مقایسه پرفکت مانی و سایر روش های پرداخت

مقایسه پرفکت مانی و سایر روش های پرداخت

تنوع بالا در انواع روش‌های پرداخت موجب شده است تا انتخاب بهترین روش پرداخت کمی سخت باشد. برای تعیین بهترین روش پرداخت ابتدا باید هر یک از این روش‌ها را کاملاً مورد بررسی قرار دهیم. در این راهنما، تمامی روش‌های پرداخت بین‌المللی، مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها، و اینکه هر کدام چه ویژگی مهمی برای ارائه به مشتریان دارند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر به آشنایی با انواع راه‌های پرداخت بین‌المللی علاقه‌مند هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هر دو این کیف پول‌ها از محبوبیت زیادی در بین ایرانی‌ها برخوردارند.

آنچه در ادامه خواهید خواند -

مقایسه پرفکت ‌مانی و وب‌ مانی

هر دو این کیف پول‌ها از محبوبیت زیادی در بین ایرانی‌ها برخوردارند. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت این است که هیچ کدام از این دو شرکت ایران را تحریم نکرده‌اند. اما پرفکت‌مانی بهتر است یا وب‌مانی؟ در ادامه به بررسی و مقایسه ویژگی‌های این دو کیف پول دیجیتال خواهیم پرداخت:

۱- تحریم‌های بین‌المللی

همان طور که گفتیم یکی از ویژگی‌های مثبت این دو کیف پول این است که کاربران ایرانی را تحریم نکرده‌اند. این بدین معنا است که می‌توانید بدون وجود هیچ گونه واسطه‌ای از هر یک از این دو کیف پول استفاده کنید. همچنین با استفاده از هویت ایرانی در این دو کیف پول حساب کاربری شما مسدود نخواهد شد.

۲- تفاوت نرخ کارمزد پرفکت‌مانی و وب‌مانی

قطعاً برای هر کاربری که نیاز به استفاده از یک کیف پول دیجیتالی داشته باشد، کارمزد آن کیف پول از اهمیت بسیاری برخوردار است. کارمزد هزینه‌ای است که برای هر معامله در کیف پول مجازی خود پرداخت می‌کنید. بنابراین هر چه قدر هم که کارمزد ناچیز به نظر برسد در بلند مدت مبلغ قابل توجهی خواهد شد.

میزان کارمزد در پرفکت‌مانی قبل از هر چیز به این موضوع وابسته است که احراز هویت شده باشید یا خیر؟ در صورتی که در پرفکت‌مانی احراز هویت نکرده باشید و یا هنوز مدارک شما تأیید نشده باشید، کارمزد هر تراکنش دو درصد از مبلغ انتقال خواهد بود. در حالی که اگر احراز هویت کنید این مبلغ به نیم درصد از مبلغ انتقال کاهش پیدا می‌کند.

در نقطه مقابل در وب‌مانی هیچ فرقی نمی‌کند که احراز هویت کرده باشید یا نه؟ در هر دو حالت میزان کارمزدی که پرداخت می‌کنید. 0.8 درصد از مبلغ انتقال خواهد بود. بنابراین بهترین نوع کارمزد بین این دو کیف پول در حالتی است که در پرفکت‌مانی احراز هویت کرده باشید و بیشترین کارمزد در شرایطی است که بدون احراز هویت از پرفکت‌مانی برای پرداخت‌های خود استفاده کنید.

البته تحت شرایط خاص مثلاً اگر میزان انتقال شما بسیار کم باشد وب‌مانی 0.01 از ارز مبادله شده را به عنوان کارمزد می‌گیرد. گاهی این موضوع را در مبالغ بالاتر نیز مشاهده می‌کنیم. به عنوان مثال در یک حساب WMZ، وب‌مانی شما باید ۵۰ دلار برای هر معامله کارمزد پرداخت کنید که بیشترین کارمزد در انواع تراکنش‌های وب‌مانی است.

۳- اعتبار و محبوبیت پرفکت‌مانی و وب‌مانی

اعتبار کیف پول به معنای میزان مقبولیت آن در نگاه مشتریان و فروشندگان است. اعتبار یک کیف پول وقتی اهمیت پیدا می‌کند که بخواهید از یک کیف پول برای پرداخت در یک سایت خارجی استفاده کنید. در صورتی که این کیف پول یک کیف پول نامتعارف بوده و اعتبار کمی داشته باشد معمولاً به عنوان یک روش پرداخت در سایت‌های خارجی مورد قبول قرار نمی‌گیرد. در نتیجه از یک کیف پول با اعتبار پایین نمی‌توانید برای پرداخت‌های خود در سایت‌های خارجی استفاده کنید. اما اعتبار کدوم یک از این دو کیف پول بیشتر است؟

با توجه به آمار‌های مربوط به میزان استفاده از این دو کیف پول می‌توانیم بگوییم که هر دو این کیف پول‌ها به طور نسبتاً برابر در سراسر دنیا مورد استفاده می‌گیرند. اما اگر به آمار‌های دقیق‌تر مراجعه کنیم متوجه خواهیم شد که وب‌مانی رشد بیشتری از نظر محبوبیت در سال‌های اخیر داشته است و می‌توانیم بگوییم در حال حاضر وب‌مانی کمی محبوب‌تر از پرفکت‌مانی است. یکی از دلایل افزایش محبوبیت وب‌مانی احداث یک شعبه رسمی از سوی این کیف پول در انگلستان بود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
خرید از سایت‌های خارجی با پرفکت مانی

از سوی دیگر وب‌مانی قدمت بیشتری نسبت به پرفکت‌مانی دارد. پرفکت‌مانی از سال ۲۰۰۷ به وجود آمد و مدت زیادی از عمر آن نمی‌گذرد. در هر صورت پرفکت‌مانی در همین بازه زمانی محدود به یک رقیب سرسخت برای وب‌مانی تبدیل شده است.

۴- تعداد کیف پول‌ها

اگر یک حساب پرفکت‌مانی داشته باشید تنها می‌توانید به صورت هزمان از چهار کیف پول استفاده کنید. این کیف پول‌ها شامل کیف پول دلاری، کیف پول یورو، کیف پول بیت کوین و کیف پول طلا هستند. بر خلاف پرفکت‌مانی، با داشتن یک حساب وب‌مانی می‌توانید تعداد زیادی کیف پول مانند دلار، یورو، دانگ یا روبل داشته باشید.

به عبارت دیگر اگر انواع ارز‌ها و تنوع حساب‌ها در این دو کیف پول را مورد بررسی قرار دهیم قطعاً به این نتیجه خواهیم ر سید که وب‌مانی از این نظر گزینه بهتری است. در مجموع تعداد ارز‌های پشتیبانی شده در وب‌مانی در زمان نگارش این مقاله ۱۲ ارز است در حالی که پرفکت‌مانی تنها از چهار ارز پشتیبانی می‌کند.

در ادامه به مهم‌ترین کیف پول‌های ارزی وب‌مانی اشاره می‌کنیم. با توجه به نیاز خود از هر یک از این کیف پول‌ها می‌توانید استفاده کنید:

۱- کیف پول WMZ برای دلار آمریکا

۲- کیف پول WME برای یورو اروپا

۳- کیف پول WMR برای روبل روسیه

۴- کیف پول WMX برای بیت کوین

۵- کیف پول WMU برای گریونا اوکراین

۶- کیف پول WMB برای روبل بلاروس

۷- کیف پول WMV برای دانگ ویتنام

۸- کیف پول WMH برای بیت کوین کش

۹- کیف پول WML برای لایت کوین

۱۰- کیف پول WMG برای طلا

۵- شارژ و برداشت از کیف پول

برای استفاده از یک کیف پول ابتدا باید آن را شارژ کنید. بنابراین نوع شارژ کردن کیف پول نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای شارژ کردن پرفکت‌مانی باید از ووچر، کارت اعتباری یا صرافی آنلاین کمک بگیرید. برای شارژ وب‌مانی نیز می‌توانید از پیمر، کارت اعتباری و یا صرافی آنلاین کمک بگیرید. بنابراین تفاوت نحوه شارژ شدن پرفکت‌مانی و وب‌مانی در ووچر و پیمر است که این دو نیز شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. برداشت در این کیف پول‌ها نیز کاملاً مشابه با یکدیگر است.

۶- میزان سرعت انتقال

سرعت انتقال ارز از مبدأ به مقصد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر انتقال دهنده‌ای یک کیف پول سریع‌تر را برای انتقال ارز ترجیح می‌دهد. اما پرفکت‌مانی سریع‌تر است یا وب‌مانی؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که سرعت هر دوی این پلتفرم‌ها تقریباً با یکدیگر برابر است. برای این که با استفاده از شبکه هر یک از این کیف پول‌ها انتقال ارزی انجام دهید به دو تا سه روز کاری زمان نیاز خواهد بود.

پرفکت‌مانی بهتر است یا پیپال؟

مقایسه پرفکت‌مانی و پی پال

پرفکت‌مانی بهتر است یا پیپال؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این موضوع کاملاً به نیاز‌های شما بستگی دارد؟ در ادامه این دو کیف پول را کاملاً با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد:

۱- امنیت

اگر این دو کیف پول را از نظر امنیت با یکدیگر مقایسه کنیم قطعاً پیپال امتیاز بالاتری خواهد گرفت. پیپال از بالاترین سطح امنیتی برای حفظ امنیت کابران خود استفاده می‌کند و مقبولیت بیشتر پیپال آن را به گزینه‌ای امن‌تری نسبت به پرفکت‌مانی تبدیل می‌کند.

۲- مقبولیت

کاملاً مشخص است که پیبپال از اعتبار و مقبولیت بیشتری در سطح بین‌المللی برخوردار است. همچنین همین مقبولیت بیشتر پیپال دردنیا باعث شده است تا در سایت‌های بیشتری به عنوان یک روش پرداخت از آن استفاده شود.

۳- تحریم

از سوی دیگر اما پرفکت‌مانی هم برتری‌هایی نسبت به پیپال دارد. پرفکت‌مانی مشکلی با اینکه آی پی یا کشور شما ایران باشد ندارد اما پیپال آی پی و هویت ایران را تحریم کرده است. بنابراین اگر تحریم نبودن برای شما مهم باشد پرفکت‌مانی در ایران گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود. این موضوع وقتی برای شما مهم‌تر می‌شود که بدانید ممکن است در صورت استفاده از آی پی ایران حساب شما در پیپال مسدود شود. بنابراین همیشه این ریسک برای کاربران ایرانی پیپال وجود دارد. در حالی که هیچ محدودیتی برای استفاده کاربران ایرانی از پرفکت‌مانی وجود ندارد.

۴- کارمزد

اگر این دو کیف پول را از نظر کارمزد معاملات با یکدیگر مقایسه کنیم کاملاً مشخص است که کارمزد‌های دریافتی پیپال بیشتر از پرفکت‌مانی خواهد بود. گرچه این کارمزد بالا باعث کاهش محبوبیت این پلت فرم نشده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
trc20 چیست؟ آشنایی با پرکاربردترین ارزهای دیجیتال

۵- امتیازات ویژه

از نظر امتیازات ویژه برای کاربران پیپال از وضعیت بهتری برخوردار است. پیپال تخفیف‌های ویژه‌ای برای کاربران دائمی خود در نظر گرفته است. همچنین در این کیف پول می‌توانید بدون کارمزد برای دوستان خود انتقال وجه دهید. پرفکت‌مانی از چنین امتیازات ویژه‌ای برای کاربران برخوردار نیست.

۶- تبدیل ارز‌ها

یکی از قابلیت‌های جذاب در پرفکت‌مانی امکان تبدیل ارز‌ها به یکدیگر است. در این کیف پول می‌توانید مانند یک صرافی آنلاین ارز‌های خود را به یکدیگر تبدیل کنید. در حالی که پیپال از قابلیت صرافی پشتیبانی نمی‌کند بنابراین نمی‌توانید ارز موجود در حساب پیپال خود را به ارز دیگری تبدیل کنید.

۷- زبان فارسی

در حالی که پرفکت‌مانی از زبان فارسی به صورت رسمی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید این زبان را در تنظیمات پرفکت‌مانی فعال کنید، تغییر زبان از انگلیسی به فارسی در پیپال امکان‌پذیر نیست.

۸- سود ماهیانه

یکی دیگر از ویژگی‌های پرفکت‌مانی این است که شما می‌توانید با سپرده‌گذاری ارز خود در این کیف پول الکترونیکی سود ماهیانه نیز دریافت کنید. در حالی که برای نگه داری پول در پیپال سودی به شما اعطا نمی‌شود.

۹- ارتباط با مستر کارت و ویزا کارت

شما می‌توانید مبالغ داخل حساب پیپال خود ر ا به صورت مستقیم از پیپال به مستر کارت یا ویزا کارت خود برداشت کنید. در حالی که انجام این کار با یک حساب پرفکت‌مانی امکان‌پذیر نیست.

مستر کارت بهتر است یا پرفکت‌مانی؟

تفاوت پرفکت‌مانی و مستر کارت

مستر کارت بهتر است یا پرفکت‌مانی؟ این دو روش پرداخت چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه به بررسی و مقایسه این دو کیف پول با یکدیگر خواهیم پرداخت:

۱- مقبولیت

اگر از نظر مقبولیت بخواهیم این دو کیف پول را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که کیف پول مستر کارت از محبوبیت و مقبولیت بالاتری نسبت به پرفکت‌مانی برخوردار است. بنابراین در جا‌های بیشتری می‌توانید از مستر کارت برای انجام پرد اخت‌های خود استفاده کنید.

۲- پرداخت فیزیکی

برخلاف پرفکت‌مانی که فقط برای پرداخت‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد، از مستر کارت می‌توانید برای انجام پرداخت‌های حضوری نیز استفاده کنید. این در حالی است که مستر کارت برای انجام پرداخت‌های آنلاین نیز در دسترس است.

۳- کارمزد و هزینه

در مقایسه هزینه‌ها و کارمزد‌هایی که این کیف پول‌ها از کاربران خود دریافت می‌کنند، باید بگوییم هزینه‌های پرفکت‌مانی کاملاً پایین‌تر از مستر کارت است.

۴- امنیت

مستر کارت از جدید‌ترین تکنولوژی‌های دنیا برای حفظ امنیت استفاده می‌کند. بنابراین گرچه پرفکت‌مانی هم از امنیت خوبی برخوردار است اما مستر کارت سطح امنیتی بالا‌تری را ارائه می‌دهد.

۵- تحریم

مستر کارت برخلاف پرفکت‌مانی ایران را تحریم کرده است و همین موضوع باعث شده است تا کابران ایرانی بیشتر از پرفکت‌مانی استفاده کنند. پرفکت‌مانی مشکلی با کاربران ایرانی ندارد.

فرق پرفکت مانی و ویزا کارت

پرفکت مانی بهتر است یا ویزا کارت؟ تفاوت پرفکت مانی با ویزا کارت درچیست؟ درادامه به بررسی و مقایسه این دو کیف پول خواهیم پرداخت:

1- پرداخت فیزیکی

ویزا کارت همان طور که از نام آن پیدا است یک کارت اعتباری است که می توان برای پرداختهای حضوری یا آنلاین از آن استفاده کرد. اما پرفکت مانی یک کیف پول آنلاین است بنابراین تنها در پرداخت های آنلاین می توانید از آن استفاده کنیم.

2- کاربرد

بیشترین کاربرد ویزا کارت در پرداخت های اعتباری یا فیزیکی است در حالی که بیشترین کاربرد پرفکت مانی برای نقل و انتقالات مالی است. بنابراین هر کدام از ین دو کیف پول از قبلیت های خاصی با توجه به کاربرد خود پشتیبانی می کنند.

3- مقبولیت

ویزا کارت یک کارت اعتباری مشهور تر نسبت به پرفکت مانی است و از مقبولیت بیشری نسبت به پرفکت مانی در سطح دنیا برخوردار است.

4- تحریم

با توجه به تحریم های موجود ویزا کارت در ایران استفاده از این کیف پول برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست و مستقیما نمی توانید از آن در ایران استفاده کنید. در حالی که پرفکت مانی ایران را تحریم نکرده است.

گیفت کارت‌ها کارت‌های هدیه‌ای هستند که برای پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقایسه پرفکت‌مانی با گیفت کارت‌ها

گیفت کارت‌ها کارت‌های هدیه‌ای هستند که برای پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گیف کارت‌ها برای پرداخت بهتر هستند یا پرفکت‌مانی؟ در ادامه هر دوی این روش‌های پرداخت را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

۱- موجودی

موجودی گیفت کارت‌ها به اعداد و ارقام خاصی محدود است. در حالی که می‌تو انید هر مقدار مبلغی را در پرفکت‌مانی خود نگه داری کنید. همچنین می‌توانید موجودی پرفکت‌مانی را بدون محدودیت افزایش یا کاهش دهید. در حالی که موجودی کارت هدیه ثابت بوده و قابل تغییر نیست.

۲- پرداخت فیزیکی

گیفت کارت‌ها در دو حالت فیزیکی و الکترونیکی در دسترس هستند. بنابراین می‌توانید برای پرداخت‌های فیزیکی هم از گیفت کارت‌ها استفاده کنید. این در حالی است که هیچ راهی برای استفاده فیزیکی از پرفکت‌مانی وجود ندارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بند پروتکل چیست ؛ پیش بینی قیمت ارز Band

۳- کاربرد

هر گیفت کارت و کارت هدیه‌ای کاربرد مشخصی دارد و تنها می‌توانید از اعتبار آن برای آن کاربرد خاص استفاده کنید. به عنوان مثال گیفت کارت اسپاتیفای برای شارژ حساب اسپاتفای بوده و یا کارت هدیه مایکرؤسافت تنها برای شارژ حساب مایکرؤسافت قابل استفاده است. در حالی که از اعتبار موجود در پرفکت‌مانی خود برای کاربرد‌های مختلف و انواع پرداخت‌ها می‌توانید استفاده کنید.

پایر روش پرداخت بهتری است یا پرفکت‌مانی؟

مقایسه پرفکت‌مانی با پایر

پایر روش پرداخت بهتری است یا پرفکت‌مانی؟ درادامه به بررسی و مقایسه این دو کیف پول با یکدیگر خواهیم پرداخت:

۱- تنوع ارزی

تنوع ارز در پایر بسیار زیاد است. شما می‌توانید در پایر ارز خود را به ۱۵۰ ارز دیگر تبدیل کنید. در حالی که پرفکت‌مانی در زمان نگارش این مقاله تنها از تبدیل ارز به چهار ارز دیگر پشتیبانی می‌کند.

۲- کارمزد

میزان کارمزد دریافتی در هر معامله پرفکت‌مانی بدون احراز هویت 1.99 دلار است. در حالی که این کارمزد در معاملات پایر تنها ۰. ۵ دلار است. البته اگر در پرفکت‌مانی احراز هویت کنید این مبلغ به 0.5 دلار کاهش خواهد یافت.

۳- امنیت

پرفکت‌مانی اعتبار جهانی بیشتری نسبت به پایر دارد و از نظر امنیتی می‌توان گفت که پرفکت‌مانی از امنیت بیشتری نسبت به پایر برخوردار است. گرچه امنیت پایر نیز نسبتاً خوب است.

۴- احراز هویت

طبق گزارش کاربران و شرایط در نظر گرفته شده احراز هویت در پایر بسیار ساده‌تر از پرفکت‌مانی است. بنابراین اگر به دنبال وریفای کردن حساب ارز خود هستید و به دنبال یک راه آسان می‌گردید پایر گزینه بهتری است.

۵- پشتیبانی

مطابق با گزارش کاربران پایر از پشتیانی بهتری نسبت به پرفکت‌مانی برخوردار است و تیم پشتیبانی پایر خیلی بهتر به سؤالات و ابهامات شما پاسخ می‌دهد.

۶- تحریم

از نظر تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران تفاوتی بین این دو کیف پول وجود نداشته و استفاده از هر دو کیف پول برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است.

کدام روش پرداخت ارزی بهتر است؟

همان طور که گفتیم روش‌های متنوع برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی وجود دارد. اما بهترین روش پرداخت ارزی با توجه به نیاز مشخص می‌شود. اگر مقبولیت برای شما مهم باشد یا قصد دارید برای کاربرد‌های متنوع و در سایت‌های زیادی پرداخت انجام دهید پیپال، ویزا کارت یا مستر کارت گزینه‌های بهتری برای شما هستند.

اما اگر کارمزد برای شما مهم باشد پرفکت‌مانی، وب‌مانی و البته پایر بهترین گزینه‌ها هستند. همچنین اگر تحریم نبودن ایران برای شما مهم باشد باز هم پایر، پرفکت‌مانی و وب‌مانی بهترین گزینه‌های شما هستند. اگر امکان تبدیل ارز‌ها به یکدیگر برای شما مهم باشد پایر بهترین گزینه است و اگر تنوع در پشتیبانی از ارز‌ها برای شما مهم باشد باز هم پایر بهترین انتخاب برای شما است. همچنین وب‌مانی یک گزینه مناسب در این شرایط خواهد بود. در موارد خاص اگر بخواهید حساب اسپاتیفای یا مثلاً مایکرؤسافت خود را شارژ کنید گیفت کارت‌ها بهترین گزینه برای شما هستند. در نهایت اگر سرعت انتقال ارزی برای شما مهم است بهتر است از پرفکت‌مانی و وب‌مانی استفاده نکنید.

سؤالات متداول

آیا می‌توانم از پرفکت‌مانی به پیپال انتقال وجه دهم؟

برای انتقال وجوه از پی پال به پرفکت‌مانی، باید از یک صرافی استفاده کنید یا پلت فرمی پیدا کنید که چنین تراکنش‌هایی را تسهیل می‌کند. از آنجایی که پی پال و پرفکت‌مانی سیستم‌های پرداخت جداگانه با سیاست‌ها و مقررات متفاوت دارند، انتقال مستقیم بین آن‌ها پشتیبانی نمی‌شود.

آیا می‌توانم از وب‌مانی به پرفکت‌مانی انتقال وجه دهم؟

بله، می‌توانید از وب‌مانی به پرفکت‌مانی وجه انتقال دهید. برای انجام این کار ابتدا باید وب‌مانی خود را شارژ کنید، سپس وارد حساب خود در پرفکت‌مانی شده و از قسمت انتقال وجه، مبلغ مورد نظر را به حساب پرفکت‌مانی خود منتقل کنید. با انجام این مراحل، وجه شما به حساب پرفکت‌مانی انتقال پیدا خواهد کرد. همچنین می‌توانید با انجام مشابه همین مراحل مبلغی را از پرفکت‌مانی به وب‌مانی انتقال دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله به مقایسه پرفکت‌مانی با سایر روش‌های پرداخت پرداخته شد. پرفکت‌مانی از مزایا و معایبی نسبت به سایر روش‌های پرداخت برخوردار است که هر یک از آن را مورد بررسی قرار دادیم. در نتیجه این بررسی‌ها نمی‌توانیم یک کیف پول یا روش پرداخت را به عنوان بهترین گزینه انتخاب کنیم. بهترین روش پرداخت کاملاً به نیاز‌های شما وابسته است. بنابراین هر یک از کیف پول‌های معرفی شده در این مقاله می‌توانند در شرایط خاصی به عنوان بهترین گزینه انتخاب شوند. ‌امیدواریم با مطالعه این مقاله بیش از پیش با انواع روش‌های پرداخت و مزایا و معایب آن‌ها در مقایسه با پرفکت‌مانی آشنا شده باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

1.00 /5
تعداد شمارش آرا : 1

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد