آلت سیزن چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم ؟

آلت سیزن چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم ؟
حامد حبیب زاده
تاریخ انتشار 2022-05-26

بدون شک یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری، حوزه  خرید ارز دیجیتال است که فرصت‌های زیادی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

کسی که بتواند بازار ارزهای دیجیتال را به خوبی شناسایی کند و از فرصت‌های به دست آمده در این بازار استفاده کند، بازده بسیار خوبی از سرمایه‌گذاری خود کسب خواهد کرد.

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو و کسب سود از این بازار، شناسایی آلت سیزن ها و خرید در کف قیمتی قبل از آلت سیزن است.

در فصل آلت کوین ها، ارزهای دیجیتال غیر بیت کوین شروع به رشد کرده و فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کنند.

در ادمه در مورد این که منظور از آلت سیزن چیست و چگونه باید این دوره‌های طلایی را شناسایی کنیم، توضیح می‌دهیم.

منظور از آلت سیزن چیست ؟

آلت سیزن یا فصل آلت کوین ها در اصل به دوره‌ای از بازار گفته می‌شود که در طول آن سرمایه از روی بیت کوین برداشته شده و به قصد کسب سود بیشتر بر روی سایر رمز ارزها گذاشته می‌شود.

با این کار قیمت سایر ارزهای دیجیتال بالا رفته و سرمایه‌گذرانی که بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده بودند، سودهای خوبی از بازار برداشت می‌کنند. به عبارت دیگر در این دوره تسلط بیت کوین بر بازار کاهش یافته و ارزش بقیه ارزها افزایش می‌یابد.

آلت سیزن یا فصل آلت کوین ها
منظور از آلت سیزن چیست

آیا آلت سیزن موجب کاهش قیمت بیت کوین می شود ؟

با توجه به اینکه مارکت کپ بیت‌کوین رقم بسیار بالایی است، بنابراین در شرایطی که چند سرمایه‌گذار سرمایه‌ خود را از بیت کوین بیرون بکشند، تاثیر زیادی بر روی قیمت بیت کوین نمی‌گذارد.

این در شرایطی است که انتقال همین سرمایه به سمت هر کدام از آلت کوین ها، رشد قیمتی چشم‌گیری را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. بر همین اساس هم سرمایه‌گذاری بر روی ارزهایی که رشد خواهند کرد، در آلت سیزن بسیار حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است که در آلت سیزن، قیمت بیت کوین معمولا یا ثابت می‌ماند و یا با تغییرات کمی مواجه می‌شود. اما شرایط در بیت سیزن چگونه است؟

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
تتر یا اتریوم؟ کدامیک را بخریم؟

آیا افزایش سرمایه بر روی بیت کوین تاثیری بر روی دیگر ارزهای دیجیتال می‌گذارد؟ در ادامه به بررسی بیت سیزن می‌پردازیم.

بیت سیزن چیست و چه تاثیری بر بازار دارد ؟

یکی دیگر از اصطلاحاتی که ممکن است در بازار ارزهای دیجیتال با آن روبرو شده باشید، بیت سیزن است. احتمالا اکنون حدس می‌زنید که بیت سیزن چیست.

معمولا وقتی افراد بزرگ و سرمایه‌داران مشهور می‌خواهند بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، در ابتدا بخشی از سرمایه خود را بر روی بیت‌کوین می‌گذارند.

افزایش سرمایه کلان بر روی بیت‌کوین موجب می‌شود که قیمت بیت کوین رشد کرده و سایر ارزهای دیجیتال با توقفی در رشد روبرو شوند.

حتی برخی از سرمایه‌گذاران در چنین شرایطی سرمایه‌های خود را از روی ارزهای دیجیتال دیگر برداشته و بر روی بیت کوین می‌گذارند و با این کار میزان رشد بیت کوین بیشتر نیز می‌شود.

به چنین دوره‌هایی از بازار، بیت سیزن گفته می‌شود. لازم به ذکر است که به دلیل این که بیت کوین قدرت و تاثیر بسیار بیشتری بر بازار دارد، بنابراین در بیت سیزن‌ها به احتمال زیاد سایر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت مواجه می‌شوند.

دامیننس بیت کوین
بیت سیزن چیست

چرا شناسایی آلت سیزن مهم است ؟

برای پی بردن به اهمیت آلت سیزن کافی است اتفاقات بازار در سال 2017 را مرور کنید. حتما به یاد دارید که بعضی از ارزهای دیجیتال در این سال رشدهای 100 تا 400 درصدی را تجربه کردند.

سرمایه‌گذارانی که در این دوره بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند، سودهای چند برابری به دست آوردند.

بدون شک هدف هر فردی از سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای، کسب سود است. کسانی که از رشدهای بیت کوین جا مانده‌اند، می‌توانند با شناسایی آلت سیزن‌، در فرصت مناسب بر روی رمز ارزهای دیگر سرمایه‌گذاری کنند و از رشد قیمتی آن‌ها استفاده کنند.

نکته مهم برای این کار دانستن روش تشخیص شروع آلت سیزن است. در ادامه استراتژی تشخیص آلت سیزن را توضیح می‌دهیم.

سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال در آلت سیزن ها

در هر سرمایه‌گذاری، داشتن علم به بازار مربوطه و دانش سرمایه‌گذاری برای رسیدن به موفقیت الزامی است.

در بازار ارزهای دیجیتال هم استراتژی‌های مختلفی برای کسب سود وجود دارد که شناسایی “آلت سیزن ها” یکی از آن‌هاست.  کلید تشخیص آلت سیزن ها هم توجه به دامیننس بیت‌ کوین است.

با مشاهده افزایش دامیننس بیت کوین می‌توان دریافت که توجه سرمایه‌گذاران به سمت بیت کوین جلب شده است و به احتمال زیاد قیمت آن افزایش خواهد یافت.

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله دامیننس بیت کوین چیست را مطالعه کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آیا قیمت شیبا اینو به یک سنت خواهد رسید؟

در این حالت بهتر است سرمایه از روی آلت کوین ها برداشته شده و بر روی بیت کوین گذاشته شود.

پس از آن هر زمان که رشد بیت کوین به انتهای خود رسید و دامیننس آن به سمت کاهش رفت، یعنی بیت سیزن تمام شده است و به احتمال زیاد آلت سیزن جدیدی شروع خواهد شد و سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین ها افزایش خواهد یافت.

بنابراین بهتر است در این وضعیت سرمایه خود را به سمت آلت کوین ها ببرید. چرا که به احتمال زیاد قیمت ارزهای غیر از بیت کوین افزایش خواهد یافت.

احتمالا طبق روندی که شرح داده شد، متوجه شدید که آلت سیزن پس از اتمام دوره صعودی بیت‌کوین اتفاق می‌افتد. در ادامه این روند را بیشتر توضیح می‌دهیم.

نحوه تشخیص آلت سیزن در بازار کریپتوکارنسی

مهمترین سوالی که تریدرها در این مورد دارند، این است که چگونه می‌توانیم شروع یک آلت سیزن را تشخیص دهیم؟ بهتر است بدانید که شروع فصل آلت کوین ها معمولا بر روی قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

در این وضعیت، بازار سبز رنگی را شاهد خواهیم بود. یک نکته مهم در این مورد این است که سرمایه‌گذاران کار خود را با سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال قدرتمند شروع می‌کنند.

به عبارت دیگر، در شروع آلت سیزن سرمایه زیادی بر روی ارزهایی مانند اتریوم، کاردانو، بایننس کوین و سایر رمز ارزهای قدرتمند گذاشته می‌شود.

بنابراین فعالیت‌های تاثیرگذاری در مورد این ارزها را شاهد خواهیم بود و وقت آن رسیده است که تحلیل‌های فاندامنتال را در مورد این ارزها به خوبی به کار بگیریم.

نحوه تشخیص آلت سیزن در بازار کریپتوکارنسی
نحوه تشخیص آلت سیزن در بازار کریپتوکارنسی

در چنین شرایطی اگر به خوبی بتوانیم ارزهای مستعد رشد را تشخیص دهیم، می‌توانیم به سودهای قابل توحه رسیم.

یکی از روش های دیگر برای انتخاب ارز مناسب در زمان آلت سیزن، خرید چند رمز ارز است. در ادامه روش انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری در زمان آلت سیزن را شرح می‌دهیم.

کدام ارزها برای خرید در آلت سیزن مناسب هستند ؟

ساده‌ترین روش برای انتخاب ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری در آلت سیزن، خرید ارزهای متنوع است. در این روش شما چند ارز دیجیتال را که معروف هستند و از نظر بنیادی ارزش بالایی دارند انتخاب و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید.

کافی است ارزهایی را که رشد خوبی در شروع آلت سیزن داشته‌اند شناسایی کنید و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

توجه داشته باشید که در این دوران، انتخاب‌های بی‌اساس و خرید شت‌ کوین‌ ها می‌تواند منجر به از دست دادن سرمایه شما شود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی ارزهایی که با بیت کوین رشد می‌کند؛ بررسی ۷ ارز کلیدی

نکته قابل توجه این که در دوره‌ای که بیشتر ارزهای دیجیتال رشد می‌کنند و سرمایه زیادی به بازار وارد می‌شود، بازار کلاهبرداری‌ها و ارائه شت‌کوین‌ها هم داغ می‌شود.

بنابراین بسیار مهم است که به شکل بنیادی از باارزش بودن ارزهایی که قصد خرید آن‌ها را دارید اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شت کوین چیست را مطالعه کنید.

آلت سیزن بعدی چه زمانی اتفاق می افتد ؟

حقیقت این است که کسی به طور دقیق از زمان آلت سیزن بعدی اطلاع ندارد و کسانی که ادعای صد در صدی در مورد آلت سیزن بعدی داشته باشند، به احتمال زیاد دروغ می‌گویند. اما نحوه حدس زدن این دوره همانطور که در بالا اشاره شد، به دامیننس بیت کوین بستگی دارد.

بنابراین برای اینکه بخواهیم در مورد آلت سیزن بعدی پیش‌بینی احتمالی داشته باشیم، باید دامیننس بیت کوین را تحلیل کنیم. در صورتی که دامیننس بیت کوین یک دوره صعود داشته باشد و پس از آن روند کاهشی به خود بگیرد، به احتمال قوی آلت سیزن شروع خواهد شد.

آلت سیزن ارزهای دیجیتال
آلت سیزن بعدی چه زمانی اتفاق می افتد

دانستیم که آلت سیزن به دوره‌ای از بازار رمزارزها گفته می‌شود که در آن آلت‌کوین‌ها به شکل عمومی صعود می‌کنند و سرمایه زیادی بر روی ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین گذاشته می‌شود.

در این بازه‌ها بیت کوین ثابت می‌ماند و یا تغییر کمی به خود می‌بیند. در فصل آلت کوین ها سرمایه‌گذاران سرمایه خود را از بیت کوین به آلت کوین ها منتقل می‌کنند.

با شناسایی آلت سیزن‌ها می‌توانیم سودهای زیادی از بازار کریپتو کسب کنیم. برای حدس زدن آلت سیزن باید دامیننس بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم.

چنانچه بیت کوین پس از یک دوره صعودی روند نزولی به خود بگیرد، به احتمال قوی یک آلت سیزن در پیش رو خواهیم داشت.

نکته مهم در مورد سرمایه‌گذاری بر روی آلت کوین ها در این دره، شناسایی آلت‌کوین‌های قدرتمند و عدم سرمایه‌گذاری بر روی کوین‌های بی اعتبار و شت‌کوین‌ها است.

یکی از روش‌های پیشنهادی برای خرید در فصل آلت کوین ها خرید ارزهای متنوع است. در واقع در زمان کاهش دامیننس بیت‌کوین، دو روش برای سرمایه‌گذاران وجود دارد.

روش اول تبدیل بیت کوین به ارزهای فیات مانند دلار و یورو و… است. روش دوم نیز همانطور که گفته شد، تبدیل بیت کوین به ارزهای دیجیتال دیگر است.

روش دوم در اصل منجر به ظهور فصل آلت کوین ها می‌شود. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  • پوریا

    2022-05-15

    const php = 12;