تحلیل جامع بیت کوین 23 خرداد

تحلیل جامع بیت کوین 23 خرداد

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تاریخ: 1403/03/23

بیت کوین در تایم فریم میان‌مدت و بلند‌مدت در نواحی حساسی قرار داد. مطابق تصویر زیر، با توجه به اصلاحات روزهای گذشته بیت کوین، انتظار داریم که دو سطح مهم کشیده شده بتوانند موج بعدی صعودی BTC را ایجاد کنند.

سناریو اول: اولین سطح مورد انتظار محدوده بسیار مهم و حمایتی بیت کوین (62000-66800) است

سناریو اول: اولین سطح مورد انتظار محدوده بسیار مهم و حمایتی بیت کوین (62000-66800) است که می‌تواند با تکمیل الگوی تامین نقدینگی بار دیگر این ارز را تا محدوده سقف قیمتی و البته ساختن یک سقف جدید پیش ببرد و منجر به رشد قیمتی تا محدوده مقاومتی (71955-77582) دلار شود.

سناریو دوم: سطح حمایتی گفته شده در سناریو اول شکسته شده و قدرت فروشندگان بیشتر شود. در این صورت انتظار اصلاح عمیق‌تری از بازار خواهیم داشت. این اصلاح می‌تواند تا محدوده تقاضای قیمتی و انباشتگی نقدینگی در محدوده (53314-56800) ادامه داشته باشد و سپس از این محدوده بار دیگر موج صعودی خود را به سمت محدوده مقاومتی و سقف قیمتی (77582-71955) شروع کند.

تحلیل فاندامنتال و آنچین بیت کوین

بر اساس داده‌های اقتصادی و صندوقETF بیت کوین، در هفته گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین شروع به فروش این ارز دیجیتال کرده‌اند. در حال حاظر کمی از این فشار فروش و نقدینگی فروش کمتر شده و این می‌تواند نکته مثبتی برای بیت کوین باشد.

(مقدار پوزیشن‌های لانگ و شورت بیت کوین)

(حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌ها)

از طرف دیگر، امروز نرخCPI و همچنین جلسه فدرال رزرو آمریکا می‌تواند به‌شدت روی روند ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد و مسیر بیت کوین را مشخص کند.

بر اساس پیش بینی‌ها، نرخ تورم و نرخ بهره آمریکا ثابت خواهد ماند و احتمالا مانند ماه پیش اعلام خواهد بود. در صورتی که هر کدام از این نرخ‌ها افزایش داشته باشد، تاثیر منفی روی بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت و اگر کاهش داشته باشند باعث رشد بازار خواهد شد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
تحلیل جامع سولانا (1403/04/05)؛ آیا باید منتظر سورپرایزی از سوی سولانا باشیم؟

داده های آنچین هم نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته و فعلا نسبت ورود و خروج پول تقریبا یکسان است.

(میزان ورود و خروج بیت کوین در صرافی‌ها نسبت به قیمت بیت کوین)

 

نهنگ‌های بیت کوین و آدرس ولت آن‌ها نیز نشان می‌دهد که هنوز هم هولدرهای بیت کوین قصد فروش ندارند و آدرس آن‌ها همچنان در سود است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد