فدرال رزرو درباره استیبل کوین ها هشدار داده است

فدرال رزرو درباره استیبل کوین ها هشدار داده است

فدرال رزرو اخیرا در گزارشی استیبل کوین ها را یک بی ثبات کننده مالی نامیده است. امروز در ادامه این خبر بیشتر درباره با شما صحبت خواهیم کرد.

فدرال رزرو نسبت به اینکه استیبل کوین ها دارای دارایی های نقدی کافی برای انتشار خود نیستند ابراز نگرانی کرده است. مسئله ای جنجالی که دوباره بانک مرکزی ایالات متحده به آن دامن زده است.

فدرال رزرو در آخرین “گزارش سیاست پولی” خود صنعت استیبل کوین – به ویژه استیبل کوین های الگوریتمی – را به عنوان خطر بی ثبات کننده مالی طبقه بندی کرد. دراین گزارش همچنین نسبت به تمرکز استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات  USDT تتر و BUSD بایننس ابراز نگرانی شده است. در ادامه بیشتر درباره جزئیات این گزارش صحبت می کنیم.

هشدار فدرال رزرو درباره استیبل کوین ها

با توجه به رشد سریع بازارهای دارایی دیجیتال، فدرال رزرو در گزارش سیاست پولی ارائه شده به کنگره، «شکنندگی ساختاری» در این بخش را برجسته کرد.

اگرچه بدون نامگذاری مستقیم استیبل کوین الگوریتمی – UST – که بازار گسترده‌تر را در ماه می به سقوط کشاند، فدرال رزرو به این پروژه به عنوان شاخصی از شکنندگی شناور در صنعت اشاره کرد.

با این حال، استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات – با درجه تمرکز و سرمایه بسیار بالاتر – برای بانک مرکزی بزرگترین اقتصاد جهان نگران‌کننده‌تر هستند.

با توجه به اینکه USDT، USDC، و BUSD اکثریت قریب به اتفاق ارزش بازار استیبل کوین را به خود اختصاص داده اند، فدرال رزرو فقدان شفافیت در مورد دارایی های اساسی پشتوانه آنها و همچنین ریسک اساسی موجود را که ممکن است آسیب پذیری دارایی را تشدید کند، بیان کرد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ترون تنها کوین سودده در چند ماه اخیر بوده است

استیبل کوین هایی که توسط دارایی‌های ایمن  پشتیبانی نمی‌شوند و تابع استانداردهای نظارتی مناسب نیستند، خطراتی را برای سرمایه‌گذاران و به طور بالقوه برای سیستم مالی ایجاد می‌کنند، از جمله حساسیت به فعالیت‌های بالقوه بی‌ثبات‌کننده.

کارگروه مشترکی شامل فدرال رزرو، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا – قبلاً نگرانی مشابهی در اینباره ابراز کرده بودند که در طی آن در مورد محدود کردن انتشار استیبل کوین به مؤسسات سپرده گذاری بیمه شده بحث می کرد.

با تحمیل معیار روشنی که بر اساس آن موسسات واجد شرایط صدور استیبل کوین هستند، این کارگروه به این نتیجه رسید که  چنین اقدامی می تواند ریسک این نوع دارایی را کاهش دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، قبلاً گفت که استیبل کوین‌ها به درستی در ایالات متحده نظارت نمی‌شوند، و توصیه کرد که قانون‌گذاران باید برای ایجاد یک چارچوب نظارتی برای این دارایی «به سرعت عمل کنند».

شما درباره هشدار اخیر فدرال رزرو درباره خطرات استیبل کوین ها چه فکر می کنید؟

استیبل کوین ها در هفته های اخیر به دلیل سقوط چشمگیر UST Terra’s به طور فزاینده ای توجه مقامات دولتی و تنظیم کننده ها را به خود جلب کرده اند.

در همین راستا بانک مرکزی ایالات متحده و یا همان فدرال رزرو در آخرین گزارش خود استیبل کوین ها پدیده بالقوه ای برای بی ثباتی مالی به حساب آورده است.

شما کاربران وب سایت اکس اونیکس دراینباره چه فکر می کنید؟ آیا واقعا استیبل کوین ها می توانند وضعیت بازار بخاطر عدم شفافیت بهم بریزند یا خیر.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش ناگهانی قیمت دوج کوین

اگر علاقه مند به خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستید، می توانید به آسانی با ثبت نام در صرافی اکس اونیکس معاملات خود را آغاز نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد