همه چیز درباره میم کوین | میم کوین چیست ؟

همه چیز درباره میم کوین | میم کوین چیست ؟
مژگان امیر یوسفی
تاریخ انتشار 2022-06-15

میم کوین چیست ؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی سکه های میم کوین بپردازیم و ببینیم که اصلا منظور از MemeCoin چیست. همان طور که از نام این سکه ها مشخص است میم کوین ها نوعی ارز دیجیتال الهام گرفته شده از میم ها، ایده های جالب یا خنده دار هستند.

این سکه ها توسط یک تصویر، ویدئو یا سایر اشکال رسانه ثبت شده است. دوج کوین و شیبا اینو، دو نمونه از محبوب ترین و شناخته شده ترین میم کوین ها هستند. بسیاری از میم کوین ها عرضه نامحدودی دارند و محبوبیت آن ها عمدتاً به دلیل فرهنگ رسانه ای است.

به همین دلیل در معرض تغییرات شدید قیمت در دوره های زمانی بسیار کوتاه هستند. میم کوین ها مانند هر ارز دیجیتال دیگر بوده و از مزایای بلاک چین و فناوری مربوطه بهره می برند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با میم کوین ها بیشتر آشنا شوید.

میم کوین چیست
میم کوین چیست

منظور از میم کوین چیست ؟

میم کوین ها مانند بیت کوین یا اتریوم، ارزهای دیجیتال هستند. اما برخلاف آن توکن‌ ها، سکه ‌های میم معمولاً به عنوان ارزشی که به میم، یک ایده جالب یا خنده‌ دار گذاشته میشود ایجاد میشوند. این کوین ها معمولا با یک تصویر، ویدیو یا سایر اشکال که در رسانه ثبت میشود، طراحی میشوند.

میم کوین ها نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال برای خرید و فروش و به اشتراک گذاشتن، طراحی شده اند.  اکنون ممکن است بخواهید بدانید که معروف ترین میم کوین چیست. باید بگوییم که دوج کوین یکی از بزرگترین میم کوین های موجود در بازار است.

این سکه در ابتدا به عنوان یک شوخی برای تمسخر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال رایج ایجاد شد. توسعه دهندگان آن که مهندسان نرم افزار با نام های بیلی مارکوس و جکسون پالمر بودند قصد نداشتند از آن استفاده واقعی داشته باشند.

در واقع این در مورد بیشتر میم کوین ها صدق میکند. برخلاف توکن های کاربردی، میم کوین ها معمولاً برای پیوستن به یک DAO، شرط بندی یا خرید در یک سیستم خاص استفاده نمیشوند. آن ها برای انجام معامله وجود دارند. اما بیاید تا نوسانات قیمت میم کوین را نیز بررسی کنیم.

نوسانات و قیمت میم کوین

از آن جایی که میم کوین ها هدفی غیر از معامله شدن ندارند به شدت فرار هستند. در حالی که ارزهای دیجیتال، به طور کلی، نوسانات شدیدتری در قیمت نسبت به ارزهای سنتی دارند اما میم کوین ها این نوسانات را به سطح کاملاً متفاوتی میبرند.

یکی از دلایلی که میم کوین ها دچار چنین تغییرات شدیدی در قیمت میشوند نحوه طراحی آن ها است. برخلاف ارزهای فیات و بیشتر ارزهای دیجیتال، میم کوین ها اغلب دارای عرضه بدون سقف هستند. به این معنی که محدودیتی برای تعداد آن ها وجود ندارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
پیش بینی قیمت سولانا در سه سال آینده

در نهایت، ارزش هر میم کوین تا حد زیادی با معروف شدن آن تعیین میشود. زمانی که ایلان ماسک و مارک کوبان Dogecoin را تبلیغ کردند ارزش آن به شدت افزایش یافت. در آن زمان افراد زیادی نمیدانستند که میم کوین چیست. اما زمانی که هیاهو از بین رفت قیمت آن به همان سرعت کاهش یافت.

صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال اکس اونیکس یکی از بهترین صرافی ها برای مشاهده قیمت و نوسانات میم کوین است. در ادامه مطلب، تفاوت این سکه ها با سایر ارزهای دیجیتال را به طور دقیق تر بررسی میکنیم.

تفاوت میم کوین ها با سایر ارزهای دیجیتال
تفاوت میم کوین ها با سایر ارزهای دیجیتال

تفاوت میم کوین ها با سایر ارزهای دیجیتال

در این قسمت ویژگی هایی وجود دارد که میم کوین ها را از ارزهای دیجیتال دیگر متمایز میکند:

 • میم کوین ها به‌ عنوان یک توکن کاربردی طراحی نشده‌ اند. بلکه صرفاً برای معامله هستند.
 • همان طور که گفته شد میم کوین ها به سرعت ارزش خود را از دست میدهند و در معرض تغییرات شدید قیمت در زمان بسیار کوتاه هستند.
 • میم کوین ها اغلب دارای عرضه بدون سقف هستند. (البته شیبا اینو استثنا است)
 • ارزش میم کوین ها بستگی به این دارد که آن میم چقدر وایرال شده باشد و مردم چقدر از آن استفاده کنند.
 • میم کوین ها معمولاً ارزش بسیار کمی در هر توکن دارند.

با این حال سرمایه ‌گذاران رمز ارز نباید میم کوین ها را طوری طراحی کنند که باعث پایین آمدن ارز آن ها شود. ثروت در فضای سکه میم، ساخته شده و گم شده است. اکنون باید نکات کلیدی در مورد سرمایه گذاری در میم کوین را بدانید تا بتوانید کسب درآمد خوبی داشته باشید.

نکته کلیدی برای کسب درآمد از میم کوین ها

اکنون وقت آن است که بدانید نکته کلیدی برای کسب درآمد از میم کوین چیست. این واقعیت را در نظر بگیرید که مثلا شخصی در مارس ۲۰۲۱، ۱ دلار در سکه های شیبا اینو سرمایه گذاری کرده بود. همان شخص اکنون میتوانست هفت ماه بعد، آن ها را به قیمت ۸۰۰۰ دلار بفروشد.

سرمایه گذاری های بسیار کمی وجود دارند که چنین بازدهی سریعی را ارائه دهند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران نباید به طور کامل از میم کوین ها چشم پوشی کنند. حتی اگر آن ها تنها بخشی جزئی از استراتژی سرمایه گذاری آن ها باشند.

نکته کلیدی برای کسب درآمد از میم کوین ها این است که قبل از اینکه معروف شود از آن ها آگاه باشید. با قرار گرفتن در جریان روندهای فعلی و آینده، میم کوین ها میتوانند سرمایه گذاری فوق العاده ارزشمندی باشند.

به ویژه از آن جایی که ارزش آن ها بسیار کم است این مورد به سرمایه گذاران اجازه میدهد تا تعداد قابل توجهی را با حداقل مقدار پول خریداری کنند.

حتی اگر ترجیح میدهید هرگز روی میم کوین ‌ها سرمایه ‌گذاری نکنید باز هم آن ‌ها بخش مهمی از بازار ارزهای دیجیتال امروزی هستند و باید از آن ها آگاه باشید. همچنین باید بدانید که این سکه ها دقیقا چگونه عمل میکنند. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

میم کوین ها چگونه عمل می کنند
میم کوین ها چگونه عمل می کنند

میم کوین ها چگونه عمل می کنند ؟

گفتیم که میم کوین ها مانند هر ارز دیجیتال دیگر عمل میکنند و از مزایای بلاک چین و فناوری مربوطه بهره میبرند. به طور خاص در مورد اینکه میم کوین چیست باید بگوییم که آن ها روی بلاک‌ چین ‌هایی ظاهر شده ‌اند که از قراردادهای هوشمند مانند اتریوم و سولانا استفاده میکنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آدرس کیف پول بیت کوین چیست؟ شناخت انواع ادرس کیف پول بیت کوین

امروزه بیش از ۲۰۰ میم کوین در این بلاک چین ها شناور هستند. در گذشته، ایجاد یک میم کوین نیاز به دانش فنی داشت. اما اکنون اپلیکیشن ها و سایت هایی ساخته شده اند که تمام کارهای سخت برای ایجاد یک میم کوین را برای شما انجام میدهند.

به عنوان مثال DxLaunch همه چیزهایی را که برای ایجاد و راه اندازی میم کوین خود نیاز دارید ارائه میدهد. البته در این صورت همچنین این امکان را برای کلاه برداران فراهم میکند تا از سرمایه گذارانی که اطلاعات کمی در این حوزه دارند سوء استفاده کنند.

میم کوین ها را میتوان مانند هر نوع ارز دیجیتال دیگری خرید، فروخت و معامله کرد. برای این کار کافی است که به سادگی وارد یک صرافی شوید، برنامه را دانلود کنید و خرید خود را انجام دهید. در واقع خرید میم کوین ها سخت تر از خرید بیت کوین یا اتریوم نیست.

اما فرض کنید میم کوین مورد نظر خود را خریدید. اکنون چه کاری میتوانید با آن انجام دهید؟ در ادامه مطلب این مورد را بررسی خواهیم کرد.

میم کوین ها به چه دردی می خورند ؟

متأسفانه بیشتر میم کوین ها موارد استفاده واضحی را ارائه نمیدهند. البته به یاد داشته باشید که آن ها برای استفاده در DAO یا به عنوان توکن سرمایه گذاری طراحی نشده اند.

اما درعوض میتوانید بدانید که میم کوین چیست و به دنبال فرصت‌ هایی برای خرید میم کوین در زمانی که قیمت توکن آن پایین است باشید.

همچنین باید به فکر فروش آن در زمانی که قیمت آن بالا است باشید. این بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری خالص است تا چیزی که قرار باشد از آن استفاده کنید. اکنون بیایید تا با میم کوین های برتر سال ۲۰۲۲ بیشتر آشنا شویم.

محبوب ترین میم کوین ها
محبوب ترین میم کوین ها

میم کوین های برتر سال ۲۰۲۲

میدانید که بیت کوین، سال ها موضوع اصلی گفتگو بین سرمایه گذاران و عموم مردم بوده است. اما میم کوین ها تنها در یکی دو سال گذشته وارد این جریان شده اند. هیجان اطراف میم کوین ها در اوایل سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

زیرا افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ از Dogecoin حمایت کردند و ارزش آن را در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۸۰۰٪ افزایش دادند. از آن زمان به بعد هر زمان که ایلان ماسک در مورد آن ها توییت کرده باشد، ارزش آن ها افزایش پیدا میکند.

در حال حاضر Dogecoin و Shiba Inu به ترتیب با ارزش بازار ۱۶ و ۱۳ میلیارد دلار، پیشروترین میم کوین ها هستند.

همچنین لیست میم کوین های ارز دیجیتال به صورت زیر است:

 • Dogelon Mars: شاخه ای از Dogecoin که به طور خاص به ایلان ماسک و شرکت SpaceX او ادای احترام میکند.
 • Banano: یک میم کوین که از هارد فورک سکه نانو در سال ۲۰۱۸ به دست آمد و خود را به عنوان «ارز دیجیتال بی احساس، فوری، غنی از پتاسیم» توصیف میکند.
 • Wownero: این میم کوین چیست؟ Wownero خود را به‌ عنوان «میم کوین با محوریت حریم خصوصی» بدون هزینه، ICO یا مالیات برنامه‌ نویس تعریف میکند.
 • Loser Coin: یک میم کوین واقعی که برای “برنده شدن دوباره بازنده ها” طراحی شده است.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
تفاوت بیت کوین و بلاکچین چیست ؟

آیا Meme Coin ها امنیت دارند ؟

اگر همه چیزهایی را که در این مطلب درباره میم کوین ها برای شما شرح دادیم، خوانده باشید اکنون میدانید که این سکه ها پایدارترین سکه برای  سرمایه گذاری نیستند. عرضه و نوسان بالای این سکه ها، آن ها را به یک سرمایه گذاری پر ریسک تبدیل میکند.

به عنوان مثال ایلان ماسک (یا یک فرد مشهور دیگر) میتواند درباره میم کوین های جدید توییت کند و ارزش آن را افزایش دهد و به همین راحتی  میتواند باعث بی ارزش شدن آن شود. به یاد داشته باشید که میم کوین ها بر اساس میم های اینترنتی هستند.

به همین ترتیب آن ها ویژگی های مشابه بسیاری از جمله احتمال وایرال شدن دارند و سریع هم قدیمی میشوند. با این حال میتوان با خیال راحت در میم کوین ‌های آینده دار سرمایه ‌گذاری کرد و در این فرآیند، درآمد باورنکردنی به دست آورد.

اما اگر میخواهید از کلاهبرداری ‌ها و پولشویی ها اجتناب کنید باید توصیه‌ هایی که در ادامه میگوییم را در ذهن داشته باشید.

نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در میم کوین چیست
نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در میم کوین چیست

نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در میم کوین چیست ؟

 • بررسی کنید که استخرهای نقدینگی توسط آدرس ‌های درست نگهداری میشوند. در این صورت میدانید که امن ترین میم کوین چیست و در پروژه ‌ای سرمایه ‌گذاری نخواهید کرد که سکه‌ های شما را بگیرد و فرار کند.
 • همیشه اطمینان حاصل کنید که یک شرکت شخص ثالث معتبر، پروژه میم کوین را حساب رسی کرده است.
 • مراقب هر سکه ای باشید که توسعه دهندگان، بیشتر توکن ها را در آن نگه میدارند. در حالت ایده آل، هیچ فرد یا سازمانی نباید بیش از ۵ درصد از کل عرضه توکن را کنترل کند.
 • با در نظر گرفتن این موارد و انجام تحقیقات بر روی هر سکه ای که روی آن سرمایه گذاری میکنید ریسک های سرمایه گذاری غیر ضروری را به حداقل میرسانید. همچنین بهترین شانس خود را برای موفقیت با میم کوین ها خواهید داشت.

اکنون زمان سرمایه گذاری روی میم کوین فرا رسیده است!

اکنون میدانید که میم کوین چیست و میتوانید روی آن سرمایه گذاری کنید !

فرهنگ میم یک فرهنگ سرگرم‌ کننده است که باعث محبوبیت یک میم کوین میشود و با مزایایی که یک ارز دیجیتال واقعی دارد ترکیب شده است. شما ممکن است برای شروع به دنبال سرمایه ‌گذاری در میم کوین محبوب مانند Shiba Inu باشید.

همچنین ممکن است قصد ورود به آن ها با کوین‌ های خلاقانه مانند FLOKI داشته باشید. به هر حال یک صرافی مانند صرافی آنلاین اکس اونیکس، محل شروع ایده ‌آلی را برای علاقه ‌مندان به میم کوین‌ ها ارائه میدهد.

شما میتوانید قیمت سکه های آن ها را در صرافی اکس اونیکس بررسی کرده و سپس آن ها را خریداری کنید.

سوالات متداول درباره میم کوین چیست

ویژگی مهم میم کوین چیست ؟

به سرعت معروف شده و به همان سرعت هم ارزش خود را از دست میدهند.

ارزش یک میم کوین چگونه تعریف می شود ؟

ارزش یک میم کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال با میزان تقاضایی که در مورد آن وجود دارد تعریف میشود.

چگونه میم کوین های ترند را پیدا کرده و روی آن ها سرمایه گذاری کنیم ؟

میم کوین ها ابتدا در رسانه های اجتماعی معروف میشوند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد