شفاف سازی مدیر عامل بایننس از سرمایه گذاری خود در LUNA

شفاف سازی مدیر عامل بایننس از سرمایه گذاری خود در LUNA
نگار نبئی
تاریخ انتشار 2022-05-15

سقوط اکوسیستم ترا Terra بازار کریپتوها را تکان داده است زیرا قیمت ارز دیجیتال LUNA از زمانی که یکی از 5 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار به شمار می‌رفت، کاهش یافت.

با این حال، در میان تمام درام های جاری، برخی شایعات در توییتر منتشر شد مبنی بر اینکه صرافی ارز دیجیتال Binance یکی از سرمایه گذاران بزرگ در اکوسیستم ترا Terra و توکن LUNA است.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، برای شفاف کردن این موضوع خود در حساب توییتر خود نوشت:

«ابتدا، من باید به دروغ هایی که در توییتر کریپتو منتشر می‌شود، بپردازم. بایننس در دور دوم جمع آوری سرمایه Luna شرکت نکرد و ما هیچ UST را خریداری نکردیم. آزمایشگاه بایننس در سال 2018 حدود 3 میلیون دلار در Terra (بلاک چین لایه 0) سرمایه گذاری کرد. UST بسیار دیرتر و بعد از سرمایه گذاری اولیه ما آمد.»

علاوه بر این، ژائو گفت که بایننس در چهار سال گذشته در چندین پروژه رمزنگاری سرمایه گذاری کرده است. برخی از آنها بهتر عمل کرده اند در حالی که برخی دیگر به باد رفته اند. CZ توضیح می دهد: “سرمایه گذاری ها به این ترتیب کار می کنند.”

CZ می پرسد Terra در مورد ذخایر بیت کوین خود چه می کند؟
CZ می پرسد Terra در مورد ذخایر بیت کوین خود چه می کند؟

CZ می پرسد Terra در مورد ذخایر بیت کوین خود چه می کند ؟

از زمان فروپاشی اکوسیستم Terra، برخی از بازیگران بازار، راه‌هایی را برای بهبود از این وضعیت پیشنهاد می‌کنند. یکی از آخرین پیشنهادها، هاردفورک Terra 2.0، ایجاد یک اسنپ شات از دارایی ها قبل از شروع فروپاشی، و ارائه LUNA 2.0 جدید به دارندگان LUNA بود.

در پاسخ به این موضوع، CZ گفت:

“این روش کار نخواهد کرد. فورکینگ هیچ ارزشی به فورک جدید نمی دهد. این خیال بافی است نمی توان همه تراکنش ها را پس از یک اسنپ شات قدیمی، چه در زنجیره و چه خارج از زنجیره (صرافی) باطل کرد.”

او همچنین این سوال را مطرح کرد که Terra در مورد تمام ذخایر بیت کوین خود که برای محافظت از دلار ایالات متحده آمریکا قرار دارد، چه می کند. “آیا این بیت کوین ها نباید ابتدا برای بازخرید UST استفاده شوند؟”  مدیر عامل Binance در آخرین موضوع خود همچنین اشاره می کند:

“در چند روز گذشته تلاش زیادی کردیم تا از جامعه ترا حمایت کنیم. در توییت‌هایم، من به سادگی به مسائل احتمالی از درک خود اشاره می‌کنم. ضرب کردن، چنگال کردن، ارزش ایجاد نمی کند. بازخرید، سوزاندن انجام می شود، اما نیاز به بودجه دارد. وجوهی که ممکن است تیم پروژه نداشته باشد. در این راستا مایلم شفافیت بیشتری از سوی آنها مشاهده شود.”

اگر پروژه ترا Terra فورک جدیدی ارائه دهد پس شاید بهتر باشد قبل از این اتفاق، نسبت به خرید ارز دیجیتال لونا اقدام کنید. صرافی اکس اونیکس با ارائه خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال این امر را برای شما کاربران تسهیل نموده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش تعداد هک ها در حوزه رمزنگاری

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد