کاهش کارمزد شبکه اتریوم به پایین ترین حد ماهانه

کاهش کارمزد شبکه اتریوم به پایین ترین حد ماهانه

کاهش کارمزد شبکه اتریوم به پایین ترین حد ماهانه همزمان با کاهش حجم معاملات این ارز دیجیتال اتفاق افتاده است. امروز بیشتر دراینباره صحبت می کنیم.

اغلب کارمزدهای اتریوم به لطف محبوبیت فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) بسیار بالا بود. با افزایش فعالیت شبکه، حجم تراکنش ها نیز افزایش یافته بود. این اثرات حتی در ابتدا بازار نزولی همچنان ادامه داشت و هزینه کارمزدها را بالا می برد.

با اینحال سقوط اخیر قیمت اتریوم و  سیر نزولی وحشتناک آن باعث شد که در حال حاضر، حجم تراکنش ها به شدت کاهش بیابد و به تبه آن کارمزدهای ETH اکنون به پایین ترین حد ماهانه رسیده است. در ادامه خبر بیشترین پیرامون این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

کاهش قابل توجه هزینه ها و کارمزد شبکه اتریوم

کارمزد تراکنش های اتریوم به یکی از پایین ترین نقاط خود در سال جاری کاهش یافته است.

در ساعات اولیه روز دوشنبه، هزینه گاز شبکه اتریوم به کمترین حد خود در ماه ژوئن کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله این هزینه تنها 19.8 Gwei که نزدیک نیم دلار است، رسیده بود.

عرضه در شبکه اتریوم نیز در ماه ژوئن ضربه خورده است. تا پایان ماه گذشته، بیش از 8.6 درصد از کل عرضه ETH در DeFi وجود داشت. با این حال، تا زمان نگارش این مقاله، کمتر از 8.3 درصد از عرضه در گردش در DeFi وجود دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش دو میلیارد دلاری ارزش بازار لایت کوین در طول ماه گذشته

این همچنین به ارزش دلاری زیر 10 میلیارد دلار ترجمه می شود که سه هفته پیش، ارزش آن 30 میلیارد دلار بود.
با بهبود قیمت اتریوم، خبرهای خوبی برای سرمایه گذاران آمده است. اما همچنان  سطوح سودآوری سال گذشته این ارز دیجیتال در نسبت به امسال بسیار بیشتر است.

با رفتن به آخرین ماه سال در سال 2021، بیش از 80٪ از سرمایه گذاران ETH در سود بوده اند. با توجه به اینکه دارایی دیجیتال در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسیده بود،این امری ابدا تعجب برانگیز نبود.

با این حال، یک افت قابل توجه از این نقطه وجود دارد. داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد که در حالی که اکثر سرمایه‌گذاران ETH در سود باقی می‌مانند، اما این سود تنها با حاشیه کمی است. 52 درصد از کیف پول ها در حال حاضر سبز هستند در حالی که 47 درصد در ضرر قرار دارند. این آمار تنها 2 درصد از کل سرمایه گذاران را در قلمرو بی طرف قرار می دهد که همچنان متزلزل است.

وقتی صحبت از رشد شبکه می شود، احساسات منفی در بین سرمایه گذاران بیشتر می شود. دلیل اصلی این امر همه رقبای هستند که در حال حرکت به سمت فضای DeFi و NFT هستند.

سولانا اصلی ترین رقیب است که این شبکه تراکنش های سریع تر و کارمزدهای کمتری را ارائه می دهد.

با این وجود، اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار باقی مانده است. در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله با قیمت 1200 دلار معامله می شود، ارزش بازار این ارز دیجیتال 149 میلیارد دلار است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
احتمال تسلط بیت کوین بر بازارهای مالی در سال 2022

نظر شما درباره کاهش کارمزد شبکه اتریوم به پایین ترین حد ماهانه  چیست؟

همواره انتقاداتی زیادی به هزینه های گس و کارمزدهای اتریوم می شود. این هزینه های زیاد یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث به وجود آمدن رقیب برای اتریوم شده است.

بسیاری از شبکه های مشابه اتریوم با ارائه کارمزدهای پایین تر تلاش می کنند که افراد را به سمت شبکه خود دعوت نمایند. اکنون به نظر می رسد که کارمزدهای اتریوم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

با اینحال این ابدا خبر خوبی نیست، چراکه این کاهش کارمزد نشان دهنده کاهش حجم معاملات ارز اتریوم می باشد. نظر شما درباره این کاهش کارمزد اتریوم چیست؟ با توجه به عملکرد این شبکه و همچنین مسائل رخ داده آیا باید منتظر پایان سلطه اتریوم بر فضای DeFi باشیم.

اگر علاقه مند به خرید اتریوم هستید می توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس به آسان ترین شکل ممکن و در کمترین زمان خرید خود را تکمیل نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد