افزایش تسلط بیت کوین بر بازار

افزایش تسلط بیت کوین بر بازار

افزایش تسلط بیت کوین بر بازار درحالی اتفاق می افتد که روند نزولی در چند هفته گذشته بر این ارز حاکم بوده است. در ادامه بیشتر دراینباره صحبت می کنیم.

سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر شگرفی بر ارزش بیت کوین مهم ترین رمزارز جهان گذاشته است. قیمت این ارز دیجیتال هم اکنون با رکورد بالاترین نرخ فاصله زیادی دارد. به طورکلی سال 2022 ابدا سال خوبی برای این ارز نبوده است.

در عین ناباوری اما تسلط بیت کوین بر بازار در این سال افزایش چشمگیر داشته است. شاخص تسلط بر بازار نشان دهنده حجمی معاملاتی یک ارز در کل می باشد. در ادامه این خبر بیشتر در این ارتباط صحبت خواهیم کرد.

غلبه بیت کوین بر دیگر ارزهای دیجیتال

تسلط بیت کوین (BTC)  از بالاترین سطح محلی عبور کرد و به 46.5٪ رسید، این مسئله درحالی اتفاق افتاد که روز یک شنبه معاملات بیت کوین برای نهمین هفته متوالی قرمز بسته شد.

تسلط معیاری برای سنجش سهم بیت کوین از ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال است.

تا مارس 2017 تسلط بیت کوین بالای 95 درصد بود زیرا تا زمان رونق ICO، ارزهای دیجیتال رقیب کمی وجود داشتند. در طول دوره صعودی 2017، سلطه بیت کوین از 95 درصد به پایین ترین سطح 35 درصد تا ژانویه 2018 کاهش یافت.

افزایش تسلط بیت کوین بر بازار

این زمان 30 روز پس از چرخه بالای بیت کوین اتفاق افتاد و مستقیماً با نقطه اوج اتریوم در ارتباط بود. پس از رسیدن به پایین ترین سطح، سلطه بیت کوین تا سپتامبر 2019 به 73 درصد افزایش یافت در حالی که قیمت اتریوم 87 درصد کاهش یافته یود.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
فعالیت مجدد یک نهنگ بیت کوین پس از هشت سال

سوال اصلی این است که اگر تسلط بیت کوین در سال 2022 مانند چرخه های نصف شدن قبلی به افزایش خود ادامه دهد، این برای بقیه بازار کریپتو چه معنایی می تواند داشته باشد.

قیمت اتریوم در مقابل بیت کوین اخیراً پس از نگرانی ها در مورد مسائل مربوط به زنجیره بیکن اتریوم که منجر به فشار نزولی قیمت بر روی اتریوم شد، به پایین ترین حد سالانه رسیده است.

علاوه بر این، هنگام ترکیب برخی از آلت کوین های برتر دیگر با بیت کوین، می توان روند مشابهی را مشاهده کرد.

اگر کاهش ارزش آلت کوین های برتر در کنار افزایش تسلط بیت کوین ادامه یابد، پتانسیل نزولی ۷۴ درصدی آلت کوین ها در برابر بیت کوین وجود دارد.

ارزش بازار جهانی صنعت ارزهای دیجیتال در حال حاضر حدود 1.3 تریلیون دلار است و 580 میلیون دلار به تنهایی متعلق به بیت کوین است.

نظر شما درباره افزایش تسلط بیت کوین بر بازار چیست ؟

تسلط بیت کوین یک شاخص کلیدی است که باید به آن توجه کرد تا بتوان دید وسیع تری از قدرت بازارهای ارزهای دیجیتال در کل داشت.

وقتی قیمت بیت کوین بالا می رود در حالی که تسلط آن کاهش می یابد یا ثابت می ماند، به این معنی است که صنعت گسترده تر نیز شاهد رشد است.

با این حال، وقتی با وجود کاهش قیمت بیت کوین، تسلط آن افزایش می‌یابد، معمولاً نشانه‌ای از تضعیف در صنعت کریپتو می تواند باشد.

نظر شما درباره این افزایش تسلط بیت کوین بر بازار چیست؟ آیا این نشان خوبی برای بازار است و یا این پدیده در آینده به ضرر بیت کوین تمام خواهد شد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کد مورس همستر کامبت 19 تیر (1 میلیون همستر رایگان)

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، می توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس معاملات رمزنگاری خود را آغاز نمایید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد