کاهش تسلط بیت کوین بر بازار

کاهش تسلط بیت کوین بر بازار

کاهش تسلط بیت کوین بر بازار نشان دهنده افزایش تاثیرگذاری اتریوم دانسته می شود. امروز بیشتر پیرامون این مسئله با شما صحبت خواهیم کرد.

فرایند ادغام یا همان  انتقال اتریوم از Proof-Of-Work به Proof-Of-Stake بسیاز نزدیک است. این مسئله باعث گردیده اکثر سرمایه گذاری به به سمت بلاک چین اتریوم جریان پیدا کند.. این به نوبه خود منجر به کاهش تسلط بیت کوین شده است.

این معیار، سهم درصدی بیت کوین را از کل بازار کریپتو  نشان می‌دهد. این شاخص در حال حاضر «در سطوحی است که از سال 2018 مشاهده نشده است. امروز بیشتر دراینباره صحبت خواهیم کرد.

میزان تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو

طبق به‌روزرسانی هفتگی Arcane Research، «کمترین میزان تسلط  تاریخی بیت کوین در خلال شوق ICO در ژانویه 2018 رخ داد.» که منطقی است، زیرا ICO ها در آن زمان بسیار در بورس بودند.

با این حال، این انگیزه در نهایت از بین رفت. آیا می توانیم از ادغام نیز انتظار مشابهی داشته باشیم؟ از یک طرف، این یک تغییر ساختاری در کل اتریوم است، بنابراین مهمتر از ICOها است. از سوی دیگر، سهام بیشتر است و هیچ تضمینی وجود ندارد که ادغام طبق برنامه پیش برود.

سپتامبر با بازده های متفاوت در میان شاخص های ما آغاز شده است. بیت کوین بدترین ماه را شروع کرده و 1 درصد کاهش یافته است. همه شاخص‌های دیگر در محدوده مثبت قرار دارند، به طوری که شرکت‌های بزرگ 1٪، Small Caps 2٪ و Mid Caps 7٪ افزایش یافته‌اند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آینده قیمت بیت کوین

بنابراین، همه در چند هفته اخیر روی بیت کوین به دست آوردند. به خصوص Mid Caps، با Ethereum Classic به عنوان یک رهبر بعید. این ارز دیجیتال تقریباً فراموش شده نیز به دلیل ادغام در حال افزایش است.

وقتی اتریوم از Proof-Of-Work به Proof-Of-Stake تبدیل شود، یک صنعت کامل ناپدید می شود. سیستم جدید نیازی به ماینر ندارد، بنابراین همه آنها در حال بررسی گزینه های خود هستند و به نظر می رسد اتریوم اصلی برنده بزرگ در این سناریو باشد.


با این حال، یک ارز دیجیتال کلاسیک دیگر وجود دارد که رشد بیشتری داشته است. بازگشت به به‌روزرسانی هفتگی:

«در حالی که عملکرد شرکت‌های بزرگ در هفت روز گذشته تقریباً ثابت بوده است، ما شاهد افزایش چشمگیر برخی از کوین ها کوچکتر هستیم. Terra Luna Classic در بحبوحه برنامه‌هایی برای احیای زنجیره‌ای 222 درصد رشد کرد، در حالی که Ethereum Classic 20 درصد افزایش یافت.

بنابراین، حتی اگر یک عامل بزرگ است، همه چیز در مورد ادغام نیست. تحقیقات Arcane حتی یک عامل مهم دیگر را ارائه می دهد:
یک هشدار اساسی در مورد تسلط بیت کوین که نزدیک به پایین ترین حد تاریخ است این است که استیبل کوین ها در حال حاضر بسیار مهم تر از آخرین باری است که بیت کوین این تسلط پایین را نشان داد. با حذف USDT و USDC از معادله، می بینیم که بیت کوین هنوز نیمی از بازار ارزهای دیجیتال را شامل می شود.

طی چند روز گذشته، تسلط بیت کوین بر بازار بیش از 2 درصد کاهش پیدا کرده است. این سهم بازار به سرعت توسط اتریوم جذب شد، که در این دوره زمانی شاهد افزایش تسلط خود بوده است. بیش از 2 درصد اضافه کرد تا از 16 درصد ضعیف به تسلط فعلی 18.9 درصد برسد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کاهش 60 میلیارد دلاری ارزش بازار ارزهای دیجیتال

قبل از رفتن، آخرین عامل برای تجزیه و تحلیل وجود دارد. در 13 سپتامبر، ایالات متحده CPI خود را برای ماه اوت منتشر خواهد کرد. برآوردها این است که نرخ بهره 75 واحد  افزایش خواهد یافت، اما واقعیت این است که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. و اعلامیه همزمان با ادغام خواهد آمد. اوقات خوشی در پیش است.

نظر شما درباره کاهش تسلط بیت کوین بر بازار چیست؟

همانطور که توضیح داده شد، تسلط بیت کوین بر بازار با توجه به نزدیک شدن فرایند ادغام اتریوم کاهش پیدا کرده است. نظر شما دراین ارتباط چیست آیا این یک کاهش موقتی است و یا باید در آینده نزدیک منتظر افول قدرت بیت کوین در حوزه کریپتو باشیم.

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هستید، وب سایت اکس اونیکس بهترین بستر را برای شما فراهم می نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 /5
تعداد شمارش آرا : 2

همانطور که این مطلب را مفید دیدید

مارا در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد