد، بنابراین دسترسی بالقوه Toncoin به کاربران از طریق این ادغام بسیار بیشتر است. بسیاری از سرمایه‌گذاران Toncoin پیشبینی می‌کنند که حرکت تلگرام باعث می‌شود افراد بیشتری به خرید و استفاده از ارز TON علاقه‌مند شوند که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا برای سکه و افزایش قیمت آن می‌شود.

به طور کلی، Toncoin با رسیدن بلاک چین به نقاط عطفی در توسعه خود، قدرت بیشتری به دست آورده است. این پروژه اولین رای‌گیری موفقیت‌آمیز خود را در فوریه ۲۰۲۳ برگزار کرد و از افزودن سکه TON دلاری به چندین صرافی سطح اول بهره‌مند شد. بر اساس داده‌های Etherscan، بیش از ۷۴۰۰ کیف پول در حال حاضر دارای ارز دیجیتال TON هستند.

پیش‌بینی قیمت و آینده ارز TON در کوتاه مدت

اکنون، بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌پرسند که دلار TON تا چه حدی می‌تواند بالا برود. طبق برخی از پیش‌بینی‌ها قیمت این توکن می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۴ به 4.50 دلار برسد.

تحلیلگران درباره شتاب Toncoin و به ویژه رشد تعداد توسعه‌دهندگانی که روی بلاک چین Toncoin کار می‌کنند خوش بین هستند. این پروژه همچنین پل اتریوم-تونکوین را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند پذیرش Toncoin را بیشتر ترویج کند و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال و کاربران DeFi را تشویق کند تا این بلاک چین جدید را امتحان کنند.

آینده و پیش‌بینی قیمت تن کوین در بلند مدت

طبق برخی از پیشبینی ها دلار TON تا سال ۲۰۳۰ به ۲۵ دلار هم می‌رسد که ۱۰ برابر بیشتر از قیمت دلار TON امروزی است. برخی از تحلیل کنندگان پیشبینی می کنند که این ارز دیجیتال تا سال 2050 به حدود 51 دلار هم برسد.

پیش‌بینی قیمت TON تا ۲۰۲۵

در اواسط پاییز ۲۰۲۳، هزینه توکن TON در سطح متوسط 3.04 دلار معامله می‌شد. تحلیلگران کریپتو انتظار دارند که در دسامبر ۲۰۲۴، قیمت TON ممکن است بین ۲.95 دلار تا ۳.12 دلار در نوسان باشد. کارشناسان بازار انتظار دارند که در ژانویه ۲۰۲۵، ارزش توکن TON به کمتر از حداقل ۲.91 دلار کاهش یابد. حداکثر اوج مورد انتظار در این ماه ۳.۱۶ دلار است. میانگین ارزش معاملاتی تخمینی در سطح ۳.۰۴ دلار خواهد بود

پیش‌بینی قیمت تون کوین تا ۲۰۳۰

هر ساله کارشناسان ارز‌های دیجیتال پیش‌بینی‌هایی را برای قیمت TON Token آماده می‌کنند. تخمین‌زده می‌شود که TON در سال ۲۰۳۰ بین 0.۵۶۳۱ تا 0.۶۷۹۸ دلار معامله شود. میانگین قیمت آن در طول سال حدود ۰.۵۸۳۴ دلار پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه به بررسی نظر کارشناسان در مورد آینده تن کوین خواهیم پرداخت

نظر کارشناسان درباره آینده تن کوین

در ادامه به بررسی نظر کارشناسان در مورد آینده تن کوین خواهیم پرداخت:

نظر مایکل گراو ( تحلیل‌گر وبسایت تکوپدیا )

زمانی که تحلیلگران اعلام می‌کنند که زمستان کریپتو رو به پایان است، این پروژه در حال افزایش است.
حرکت Toncoin این پتانسیل را دارد که این ارز را تا پایان سال به قیمت ۳ دلار یا بالاتر برساند و طبق پیش‌بینی قیمت ما می‌تواند در سال ۲۰۲۴ افزایش ۵۰ درصدی یا بیشتر داشته باشد.

شتاب شبکه در پیشرفت حتی فراتر از افزایش قیمت توکن است. تون‌کوین شاهد افزایش حجم معاملات، کیف پول‌هایی است که توکن را در اختیار دارند و همچنین توسعه‌دهندگانی که روی بلاک چین کار می‌کنند. همه این‌ها نشانه‌های مثبتی برای توسعه اکوسیستم هستند و پایه‌های افزایش قیمت‌ها را در آینده ایجاد می‌کنند.

نظر وبسایت scand درباره آینده تن کوین

در ژانویه ۲۰۲۲، ۲۰۰ هزار کیف پول TON فعال بود. یک سال بعد، این رقم به بیش از ۷۰۰ هزار رسید. اکنون، نزدیک به 1.۱ میلیون است، که نشان می‌دهد افراد بیشتری از کیف‌پول‌های Toncoin استفاده می‌کنند، و این نشان می‌دهد که پذیرش گسترده‌تر برای این ارز ممکن است در افق بلند مدت باشد.

TON همچنین از نظر سرعت و تطبیق‌پذیری در مقایسه با دیگر بلاک چین‌های لایه ۱ پرچمدار است. این شبکه تراکنش‌ها را به سرعت پردازش می‌کند و ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند اشتراک‌گذاری را برای مقیاس‌پذیری ارائه می‌دهد.

در حالی که Toncoin در مقایسه با سایر بلاک چین‌های اصلی نسبتاً جدید است، در حال رشد و بهبود است. به طور بالقوه، می‌توان از آن به روش‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله در یک شبکه مستقل غیرمتمرکز. بنابراین، دیدن چه نوآوری‌هایی که TON می‌تواند در سال‌های آینده به ارمغان بیاورد، هیجان‌انگیز خواهد بود.

تحلیل تکنیکال چنجلی در مورد آینده TEN

آخرین پیش‌بینی قیمت Toncoin نشان می‌دهد که ارزش آن تا ۴ می‌۲۰۲۴ ۶.۸۶ درصد افزایش خواهد یافت و به 5.45 دلار خواهد رسید. ‌اندیکاتور‌های فنی ما در مورد احساسات بازار ۵۰% خنثی در بازار Toncoin را سیگنال می‌دهند، در حالی که شاخص ترس و طمع امتیاز ۴۳ (ترس) را نشان می‌دهد.

برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است Toncoin را به دلیل مشکلاتی که در طول عرضه اولیه سکه آن (ICO) وجود دشت ریسک پذیرتر در نظر بگیرند.

فرصت‌ها و ریسک‌های سرمایه‌گذاری روی ارز تون کوین

برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است Toncoin را به دلیل مشکلاتی که در طول عرضه اولیه سکه آن (ICO) وجود دشت ریسک پذیرتر در نظر بگیرند. اگرچه همه ارز‌های رمزپایه دارای خطراتی هستند، اما Toncoin با چالش‌های خاصی روبرو است.

با این وجود، ارز دیجیتال TON همچنان به قول خود عمل می‌کند و در حال رشد است. میلیون‌ها کاربر دارد که هر روز از آن استفاده می‌کنند، توسعه‌دهندگان دائماً بلاک‌چین را بهتر می‌کنند، و اعتبارسنج‌ها سیستم Proof of Stake (PoS) را به درستی اجرا می‌کنند.

نکته مهم این است که Toncoin امنیت را در اولویت قرار می‌دهد. به عنوان مثال، توسعه‌دهندگان TON یک برنامه ویژه دارند که در آن به هر کسی که نقص‌های امنیتی در بلاک چین را پیدا کرده و گزارش کند، پاداش می‌دهند.

سؤالات متداول

سقف قیمتی تن کوین چند دلار است؟

بالاترین سقف قیمت پیشبینی شده برای این ارز تا سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۵۰ دلار است.

آیا تون کوین برای سرمایه‌گذاری گزینه مناسبی است؟

با افزایش شدید قیمت Toncoin، بسیاری از سرمایه‌گذاران در تردید هستند که آیا هنوز زمان برای پامپ وجود دارد یا اینکه قیمت قبلاً خیلی بالا رفته است. ما نسبت به ارز TON خوش‌بین هستیم و فکر می‌کنیم این پروژه یکی از بالقوه‌ترین ارزش‌ها را در بین توکن‌های رمزنگاری برای سال ۲۰۲۴ دارد.

بهترین نقطه ورود و خروج ارز TON چه زمانی است؟

به صورت دقیق نمی توان نقطه دقیقی به عنوان بهترین نقطه خرید تن کوین در نظر گرفت، زیرا بازار ارزهای دیجیتال بسیار نامطمئن و پویا است و قیمت‌ها در هر لحظه می‌توانند تغییر کنند. بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال، تحقیق و تحلیل بازار است. شما باید بازار را مطالعه کنید، اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را دنبال کنید و تحلیل‌های تکنیکال و اساسی را بررسی کنید تا بتوانید زمان مناسبی برای خرید ارز دیجیتال انتخاب کنید. همچنین، حوصله و صبر بسیار مهم است و نباید در خرید و فروش عجولانه عمل کنید.

تونکوین را از کجا بخریم؟

Toncoin برای خرید از طریق چندین صرافی بزرگ رمزنگاری در دسترس است. این پلتفرم‌ها خرید ارز TON را آسان می‌کنند. در ادامه بیایید نگاهی دقیق‌تر به دو مورد از بهترین پلتفرم‌ها برای خرید Toncoin بیاندازیم.

۱- صرافی کوین بیس

ساده‌ترین راه برای خرید دلار TON در کوین بیس، استفاده از ویژگی خرید فوری این پلتفرم است. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سادگی انتخاب کنند که چقدر ارز TON می‌خواهند بخرند.

هنگامی که کاربران $TON را خریداری می‌کنند، می‌توانند آن را به طور ایمن در یک کیف پول نگهدارنده در Coinbase ذخیره کنند. از طرف دیگر، Coinbase کیف پول شخصی خود را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند آن را دانلود کنند تا توکن‌های $TON خود را ذخیره کنند یا از آن‌ها برای مواردی مانند مشارکت در DeFi استفاده کنند.

Coinbaseدر حال حاضر از استیک TON پشتیبانی نمی‌کند، اما مزایای دیگری برای سرمایه‌گذاران دارد. این صرافی از نظر ایمنی شهرت زیادی دارد زیرا دفتر مرکزی آن در ایالات متحده است و دارای مجوز NY BitLicense، استاندارد طلایی برای مقررات ارز‌های دیجیتال است.

۲- صرافی بایننس

بایننس بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان با کارمزد‌های بسیار پایین و قابلیت استیکینگ TON است.

این صرافی برخی از کمترین کارمزد‌های معاملاتی را در این زمینه ارائه می‌دهد که آن را به گزینه‌ای عالی برای خرید Toncoin تبدیل می‌کند.

در بایننس، سرمایه‌گذاران می‌توانند بین ویژگی خرید فوری و معاملات نقدی نقطه‌ای یکی را انتخاب کنند. استفاده از هر دو آسان است و معاملات نقطه‌ای کارمزد معاملاتی را از حداقل یک دهم درصد به بالا ارائه می‌دهد.

یکی از بهترین ویژگی‌ها در مورد خرید دلار TON در بایننس این است که صرافی از قابلیت اثبات سهام TON نیز پشتیبانی می‌کند. بنابراین، سرمایه‌گذاران در Toncoin می‌توانند توکن را بخرند و بلافاصله آن را به اشتراک بگذارند تا سود کسب کنند.

نحوه کار تن کوین چگونه است؟

هسته اصلی Toncoin پشته فناوری پیشرفته آن است که عناصر بلاک چین، قرارداد‌های هوشمند و فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را ترکیب می‌کند.

مکانیسم اجماع تن کوین چیست؟

Toncoin از روشی به نام Proof of Stake (PoS) برای رسیدن به توافق در مورد اینکه چه کسی می‌تواند بلوک‌های جدید تراکنش‌ها را تأیید کند و پاداش کسب کند، استفاده می‌کند. در این سیستم، کاربران بر اساس میزان دارایی‌هایی که دارند انتخاب می‌شوند و به‌جای اینکه بلوک‌های جدیدی به آن‌ها داده شود تا به زنجیره بلوکی اضافه شوند، به عنوان پاداشی برای اعتبارسنجی درست تراکنش‌ها، کارمزد تراکنش به آن‌ها داده می‌شود.

TON Storage چیست؟

TON Storage یکی از بهترین اختراعات بنیاد TON است. این تکنولوژی به روشی مشابه خدمات اشتراک‌گذاری فایل سنتی مانند Dropbox عمل می‌کند، اما با ارائه ویژگی‌هایی مانند رمزگذاری خصوصی، حریم خصوصی و امنیت را در اولویت قرار می‌دهد.

تلگرام چیست و چه ارتباطی با تون کوین دارد؟

تلگرام یک اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب است. این شرکتی بود که در ابتدا Toncoin را راه‌اندازی کرد. بعد‌ها، ارتباط این دو به طور رسمی قطع شد، اما آن‌ها همچنان با هم کار می‌کنند، زیرا تلگرام علاقه زیادی به وب ۳.۰ و فناوری بلاک چین دارد. در سپتامبر ۲۰۲۳، این شرکت از راه‌اندازی کیف پول درون برنامه‌ای TON خبر داد که برای اکثر کاربران برنامه در دسترس خواهد بود.

کجا می‌توانید توکن‌های TON را ذخیره کنید؟

راه‌های مختلفی برای ذخیره تون کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال بلاک چین TON وجود دارد. برای تراکنش از طریق تلگرام، استفاده از کیف پول @ ضروری است. @cryptobot به کاربران تلگرام در مدیریت و تبادل Toncoin خود کمک می‌کند.

تقریباً بیش از 700 هزار کیف پول منحصر به فرد TON وجود دارد که روزانه تراکنش‌های فوق سریع را پردازش می‌کنند. برخی از کیف پول‌های محبوب Toncoin عبارتند از MyTonWallet ، Tonkeeper، Tonhub

جمع‌بندی

Toncoin یک ارز دیجیتال پرطرفدار است که در ابتدا توسط تلگرام توسعه یافت و اکنون زندگی خود را به صورت مستقل ادامه می‌دهد. این پروژه به سرعت در حال جذب سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان است و ادغام اخیر آن با تلگرام به آن امکان دسترسی به بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر بالقوه را می‌دهد. ما پیش‌بینی می‌کنیم که Toncoin این پتانسیل را دارد که در چند سال آینده یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال باشد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد