ایردراپ چیست ؟ + معرفی بهترین سایت ایردراپ رایگان

ایردراپ چیست ؟ + معرفی بهترین سایت ایردراپ رایگان
حامد حبیب زاده
تاریخ انتشار 2022-05-25

اگر با دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که تعداد بسیار زیادی ارز دیجیتال وجود دارد و این تعداد روز به روز در حال افزایش است.

با وجود بیش از 11 هزار رمزارز، ایجاد و معرفی رمز ارزهای جدید نیازمند روش های خلاقانه ای است که تیم های توسعه دهنده باید از آن ها استفاده کنند تا بتوانند توجه سرمایه‌گذاران این حوزه را به خود جلب کنند.

ایردراپ (Air Drop) یکی از این روش‌هاست که برای معرفی ارزهای جدید از آن استفاده می‌شود. در ادامه این مقاله در مورد اینکه ایردراپ چیست و چگونه باید در آن شرکت کرد توضیح می‌هیم.

ایردراپ چیست ؟

در ساده‌ترین تعریف می‌توان گفت که ایردراپ به روش تبلیغاتی برای ارائه رایگان رمزارزها گفته می‌شود. Airdrop در اصل یک استراتژی بازاریابی است که با استفاده از آن تیم‌هایی که ارزهای دیجیتال جدید ایجاد کرده‌اند.

ارزهای خود را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این کار دو هدف اساسی دنبال می‌شود:

  1. آشنا کردن کاربران بیشتر با ارز جدید؛ با توجه به اینکه در ایردراپ‌ها خبر ارائه ارز جدید به سرعت در میان تعداد کثیری از کاربران پخش می‌شود، بنابراین بهترین راه برای آشنا کردن تریدرها با پروژه‌های جدید و اهداف آن است.
  2. تعیین ارزش واقعی ارز دیجیتال جدید؛ با توجه به اینکه در اکثر مواقع کسانی که از طریق Airdrop ارز جدید دریافت کرده‌اند، آن را در صرافی‌های مختلف به فروش می‌رسانند، ارزش واقعی ارز ارائه شده تعیین و از این طریق قیمت‌گذاری می‌شود.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ارزهای دیجیتال زیر یک دلار که زندگیتان را متحول می کند ! ?

اگر حوصله خواندن متن را ندارید و می خواهید بدانید که “ایردراپ چیست”، توصیه میکنیم ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

ایردراپ واقعی یک معامله برد-برد

با توجه به اینکه در ایردراپ ها هم شرکت‌های برگزارکننده به هدف تبلیغاتی خود می‌رسند و هم کاربران ارز رایگان دریافت می‌کنند. بنابراین گفته می‌شود که ماهیت Airdrop، برد-برد است.

در این فرایندها، اینکه چه افرادی بتوانند از این ارزها برخوردار شوند، بستگی به برگزارکنندگان Airdrop و کاربران شرکت‌کننده دارد.

اینکه رمزارزها چگونه به کاربران تعلق بگیرند، توسط شرکت تعیین می‌شود. معمولا از کاربران خواسته می‌شود که رمزارز جدید را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

به تبلیغ آن کمک کنند، یا اینکه ارز ارائه شده را در کیف پول ارز دیجیتال خود داشته باشند تا در زمان خاصی شرایط به دست آوردن رایگان آن را کسب کنند.

مثلا کاربرانی که در ولت خود ارز ترون داشته باشند، در صورتی که این ارز را تا سال 2025 در کیف خود نگهداری کنند، در دریافت ارز دیجیتال BBT شانس خواهند داشت.

ایردراپ برای کدام کاربران مناسب است ؟

دریافت ارز رایگان برای همه کاربران جذاب است، اما این مساله برای کسانی که سرمایه کمی دارند و یا هیچ ارز دیجیتال دیگری خریداری نکرده‌اند، بسیار مناسب تر است.

علت این امر نیز مشخص است. کسانی که از این طریق ارز دیجیتال دریافت می‌کنند، هیچ ریسکی نمی‌کنند و در بدترین حالت فقط ارزی که به رایگان دریافت کرده‌اند، رشد قیمتی نخواهد داشت.

تاریخچه ایردراپ های مهم ارزهای دیجیتال

تعداد زیادی از ارزهایی که امروزه در رده بهترین رمزارزها قرار گرفته‌اند، روزی کار خود را با ایردراپ Airdrop شروع کرده‌اند. در ادامه تاریخچه سه ارز دیجیتالی که با Airdrop معروف شده‌اند را بیان می‌کنیم.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بهترین جایگزین پی پال (PayPal) برای ایرانیان چیست؟

ایردراپ های زیادی انجام شده است، اما سه ارز ONT، UNI و 1 INCH معروف ترین آن ها هستند.

ایردراپ ONT

در سال 2018 ارز جدیدی با نام ONT توسط پروژه Ontology معرفی و به شکل رایگان ارائه شد. در این Airdrop کاربرانی که ارز دیجیتال NEO داشتند، می‌توانستند 1000 عدد ONT رایگان دریافت کنند.

ایردراپ ONT
ایردراپ ONT

همچنین افرادی که در سایت اینترنتی این پروژه نیز ثبت نام کرده بودند، 1000 ارز دیگر نیز دریافت کردند. هرچند قیمت این ارز اکنون بسیار کم است، اما زمانی قیمت ONT به 11 دلار هم رسیده بود که ارزش پروژه را به حدود 100 میلیون دلار ارتقا داده بود.

ایردراپ یونی (UNI)

یکی از مهمترین ایردراپ های تاریخ ارزهای دیجیتال در سال 2020 و توسط یونی سواپ، مشهورترین صرافی غیرمترکز حال حاضر انجام شد. در این پروژه، ارز دیجیتال یونی (UNI) توسط یونی سواپ ارائه شد و به رایگان در اختیار کسانی قرار گرفت که تا آن زمان حداقل یک تراکنش در این صرافی انجام داده بوند.

در این ایردراپ هر کاربری که واجد شرایط دریافت یونی بود، 400 ارز رایگان از یونی سواپ دریافت کرد. بسیاری از کسانی که این ارزها را دیافت کرده بودند، همان زمان و با فاصله کم ارزهای خود را با قیمت حدود 2 تا 4 دلار به صرافی‌ها فروختند.

کسانی هم که عجله نکردند و یونی‌هایی که به رایگان دریافت کرده بودند را نگه داشتند، در ماه‌های اخیر و با رشد بازار ارزهای دیجیتال، با قیمتی حدود 30 دلار ارزهای خود را به فروش رساندند. یعنی دوازده هزار دلار سود برای ارزهایی که رایگان دریافت کرده بودند!

 ایردراپ وان اینچ (1 INCH)

یکی دیگر از ایردراپ های مهم که در سال 2020 انجام شد، عرضه رایگان وان اینچ (1 INCH) بود که به تعداد 90 میلیون واحد و توسط صرافی وان اینچ انجام شد. در این پروژه پنجاه و پنج هزار کاربر ارز دیجیتال وان اینچ دریافت کردند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
مدت زمان انتقال ترون به کیف پول چقدر است؟

واجدین شرایط این Airdrop نیز کسانی بودند که تا روز قبل از عرضه، حداقل 20 دلار و یا حداقل 4 تراکنش در این صرافی معامله کرده بودند. ارزش وان اینچ‌های ارائه شده در آن زمان حدود 2.7 دلار بود که خیلی زود و چند ماه بعد از Airdrop، به حدود 8 دلار رسید.

چگونه در ایردراپ شرکت کنیم ؟

روش ساده برای یافتن زمان ایردراپ ها استفاده از سایت airdrops است. در این سایت لیست تمام ایردراپ هایی که قرار است انجام شود ارائه می‌شود. علاوه بر آن، ایردراپ های محبوب در میان کاربران نیز در این سایت به نمایش گذاشته می‌شود.

با انتخاب هر پروژه، تمام اطلاعات جزئی‌تر پروژه مانند اهداف و نقشه راه آن نیز نمایش داده می‌شود.

سایت ایردراپز
چگونه در ایردراپ شرکت کنیم

مهمترین مزیت این سایت، توضیح گام به گام نحوه شرکت در ایردراپ ها است. برای شرکت در هر Airdrop، توضیحات مربوط به آن را مشاهده می‌کنید و همچنین صحت پروژه را نیز می‌توانید بررسی کنید و ایردراپ های بی ارزش را تشخیص دهید.

جمع بندی ایردراپ چیست ؟

در این مقاله دانستیم که ایردراپ چیست و با چه هدفی انجام می‌شود. همچنین دانستیم که در این پروسه‌ها، شرکت های ارائه دهنده ارزهای جدید، ارزهای دیجیتال خود را به کاربران معرفی می‌کنند و از این راه تبلیغ گسترده‌ای انجام می‌دهند.

کاربران نیز با دریافت ارز رایگان، به سود دلخواهی می‌رسند و بنابراین Airdrop ها پروژه‌های برد-برد هستند. برای شرکت در این فرایندها نیز دانستیم که می‌توانیم از سایت Airdrops استفاده کنیم.

نظرات خود را در مورد این مقاله در پایین این صفحه بنویسید و سوالات خود را در مورد Airdrop در بخش نظرات از ما بپرسید.


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  • andy

    2022-05-14

    very nice this is a good project