شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?

شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?
نگار نبئی
تاریخ انتشار 2022-05-23

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، مطمئنا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که معنی شت کوین چیست و چه تفاوتی با دیگر ارزهای دیجیتال دارد؟

خوب اجازه دهید همه چیز را از ساده ترین شکل ممکن و از پایه شروع کنیم. اینطوری فهم و درک مطلب برایتان ساده تر خواهد بود.

در این سال ها از اصطلاح شت کوین ها استفاده های بسیاری می شود اما به این معنی نیست که آن ها به تازگی روی کار آمده اند. تقریبا از همان زمانی که بیت کوین شناخته شده است، اصطلاح شت کوین هم وجود داشت.

البته به اندازه الآن معروف نبود و از آن استفاده نمی شد. اگر میخواهید بدانید که شت کوین چیست ولی حوصله خواندن متن را ندارید، توصیه میکنیم ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

معنی شت کوین چیست ؟

در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال این موضوع وجود دارد که ارزی بی ارزش را شت کوین می نامند. یعنی اگر بخواهند به طور ساده بگویند که ارزی، ارزش خاصی ندارد، از اصطلاح شت کوین استفاده می کنند.

اگر در این بازار فعالیت دارید، به خوبی می دانید که ارزهای دیجیتال باید هدف گذاری شوند. شت کوین ها ممکن است در یک روز سود بسیار خوبی را به شما بدهند.

شما هم بعد از خواندن این متن به فکر خرید شت کوین هستید؟ خوب همین الآن میگویم که دست نگه دارید. خرید ارز دیجیتال همیشه هم با سود همراه نیست. در واقع باید بگوییم که این ارزها بیش از آنکه سود بدهند، ضرر خواهند داد.

ویژگی های ارز شت کوین

احتمالا بعد از خواندن متن بالا این سوال برای شما هم پیش می آید که حالا چطور می توان شت کوین ها را تشخیص داد. در ابتدا توجه داشته باشید که در مقابل نام شت کوین ها ذکر نشده است که این ارز در واقع شت کوین است.

شت کوین چیست
شت کوین چیست و چه ویژگی هایی دارد

شت کوین ها هم مانند دیگر رمزارزها یک نام دارند. نگران نباشید! این ارزهای مشکوک ویژگی هایی دارند که با توجه به آن می توان ماهیت آن ها را تشخیص دارد. خوب حالا باید حواس خود را جمع کنید و با دقت ویژگی‌های زیر را بررسی کنید.

  • این ارزها ارزش دقیقی ندارند، یعنی با توجه به حدس و گمان ارزش آن ها مشخص می شود.
  • شما به عنوان یک معامله گر، هیچ شناختی از تیم توسعه دهنده این ارزها ندارید، یعنی اطلاعاتی از آن ها در دسترس نیست.
  • هدف از ارائه این رمز ارزها مشخص نیست. یعنی شما به عنوان یک معامله گر نمی دانید که چرا چنین ارزی وارد بازار شده است.
  • چارچوبی برای عملکرد این ارزها مشخص نشده است. همین موضوع باعث می شود که در ابتدا این ارزها با وعده‌های بسیار شگفت انگیز روی کار بیایند.
  • شت کوین ها معمولا سطحی و معمولی هستند، دلیل آن هم واضح است، زیرا عموما کپی از پروژه های دیگری هستند.
  • سرمایه داران اصلی این ارزها فردی خاص یا افراد بسیار کمی هستند.
  • شروع فعالیت این ارزها معمولا با قیمت بسیار پائین است.
  • این رمز ارزها معمولا هیچ سندی به عنوان وایت پیپر ندارند.

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اصلی ترین ویژگی های این رمزارزهای دردسرساز را شرح دهیم. به شما پیشنهاد می دهیم که قبل از انجام هر معامله ای به این ویژگی ها دقت داشته باشید.

این کار به شما کمک می کند که معامله بهتر با سود بیشتری را تجربه کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی بهترین بروکرهایی که سی تریدر دارند

شت کوین ها تا چه اندازه شفافیت دارند ؟

اگر بخواهیم صادقانه مطلبی را بیان کنیم، باید بگوییم، شفافیت به نوعی حلقه گم شده در شت کوین ها است. یعنی به نوعی هیچ چیزی در این رمز ارزها شفاف نیست. همین عدم شفافیت هم دلیل اصلی برای عدم اطمینان به آن ها است.

شت کوین
شت کوین ها تا چه اندازه شفافیت دارند

هر رمزارزی هنگام معرفی به بازار یک کد منبع دارد. در رمزارزهایی مانند بیت کوین، این منبع کد باز (اوپن سورس) است. این باز بودن سبب شفافیت آن ارز می شود. به این معنی که هر کسی به سادگی می تواند این کدها را بررسی کند.

همانطور که گفتیم این منبع کدها در رمزارزهایی که به آن شت کوین می گویند، بسته است و هیچ کسی به آن دسترسی ندارد. طبیعتا در چنین موردی، هیچ شفافیتی هم وجود ندارد و به همین دلیل نمی توان به آن اعتماد کرد.

آیا شت کوین بخریم ؟

ما به شما قول داده ایم که صادقانه صحبت کنیم. از این رو همه ما می دانیم که هر چقدر هم بگوییم که نمی توان به شت کوین ها اعتماد کرد، باز هم وقتی روند رو به رشد آن ها را می بنیم، ما هم وسوسه خرید به ذهنمان می رسد‌.

تصور کنید که یک رمزارز خاص در کمتر از 24 ساعت، چندین برابر شود. طبیعی است که در چنین حالتی، خرید آن بسیار وسوسه انگیز است اما چند ثانیه دست نگه دارید.

به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید، همانطور که ارزش پول شما در عرض چند ساعت چندین برابر می شود، این احتمال وجود دارد که ارزش آن سقوط کند.

بله درست خواندید! بالا رفتن و پائین آمدن قیمت رمز ارزها معمولا طبیعی است. در حالی که در ارزهای بی ثباتی که اصطلاحا به آن “شت کوین” می گویند، این بالا و پائین رفتن ها بسیار چشمگیر است.

البته در صورتی که ارزش یک ارز به مقدار بسیار زیادی سقوط کند، تصور نکنید که باز هم سریعا به نقطه اوج خود بر می گردد.

نحوه خرید شت کوین
آیا شت کوین بخریم

اگر پیشنهاد ما را می خواهید، باید بگوییم که خرید یک شت کوین اصلا انتخاب درستی نیست و یک قمار محسوب می شود. شما برای سود بیشتر به سراغ رمز ارزها آمده اید.

با معامله های منطقی می توانید سود قابل توجهی داشته باشید پس احتیاط را فراموش نکنید.

آیا می توان شت کوین مناسب را پیدا کرد؟

در مطالب بالا اطلاعاتی را در رابطه با این ارزهای دیجیتال بیان کرده ایم. همانطور که گفتیم این رمزارزها هیچ وایت پیپر یا همان کاغذ سفیدی ندارند که در رابطه با تیم توسعه دهنده یا هدف آن توضیحی بدهد. این موضوع مهم ترین دلیلی است که نمی توان به این ارزهای دیجیتال اعتماد کرد. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله وایت پیپر چیست را مطالعه کنید.

در مواردی شاهد این هستیم که ارزی در هنگام معرفی هیچ هدف مشخصی ندارد و شفاف نیست اما در آینده همه چیز تغییر می کند. به این معنی که توسعه دهندگان آن خود را معرفی می کنند و یک وایت پیپر برای رمز ارز خود تنظیم می کنند.

در این حالت دیگر شما می توانید که به چنین رمز ارزی اعتماد کنید و با استفاده از تحلیل هایی که بلد هستید، برای خرید و فروش این ارزها اقدام کنید. این موضوع را فراموش نکنید که یک ارز دیحیتال در صورتی مورد اطمینان است که شما به عنوان معامله گر به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.

معروف ترین شت کوین های آینده دار کدامند ؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که ویژگی های شت کوین ها را بیان کنیم تا خود شما بتوانید آن ها را تشخیص دهید.

در این قسمت برای درک بهتر این موضوع معروف ترین های این دسته از ارزهای دیجیتال را نام می بریم.

شاید تعدادی از این رمز ارزها برای شما معروف باشند، آنقدری که اصلا تصور نکنید آن ها در دسته شت کوین ها جای می گیرند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی بهترین بازی های متاورس برای کسب درآمد
بهترین شت کوین ها
ارز دیجیتال شیبا، یکی از بهترین شت کوین ها

ارز دیجیتال شیبا

این روزها توکن شیبا خبرساز شده است. رشد بسیار عالی این ارز باعث شد که بسیاری به سمت خرید آن جذب شوند. بعد از مدت زمانی مشاهده کردید که ارزش این ارز به شدت کاهش پیدا کرد.

البته آن هایی که طمع نکردند و در همان وضعیت عالی فروختند، بازی را بردند اما سوال این است که چند درصد این کار را کردند؟

متاسفانه بسیاری از آن هایی که شیبا را خریداری کرده بودند، به طمع سود بیشتر، ارز خود را نگه داشتند و همین باعث شد که محتمل ضررهای بسیاری شوند.

شما هم فکر می کنید که این ارز باز هم افزایش قیمت خواهد داشت؟

شت کوین دوج کوین
معرفی شت کوین دوج کوین

دوج کوین

احتمالا اکثر ما دوج کوین را با نام ایلان ماسک می شناسیم. شما هم تصور می کردید چون شخص شناخته شده ای پشت این ارز است پس شت کوین نیست؟

خوب باید بگوییم که سخت در اشتباهید. ایلان ماسک به تنهایی درصد بسیار زیادی از سهام دوج کوین را دارد و این اصلا خوب نیست.

تصور کنید که ایلان ماسک بخواهد در آینده سهام خود را بفروشد؟ آن وقت چه بر سر این ارز می آید؟

هیچ کس نمی داند. با توجه به همین موارد باید بگوییم که فریب نام و آوازه یک شخص را نخورید و به این ارز اعتمادی نداشته باشید.

توکن وابی

توکن وابی از دیگر ارزهایی که شناخته شده است. عده ای تصور می کنند که یک ارز با آینده خوب است اما نباید به این موضوع مطمئن بود.

ونوس

رمز ارزی که شباهت بسیاری به اتریوم دارد اما این کجا و آن کجا؟! تصور نکنید که به دلیل این شباهت ونوس هم آینده بسیار خوبی دارد. هیچ تیمی پشت این ارز نیست و شما به عنوان یک معامله گر نمی توانید آینده آن را پیش بینی کنید.

کیک پد

از دیگر آلت کوین هایی ست که به تازگی (در تاریخ انتشار این محتوا) به بازار معرفی شده است. کارشناس ها تصور می کنند که این آلت کوین آینده خوبی را دارد. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آلت کوین چیست را مطالعه کنید.

آن ها معتقدند که این رمز ارز پتانسیل رشد بالایی دارد. راستش را بخواهید، نمی توان به این آینده امیدوار بود!

شت کوین ارزهای دیجیتال
ارز دیجیتال سیف مون شت کوینی دیگر

سیف مون

تصور می شود که این رمز ارز یک تیم پشتیبانی قوی دارد اما این کافی نیست. البته باید بگوییم که احتمالا این ارز در سال های آینده روند متفاوتی داشته باشد و یکی از ارزهای خوب به حساب آید اما الآن ارز مطمئنی برای خرید نیست.

اگر می‌خواهید از قیمت این شت کوین ها با خبر شوید، توصیه میکنیم نگاهی به صفحه قیمت ارز دیجیتال اکس اونیکس بیاندازید.

البته شت کوین های دیگری هم در بازار هستند که برای آن ها آینده خوبی را متصور هستند.

باید بگوییم که تا هنگامی که این رمزارزها وضعیت مناسبی نداشته باشند (یعنی تیم توسعه دهنده آن ها معرفی نشود، وایت پیپر ارائه ندهند و…) نمی توان به آینده آن ها امیدوار بود.

پیشنهاد می دهیم فعلا به فکر ریسک کردن نباشید و از راه های دیگری سرمایه خود را افزایش دهید.

افزایش تعداد رو به رشد رمز ارزها چه تاثیراتی دارد ؟

در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که تعداد ارزهای دیجیتال افزایش چشم گیری داشته است. این موضوع جنبه های مثبت و منفی متعددی دارد.

تصور کنید که شما 8 سال پیش قصد ورود به بازار رمز ارزها را داشتید، در آن زمان چند انتخاب محدود پیش روی شما قرار داشت.

این روزها شاهد تعداد زیادی رمز ارز هستیم. شاید تصور کنید که این موضوع تاثیرات مثبت بسیاری دارد اما باید بگوییم که جنبه های منفی هم دارد.

جنبه مثبت این است که شما انتخاب های متعددی دارید، این موضوع باعث می شود که سود بیشتری هم داشته باشید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
هاوینگ بیت کوین چیست و چه زمانی است ؟

به عنوان مثال به جای اینکه فقط یک ارز را بخرید، سرمایه خود را بر روی دو یا سه ارز می گذارید. در این حالت اگر یکی از ارزها کاهش قیمت داشته باشد، شما ضرر زیادی نمی کنید. البته سود شما هم ممکن است، بیشتر باشد.

 

در بعضی از موارد هم، این موضوع باعث می شود که شما سود کمتری داشته باشید، البته این کار برای این است که کمتر ریسک کنید و سرمایه شما از بین نرود.

به هر حال انجام دادن هر کاری مزیت ها و معایب خاص خود را دارد و شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که افزایش تعداد ارزها یک عیب دیگر هم دارد.

در این حالت تعداد ارزهای بی هدف یا همان به اصطلاح شت کوین ها افزایش پیدا می کند. به همین دلیل کار شما به عنوان یک معامله گر سخت می شود. شما باید دقت بیشتری کنید که این ارزها را در سبد خود نداشته باشید.

چرا شت کوین ها پیشنهاد نمی شوند ؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که در رابطه با نخریدن این رمز ارزها اطلاعاتی را بیان کنیم. در این قسمت فقط می خواهیم یک مثال ساده ذکر کنیم تا خود شما متوجه این موضوع شوید. تصور کنید که شما با آرزوی درآمد بیشتر وارد بازار رمز ارزها می شوید.

در حالی که کمتر از چند ساعت تمام آن چه که سرمایه شماست از بین می رود. نکته غمگین ماجرا این است که هیچ کاری از دست شما برنمی آید. یعنی هنگامی که از خوبی های بازار ارزهای دیجیتال می گوییم باید نکات ترسناک آن را هم بگوییم.

در صورتی که ارزش ارزی خاص کاهش پیدا کند، شما به عنوان یک معامله گر معمولی هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. از آن جایی که شت کوین ها تیم توسعه دهنده شناخته شده ای ندارند، هیچ هدف خاصی هم ندارند پس طبیعی است که انتخاب خوبی برای سودجویان باشند.

نهنگ های بازار از این رمزارزها استفاده می کنند. آن ها با استفاده از شبکه های اجتماعی و دیگر ابزارهایی که در دسترس دارند، سرمایه زیادی را به سمت این ارزها می کشانند. در نهایت تنها کسانی که سود می کنند، خود آن ها هستند.

شت کوین ها در ارزهای دیجیتال
چرا شت کوین ها پیشنهاد نمی شوند

از این رو اگر برای سرمایه زندگی خود ارزش قائل هستید، پیشنهاد می کنیم که به سمت این ارزها نروید. باور کنید، سودهای کم و پیوسته را به دست آوردن، خیلی بهتر از ریسک کردن و شکست خوردن است. برای سرمایه خود ارزش قائل شوید.

در مطالب بالا با استفاده از منطق و اطلاعاتی که در درسترس است به شما نشان دادیم که شت کوین ها ارزهای مناسبی برای خرید و فروش نیستند. این ارزها برای سرمایه گذاری و نگهداری بلند مدت به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند.

در این مطلب سعی بر این داشتیم که معروف ترین شت کوین ها را هم معرفی کنیم. توضیحی اجمالی هم در رابطه با هر یک از آن ها بیان کردیم. این اطلاعات به شما کمک می کند که شناخت بهتری داشته باشید.

این شناخت در هنگام معامله به کمک شما می آید و سبب می شود که خرید و فروش بهتری را داشته باشید.

فراموش نکنید که دنیای رمز ارزها همانقدر که سودآور است، می تواند ترسناک و زیان بار باشد. پیشنهاد می کنیم که برای انجام هر کاری آموزش را فراموش نکنید.

حال تصمیم با شما است که این ارزها را خریداری کنید یا برای سرمایه و پول خود ارزش بیشتری قائل شوید.

ما به شما پیشنهاد می دهید که یک بار دیگر مطالب را مرور کنید، اگر جایی از آن برایتان مبهم است یا سوالی دارید، آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان صرافی اکس اونیکس با دقت و حوصله پاسخ شما را خواهند داد.