کاهش 100 میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال

کاهش 100 میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به شکل شدیدی کاهش پیدا کرده است. در همین راستا قیمت اتریوم به پایین ترین حد از سال 2018 رسیده است. در این خبر بیشتر دراینباره صحبت می کنیم.

به نظر می آمد که بازار ارزهای دیجیتال از طوفان سقوط اخیر گذشته است، با اینحال انتشار آخرین شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا (CPI) همه معادلات را دگرگون ساخت. پس از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده، ارزش بیت کوین و اتریوم دیروز به شکل قابل توجهی کاهش یافت و این روند به شکل شدیدتری امروز نیز ادامه داشته است.

در 24 ساعت گذشته بیت کوین به پایین ترین سطح ماهانه خود یعنی 27000 دلار رسیده و آلت کوین ها نیز رکوردهای منفی ثبت کرده اند. اتریوم به زیر 1500 دلار کاهش پیدا کرده است. این پایین ترین قیمت برترین آلت کوین جهان از سال 2018 است. در ادامه بیشتر درباره وضعیت کنونی بازار صحبت خواهیم کرد.

کاهش ارزش دوباره بازار کریپتو

پس از چند تلاش کوتاه و ناموفق برای غلبه بر سطح 32000 دلار در هفته گذشته، ارز دیجیتال پیشرو به تدریج شروع به از دست دادن ارزش خود کرد.

چشم‌انداز بازار در روز جمعه هم زمان با افزایش نرخ تورم آمریکا (8.6 درصد) تغییر کرد. رکورد 40 ساله باعث افزایش نوسانات برای BTC شد و قیمت آن به 29000 دلار کاهش یافت.

با این وجود، بدترین اتفاق هنوز در راه بود زیرا بیت کوین ساعاتی بعد با شدت بیشتری سقوط کرد. این سقوط در اوایل امروز به اوج خود رسید، چراکه قیمت این ارز به سطح 27 هزار دلار کاهس یافت. این پایین ترین موقعیت قیمتی است که  بیت کوین در یک ماه گذشته ثبت کرده است.در نتیجه، ارزش بازار بیت کوین به 520 میلیارد دلار کاهش یافته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کامبو کارت همستر کامبت امروز 6 تیر (5 میلیون توکن رایگان همستر)

با وجود این کاهش قیمت مدیرعامل گروه deVere همچنان نسبت به بیت کوین خوش بین است و معتقد است که این دارایی تا پایان سال سر به فلک می کشد.

در حالی که بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 5 تا 6 درصد کاهش یافته است، اکثر آلت کوین ها کاهش دو رقمی را تجربه کرده اند.

اتریوم یکی از قابل توجه ترین بازندگان است. ETH بیش از 200 دلار در 24 ساعت گذشته و بیش از 500 دلار در هفته کاهش یافته است. قیمت اتریوم اکنون کمتر از 1500 دلار است. این رقم پایین ترین رکورد از سال 2018 است.

دیگر آلت کوین ها مانند BNB (-12%)، ADA (-15%)، XRP (-11%)، SOL (-14%)، DOGE (-14%)، DOT (-14%) و Avalanche (-20%) نیز کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کردند. ترون وضعیت کمی بهتری داشته چراکه قیمت آن تنها 7 درصد کم شده است.

این وضعیت باعث شده که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۱۰۰ میلیارد دلار دیگر کاهش بیابد. این رقم  چند روز 200 میلیارد دلار بوده است. ارزش کل بازار اکنون به زیر 1.1 تریلیون دلار رسیده است.

نظر شما درباره کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

دیگر کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال به خبری معمول در فضای کریپتو تبدیل شده است. به نظر قرار نیست به این زودی ها وضعیت بهبود یابد. بسیاری دلیل این اتفاقات بد را وضعیت نامناسب کلی اقتصاد جهانی می دانند.

با اینحال طرفداران کریپتو همواره ادعا می کردند که این بازار مستقل از بازارهای متمرکز و سنتی است و این همبستگی زیاد میان اقتصاد جریان اصلی و کریپتو نوعی رد این استقلال می باشد. شما در اینباره چه فکر می کنید؟ آیا به این زودی ها ما شاهد بهبود وضعیت بازار خواهیم بود و یا این کاهش ارز بازار ادامه پیدا خواهد کرد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کامبو کارت همستر کامبت امروز 15 تیر (5 میلیون توکن رایگان همستر)

اگر می خواهید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، صرافی اکس اونیکس یک انتخاب ایده آل است. تنها نیاز است به وب سایت این صرافی مراجعه کنید و سپس حساب کاربری ایجاد نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد