انتقاد از مصرف زیاد انرژی بیت کوین

انتقاد از مصرف زیاد انرژی بیت کوین

رئیس سازمان کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده آمریکا به انتقاد از مصرف زیاد انرژی بیت کوین پرداخته است. امروز بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت.

نحوه استخراج بیت کوین همواره مورد انتقاد فعالین محیط زیست و برخی نهادهای دولتی بوده است. استخراج از طریق الگوریتم اثبات کار نیازمند انرژی برق بسیاری زیادی است. منبع تولید برق در بسیاری از نقاط جهان سوخت‌های فسیلی است.

همین مسئله موجب گردیده که بیت کوین به یک منبع آلودکننده محیط زیست در سطج جهان تبدیل شود. در همین راستا رئیس کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده آمریکا به انتقاد از این روش استخراج پرداخته است.

روستین بهنام، رئیس سازمان کمیسیون معاملات آتی آمریکا (CFTC) معتقد است که بیت کوین باید به سمت الگوریتم اثبات سهام حرکت کند تا مصرف برق کاهش یابد. امروز در این خبر بیشتر به مسئله خواهیم پرداخت.

انتقاد رئیس CFTC

روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از مصرف زیاد انرژی بیت کوین ابراز نارضایتی کرده است.

الگوریتم اجماع اثبات کار بیت کوین به مقدار زیادی انرژی برای حل وظایف پیچیده ریاضی نیاز دارد.

رئیس این نهاد مهم تنظیم کننده در آمریکا معتقد است که به طورکلی صنعت کریپتو باید به سمت الگوریتم اثبات سهام حرکت کند، چراکه این مکانیزم جایگزین نیازمند مصرف انرژی بسیار کمتری است.

رئیس CFTC همچنین بر این نکته پافشاری کرده است که باید میزان مصرف انرژی هر کدام از ارزهای دیجیتال شفاف شده و اعلام گردد.

اکنون توسعه دهندگان بیشتری روی پروژه‌های اثبات سهام کار می‌کنند، زیرا همانطور که گفته شد نگرانی های فزاینده ای نسبت به مصرف بیش از حد انرژی در این حوزه نوپا مالی وجود دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری

در همین راستا چند وقت پیش، کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران ریپل، کمپین مشترکی را با نام صلح سبز راه اندازی کرده است تا از توسعه دهندگان بیت کوین بخواهد تغییر کدی را اعمال کنند که مصرف انرژی بیش از حد ارز دیجیتال را کاهش دهد.

نظر شما درباره مصرف زیاد انرژی بیت کوین چیست ؟

چند سالی است که جنجال ها پیرامون روش استخراج بیت کوین وجود دارد. این ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان از الگوریتمی استفاده می کند که نیازمند انرژی زیادی است.

به همین دلیل بسیاری از فعالین محیط زیست و نهادهای بین المللی خواهان این هستند که این الگوریتم تغییر پیدا کرده و به سمت روش پایدارتر هدایت گردد.

اکنون می خواهیم از شما کاربران وب سایت اکس اونیکس بپرسیم که آیا به نظر شما باید روش استخراج بیت کوین تغییر پیدا کند یا خیر.

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در بیت کوین هستید، می‌توانید با ثبت نام در صرافی اکس اونیکس خرید و فروش بیت کوین خود را آغاز نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 /5
تعداد شمارش آرا : 1

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد