دلیل کاهش قیمت بیت کوین

دلیل کاهش قیمت بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین در دو روز گذشته تعجب و شگفتی بسیاری را برانگیخته است. امروز تلاش خواهیم کرد بیشتر درباره این مسئله صحبت کنیم.

سال 2022 برای ارزهای دیجیتال اصلا سال خوبی نبوده است. نوسانات دائمی قیمت همراه با کاهش ارزش بازار بسیاری از فعالین این حوزه را آشفته کرده است.

این مسئله باعث شده که دیگر به مانند دو سال قبل تازه‌واردان مشتاق ورود به این حوزه نباشند. بسیاری از کارشناسان بدبین انتظار دارند که تا چند سال این روند ادامه پیدا کند.

با اینحال کاهش قیمت بیت کوین در دو روز گذشته بسیار قابل‌توجه‌تر از روند کلی بازار بوده است. در همین راستا تلاش خواهیم کرد در این خبر درباره این موضوع جدی‌تر شده و با جزئیات به تحلیل مسئله بپردازیم.

چرا قیمت بیت کوین کاهش یافته است ؟

کالین وو، روزنامه‌نگار چینی حوزه کریپتو، داده‌های ارائه‌شده توسط ارائه‌دهنده داده‌های CryptoQuant مستقر در کره جنوبی را به اشتراک گذاشته است. این داده‌ها دلایل سقوط عظیم قیمت بیت کوین که در اوایل این هفته رخ داد را توضیح می‌دهد.

نمودار CryptoQuant که توسط وو به اشتراک گذاشته شده است نشان می‌دهد که در روزهای 5 و 6  ماه مه، هولدرهای کوتاه تعداد 11760 بیت کوین را به چندین صرافی رمزنگاری مختلف منتقل کردند و آن‌ها را فروختند.

داده‌های همچنین نشان می‌دهند که این بیت کوین ها تنها سه ماه هولد شده بودند و صاحبان این کوین‌ها خیلی سریع آن‌ها را فروخته‌اند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
اظهار نظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین

دلیل کاهش قیمت بیت کوین

همانطور که احتمالا می‌دانید فروش قابل توجه یک ارز باعث کاهش قیمت آن می‌شود. بنابراین براساس داده‌های CryptoQuant می‌توان گفت که کاهش قیمت بیت کوین به دلیل فروش بیش از اندازه این ارز توسط هولدرهای کوتاه مدت بوده است.

همانطور که گفته شد در عرض تنها دو روز نزدیک 12 هزار بیت کوین که کمتر از سه ماه هولد شده بودند، فروخته شد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی سقوط BTC، تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره است. این بزرگترین افزایش در بیست و دو سال گذشته بود.

بیت کوین ابتدا ثبات خود را نشان داد، اما سپس به طور ناگهانی حدود هشت درصد از دست داد و کل بازار کریپتو را به سمت خود کشید.

به نظر شما دلیل کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

نزولی بودن بازار دیگر تبدیل به امری عادی برای فعالین در حوزه رمزارزها شده است. امیدواری‌های ابتدایی برای بهبود وضعیت بازار نیز هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود. با اینحال هم‌چنان نمی‌توان 100 درصد گفت که قرار است همین روند ادامه پیدا کند.

به نظر شما آیا کاهش قیمت بیت کوین تنها به دلیل فروش این ارز توسط هولدرهای کوتاه مدت رخ داده است و یا دلایل دیگری وجود دارد.

نزولی بودن بازار همواره مسئله‌ای منفی نیست، چراکه در این زمان شما با سرمایه‌گذاری در یک ارز می‌توانید در زمان رشد سود خوبی بکنید.

بنابراین اگر تصمیم دارید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. می‌توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس و ثبت نام در این صرافی اقدام به خرید بیت کوین کنید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد