مدت زمان انتقال ترون به کیف پول چقدر است؟

مدت زمان انتقال ترون به کیف پول چقدر است؟

مدت زمانی که طول می‌کشد تا وجهی از حسابی به حساب دیگر واریز شود، در همه بازارهای مالی (دیجیتال و فیات) اهمیت ویژه‌ای دارد. البته که اهمیت این موضوع (مدت زمان انتقال ارزهای رمزنگاری شده) بسیار بیشتر از انتقال پول از طریق بانک‌ها است. زیرا زمان مشخصی برای انجام تراکنش‌های مالی دیجیتال در بازار کریپتو وجود ندارد و با توجه به شرایط می‌تواند زمان انتقال تغییر کند. انتخاب شبکه بلاک چین، حساب کیف پول مقصد، زیر ساخت‌ها و میزان ترافیک بلاک چین و.. همگی پارامترهایی هستند که در سرعت انجام تراکنش (Transaction speed) موثرند.

با این‌حال ترون مدعی است که تراکنش‌های خود را با بالاترین سرعت ممکن انجام می‌دهد و تاکنون خلاف این مسئله ثابت نشده است. این شبکه بلاک چین و رمز ارز اختصاصی آن (ترونیکس – TRX) به دلیل سرعت بالایی که در تایید تراکنش‎ها و سرعت بالا انتقال دارد، در بازار کریپتو سروصدای زیادی بپا کرده است. با توجه به محبوبیت شبکه ترون و ارز دیجیتال ترون در بین معامله‌گران، در حال حاضر خرید ترون و انتقال آن به کیف پول امری رایج به‌حساب می‌آید.

ازاین‌رو، تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله از اکس اونیکس سرعت تایید تراکنش‌ها از سمت ترون و سرعت انتقال ارز ترون را بررسی کنیم. اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید مدت زمان انتقال ترون به کیف پول چقدر است، تا انتها این مطلب را بخوانید.

سرعت تراکنش های ترون چقدر است؟

طبق نظر معامله‌گران بازار کریپتو، شبکه بلاک چین ترون، یکی از پر استفاده‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌ها برای انتقال ارز دیجیتال است. زیرا، علاوه‌بر کارمزد پایین تراکنش در این شبکه، سرعت انتقال بالایی دارد. میزان سرعت انتقال رمز ارز در شبکه ترون، 2000 تراکنش در ثانیه گزارش شده؛ درحالی‌که این میزان سرعت تراکنش در اتریوم حدود 25 تراکنش در ثانیه است. یعنی میزان سرعت انتقال در شبکه ترون، 80 برابر سرعت انتقال در شبکه اتریوم است.

همانطور که می‌دانید تراکنش‌هایی که از طریق شبکه بلاک چین ترون جابه‌جا می‌شود دارای دو استاندارد TRC10 و TRC20 هستند. این دو استاندارد در شبکه بلاک چین ترون از نظر کارمزد تراکنش، نوع انتقال، ردیابی تراکنش، امکان دسترسی با API و امکان تنظیم رابط کاربری با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. اما صحتی بر این گفتگو وجود ندارد که استانداردهای TRC10 و TRC20 در سرعت انتقال تراکنش متفاوت از هم باشند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چگونه کیف پول دوج کوین بسازیم؟ (آموزش ساده)

مدت زمان مورد نیاز برای انتقال ترون به کیف پول

رمز ارز ترونیکس (TRX)، ارز بومی شبکه بلاک چین ترون، تنها از طریق شبکه ترون جابه‌جا می‌شود. این ارز رمزنگاری شده مخصوص، دارای کیف پول‌های اختصاصی است که از شبکه ترون پشتیبانی می‌کند. البته که شما می‌توانید این رمز ارز (TRX) را به هر یک از کیف پول‌های دیجیتال که از شبکه ترون پشتیبانی می‌کند، منتقل کنید. با توجه به سرعت تایید تراکنش از سمت بلاک چین ترون، مدت زمان انتقال ترون به کیف پول در کمتر از دو دقیقه انجام می‌شود.

چرا سرعت شبکه ترون بالا است؟

عوامل متعددی هستند که در افزایش سرعت انتقال رمز ارز از حسابی به حساب دیگر در شبکه‌های بلاک چین تاثیر می‌گذارند. اما می‌توان ادعا کردن که در شبکه ترون، جدید بودن و به روز بودن شبکه، فاکتوری است که سبب سرعت بالا تراکنش در این شبکه بلاک چین می‌شود. شبکه trx جدید است و از الگوریتم اثبات سهام پیروی می‌کند. این دو، پارامترهای اصلی هستند که باعث بالا رفتن قدرت پردازش در شبکه ترون و سرعت بالا تراکنش‌ها در این شبکه شده‌اند. در شبکه‌های جدیدتر با کمک فناوری‌های پیشرفته و پیروی از الگوریتم اثبات سهام در شبکه؛ حتی در صورت افزایش ترافیک، شرایطی ایجاد می‌شود که مدت زمان تراکنش‌ها کاهش یابد و سرعت بالا انتقال نیز حفظ شود.

عواملی که بر مدت انتقال ارز ترون به کیف پول (والت) اثر می‌گذارد

درست است که پارامتر اصلی در تعیین سرعت شبکه بلاک چین، ماهیت و مهندسی ساخت شبکه است. اما عوامل دیگری که به‌صروت غیر مستقیم روی مدت زمان انتقال ترون به کیف پول تاثیر می‌گذارند را نمی‌توان نادیده گرفت. در واقع مدت زمان تایید تراکنش عاملی است که به‌صروت غیر مستقیم می‌تواند مدت زمان انتقال ارز را تحت تاثیر قرار دهد. هرچه تایید تراکنش به تعویق بیفتند، انتقال دیرتر از حد معمول انجام خواهد شد. تنها در دو شرایط زیر است که ممکن است مدت انتقال ترون به کیف پول افزایش یابد:

۱- شلوغ بودن شبکه ترون

این‌که در چه ساعت از شبانه‌روز در حال انتقال ترون به کیف پول هستید، در مدت زمان تایید تراکنش از سمت بلاک چین موثر است. شلوغ بودن شبکه در شبکه‌های اثبات سهام، زمان تاخیر چشم‌گیری ایجاد نمی‌کند. مثلا مدت زمان انتقال در شبکه اتریوم، در صورت شلوغ بودن شبکه ممکن است ده دقیقه طول بکشد. اما شلوغ بودن شبکه ترون، مدت زمان انتقال ترون به کیف پول را تنها چند ثانیه به تاخیر می‌اندازد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کیف پول ترون لینک و آشنایی با خصوصیات tronlink wallet

۲- پشتیبانی کیف پول پذیرنده

برای این‌که بتوان انتقال رمز ارز را از یک حساب به حساب کیف پول انجام داد، کیف پول دیجیتال باید آن تراکنش را تایید کند. تاییدیه‌های تراکنش در هر کیف پول دیجیتال با توجه به عملکرد و زیرساخت‌هایی که دارد؛ تعیین می‌شود. تایید تراکنش انتقال یک رمز ارز از یک بلاک چین واحد به کیف پول‌های مختلف، متفاوت است. ازاین‌رو، هر چه تعداد تاییدیه‌ها برای انجام تراکنش بیشتر باشد، مدت زمان انتقال ترون به کیف پول افزایش می‌یابد. برای فهم بیشتر تاثیرگذاری تایید تراکنش از سمت کیف پول پذیرنده به مثال زیر دقت کنید.

  • برای این‌که تراکنش انتقال ترون به کیف پول کراکن (Kraken) انجام شود، باید 20 تاییدیه از سمت کیف پول انجام شود.
  • کیف پول کوین بیس (Coinbase)، تنها 14 تاییدیه لازم دارد تا ارز ترون به حساب کیف پول واریز شود.
  • با 12 تاییدیه از سمت کیف پول کریپتو.کام (com) نیز تراکنش انتقال ترون تایید می‌شود.

با توجه به تاییدیه‌هایی که هر کیف پول برای واریز ترون به حساب ولت نیاز دارد، مدت زمان تراکنش ترون به کیف پول متغیر است. بر این اساس، مدت زمان انتقال ترون به کیف پول کراکت بیشتر از مدت زمان انتقال رمز ارز ترون به کیف پول کریپتو.کام است.

اهمیت سرعت بالا انتقال ترون به کیف پول

انجام انتقال ارز رمزنگاری شده در بازار کریپتو همیشه ملزم به انتظار است. گاهی ممکن است این انتظار به دقیقه هم نکشد و در عرض چند ثانیه تراکنش انتقال تایید شود. اما همین مکث کوتاه نیز گاهی در دنیای واقعی چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت. سرعت بالا انتقال ترونیکس (TRX) در شبکه ترون می‌تواند از چالش‌ها و بحث‌هایی که در دنیای واقعی اتفاق بیفتند جلوگیری کند. ازاین‌رو، معامله‌گرانی که در شرایط بحرانی قرار می‌گیرند و می‌خواهد با سرعت بیشتری انتقال ارز را انجام دهند می‌تواند دارایی خود را به ترون تبدیل کنند. از مدت زمان کوتاه انتقال ترون به کیف پول استفاده کرده و آن را از حسابی به حساب کیف پول مقصد واریز کنند.

چگونه می‌توان سرعت انتقال ترون به کیف پول را افزایش داد؟

اگر قصد دارید مدت زمان انتقال ترون به کیف پول را کاهش دهید باید زمانی برای انتقال رمز ارز ترون به ولت اقدام کنید که شبکه بلاک چین ترون ترافیک کمتری داشته باشد. همچنین می‌توانید با پرداخت بیشتر هزینه تراکنش یا گس (Gas fee) شانس خود را برای انتقال سریع‌تر ترون به کیف پول امتحان کنید. زمانی‌که کارمزد بیشتری پرداخت می‌کنید، ممکن است اعتبارسنج‌ها ترغیب شوند تا تراکنش انتقال ترون انجام شده توسط حساب کاربری شما را زودتر از دیگران تایید کنند. البته که این پرداخت هزینه بیشتر به معنی ایجاد اعتبار در بازار کریپتو نیست و تضمینی بر کوتاه شدن مدت زمان انتقال ترون به کیف پول نیست!

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آينده ارز ديجيتال ترون + تحلیل آینده قیمتی ارز ترون

ترون؛ سریع‌ترین شبکه بلاک چین برای انتقال تتر به کیف پول

پیروی بلاک چین ترون از الگوریتم اجماع اثبات سهام و فناوری‌های به‌روزی که در ساخت این بلاک چین به‌کار برده شده است؛ تنها برای کاهش مدت زمان انتقال ترون به کیف پول کاربرد ندارد. بلکه همه ارزهای رمزنگاری شده‌ای که اجازه استفاده از بلاک چین ترون را برای ثبت تراکنش‌ها دارند، از سرعت بالا این شبکه بلاک چین بهره‌مند خواهند شد. در بازار کریپتو تتر، تقریبا معادل یک دلار است. ازاین‌رو، اکثر پرداخت‌های مالی دیجیتال از طریق جابه‌جایی تتر از یک حساب به حساب دیگر انجام می‎شود.

بلاک چین اتریوم، Omni (بلاک چین بیت کوین) و شبکه ترون، سه بلاک چین محبوب و امنی هستند که برای انتقال تتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به عملکرد بالا در تایید تراکنش از سمت شبکه ترون، مدت زمان انتقال تتر در این شبکه نیز بسیار پایین است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان انتقال تتر از شبکه ترون را انجام داد.

گفتار پایانی

شبکه بلاک چین اولین پارامتری است که سرعت انتقال یک رمز ارز را به حساب کیف پول مشخص می‌کند. این‌که شبکه بلاک چین از چه فناوری ساخته شده باشد و کدام الگوریتم‌ها پیروی کند نیز در سرعت تایید تراکنش از سمت بلاک چین تاثیر بسزایی دارد. در حال حاضر، شبکه ترون با توجه به زیرساخت‌ها و پیروی از الگوریتم اثبات سهام بیشترین سرعت را در بین شبکه‌های بلاک چین دارد. این سرعت انتقال تنها مختص به ترونیکس (رمز ارز اختصاصی شبکه ترون) نیست و ارزهایی که اجازه انتقال از طریق شبکه ترون را دارند نیز از این سرعت بالا در تایید تراکنش‌ها بهره‌مند می‌شوند. برای مثال، گفتیم که مدت زمان انتقال ترون به کیف پول و مدت زمان انتقال تتر به کیف پول از طریق شبکه ترون با یکدیگر برابر است و در کمتر از دو دقیقه انجام می‎‌شود.

 


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد