احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی در سال 2022

احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی در سال 2022

احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی به دلیل افزایش تورم و سقوط بازار سهام وجود دارد. در ادامه بیشتر در اینباره صحبت خواهیم کرد.

کشورهای غربی با تورم بی سابقه ای روبرو هستند. نرخ تورم در بریتانیا حتی به 9 درصد هم رسیده است علاوه بر این، بازارهای بورس مطرح نیز چند وقتی است، سیر نزولی دارد. این مسئله موجب گردیده که برخی کارشناسان درباره تسلط بیت کوین در سال جاری صحبت نمایند.

البته این اتفاق زمانی می تواند بیافتد که خود بازار ارز دیجیتال بتواند از این سیر نزولی خارج گردد. در هر حال این فرصت خوبی برای دارایی های دیجیتال است تا بتوانند خودی نشان دهند در ادامه خبر بیشتر در اینباره توضیح خواهیم داد.

پیش بینی ها درباره آینده بیت کوین

مسلماً تورم در سطح جهانی خارج از کنترل شده است و افزایش سطح قیمت ها در بریتانیا به 9 درصد می‌رسد در حالی که عرضه پول M1 رشد کرده است.

بازارهای سهام ضربه بزرگی را متحمل شدند و بیش از 7 تریلیون دلار بازار بورس نزدک در 4 ماه از دست داده است.

در همین راستا مایک مک گلون، تحلیلگر ارشد بلومبرگ اینتلیجنس، گفت:«اگر بازار سهام به افت خود ادامه دهد ، بیت کوین، طلا و اوراق قرضه می توانند تسلط پیدا کنند.»

داده ها بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده را و بیت کوین در برابر NASDAQ 100 در چهار سال گذشته بیشتر نشان می دهند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
نظر عجیب سرمایه گذار معروف درباره بیت کوین

احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی

در پایین ترین سطح بازار نزولی بیت کوین، در حدود سال 2018، نمودار نسبت کف دو برابری 0.5 را نشان می دهد.

توانایی بیت کوین برای حفظ نسبت 2.0 از ژانویه 2021 نشان می دهد که در بحبوحه اولین رکود بالقوه عملکرد خوبی دارد. آخرین رکود جهانی طولانی به دلیل بحران مالی 2008 رخ داد که یک سال قبل از تولد بیت کوین بود.

بیت کوین از زمان پیدایش خود در یک اقتصاد جهانی پر رونق شکوفا شده است. مانع COVID-19 در اوایل سال 2020 به دلیل هجوم تریلیون ها دلار به اقتصاد بیشتر راه برای ارزهای دیجیتال باز کرد.

از آنجایی که جهان با تأثیر افزایش سریع عرضه پول سروکار دارد، به نظر می‌رسد بیت کوین در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر ثابت مانده است.

مک گلون بیان می کند که “ریسک بزرگتر در حدود یک سال ممکن است #تورم باشد.” با این حال، احساسات کلی او همچنان بر توانایی بیت کوین و طلا برای عملکرد بهتر از بازار در آینده نزدیک متمرکز است.

شما درباره احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی چه فکر می کنید؟

همانطور که گفته شد رکود اقتصادی و افزایش تورم باعث شده که اقتصادهای بزرگ وارد یک بحران شوند. نرخ تورم به بالاترین حد در چند سال اخیر رسیده و از آن طرف بازار سهام مدت طولانی نزولی بوده است.

این مسئله موجب گردیده که برخی کارشناسان از این صحبت کنند که بیت کوین می تواند در این وضعیت بر بازارهای مالی تسلط پیدا کند. داده ها نیز نشان می دهد، بازده بیت کوین بیشتر از بازار سهام بوده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ETF بیت کوین نزدیک به یک میلیارد دلار معامله شد!

اکنون از شما کاربران وب سایت اکس اونیکس می پرسیم که درباره این احتمال چه فکر می کنید؟ آیا بیت کوین می تواند جایگزین مناسبی برای وضعیت کنونی باشد یا خیر.

همچنین اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بیت کوین هستید می توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس اقدام خرید بیت کوین نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 /5
تعداد شمارش آرا : 1

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد