کاهش هزینه های گس اتریوم

کاهش هزینه های گس اتریوم

کاهش هزینه های گس اتریوم فعالین حوزه کریپتو را شگفت زده کرده است. امروز در این خبر بیشتر در اینباره صحبت می کنیم.

هزینه های زیاد معاملات و گس در شبکه اتریوم شاید مهم ترین نقطه ضعف این بلاکچین بوده است. مسئله ای که همواره مورد انتقاد فعالین حوزه رمزارزها قرار گرفته. بسیاری از بلاک چین ها با عملکرد و کارکرد مشابه تنها به دلیل کمتر بودن هزینه ها نسبت به شبکه اتریوم ایجاد شدند.

با اینحال در چند هفته اخیر ما شاهد کاهش هزینه های گس اتریوم بوده ایم. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Santiment، قیمت گس اتریوم به پایین ترین سطح از تابستان گذشته رسیده است. در ادامه بیشتر در اینباره بحث خواهیم کرد.

هزینه ها در شبکه اتریوم

هزینه های گس اتریوم بر حسب گیگا وی (Gwei) است. کاربران برای اینکه بتوانند هر گونه فعالیتی را بر روی بلاک چین اتریوم انجام دهند باید پول پرداخت کنند.

زمانی که شبکه بیش از حد شلوغ می شود، هزینه های گس معمولاً به طور قابل توجهی بالاتر می رود.

در اوایل این ماه، کارمزدهای اتریوم به دلیل سقوط Terra با وجود کاهش شدید قیمت اتریوم، افزایش زیادی را تجربه کردند.

پس از اینکه TerraUSD (UST) پیوند خود را از دست داد، کاربران شروع به فروش بیشتر استیبل کوین های متمرکز مبتنی بر اتریوم کردند.

کاهش هزینه های گس اتریوم

تتر (USDT) و USDC Circle برای مدت کوتاهی به بزرگترین کوین های معامله شده شبکه اتریوم تبدیل شدند. در همین راستا به دلیل کاهش فعالیت قابل توجه در شبکه اتریوم، هزینه های گس این بلاکچین مشهور به شدت کاهش یافته است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فرازنشیب توکن LUNA 2.0 در اولین روز عرضه

اتریوم همچنان به دلیل داشتن کارمزد تراکنش های بالا با انتقاداتی مواجه است. عدم مقیاس پذیری آن منجر به ظهور بلاک چین های رقیب مانند Avalanche و Solana شده است.

با این حال، انتظار می رود اتریوم پس از ادغام، مشکل فوق را با کمک اشتراک گذاری حل کند.

همانطور که ، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، پیش بینی کرد که اتریوم 2.0، سازکارد اثبات سهام دومین بلاک چین بزرگ، ممکن است در ماه آگوست راه اندازی شود.

نظر شما درباره کاهش هزینه های گس اتریوم چیست؟

هزینه های گس اتریوم به پایین ترین حد خود از تابستان سال گذشته رسیده است. دلیل این امر همانطور که ذکر شده کاهش فعالیت قابل توجه در بلاکچین این شبکه است.

هر زمان که فعالیت ها در شبکه اتریوم افزایش یابد، معمولا هزینه گس بالاتر می رود و هر زمان فعالیت کاهش یابد، این هزینه کاهش می یابد.

سقوط لونا و افزایش نگرانی ها نسبت به استیبل کوین های مبتنی بر اتریوم دلیل عمده این کاهش فعالیت است.

شما درباره این کاهش هزینه های گس چه فکر می کنید؟ آیا به طورکلی می توان انتظار داشت که هزینه های هنگفت فعالیت در شبکه اتریوم کاهش یابد و یا خیر.

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در بزرگترین آلت کوین بازار یعنی اتریوم هستید، می توانید به وب سایت اکس اونیکس مراجعه کرده و معاملات خود را آغاز نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد