طولانی‌ترین دوره ترس شدید بیت‌کوین

طولانی‌ترین دوره ترس شدید بیت‌کوین

بیت کوین بیش از یک ماه است که در شاخص ترس و طمع در محدوده ترس شدید قرار دارد. امروز در این خبر بیشتر در اینباره صحبت خواهیم کرد.

سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال باعث شد که میزان فروش بیت کوین به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. دلیل عمده این مسئله آن بود که اکثر افراد از ترس از دست دادن بیشتر سرمایه خود سریع اقدام به فروش ارزهای دیجیتال خود از جمله بیت کوین می کردند.

همین مسئله موجب گردیده که شاخص ترس و طمع بیت کوین که نشان دهنده احساسات کلی بازار در محدود ترس باشد. اکنون داده‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین بیش از یک ماه است که در منطقه ترس شدید قرار دارد. در ادامه خبر بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت.

شاخص ترس و طمع

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، شاخص ترس و طمع کریپتو همچنان در این هفته در منطقه ترس شدید قرار دارد.

«شاخص ترس و طمع» شاخصی است که احساسات عمومی بازار را در بین سرمایه گذاران بیت کوین و کریپتو می سنجد.
این متریک از یک مقیاس عددی یک تا صد استفاده می کند تا احساسات بازار را بسنجد.

همه مقادیر بالاتر از “50” نشان دهنده طمع در بازار است، در حالی که مقادیر زیر آستانه نشان دهنده ترس در بین سرمایه گذاران است.

مقادیر شدید بالای 75 و زیر 25 به ترتیب دلالت بر احساسات «ترس شدید» و «طمع شدید» دارند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کدهای تپ سواپ 16 تیر

از لحاظ تاریخی، پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین در دوره‌های ترس شدید شکل می‌گیرد.
بنابراین برخی از سرمایه گذاران فکر می کنند که بهتر است در هنگام ترس شدید خرید کنید، در حالی که طمع شدید برای فروش ایده آل است.

البته برخی دیگر از سرمایه گذاران مشهور نظر دیگری دارند. نقل قول معروف وارن بافت آن را خلاصه می کند: «وقتی دیگران حریص هستند بترسید و وقتی دیگران می ترسند حریص باشید.»

شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر دارای ارزش 16 است که نشان می دهد بازار به شدت ترسناک است.

این مقادیر پایین متریک اکنون تقریباً یک ماه است که باقی مانده است و آن را به طولانی‌ترین دوره ترس شدید از زمان سقوط کووید در آوریل 2020 تبدیل کرده است.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در حدود 31.4 هزار دلار شناور بود. بیت کوین در هفت روز گذشته 6 درصد افزایش یافته است. طی ماه گذشته، ارزش این ارز دیجیتال 16 درصد کمتر شده بود.

بیت کوین اکنون برای اولین بار از ابتدای ماه می در محدوده بالای 31 هزار دلار باقی مانده است. با این حال، در حال حاضر، مشخص نیست که آیا این بهبود ادامه خواهد داشت یا خیر.

نظر شما درباره طولانی ترین دوره ترس شدید بیت کوین چیست؟

همانطور که توضیح دادیم شاخص ترس و طمع نشان دهنده احساسات کلی بازار نسبت به یک ارز است. هنگام نزولی بودن بازار معمولی این شاخص در منطقه ترس قرار دارد و بالعکس هنگام صعودی بودن بازار این شاخص در منطقه طمع قرار می گیرد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
لیست بزرگ‌ترین آزادسازی توکن‌ها در هفته‌ آینده

اکنون بیش از یک ماه است که بیت کوین نه تنها در منطقه ترس بلکه در محدوده ترس شدید قرار گرفته است که ابدا نشانه خوبی برای این کوین نیست.

به نظر شما با توجه به عملکرد چند اخیر بیت کوین و افزایش قیمت آن ما شاهد خارج شدن بیت کوین از منطقه ترس شدید خواهیم بود و یا اینطور نخواهد شد.

اگر فکر می کنید وضعیت کنونی بازار بهترین زمان برای خرید بیت کوین است، می توانید با مراجعه به صرافی اکس اونیکس اقدام به خرید این ارز دیجیتال محبوب بکنید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد