آیا ووچر پرفکت مانی دزدیده شده قابل ‌پیگیری است؟

آیا ووچر پرفکت مانی دزدیده شده قابل ‌پیگیری است؟

به دلیل تحریم‌های مالی که چندین سال است مردم ایران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ پیدا کردن یک سرویس مالی بین‌المللی معتبر و قابل اعتماد که تا به امروز ایرانیان را تحریم نکرده و قصد تحریم ایرانیان را نداشته باشد، چالشی بود که پرفکت مانی با ارائه خدمات ووچر پرفکت مانی آن را حل کرد. ووچرها در سیستم پرفکت مانی، کارت شارژهایی هستند که تاریخ انقضا ندارند و در مبلغ‌های مختلف می‌توان آن را خریداری کرد. انتقال پول بدون واسطه، شارژ حساب در سایت‌های مختلف، خرید از فروشگاه‌های اینترنتی خارجی و دریافت خدمات پریمیوم اپلیکیشن‌ها و… کاربردهایی هستند که باعث محبوبیت‌ ووچر در سیستم Perfect Money شده است. اما موضوع اصلی در خرید evoucher و استفاده از آن؛ پیگیری ووچر پرفکت مانی است. فعال نبودن ووچر، کم بودن مبلغ موجودی به‌نسبت هزینه پرداخت شده و هک شدن ووچر، کلاهبرداری‌هایی هستند که ممکن است در زمان خرید و استفاده از ووچر پرفکت مانی با آن مواجه شوید. پس برای آشنایی با نحوه جزئیات پیگیری ووچر دزدیده شده، بدون فوت وقت تا انتها این مطلب را بخوانید.

منظور از پیگیری ووچر دزدیده شده چیست؟

واضح است که همه حساب‌های متمرکز تحت وب که دارایی‌هایی نظیر ارزهای فیات، ارزهای رمزنگاری شده و پرفکت مانی در آن نگهداری می‌شود؛ ممکن است مورد سواستفاده قرار بگیرند. ووچرها نیز یکی از خدمات مالی تحت وب پرفکت مانی هستند؛ به‌همین دلیل، سوال اصلی کاربران قبل از خرید ووچر پرفکت مانی این است که

  • آیا ووچر پرفکت مانی قابل دزدیده شدن است؟
  • آیا ووچر پرفکت مانی دزدیده شده قابل ‌پیگیری است؟
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دریافت کد ووچر پرفکت مانی رایگان

باید بگوییم پاسخ هر دو این سوالات مثبت است. نداشتن تاریخ انقضا ووچرها مزیت به‌حساب می‌آید اما همین امر موجب شده تا افراد سودجو از این موضوع سواستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری کنند. پس ممکن است ووچرها نیز مانند همه حساب‌های آنلاین مورد کلاهبرداری و هک قرار بگیرند. اما چون e-voucher پرفکت مانی یک دارایی غیر متمرکز است؛ پیگیری ووچر دزدیده شده به راحتی پیگیری حساب‌های متمرکز نیست اما امکان‌پذیر است. نگرانی از دزدیده شدن ووچر پرفکت مانی امری طبیعی است اما موضوع اصلی این است که چگونه ووچر دزدیده شده را پیگیری کنید.

زمانی‌که ووچر خریداری شده غیرفعال است یا مبلغ کمتری از قیمت پرداختی شارژ دارد و مورد حملات سایبری و سرقت اینترنتی قرار میگیرد؛ به اصلاح می‌گویند ووچر دزدیده شده است. شما تنها زمانی می‌توانید پیگیری ووچر دزدیده شده را انجام دهید که آموزش استعلام ووچر پرفکت مانی را بدانید.

روش های دزدیده شدن ووچر پرفکت مانی

زمانی‌که شما ووچری را خریداری می‌کنید؛ شناسه ده رقمی و کد فعال سازی ۱۶ رقمی مربوط به ووچر که اطلاعاتی محرمانه است به ایمیل‌تان ارسال می‌شود. در این زمان ممکن است به سه روش زیر سرقت اینترنتی اتفاق بیفتد:

ووچر غیر فعال باشد

چنانچه از افراد، سایت‌ها و صرافی‌های نامعتبر ووچر خریداری کرده‌اید حتما در این شرایط پیگیری ووچر پرفکت مانی را انجام دهید و از آن استعلام بگیرید. درصورتی که با پیغام ” ووچر نامعتبر است” یا ” ووچر غیر فعال است” مواجه شدید، ووچر شما دزدیده شده است.

کم بودن موجودی ووچر

برای آن‌که مطمئن شوید ووچر خریداری شده معتبر بوده و کارت اعتباری (evoucher) به اندازه مبلغ پرداختی شارژ شده است؛ باید موجودی ووچر را استعلام بگیرید. چنانچه مبلغ شارژ ووچر کمتر از مبلغ پرداخت شده یا کارت اعتباری فاقد موجودی بود؛ از طریق روش‌هایی در ادامه گفته شده است برای پیگیری ووچر دزدیده شده اقدام کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
برای خرید اتریوم چه باید کرد؟

حملات سایبری به ووچر

زمانی‌که در مسیر ارسال اطلاعات ووچر اختلالی به وجود بیاید یا کد فعال سازی را در سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های نامعتبر ثبت کنید کد فعال سازی ووچر غیر فعال می‌شود. همچنین نقد کردن ووچر از طریق صرافی‌های نا ایمن می‌تواند شرایط را برای حملات سایبری هکرها برای دزدیدن ووچر محیا کند. چنانچه ووچر شما هک شده باشد در هنگام استعلام گرفتن آن، ووچر شناسایی نمی‌شود. برای اطلاع بیشتر درباره هک کد ووچر، مقاله روش های هک کد ووچر پرفکت مانی، را بخوانید تا در دام هکرها گرفتار نشوید.

نحوه پیگیری ووچر دزدیده شده در ایران مرحله به مرحله

قبل از آن‌که به نحوه پیگیری ووچر دزدیده شده بپردازیم، باید بدانید مدارک مورد نیاز برای پیگیری ووچر دزدیده شده چیست؟ شما برای شناسایی ووچر پرفکت مانی نیاز به تاریخ انقضاء آن ندارید. بلکه تنها مدرکی که برای پیگیری ووچر دزدیده شده لازم است؛ داشتن کد دیجیتالی انحصاری ۱۰ رقمی (شماره یک تصویر) و کد فعال سازی ۱۶ رقمی ووچر (شماره دو تصویر) است. برای اطلاعات بیشتر درباره کد ووچر توصیه می‌کنیم، مقاله  کد ووچر پرفکت مانی چند رقمی است؟، را بخوانید. برای پیگیری ووچر دزدیده شده مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: وارد سایت رسمی پرفکت مانی شوید. (Perfectmoney.com)

مرحله دوم: از سربرگ e-vocher روی sign in to Perfect Money  کلیک کنید و وارد حساب‌تان شوید.

مرحله سوم: کد دیجیتالی ۱۰ رقمی ووچر را وارد کرده تا گزارش گردش مالی ووچر نمایش داده شود.

در این بخش آخرین تراکنشی که با آن ووچر هک شده است نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با ارائه گزارش هک شدن ووچر از طریق این شماره به بخش پشتیبانی پرفکت مانی، پیگیری ووچر دزدیده شده را انجام دهید.

  • این استعلام وضعیت و پیگیری ووچر رایگان انجام می‌شود و نیاز نیست برای انجام آن کارمزدی در حساب پرفکت مانی پرداخت کنید.

چگونه از دزدیده شدن ووچر جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از دزدیده شدن ووچر، آشنایی کامل با راه‌ها هک شدن ووچر را توصیه می‌کنیم. زمانی‌که درباره راه‌های هک شدن این کارت اعتباری به‌خوبی بدانید می‌توانید با روش‌های محافظت از کد ووچر پرفکت مانی از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که خرید ووچر پرفکت مانی از منابع معتبر اقدام دیگری است که باید برای پیشگیری از دزدیده شدن کد ووچر انجام دهید. بهترین منبعی که می‌توانید برای خرید ووچر از طریق آن اقدام کنید، وب سایت رسمی پرفکت مانی است. اما از آنجایی که یکی دیگر از مزیت‌های ووچر، استفاده از خدمات خرید ووچر بدون ثبت نام در سایت پرفکت مانی است، باید همه منابع معتبر خرید ووچر را بشناسید. مراجعه به صرافی‌های حضوری، خرید از صرافی‌های آنلاین، وب سایت‌های معتبر فروش ووچر علاوه‌بر وب سایت رسمی پرفکت مانی، منابع خرید مطمئن ووچر هستند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بهترین روش‌های استخراج پرفکت مانی

همه آنچه باید درباره پیگیری ووچر دزدیده شده بدانید در یک نگاه

در این مطلب از اکس اونیکس به سوال مهم ” آیا ووچر پرفکت مانی دزدیده شده قابل ‌پیگیری است؟” پاسخ مثبت دادیم. در ادامه گفته شد که غیر فعال شدن ووچر، فاقد اعتبار بودن آن و سرقت اینترنتی کد ووچر؛ روش‌های دزدیده شدن ووچر هستند. همچنین گفتیم مدارک پیگیری ووچر دزدیده شده کد شناسایی ۱۰ رقمی و کد فعال سازی ۱۶ رقمی آن است که پس از خرید ووچر در نگهداری کدها باید وسواس به خرج دهید. در انتها این مطلب نیز نحوه پیگیری ووچر دزدیده شده در ایران را مرحله به مرحله توضیح دادیم. امیدواریم هیچ‌گاه مورد سوء استفاده کلاهبرداران قرار نگیرید و در صورت دزدیده شدن ووچر، خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد. هرگونه سوال درباره نحوه استعلام کد ووچر، پیگیری ووچر دزدیده شده و خرید ووچر معتبر دارید را در بخش نظرات از ما بپرسید. کارشناسان مجموعه اکس اونیکس در کوتاه‌ترین زمان پاسخ‌گو شما خواهند بود.


برچسب ها

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد