ضرر قابل توجه تسلا از فروش دارایی های بیت کوینش

ضرر قابل توجه تسلا از فروش دارایی های بیت کوینش

ضرر قابل توجه تسلا از فروش دارایی های بیت کوینش به صدر اخبار کریپتو تبدیل شده است. در ادامه بیشتر پیرامون این مسئله با شما صحبت خواهیم کرد

تسلا سازنده خودروی ایلان ماسک در نیمه اول سال 2022 هزینه 170 میلیون دلاری کاهش ارزش بیت کوین را در ترازنامه خود ثبت کرد. همچنین 64 میلیون دلار سود حاصل از فروش خاصی از دارایی به دست آورده است.

این ضرر قابل توجه باعث تجدیدنظر بسیاری از شرکت های بزرگ از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شده است. امروز در این خبر بیشتر پیرامون این مسئله با شما بحث خواهیم کرد.

کاهش ارزش شرکت تسلا

تسلا توضیح داد که ممکن است تا زمانی که واقعاً دارایی را بفروشد، برای افزایش قیمت بیت کوین «هیچ بازبینی رو به بالا» انجام ندهد.

هنگام حسابداری، دارایی های دیجیتال به عنوان “دارایی های نامشهود با عمر نامحدود” تعریف می شوند. به این ترتیب، تسلا باید هر گونه کاهش ارزش بیت کوین را در دوره مرجع کمتر از ارزش دفتری آن تشخیص دهد – حتی اگر قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی افزایش یابد.

به دلیل نوسانات بالای ارزهای دیجیتال، این قانون برای شرکت هایی که به دنبال نگهداری چنین دارایی هایی در ترازنامه خود هستند، مشکل ایجاد می کند. هیئت خدمات حسابداری مالی موافقت کرد که قوانین حسابداری مربوط به دارایی های دیجیتال را در ماه مه بررسی کند، اما هنوز بحث رسمی در مورد این موضوع برگزار نشده است.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فرازنشیب توکن LUNA 2.0 در اولین روز عرضه

تسلا گفت: «این هزینه‌ها ممکن است بر سودآوری ما در دوره‌هایی که چنین کاهش‌هایی رخ می‌دهد، تأثیر منفی بگذارد، حتی اگر ارزش کلی بازار این دارایی‌ها افزایش یابد.»
هزینه های احتمالی کاهش ارزش بخشی از دلایلی بود که تسلا تصمیم گرفت بیت کوین خود را در سه ماهه دوم نقدینگی کند و تنها 25 درصد از موقعیت اولیه آن باقی مانده بود.

مدیر عامل شرکت ایلان ماسک بعداً توضیح داد که این فروش به نیاز شرکت او به پول نقد مربوط می شود و نه به تز کلی او در مورد بیت کوین یا سرمایه گذاری در کریپتو.
از جولای 2021، ماسک گفت که شخصاً مالک بیت‌کوین است و تخصیص‌های کوچک‌تری به اتریوم و دوج‌کوین اختصاص داده است.

در سه ماهه اول، Microstrategy ضرری معادل 170 میلیون دلار در موقعیت بیت کوین خود ثبت کرد. ارقام زیان سه ماهه دوم آن هنوز فاش نشده است.

نظر شما درباره ضرر قابل توجه تسلا چیست؟

همانطور که توضیح دادیم تسلا به دلیل رکود بازار بیت کوین ضرر قابل توجهی کرده است. این شرکت برای جلوگیری از ضرر بیشتر چند وقت پیش کل دارایی های بیت کوین خود را فروخت.

نظر شما درباره این ضرر چیست؟ آیا شرکت های بزرگ باید از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منصرف شوند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد