کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین

کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین

کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین یک بار دیگر بازار را وارد شوک جدیدی کرد. امروز در این خبر بیشتر به صحبت در اینباره به صحبت خواهیم پرداخت.

بیت کوین بار دیگر بازار را در آخرین سیر نزولی کاملا قرمز کرده است. این دارایی دیجیتال پیشگام به پایین‌ترین حد خود در 18 ماه گذشته سقوط کرده و بقیه بازار را نیز با خود پایین آورده. در چنین شرایطی معمولاً توصیه می‌شود که سرمایه‌گذاران آرام باشند، اما گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است.

به نظر می رسید که بیت کوین درحال نزدیک شدن به سطح قیمت در اواسط سال 2020 است. هنوز هیچگونه حمایتی دیده نمی شود. بنابراین می توان انتظار چیزهای بدتری را نیز داشت. امروز در این خبر بیشتر پیرامون این مسئله بحث خواهیم کرد.

ارزش بیت کوین بار دیگر کاهش یافت

قیمت فعلی بیت کوین، اکنون بسیار پایین تر از میانگین متحرک 50 و 100 روزه است. این بدون توجه به احتمال عملکرد مثبت در چند روز آینده، روند نزولی دارایی دیجیتال را تثبیت کرده است. در واقع، هر احتمالی وجود دارد که قیمت این دارایی دیجیتالد به سطوح   2017 قبل از بهبودی کاهش یابد.

همچنین ذکر این نکته مهم است که  این ارز دیجیتال در سطح بیش‌فروشی قرار داشته است که نشان‌دهنده خستگی فروشندگان است. با این حال، روندهای اخیر نشان داده است که چنین نبوده است و هنوز اشتیاق فروش وجود دارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
دولت روسیه بر روی ارز دیجیتال حساب باز کرده است!

به همین دلیل منطقی‌تر است که بازار را در یک منظر نزولی طولانی بررسی کنیم. بله، ممکن است در حال حاضر خرید بیت کوین  منطقی به نظر برسد. اما اگر بازارهای نزولی قبلی چیزی به سرمایه گذاران آموخته باشد، این واقعیت است که همیشه می تواند وضعیت بدتر شود.

با در نظر گرفتن این که بازارهای نزولی قبلی باعث کاهش حدود 90 درصدی قیمت دارایی های دیجیتال پیشرو در گذشته بوده اند. حتی با وجود کاهش اخیر، بیت کوین و اتریوم همچنان بالاتر از این سطوح باقی مانده است.

این بدان معناست که اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است دردسر بیشتری برای سرمایه گذاران وجود داشته باشد.

با کاهش قیمت بیت کوین، ترس زیادی ایجاد شده است. این باعث گردیده که شاخص ترس و طمع به سطوح تاریخی کاهش یابد. این شاخص در حال حاضر به 11 رسیده است که یکی از کمترین میزان در چند وقت اخیر بوده است.

این کاهش نشان می دهد که سرمایه گذاران نمی خواهند پول خود را در بازار بگذارند. در عوض، آنها به دنبال فروش، حتی با ضرر، برای کاهش زیان بیشتر هستند.

با این حال، یک چیزی که باید به آن توجه داشت این است که زمان هایی مانند این در گذشته چه بوده است. زمانی که اکثر سرمایه گذاران خرد از ورود به بازار می ترسند، سرمایه گذاران بزرگتر تمایل دارند از این ترس استفاده کنند و سود خود را بیشتر سازند. خرید مقادیر زیادی بیت کوین باعث افزایش مجدد قیمت می شود.
در صورت اینکه این سناریو تکرار شود، نهنگ ها را به طور خودکار در سود قرار می گیرند. اما پیروی از این روندها نیز خطری دارد زیرا جهش قیمت ناشی از چنین خریدهای بزرگی به سادگی از بین می رود. در چنین مواردی، قیمت ها نسبت به نقاط قبلی خود حتی بیشتر کاهش خواهند یافت.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
نهنگ‌های دوج کوین در حال خرید؛ آیا افزایش قیمت در راه است؟

در بازارهایی مانند این، برای هر حرکتی که انجام می شود باید احتیاط کرد. این زیربنای هر استراتژی سرمایه گذاری است. نوسانات بیت کوین افسانه ای و واقعی است، نوسانات می تواند در هر دو طرف تغییر کند و باعث سود یا زیان شود.

نظر شما درباره کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین چیست؟

همانطور که توضیح دادیم ارزش بیت کوین به پایین ترین حد در 18 ماه گذشته رسیده است. این درحالی است که روند مثبت این ارز دیجیتال در دو هفته گذشته بسیاری را نسبت به ظهور یک جهش جدید امیدوار کرده بود.

این ممکن است پایان ماجرا نباشد و ارزش بزرگترین ارز دیجیتال جهان بازهم کاهش یابد، باید دید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. شما درباره این کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین چه نظری دارید؟ آیا به نظر شما اصلا امیدی برای بهبود در آینده نزدیک وجود دارد و یا فعلا باید احتمال هرگونه جهش را غیرممکن بدانیم.

شما می توانید به سادگی تنها با ثبت نام در صرافی اکس اونیکس به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد