کاهش 15 درصدی فانتوم پس از هک یک DEX

کاهش 15 درصدی فانتوم پس از هک یک DEX
نگار نبئی
تاریخ انتشار 2022-05-14

فانتوم Fantom، توکن بومی در بلاکچین eponymous، پس از هک شدن یکی از بزرگترین صرافی‌های DeFi (DEX) به شدت سقوط کرد.

FTM در 24 ساعت گذشته بیش از 15 درصد افت کرد و اکنون با 0.322552 دلار به پایین ترین سطح 9 ماهه خود معامله می شود. زیان روز شنبه در پی سقوط فلج کننده کریپتو، اکنون ارزش این توکن را بیش از نصف کرده است.

SpiritSwap، یکی از بزرگترین صرافی‌های DeFi فانتوم، گفت که پلتفرم آن به خطر افتاده است. این پلتفرم اعلام کرد که حدود 18000 دلار به سرقت رفته است، اگرچه برای جلوگیری از سرقت بیشتر مجبور به توقف عملیات شد.

چهارمین هک فانتوم در سه ماه گذشته

در حالی که به نظر می رسد مقیاس حمله به SpiritSwap محدود است، اما این چهارمین هک بزرگ فانتوم در سه ماه گذشته است. در ماه آوریل، Deus Finance مورد حمله قرار گرفت که بیش از 13 میلیون دلار هزینه بر پلتفرم داشت.

Deus نیز در ماه مارس مورد سوء استفاده قرار گرفت. قبل از آن، یک پروتکل دیگر Fantasm که مبتنی بر فانتوم است، 2.6 میلیون دلار در یک سوء استفاده از دست داد.

مجموعه ای از حملات به شدت اعتماد سرمایه گذاران به FTM را تضعیف کرده بود، به طوری که این توکن تا کنون در سال 2022 با کاهش قیمت 86 درصدی معامله می شود. مانند واکنش قیمت خود در روز شنبه، FTM در هر هک ضررهای زیادی را به ثبت رسانده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کارت پرداخت بیت کوین مسترکارت برای آسیا و اقیانوسیه

هک شدن فانتوم

SpiritSwap بخشی از حمله گسترده تر را هک می کند

SpiritSwap تنها پروژه ای بود که در این هفته مورد حمله قرار گرفت. به نظر می رسد یک آسیب پذیری در پلتفرم میزبانی دامنه Godaddy چندین پروژه بزرگ رمزنگاری را به خطر انداخته است.

از این میان، DEX مبتنی بر پالیگان،QuickSwap،از جمله تلفات قابل توجه تر بود. این صرافی اکنون برای جلوگیری از سرقت بیشتر وجوه، مبادلات را به حالت تعلیق درآورده است. اما گفت که وجوه کاربران و استخرهای نقدینگی امن هستند.

میزان کامل وجوه دزدیده شده در حال حاضر نامشخص است. با توجه به اینکه چندین پروژه کریپتو از Godaddy استفاده می کنند، در حال حاضر کل دامنه حمله ناشناخته است.

Sandeep Nailwal بنیانگذار پالیگان:

گمانه زنی ها حاکی از آن است که هکر ممکن است از روش بازیابی حساب Godaddy برای هک حساب های چندین وب سایت defi استفاده کرده باشد. حتی Etherscan ممکن است به خطر بیفتد.

روز جمعه، چندین پلتفرم بزرگ دیگر ارزهای دیجیتال نیز در یک اقدام فیشینگ مورد حمله قرار گرفتند. CoinGecko، EtherScan و Dextools همگی به کاربران در مورد پاپ آپ های مخرب هشدار دادند که آنها را تشویق به اتصال کیف پول خود می کند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد