صرافی بیت کوین چیست؟

صرافی بیت کوین چیست؟
رضا کریمی
تاریخ انتشار 2022-07-23

از مؤسسات مالی گرفته تا سرمایه گذاران و معامله گران روزانه، در سال های اخیر تعداد علاقمندان به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین افزایش چشمگیری داشته است. علاقمندان به معامله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، لازم است برای انجام مراحل خرید و فروش در یکی از پلتفرم های معاملاتی که عموماً با نام  صرافی بیت کوین شناخته می شوند، ثبت نام کنند. در ادامه این مطلب از بلاگ صرافی اکس اونیکس به معرفی صرافی بیت کوین، نکات مهم در انتخاب صرافی بیت کوین، نحوه عملکرد صرافی ها و… می پردازیم.

بهترین صرافی بیت کوین و انواع آن
صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین چیست؟

صرافی بیت کوین بازار آنلاینی است که در آن کاربران می توانند با استفاده از آلت کوین های مختلف و ارزهای فیات به خرید بیت کوین بپردازند. صرافی بیت کوین، با پشتیبانی از خریداران و فروشندگان این دارایی دیجیتالی، درخواست خرید و فروش آنها را با یکدیگر جفت می کند. در واقع مانند یک پلتفرم معاملاتی سنتی در بازار بورس ، معامله گران بیت کوین نیز علاوه براینکه امکان ایجاد سفارش های مارکت را دارند، می توانند جهت جلوگیری از ضررهای احتمالی ناشی تغییرات بازار، سفارش محدود باز کنند.

معرفی انواع صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین و به طورکلی صرافی ارزهای دیجیتال در دو دسته اصلی قرار می گیرند. صرافی های متمرکز و صرافی های غیرمتمرکز. هرکدام از این دو گروه ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم.

انواع صرافی بیت کوین
صرافی بیت کوین چیست

معرفی صرافی متمرکز بیت کوین

صرافی های رمزنگاری متمرکز بیت کوین که با نام اختصاری CEX شناخته می شوند، توسط یک سازمان مشخص راه اندازی شده و توسط گروهی از کارشناسان متخصص مدیریت می شوند. در صرافی های متمرکز، طی مراحل ثبت نام و احراز هویت اطلاعات شناسایی کاربران دریافت می شود.

با انجام مراحل تایید هویت مشتری کاربران می توانند با اتصال حساب بانکی به حساب صرافی خود از طریق ارز فیات نیز به خرید و فروش بیت کوین بپردازند. اکثریت قریب به اتفاق معاملات در صرافی های متمرکز بیت کوین انجام شده و این گروه از صرافی ها نسبت به صرافی غیرمتمرکز طرفداران بیشتری دارند.

ویژگی های صرافی متمرکز بیت کوین
کدام صرافی ها بیت کوین می خرند

معایب و نگرانی های مربوط به صرافی متمرکز بیت کوین

از آنجاییکه یکی از اهداف اصلی راه اندازی پروژه بیت کوین و به طورکلی صنعت ارزهای دیجیتال، غیرمتمرکز ماندن این صنعت و حفظ هویت مشتریان است، اجباری بودن انجام مراحل تأیید هویت در اغلب صرافی های متمرکز، سبب اعتراض معامله گران و فعالان بازار کریپتو شده است. چراکه ثبت معاملات بزرگ، برداشت دارایی و استفاده از امکانات پیشرفته مانند معاملات مارجین و معاملات فیوچرز در این گروه از صرافی ها، مستلزم انجام مراحل تأیید هویت مشتری یا همان KYC است.

نگرانی دیگری که همواره در خصوص صرافی های متمرکز مطرح بوده و بزرگترین و ایمن ترین صرافی های رمزنگاری نیز با آن مواجه شده اند، خطر هک شدن صرافی و به سرقت رفتن دارایی های مشتریان است. اصولاً اکثریت صرافی های متمرکز با ارائه کیف پول های اختصاصی این امکان را به کاربران می دهند تا دارایی دیجیتالی خود را در کیف پول صرافی نگهداری کرده و با این کار از پرداخت هزینه های اضافی انتقال خودداری کنند.

اما به دلیل ریسک هک شدن صرافی، بر اساس توصیه کارشناسان بهتر است کاربران حجم اصلی دارایی های خود را از کیف پول های صرافی بیت کوین خارج کرده و به کیف پول های ایمن سخت افزاری و نرم افزاری انتقال دهند.

در نهایت کاربران می توانند بخش کوچکی از دارایی خود را در کیف پول صرافی نگهداری کرده و با استفاده از آن به انجام معاملات روزانه بپردازند. در نتیجه از آنجاییکه صرافی ها طعمه اصلی هکرها و سارقان اینترنتی هستند، کاربران می توانند با انجام این کار نسبتاً ساده دارایی های خود را از حمله هکرها و خطر دزدی حفظ کنند.

در سال های اخیر، صرافی های متمرکز بیت کوین برای مقابله با این خطر بالقوه، علاوه بر افزایش استانداردهای امنیتی و اتخاذ استراتژی های سطح بالا امنیتی، حجم اصلی دارایی های مشتریان را به صورت آفلاین ذخیره کرده و برای پوشش خسارت های احتمالی، دارایی کاربران را بیمه می کنند.

معرفی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین

صرافی های غیرمتمرکز بیت کوین که با نام اختصاری DEX شناخته می شوند، بدون وابستگی به نهاد خاص امکان خرید و فروش آسان انواع ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. این صرافی ها بدون وجود یک مرجع مرکزی اداره شده و امکان انجام معاملات همتا به همتا را فراهم می کنند.

در این صرافی ها دیگر نیازی به ارائه مدارک هویتی، آدرس ایمیل و موارد این چنینی نبوده و هویت کاربران به طور کامل محفوظ است. در نتیجه می توان گفت صرافی های غیرمتمرکز بیت کوین با هدف اصلی این صنعت یعنی محفوظ ماندن هویت خریداریان و فروشندگان هماهنگی بیشتری دارند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بهترین برنامه خرید ارز دیجیتال کدام است ؟

صرافی های غیرمتمرکز بیت کوین برخلاف صرافی های متمرکز، کیف پول های اختصاصی در اختیار کاربران خود قرار نمی دهند، در نتیجه در این نوع پلتفرم رمزنگاری، امکان ذخیره مستقیم دارایی وجود ندارد.

به این ترتیب جهت خرید و فروش کریپتو لازم است کاربر کیف پول خود را به صرافی متصل کرده و از این طریق به ترید بیت کوین و سایر آلت کوین ها اقدام کند. این استراتژی خطر هک شدن صرافی و به سرقت رفتن دارایی کاربران را از بین برده است.

ویژگی های صرافی غیرمتمرکز
صرافی بیت کوین در ایران

معایب و نگرانی های مربوط به صرافی غیرمتمرکز بیت کوین

مشکل اصلی صرافی های غیرمتمرکز این است که این گروه از صرافی های بیت کوین نسبت به رقبای متمرکز خود، رابط کاربری پیچیده تری داشته و این موضوع برای کاربران تازه وارد اذیت کننده است. علاوه بر ضعف رابط کاربری، در یک صرافی غیرمتمرکز از خرید و فروش بیت کوین با ارزهای فیات پشتیبانی نمی شود.

چراکه این صرافی ها با عملکرد غیرمتمرکز خود، از امکان اتصال حساب صرافی به حساب بانکی و واریز و برداشت فیات نیز پشتیبانی نمی کنند. این بدان معناست که لازم است کاربر از قبل در کیف پول رمزنگاری خود بیت کوین و سایر آلت  کوین ها را داشته باشد، و یا برای خرید دارایی دیجیتالی ابتدا از یک صرافی متمرکز استفاده کنند.

علاوه بر این، از آنجاییکه صرافی های غیرمتمرکز توسط مرجع خاصی اداره نمی شوند، اگر کاربران این نوع صرافی ها قربانی کلاهبرداری شوند، نسبت به کاربران صرافی های متمرکز، شانس کمتری جهت پیگیری و شکایت خواهند داشت.

نحوه عملکرد صرافی بیت کوین

عملکرد صرافی بیت کوین نیز مانند سایر پلتفرم های معاملاتی در بازارهای مالی است، به این ترتیب که برای انجام تراکنش های بیت کوین و بهره مندی از امکانات صرافی، لازم است معامله گر ابتدا یک حساب کاربری جدید ایجاد کند.

پس از ساخت حساب کاربری، کاربران صرافی بیت کوین می توانند از روش های ثبت سفارش مختلف همچون سفارش مارکت یا سفارش محدود استفاده کنند. سفارش مارکت / Market بر اساس قیمت لحظه ای بازار ثبت شده و در لحظه نهایی می شود. اما سفارش محدود تنها در صورت فراهم شدن شرایط از پیش تعیین شده توسط کاربری تکمیل و نهایی می شود.

اصولاً معامله گران فعال در صرافی های آنلاین بیت کوین، در دو گروه Maker و Taker قرار گرفته و پس از ثبت سفارش محدود صرافی سفارش کاربر را در دفتر سفارشات باز اضافه می کند.

در نهایت تنها زمانی که قیمت پیشنهادی با قیمت ارائه شده توسط معامله گر دیگری مطابقت پیدا کند، سفارش محدود این معامله گر نهایی و بسته می شود. به این ترتیب معامله گری که در ابتدا سفارش خرید یا فروش محدود را تنظیم کرده باشد به عنوان Maker و معامله گری که با ثبت سفارش مارکت، سفارشش سریعاً نهایی شود، به عنوان Taker شناخته می شود.

خرید بیت کوین در صرافی آنلاین
صرافی بیت کوین در تهران

کارمزد صرافی بیت کوین

صرافی های رمزنگاری با دریافت کارمزدهایی مبنی بر کارمزد معاملات (Trading Fees)، کارمزد برداشت (Withdrawal Fees) و سایر کارمزدها همچون کارمزد مربوط به معاملات مارجین، سیستم وام دهی صرافی، تریدینگ بات ها و… کسب درآمد می کند.

لازم به ذکر است که کارمزد معاملات با کارمزد مربوط به تأیید تراکنشات شبکه بلاک چینی متفاوت است. کارمزد تراکنشات به ماینرهای شبکه تعلق داشته و صرافی ها دخل و تصرفی در آن ندارند.

اصولاً ممکن است صرافی ها جهت تعیین کارمزد معامله از دو روش مختلف استفاده کنند:

در برخی موارد صرافی بر اساس یک درصد ثابت از مقدار بیت کوینی که کاربر خرید و فروش کرده باشد، کارمزد دریافت می کند. در موارد دیگر نیز ممکن است صرافی بین سفارش های Maker و Taker تفاوت قائل شده و برای هر گروه درصد متفاوتی از کارمزد را دریافت کند.

شارژ حساب کاربری صرافی بیت کوین

پس از ساخت و تایید حساب کاربری، فرد می تواند حساب کاربری خود را با انتقال استیبل کوین مانند USDT،  آلت کوین مانند ETHER یا ارزهای فیات مانند دلار شارژ کرده و اقدام به خرید بیت کوین کند.

در صرافی های بیت کوین، برای هر کوین دیجیتالی یک کیف پول بیت کوین مجزا طراحی شده و هرکدام از این کیف پول ها آدرس عمومی متفاوت و منحصربه فردی دارند. شما می توانید هر آلت کوین را تنها به آدرس کیف پول بیت کوین منحصربه فرد آن آلت کوین انتقال دهید. در غیر این صورت دارایی منتقل شده از بین رفته و صرافی هیچ مسئولیتی قبول نخواهد کرد.

واریز وجه به حساب صرافی بیت کوین
صرافی معتبر بیت کوین در ایران

امکانات پیشرفته در صرافی بیت کوین

برخی از صرافی های بیت کوین، علاوه بر فراهم کردن بستر مربوط به خرید و فروش معمول، از امکانات پیشرفته تر معاملاتی مانند معاملات مارجین و فیوچرز نیز پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال، در معاملات فیوچرز کاربر مقداری از دارایی  دیجیتالی خود را به عنوان وثیقه در اختیار صرافی قرار داده و در عوض به انتخاب خود از 5 تا 100 برابر دارایی وثیقه گذاشته شده را به عنوان وام از صرافی دریافت می کند.

در نهایت کاربر می تواند از طریق دارایی وام گرفته شده در پنل مارجین حساب کاربری خود اقدام به خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها کرده و از تغییرات بازار سود کسب کند. اما از آنجاییکه ریسک این نوع معاملات بسیار بالاست تنها مناسب کاربران حرفه ای بازار ارز دیجیتال است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
با سرمایه کم چه ارز دیجیتالی بخریم؟

همچنین برخی از صرافی های بیت کوین به کاربران این امکان را می دهند تا از طریق استیکینگ و وام دهی کریپتو کسب سود کرده و درآمد غیرفعال داشته باشند. برخی از برترین صرافی های بیت کوین نیز با طراحی و راه اندازی برنامه های مختلف مانند ربات  تریدینگ ها، سرویس های ابری استخراج کریپتو، برنامه های افیلیت، ریواردهاب و… به کاربران کمک می کنند تا علاوه بر معاملات معمول ارزهای دیجیتال، از طرق دیگر نیز امکان کسب درآمد داشته باشند. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر راجب مفهوم استیکینگ مقاله استیکینگ ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

کدام صرافی ها بیت کوین می خرند؟

هنگامی که صحبت از صرافی بیت کوین می شود منظور پلتفرم های متمرکز و غیرمتمرکز رمزنگاری هستند که با فراهم کردن فضای امن و قابل اعتماد خریداران و فروشندگان بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی را با یکدیگر مچ می کنند.

از آنجاییکه بیت کوین اولین و بزرگترین دارایی دیجیتالی است تمام صرافی های دیجیتالی آن را در دسترس کاربران قرار می دهند. سؤالی که پیش از هر چیزی مطرح می شود آن است که از

در حال حاضر صرافی های معتبر بسیاری در سطح بین المللی و داخلی در حال فعالیت هستند. هر یک از این صرافی ها رابط کاربری، کارمزد، روش های پرداخت و امکانات متفاوتی دارند. شما می توانید با توجه به نیازهای خود از میان برترین صرافی های پشتیبان بیت کوین انتخاب کرده و اقدام به ترید کنید.

از کدام صرافی بیت کوین بخریم
صرافی خرید بیت کوین در ایران
 • صرافی بیت کوین در ایران عبارت اند از: نوبیتکس، اکس اونیکس، والکس، ارزپایا، دیجی ریال، رابین کش و…
 • صرافی بیت کوین خارجی عبارت اند از: Binance، Coinbase، Kraken، Kucoin، Huobi Global و…

پس از انتخاب از میان صرافی معتبر بیت کوین در ایران یا صرافی های خارجی بیت کوین، سؤالی که مطرح می شود این است که از کدام صرافی بیت کوین بخریم؟

در صورتیکه در بازار ارزهای دیجیتال تازه وارد هستید و از قبل هیچ گونه دارایی دیجیتالی در اختیار ندارید، بهتر است از یک صرافی ایرانی استفاده کنید.

چراکه در این صرافی ها از واریز و برداشت ریالی پشتیبانی شده و می توانید به راحتی از طریق واریز ریالی، حساب خود را شارژ کرده و اقدام به خرید بیت کوین کنید.

اغلب صرافی های ایرانی بیت کوین، تیم توسعه دهنده و دفتر فیزیکی مشخصی داشته و قابل اعتماد هستند. همچنین در مواردی کاربران می توانند با مراجعه به صرافی بیت کوین در تهران، به صورت حضوری خرید بیت کوین انجام دهند. در ادامه با پاسخ به پرسش چگونه از صرافی بیت کوین بخریم؟ به آموزش مراحل خرید بیت کوین در یک صرافی ایرانی اشاره می کنیم:

آموزش خرید بیت کوین از صرافی

فرض کنید در یک صرافی ایرانی قصد خرید بیت کوین را دارید، پس از آنکه متناسب با نیازها و شرایط خود برترین صرافی بیت کوین ایرانی را انتخاب کردید، در قدم بعدی با ارائه اطلاعات و مدارک لازم، به صورت رایگان در سایت رسمی صرافی مدنظر، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

پس از ورود به حساب کاربری خود، جهت شروع مراحل خرید از بهترین صرافی خرید بیت کوین در ایران، لازم است مراحل احراز هویت و اتصال حساب بانکی به حساب صرافی را تکمیل کنید.

پس از تکمیل مراحل تأیید هویت، می توانید جهت خرید بیت کوین، مقداری ارز تومان به حساب صرافی بیت کوین ایرانی خود انتقال داده و به اصطلاح حساب خود را شارژ کنید.

توجه داشته باشید که خرید بیت کوین و انتقال دارایی به صرافی دارای یک مقدار حداقلی و حداکثری بوده و کمتر یا بیشتر از میزان تعیین شده نمی توانید خرید و فروش کنید. پس از شارژ حساب کاربری، به بخش “خرید و فروش آسان”  یا “پنل معاملاتی” صرافی رفته و با انتخاب جفت ارز BTC / TOMAN، سفارش خرید بیت کوین را ثبت کنید.

بهترین صرافی خرید بیت کوین در ایران عبارت اند از: هات بیت، رمزینکس و….

آموزش فروش بیت کوین به صرافی

کاربران صرافی بیت کوین می توانند پس از خرید این کوین، با توجه به استراتژی سرمایه گذاری خود جهت کسب سود یا جلوگیری از ضررهای احتمالی از طریق صرافی فروش بیت کوین در ایران و یا سایر صرافی های بین المللی اقدام به فروش بیت کوین های خود کنند.

بهترین صرافی بیت کوین جهت فروش BTC، علاوه بر رابط کاربری مناسب، حجم نقدینگی بالایی داشته و امکان برداشت سریع دارایی را به کاربران می دهد.

جهت فروش بیت کوین در یک صرافی، ابتدا لازم است در صرافی مدنظر حساب کاربری ایجاد کرده و بیت کوین های خود را از کیف پول رمزنگاری به آدرس اختصاصی کیف پول بیت کوین صرافی انتقال دهید. سپس از طریق بخش “خرید و فروش آسان” یا “پنل تریدینگ” صرافی و انتخاب جفت ارز مدنظر اقدام به ثبت سفارش فروش بیت کوین کنید. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر راجب بهترین کیف پول BTC مقاله کیف پول بیت کوین را مطالعه کنید.

بهترین صرافی برای فروش بیت کوین
صرافی فروش بیت کوین در ایران
 • بهترین صرافی برای فروش بیت کوین در سطح بین الملل عبارت اند از: Kraken، Kucoin، Bitmax،
 • بهترین صرافی بیت کوین ایران برای فروش BTC عبارت اند از: بیت 24، بیتستان، بای بیت، ارزینجا و…

انتخاب   بهترین صرافی بیت کوین در ایران با توجه به شرایط هر یک از کاربران متفاوت بوده و نمی توان برای تمام افراد، یک صرافی خاص را به عنوان بهترین صرافی معرفی کرد؛ بنابراین، لازم است قبل از تزریق دارایی و شروع ترید در یک صرافی بیت کوین، تحقیقات کاملی در خصوص امنیت، کارمزد، جفت ارزهای پشتیبانی شده و سایر امکانات صرافی انجام داده و امنیت حساب کاربری خود را در اولویت قرار دهید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ایلان ماسک چقدر بیت کوین دارد؟

ثبت نام صرافی بیت کوین

ثبت نام در صرافی بیت کوین به آسانی و با انجام چند مرحله ساده انجام می شود. تقریباً مراحل ثبت نام در تمام صرافی های متمرکز رمزنگاری یکسان بوده و ساخت یک پنل کاربری جدید نیازمند ارائه آدرس ایمیل یا شماره موبایل است.

از آنجاییکه در اغلب صرافی های خارجی از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی شود در این دست از صرافی ها لازم است به جای گزینه Phone از گزینه Email جهت شروع مراحل ثبت نام استفاده کنید. پس از ارائه آدرس ایمیل کد تابیدی به ایمیل شما ارسال شده و از شما خواسته می شود این کد را در باکس تعبیه شده وارد کنید؛ بنابراین، لازم است به ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

در هنگام ثبت نام در یک صرافی بیت کوین ایرانی، علاوه بر ارائه و تأیید آدرس ایمیل، ارائه شماره تماس موبایل، شماره تلفن ثابت، آدرس پستی، ارائه مدارک هویتی، ارائه کارت بانکی، ارائه متن تعهدنامه دست نویس، تهیه عکس سلفی همراه با مدارک هویتی الزامی است.

توجه داشته باشید که لازم است شماره موبایل و کارت بانکی ارائه شده به نام خود کاربر باشد؛ چراکه استفاده از مدارک هویتی دیگران جهت ثبت نام و احراز هویت در صرافی های متمرکز پیگرد قانونی دارد.

احراز هویت در صرافی های بیت کوین کاربران را در سطوح کاربری متفاوتی قرار می دهد. به این ترتیب کاربران سطوح بالاتر، از امکانات بهتری همچون افزایش حداکثر میزان برداشت، حداکثر میزان واریز، حجم معاملات روزانه، تخفیف کارمزد و… برخوردار می شوند.

مراحل ثبت نام در صرافی بیت کوین
صرافی بیت کوین بدون احراز هویت

معرفی صرافی های بیت کوین بدون احراز هویت

به دلیل وجود تحریم های بین المللی تعدادی از صرافی های برتر بین المللی مانند Binance و Kraken فعالیت کاربران ایرانی را محدود کرده و به همین دلیل کاربران ایرانی امکان انجام مراحل تأیید هویت و استفاده از امکانات پیشرفته این صرافی ها را ندارند.

اما از آنجاییکه در برخی از صرفی ها انجام معاملات معمول با حجم پایین بدون انجام احراز هویت نیز امکان دارد، کاربران ایرانی می توانند با استفاده از VPN یا VPS آدرس IP خود را تغییر داده و در صرافی مدنظر خرید و فروش کنند.

اما باید توجه داشته باشید که برای اتصال به VPN به یک اتصال پرسرعت و ایمن اینترنت نیاز خواهید داشت. همچنین اگر در طول مراحل ثبت سفارش خرید و فروش بیت کوین اتصال VPN شما با مشکل مواجه شود ممکن است خرید و فروش با مشکل مواجه شده و دارایی شما مفقود شود.

در نتیجه جهت افزایش امنیت تریدینگ خود، بهتر است از صرافی هایی استفاده کنید که بدون نیاز به انجام مراحل اجراز هویت، امکان خرید و فروش بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی را به کاربران خود می دهند. تعدادی از صرافی های بیت کوین بدون احراز هویت عبارت اند از:

 • Changelly
 • Kucoin
 • OneInch
 • Bybit
 • BitShares
 • BitSquare
 • EtherDelta
 • BitFinex
 • StormGain
 • BitMax
 • Ascendex
صرافی بیت کوین بدون نیاز به احراز هویت
بهترین صرافی خرید بیت کوین

نکات مهم در هنگام انتخاب صرافی بیت کوین مناسب

اولین صرافی بیت کوین با نام  Bitcoin Market در 17 مارس سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرده است، بنابراین، صرافی های بیت کوین و به طور کلی صنعت ارزهای دیجیتال، بازار مالی نسبتاً جدیدی بشمار می آیند. ورود و فعالیت ایمن در این بازار پرنوسان نیازمند تحقیق، بررسی و آموزش های مداوم است. بهتر است در هنگام انتخاب یک صرافی بیت کوین به موارد زیر توجه کنید:

 • محدودیت های مربوط به واریز و برداشت
 • سطح کارمزدها
 • روش های پرداخت
 • محدودیت ها و مقررات مربوط به کشور
 • تاریخچه ساخت، شهرت و محبوبیت صرافی
 • الزامات و مدارک موردنیاز جهت تأیید حساب کاربری
 • امنیت صرافی و پروتکل های به کار رفته جهت افزایش ایمنی دارایی کاربران
 • امکانات امنیتی ارائه شده جهت افزایش ایمنی حساب
 • میزان نقدینگی و تعداد کاربران صرافی
 • ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی
 • ارائه جفت ارزهای متنوع
 • ارائه رابط کاربری قابل فهم و کاربرپسند
 • امکانات پیشرفته صرافی مانند معاملات مارجین، فیوچرز و…
 • ارائه ابزارها و نمودارهای معاملاتی
انتخاب بهترین صرافی بیت کوین
صرافی های خارجی بیت کوین

سخن پایانی

صرافی بیت کوین یک بازار معاملاتی آنلاین قابل اعتماد است که به کاربران این امکان را می دهد تا با در یک بستر امن به خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین های بازار اقدام کنند. اصولاً صرافی های بیت کوین در دو گروه صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز قرار می گیرند. هرکدام از این دو گروه امکانات، مزایا و معایب متفاوتی داشته و کاربر می تواند با توجه به نیازها و شرایط خود مناسب ترین صرافی بیت کوین را انتخاب کند.

سؤالات متداول درباره صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین چیست؟

صرافی بیت کوین بازار معاملاتی آنلاینی است که به معامله گران این امکان را می دهد تا در بستری امن به خرید و فروش بیت کوین بپردازند.

در کدام صرافی بیت کوین نیازی به انجام مراحل احراز هویت نیست؟

شما می توانید در تعدادی از صرافی های بیت کوین بدون نیاز به انجام مراحل احراز هویت اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید. این صرافی ها عبارت اند از: Kucoin، OneInch، Bybit، BitFinex، BitMax و…

در هنگام انتخاب صرافی بیت کوین به چه نکاتی توجه کنیم؟

اصلی ترین عوامل تعیین کننده در هنگام انتخاب یک صرافی بیت کوین عبارت اند از: امنیت صرافی، سطح کارمزدها، روش های پرداخت، الزامات مربوط به احراز هویت و…

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد