اظهار نظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین

اظهار نظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین

اظهارنظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین دوباره جنجال برانگیز شد. این میلیارد مشهور گفته بیت کوین بی‌ارزش است، چون هیچ چیزی تولید نمی‌کند.

وارن بافت ضدیت خود را با بیت کوین شدیدتر از همیشه بیان کرده است. او در سخنانی اعلام کرده که حتی در صورت پیشنهاد، حاضر نیست، تمام بیت کوین های جهان را با قیمت نازل خریداری کند.

این سرمایه‌گذار مشهور در جلسه سالانه سهامداران برکشایر هاتاوی همچنین افزود که بزرگترین ارز دیجیتال جهان هیچ چیز ملموسی تولید نمی‌کند.

در همین حال، او گفت زمین‌های کشاورزی و املاک و مستغلات دارایی‌هایی هستند که دارای ارزش واقعی می‌باشند، زیرا آنها واقعا چیزی مفید تولید می‌کنند.

دلیل بی‌ارزشی بیت‌کوین از نظر وارن بافت

اظهارنظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین درحالی بیان می‌گردد که تعداد فزاینده‌ای از موسسات مالی در وال استریت برای اولین بار شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال کردند.

این میلیاردر معروف اگرچه پذیرفته که برخی چیزهای دارای ارزش (مانند نقاشی‌های بزرگ) چیز ملموسی تولید نمی‌کنند، اما بیت کوین از نظر او یکی از آنها نیست.

وارن بافت همچنین گفت هرکس معتقد است که دولت ایالات متحده ارز خود را با یک جایگزین خصوصی عوض خواهد کرد، حتما یک دیوانه است:

«نمی‌دانم که قیمت بیت کوین آیا در سال آینده بالا می‌رود یا پایین می‌آید، اما چیزی که کاملاً از آن مطمئن هستم این است که بیت کوین هیچ چیزی تولید نمی‌کند. افزایش ارزش بیت‌کوین با جادو گره خورده است.»

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
آلت کوین چیست ؟ + معرفی بهترین آلت کوین ها

بافت همچنین طرفداران بیت کوین‌ را با توصیف‌های نامطلوب خود از بزرگترین ارز دیجیتال جهان که معروف‌ترین آن را «مرگ موش» است، عصبانی کرده است.

اکنون در ادامه بحث اظهارنظر وارن بافت درباره بیت کوین می‌خواهیم درباره گفته‌های دیگر افراد ثروتمند در جلسه سهامداران صحبت کنیم.

اظهارنظر جدید وارن بافت درباره بیت کوین

صحبت‌های دیگر سرمایه‌داران در جلسه سهامداران برکشایر هاتاوی

چارلی مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی، بیت کوین را شدیدتر از بافت در جلسه سهامداران محکوم کرد. این پیرمرد 98 ساله گفت:

«در زندگی‌ام، سعی می‌کنم از چیزهایی که احمقانه و شیطانی هستند و باعث می‌شوند در مقایسه با دیگران بد به نظر برسم اجتناب کنم و بیت کوین هر سه کار را انجام می‌دهد.»

مانگر گفت بیت کوین «احمقانه» است زیرا احتمال زیادی وجود دارد که ارزش آن در نهایت به صفر برسد. بیت‌کوین همچنین از نظر مانگر ممکن است فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا)  را تضعیف کند. وی افزود:

«پذیرش بیت‌کوین مار در مقایسه با رهبر کمونیست چین، احمق نشان می‌دهد. چراکه او به اندازه کافی هوشمند بود که بیت کوین را در چین ممنوع کند.»

نظر شما درباره اظهارنظر جدید وارن بافت

همانطور که گفتیم بسیاری از طرفداران بیت کوین و ارزهای دیجیتال از سخنان میلیاردر مشهور عصبانی شدند. سخنانی که با تندی کلیت عرصه ارزهای دیجیتال را زیر سوال می‌برد.

البته این مسئله خیلی تعجب برانگیز نیست، چراکه همواره مقاومت و مخالفت تند درباره عرصه‌های جدید وجود داشته و خواهد داشت.

نظر شما کاربران وب‌سایت اکس اونیکس درباره صحبت‌های وارن بافت چیست؟ آیا چون بیت کوین هیچ چیز را تولید نمی‌کند، بی ارزش است و نباید به آن توجه کرد. و یا سخنان وارن بافت به‌دلیل نداشتن اطلاعات کافی از این عرصه جدید است.


دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد