آموزش استخراج دوج کوین با گوشی موبایل (صفر تا صد)

آموزش استخراج دوج کوین با گوشی موبایل (صفر تا صد)

Dogecoin یا DOGE، یک ارز دیجیتال منبع باز و P2P است که توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد. این سکه که در ابتدا فقط برای یک شوخی بر اساس میم‌های اینترنتی ساخته شده بود، خیلی زودتر از انتظارها در بازار رمز ارزها مورد توجه قرار گرفت و توانست جامعه وفاداری از معامله‌گران را برای خود گرد هم آورد.  پس از محبوبیت دوج کوین و رشد بی‌نظیر آن افراد زیادی، حتی آن‌هایی که در بازار معامله‌گری فعال نبودند، به‌دنبال این بودند که با این ارز درآمدزایی کنند.

اما علاوه بر معامله و خرید و فروش دوج کوین، استخراج آن یکی دیگر از روش‌های محبوب کسب درآمد از طریق این ارز است. خوشبختانه، برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، استخراج دوج کوین نه به سرمایه اولیه و نه وسیله خاصی نیاز دارد؛ زیرا فقط با یک گوشی موبایل، شما می‌توانید دوج کوین استخراج کنید. البته که این کار شما را میلیونر نمی‌کند، اما باز هم می‌توانید از طریق استخراج دوج کوین با گوشی درآمد خوبی داشته باشید.

تاریخچه دوج کوین

Dogecoin برای طعنه زدن به هیاهوی ارزهای دیجیتال در جهان توسط جکسون پالمر (Jackson Palmer) و با همکاری بیلی مارکوس (Billy Markus) ایجاد شد. عرضه دوج کوین در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ صورت گرفت و تنها مدت کوتاهی پس از عرضه ، ارزش آن تا ۳۰۰ درصد افزایش یافت و بازار ارزهای دیجیتال را در شوک فرو برد.

دوج از آنجا که از فناوری Scrypt برای سکه‌های خود استفاده می‌کند، عرضه نامحدودی دارد و به‌عنوان نسخه سریع و جیبی بیت کوین نیز شناخته می‌شود. در ادامه رشد این ارز دیجیتال، بازار آن در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ از ۱ میلیارد دلار گذشت و باعث شد این رمزارز بیش از پیش جذاب به‌نظر بیاید. تا این که ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ با ارسال توییتی در مورد هماهنگی خود با تیم توسعه دهندگان برای بهبود کارایی تراکنش های آن، رسماً از Dogecoin پشتیبانی کرد.

پس از این توییت، ارزش بازار Dogecoin در اکتبر ۲۰۲۱ از ۳۱ میلیارد دلار گذشت و به رتبه ۱۰ در میان ارزهای بزرگ بازار رسید. به این ترتیب بود که از زمان عرضه این کوین تاکنون، تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران کریپتو به جای بیت کوین روی دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند و آن را به‌عنوان یک ارز آینده‌دار می‌شناسند.

استخراج دوج کوین چیست؟

پیش از این که به‌طور اختصاصی به سراغ استخراج دوج کوین با گوشی برویم، بیاید تا ببینیم اصلا استخراج یا ماینینگ به چه معنی است. mining به زبان ساده فرآیند تولید ارزهای دیجیتال در ازای کاری است که توسط سیستم شما انجام می‌شود. از آنجایی که این یک فرایند تراکنشی است، سیستم شما باید به همان اندازه قدرتمند باشد که بتواند مشکلات پیچیده را به راحتی حل کند و سپس برای تلاش‌های خود پاداش بگیرد.

با این حال، فرآیند استخراج دوج کوین با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم قدری تفاوت دارد. دوج کوین برای عرضه کوین‌های خود، از همان تکنیک هش Scrypt که در اکوسیستم Litecoin نیز وجود دارد استفاده می‌کند و به همین دلیل کاربران می‌توانند همزمان با دوج کوین، لایت کوین را نیز استخراج کنند.

در حین استخراج Dogecoin هر کاری که کاربری در بلاکچین انجام دهد، تراکنش موفق یک بلاک جدید از دوج را به شبکه اضافه می‌کند. سپس ماینرها با حل مسائل پیچیده ریاضی را در تراکنش یک بلاک از ارز دیجیتال دوج کوین دریافت می‌کنند. در شبکه بلاک چین دوج کوین همچنین گروهی از تراکنش‌های درون یک بلوک از داده‌هایی در زمان تراکنش تشکیل شده‌اند. پس از استخراج یک بلوک، داده‌ها به شبکه برای استخراج‌کنندگان دیگر ارسال شده، سوابق به‌روز می‌شوند و شبکه را در برابر هر گونه تراکنش دوگانه ایمن می‌کند. بنابراین ماینرهای دوج مسئول نگهداری و به روز رسانی شبکه هستند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
چگونه شیبا استخراج کنیم؛ راهنمای گام به گام استخراج شیبا اینو

تفاوت ماینینگ دوج کوین و بیت کوین

اما شاید برایتان سوال باشد که ماینینگ دوج کوین چه تفاوتی با بیت کوین دارد و چرا ساده‌تر است. در مجموع شبکه بلاکچین و به‌دنبال آن روش ماینینگ در موارد زیر با هم متفاوت‌اند.

سیستم پاداش‌ دهی

پاداش به مقدار ارز دیجیتالی اشاره دارد که ماینرها در هر بلوک به شبکه اضافه می‌کنند. در حالی که ماینرهای بیت کوین تنها ۱۲/۵ بیت کوین برای تلاش های استخراج خود به‌دست می‌آورند، استخراج کنندگان Dogecoin به ازای هر بلوک استخراج شده تا ۱۰۰۰۰ Doge کسب می‌کنند. با این حال، بیشتر بودن تعداد دوج کوین‌های دریافتی اهمیت چندانی ندارد زیرا ارزش بیت کوین از ارزش دوج کمتر است.

سختی

سختی شبکه به عددی اشاره دارد که نشان می‌دهد استخراج یک ارز دیجیتال چقدر مشکل است. سختی استخراج بیت کوین در حدود ۳,۵۱۱,۰۶۰,۵۵۲,۸۹۹ در حالی که Dogecoin کمتر از ۲,۷۹۸,۲۵۲ شمرده می‌شود.

الگوریتم

در زمینه ارزهای دیجیتال، الگوریتم‌ها به قوانینی اطلاق می‌شوند که بر استخراج یک ارز دیجیتال خاص حاکم هستند. بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می‌کند. Litecoin و Dogecoin سکه های Scrypt هستند و هر دو از یک الگوریتم اجماع اثبات کار یا PoW استفاده می‌کنند.

زمان بلاک

زمان بلاک به زمانی که یک بلاک برای استخراج شدن نیاز دارد مربوط است. برای بیت کوین، هر بلاک به‌طور متوسط به ده دقیقه زمان برای استخراج شدن نیاز دارد در حالی که تنها یک دقیقه طول می‌کشد تا یک بلاک جدید Dogecoin استخراج شود.

استخراج دوج کوین چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفتیم Dogecoin از روش استخراج اثبات کار (PoW) در اکوسیستم خود استفاده می‌کند. در این سیستم ماینرها برای افزودن بلوک جدیدی از تراکنش‌ها به زنجیره، با استفاده از قدرت هش رایانه‌های خود برای حل یک معمای محاسباتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. بنابراین، ۱۰۰۰۰ Dogecoin در هر دقیقه و در مجموع ۱۴۴۰۰۰۰ در روز استخراج می‌شود.

ماینر به ازای حل هر بلاک ۱۰۰۰۰ DOGE دریافت کرده و برخلاف استخراج بیت کوین، فرآیند استخراج فعلی دوج دیگر از نصف کردن پاداش استفاده نمی‌کند. تا پیش از ژانویه ۲۰۱۵، پرداخت ماینر تقریباً هر ۶۹ روز یک بار یا هر ۱۰۰۰۰۰ بلوک به نصف کاهش می‌یافت اما پس از کنسل شدن نصف کردن پاداش‌ها، این عدد همواره ثابت است.

بازار ماینینگ Dogecoin، درست مانند بازار بیت کوین، این روزها توسط استخرها کنترل می‌شود. بنابراین اگر قصد استخراج دوج کوین با گوشی را دارید و از ماینری استفاده می‌کنید که قدرت پردازش محدودی برای ارائه دارد، توصیه می‌شود تجهیزات ماینینگ را به استخرهای به اصطلاح استخراج پیوند دهید؛ زیرا ماینرهای کوچک‌ می‌توانند با پیوستن به دیگر نیرو‌ها، احتمال این که از فعالیت‌های ماینینگ خود پاداش‌های بلاک منظم دریافت کنند را افزایش دهند.

هر بار که استخر استخراج مربوطه یک بلاک جدید را کشف می‌کند، پاداش ها بر اساس قدرت هش ارائه شده بین ماینرها تقسیم می‌شود. علاوه بر این، اکثر این استخرهای ماینینگ از استخراج ادغام شده پشتیبانی می‌کنند، که به ماینرها این امکان را می‌دهد تا به طور همزمان روی استخراج چندین ارز مبتنی بر رمزنگاری بدون نیاز به تقسیم نرخ هش خود کار کنند.

از استخراج دوج کوین چقدر می توانیم درآمد داشته باشیم؟

برای این که بتوانیم کل درآمد حاصل از استخراج رمزارز دوج کوین را حساب کنیم باید چهار مورد را در نظر بگیریم. این چهار مورد عبارتند از:

 • هزینه انرژی مصرف شده
 • قدرت هش ارائه شده
 • قیمت Dogecoin در آن زمان
 • پاداش بلاک

از میان این چهار مورد، هزینه انرژی مصرف شده از آنجا که بر اساس موقعیت مکانی فرد استخراج‌کننده دارد تاثیر بسیاری بر میزان درآمد شما از استخراج دوج خواهد داشت. اما در مجموع، اگر از یک GPU یا پردازنده گرافیکی معمولی استفاده می‌کنید، بسته به قیمت لحظه‌ای DOGE، حدود  ۰/۵تا ۲ دلار در یک روز درآمد خواهید داشت. این عدد می‌تواند با تعویض پردازنده گرافیکی به یک مدل قدرتمندتر به روزانه ۱۰ تا ۵۰ دلار سود نیز برسد.

اما به‌طور کلی می‌توان گفت سرمایه گذاری در ماینینگ کریپتو سودآور است و می‌تواند در مدت زمان کمی شما را میلیونر کند. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که دوج کوین آنقدر بزرگ و ارزشمند نیست که به شما سود بیشتری نسبت به هزینه‌هایی مانند برق یا سیستم قدرت بدهد.

بنابراین سود استخراج دوج کوین با گوشی، حتی اگر یک استخر استخراج ابری را انتخاب کنید چندان زیاد نیست. برخی از پلتفرم‌ها نیز تصویر روشنی از هزینه کامل سرمایه‌گذاری و بازدهی که ممکن است از آن به دست آورید به شما ارائه می‌دهند که می‌توانید برای محاسبه دقیق درآمد از آن‌ها استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که نتایج نهایی ممکن است با نتایج محاسبه شده متفاوت باشد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
 تعداد دوج کوین چقدر است؟

انواع استخراج دوج کوین

برای استخراج دوج کوین سه راه وجود دارد:

استخرهای استخراج (Pool Mining)

استخر استخراج دربرگیرند چندین ماینر است که منابع محاسباتی خود را برای حل معادلات ریاضی مورد نیاز برای بدست آوردن دوج کوین‌ها ادغام می‌کنند. در این روش، هنگامی که یک استخر با موفقیت معادله را حل می‌کند، پاداش بر اساس میزان مشارکت بین ماینرها توزیع می‌شود. استخرهای ماینینگ به‌طور کلی شانس بیشتری برای تولید توکن‌های دوج دارند و راهی کارآمد برای ماینرهای کوچک مقیاس برای مشارکت در فرآیند استخراج به‌شمار می‌روند.

استخراج انفرادی (Solo Mining)

استخراج انفرادی مربوط به یک ماینر فردی است که از منابع محاسباتی خود برای تولید دوج کوین به طور مستقل استفاده می‌کند. استخراج انفرادی نیاز به قدرت محاسباتی زیادی دارد و ممکن است گزینه کارآمدی برای ماینرهای کوچک نباشد. ماینینگ انفرادی بیشتر برای ماینرهای باتجربه با قدرت محاسباتی و منابع زیادی مناسب است و برق ارزان‌تر و دسترسی به اینترنت پرسرعت نیز در این روش به افزایش سودآوری کمک می‌کند.

استخراج ابری (Cloud Mining)

استخراج ابری در واقع به اجاره قدرت محاسباتی از یک ارائه‌دهنده شخص ثالث برای استخراج دوج کوین از راه دور اشاره دارد. ارائه‌دهنده نگهداری و راه‌اندازی سخت‌افزار ماینینگ را بر عهده می‌گیرد و ماینر برای اجاره قدرت محاسباتی هزینه‌ای می‌پردازد. استخراج ابری بیشتر برای مبتدیانی مناسب است که تخصص فنی یا منابع محاسباتی برای استخراج مستقل دوج را ندارند.

این روش همچنین برای کسانی که نمی‌خواهند روی سخت افزارهای گران قیمت سرمایه گذاری کنند یا فضای لازم برای راه اندازی دکل ماینینگ را ندارند گزینه خوبی است. با این حال، استخراج ابری با کارمزد بالاتری همراه است و ممکن است ماینر کنترل کاملی بر فرآیند استخراج یا نگهداری وجوه نداشته باشد.

استخراج دوج کوین: Solo یا pool

در استخراج دوج کوین دو نوع دیگر یعنی Solo یا انفرادی و Pool یا استخر نیز وجود دارد. Solo در حقیقت به این معنی است که شما به صورت شخصی و با صرف تمام هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، برای ارز دیجیتال استخراج می‌کنید. در حالی که استخر به این معنی است که شما در کنار سایر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال که سعی می‌کنند رمز ارز را استخراج کنند قرار می‌گیرید و با آن‌ها این کار را انجام می‌دهید. از آنجا که استخراج  دوج به تنهایی می‌تواند به دلیل کاهش امکان سوددهی و هزینه‌های سخت افزاری و برق می‌تواند دشوار باشد، متصل شدن به یک استخر برای استخراج دوج کوین کار عاقلانه‌تری است.

بنابراین با متصل شدن به یک استخر استخراج، به دلیل قدرت هش جمعی استخر، شانس بیشتری برای دریافت اعتبارسنجی بلوک خواهید داشت. البته توجه داشته باشید قبل از اینکه به سراغ این گزینه بروید، باید هزینه‌های شرکت در استخر را نیز بررسی کنید.

آموزش قدم به قدم استخراج دوج کوین با گوشی

برای استخراج دوج کوین با گوشی شما ابتدا به یک کیف پول DOGE نیاز دارید تا بتوانید بلاک‌هایی که در طی استخراج به شما پاداش داده می‌شود را ذخیره کنید.  بنابراین اولین کاری که برای استخراج دوج کوین رایگان با گوشی شما باید اپلیکیشن Dogecoin را که برای iOS و اندروید موجود است دانلود، یا می‌توانید در وب سایت رسمی آن‌ها ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری خود، به شما یک رشته 12 کلمه‌ای یا همان seed داده می‌شود که برای ورود به حساب از دستگاه‌های جدید و احراز هویت بسیار ضروری است. توجه داشته باشید در صورتی که عبارت seed را گم کنید، دیگر نمی‌توانید به کیف پول رمزنگاری خود دسترسی داشته باشید.

سخت افزار مورد نیاز برای استخراج دوج

سه نوع تجهیزات سخت‌افزاری وجود دارد که باید یکی از آن‌ها را برای استخراج DOGE انتخاب کنید:

 • GPU: GPU یک واحد پردازش گرافیکی است که با قدرت بیشتر از CPU ، مسئولیت رندر دیجیتال یک سیستم کامپیوتری را بر عهده دارد. به دلیل سرعت و کارایی بالا، در ماینینگ ارزهای دیجیتال مفید واقع شده است.
 • CPU: CPU یک واحد پردازش مرکزی است که الگوریتم های پیچیده را حل می‌کند. هر کسی که یک CPU با قدرت کافی داشته باشد می‌تواند استخراج ارز دیجیتال را آغاز کند. پس از حل الگوریتم‌های پیچیده بلاکچین، تراکنش کوین‌ها را تأیید می‌کند.
 • ASIC:  ASIC مخفف Application-Specific Integrated Circuit است که عمدتاً برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. افرادی که قصد استخراج دوج کوین را دارند باید به دنبال سخت‌افزار ASIC مبتنی بر Scrypt باشند.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
ارزهای دیجیتال زیر یک دلار که زندگیتان را متحول می کند ! ?

نرم افزارهای لازم برای استخراج رایگان دوج کوین با گوشی

علاوه بر سخت‌افزار، برای استخراج Dogecoin به نرم افزاری نیاز دارید که فرآیند استخراج را آغاز کند. همچنین نیاز به نرم‌افزار دیگری برای مدیریت کارت گرافیک شما در حین استخراج وجود دارد. بدین ترتیب شما به سه نرم‌افزار نیاز دارید:

 • کیف پول دیجیتال Doge coin
 • برنامه unMineable که GPU را مدیریت می‌کند.
 • برنامه PhoenixMiner که برای استخراج است.

تمامی این ‌نرم‌افزارها را می‌توان به‌راحتی از گوگل پلی برای استخراج دوج کوین با گوشی اندروید یا اپ استور برای استخراج دوج کوین با آیفون دانلود کنید. پس از دانلود اپلیکشن، می‌توانید مراحل زیر را برای راه‌اندازی استخراج Dogecoin Crypto  پیش ببرید:

1-برنامه unMineable را دانلود و نصب کنید

2- برنامه PhoenixMiner را دانلود کنید

3-فایل دانلود شده را اکسترکت کرده و نسخه exe را از zip نصب کنید و حتما محل نصب آن را به خاطر بسپارید.

4- پس از نصب، باید برنامه unMineable را مجددا راه‌اندازی کنید و سپس از شما خواسته می‌شود که GPU یا همان پردازشگر گرافیکی خود را انتخاب کنید.

5-پس از انتخاب GPU ، باید بر روی “Update mine file location” کلیک کنید، و فایل PhoenixMiner.exe را در دایرکتوری پیدا کنید.

6- پس از انجام تمام این مراحل و کلیک بر روی «بعدی»، از شما پرسیده می‌شود که کدام ارز دیجیتال را می‌خواهید استخراج کنید.

۷-در این مرحله از میان گزینه‌ها، Dogecoin crypto  را انتخاب و آدرس کیف پول و سایر جزئیات برای ذخیره ارز دوج در کیف پول را نیز وارد کنید.

8-پس از اعتبارسنجی کیف پول Dogecoin خود با  unMineable، روی “start” کلیک کنید.

9- اکنون، برنامه بلافاصله استخراج Dogecoin را آغاز می‌کند. هنگامی که 30 DOGE را با موفقیت استخراج کردید، می‌توانید آنها را به کیف پول dogecoin خود بفرستید. شما همچنین می‌توانید پیشرفت استخراج را در خود برنامه پیگیری کنید.

استخراج دوج کوین با گوشی اندروید

در سیستم عامل اندروید برنامه‌های خاصی مانند Dogeminer وجود دارند که می‌توانند به شما در استخراج Dogecoin کمک کنند. Dogeminer یک برنامه کم حجم و ساده است که امکان استخراج دوج را به همراه تعداد زیادی دیگر از ارزهای دیجیتال دیگر فراهم می‌کند. به خاطر داشته باشید که این برنامه ماینینگ دوج کوین بسته به قابلیت‌های دستگاه اندرویدی ممکن است فشار زیادی به باتری و گوشی شما وارد کند. همچنین پتانسیل‌های متفاوتی از سوددهی برای این روش استخراج وجود دارد که بسته به شرایط متفاوت خواهد بود.

مزایا و معایب استخراج دوج کوین با گوشی

همانطور که تا اینجای مقاله گفتیم، توکن‌های دوج کوین عرضه نامحدودی دارند و به همین دلیل هر کسی می‌تواند آن‌ها را استخراج کند. اما برای این که ببینیم آیا این کار واقعا ارزشش را دارد یا خیر، بیاید تا به یک جمع‌بندی از مزایا و معایب استخراج دوج کوین برسیم

مزایای استخراج دوج کوین

 • بزرگترین مزیت ماینینگ Dogecoin میزان کم قدرت محاسباتی در مقایسه با استخراج بیت کوین نیاز است.
 • نیاز کم به قدرت محاسبات باعث می‌شود تعداد بیشتری از نهادها بتوانند به عنوان ماینرهای دوج کوین بپیوندند.
 • پاداش فعلی برای استخراج دوج کوین 10000 DOGE است که آخرین بار در فوریه ۲۰۱۸ به روز شده است.

معایب استخراج دوج کوین

●        DOGE از مدل تورمی پیروی می‌کند و نرخ تورم ۵ درصدی دارد.

 • میانگین زمان بلاک دوج کوین در فواصل ۱ دقیقه ای تنظیم شده است تا از تایید سریع تراکنش ها پشتیبانی کند.
 • گزینه‌های خرید برای Dogecoin نیز محدود است و اهمیت استخراج توکن‌ها را کاهش می‌دهد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم راه و روش‌های استخراج دوج کوین با گوشی موبایل را به شما آموزش دهیم تا شما نیز بتوانید از این طریق درآمد دلاری کسب کنید. همانطور که خواندید استخراج دوج کوین به هزینه زیادی نیاز ندارد و تنها در صورتی که بتوانید گوشی خود را به یکی از استخرهای دوج متصل کنید، می‌توانید به راحتی و تنها به کمک یک نرم‌افزار استخراج را شروع کرده و هر روز به درآمد برسید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 


دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد