دشواری استخراج بیت کوین افزایش پیدا کرده است

دشواری استخراج بیت کوین افزایش پیدا کرده است

دشواری استخراج بیت کوین در یک ماه گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. امروز در این خبر تلاش می کنیم بیشتر پیرامون این مسئله بحث نماییم.

سختی استخراج یک ارز می تواند شاخصی برای میزان فعالیت ماینرها در یک شبکه باشد. البته دشواری استخراج بیت کوین لزوما به معنا کاهش قعالیت ماینرها نیست، با اینحال می تواند یک عنصر تاثیرگذار باشد. اکنون پس از مدتی دوباره ما شاهد افزایش سختی استخراج بیت کوین هستیم.

در ماه میلادی جاری حتی شرکت های بزرگ ماینینگ نتوانستند به اندازه میزان میانگین به استخراج بیت کوین بپردازند. امروز در ادامه این خبر بیشتر درباره این مسئله با شما صحبت خواهیم کرد.

افزایش سختی استخراج بیت کوین

بر اساس داده های BTC.com، دشواری استخراج بیت کوین پس از آنکه تقریبا دو هفته پیش در پایین ترین حد خود رسید دوباره اکنون 1.29 درصد افزایش یافته است. شدیدترین کاهش را در دشواری استخراج در ژوئیه گذشته رخ داد، زمانی که شرکت های ماینینگ مجبور به تعطیلی فعالیت های خود در چین شدند.

بیش از 19 میلیون بیت کوین در حال حاضر استخراج شده و در حال چرخش در بازار است. همانطور که می دانید اکثر BTCهای قابل عرضه استخراج شدند، با اینحال استخراج همان درصد محدود باقی مانده تا صد سال دیگر طول خواهد کشید.

این مسئله باعث شده است که ماینرها با دشواری فعلی بیش از پیش خسته شوند. دشواری ماینینگ به پیچیدگی فرآیند ریاضی در پشت ماینینگ اشاره دارد، که طی آن ماینرها مکرراً تلاش می‌کنند تا هش زیر یک سطح تعیین شده را پیدا کنند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش قابل توجه قیمت سندباکس

ماینرهایی که این هش را “کشف” می کنند، جایزه بلوک تراکنش بعدی را می برند. سختی ماینینگ هر 2016 بلاک (تقریباً هر دو هفته) در هماهنگی با نرخ هش شبکه تنظیم می شود.

Argo  یکشرکت Crypto Mining، اعلام کرد که کمتر از 25 درصد از بیت کوین را در ماه مه گذشته استخراج کرده است. بخشی از دلیل این امر این است که دشواری بهره برداری افزایش یافته است.

میزان سختی در 27 آوریل 5.56 درصد و در 11 می 4.89 درصد افزایش یافت.

شما درباره افزایش دشواری استخراج بیت کوین چه نظری دارید؟

همانطور که گفته دشواری استخراج بزرگترین ارز دیجیتال جهان در ماه گذشته نزدیک 2 درصد افزایش پیدا کرده است. این امر موجب گردیده که اکثر ماینرها دچار سردرگمی و کلافگی شوند. حتی شرکت های ماینینگ نیز با وجود امکانات گسترده تر چندان وضعیت مطلوبی تری ندارند.

این امر موجب نگرانی بسیاری از ماینرها گردیده است. اگر این روند افزایشی ادامه پیدا کند شاید به نقطه ای برسیم که دیگر استخراج بیت کوین صرفه مالی نداشته باشد.

نظر شما کاربران وب سایت اکس اونیکس درباره این افزایش سختی ماینینگ بیت کوین چیست؟ آیا این یک روند موقتی است و یا این سختی در آینده بیشتر نیز خواهد شد.

اگر می خواهید در بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری کنید، صرافی اکس اونیکس بهترین پلتفرم برای انجام معامله است. این صرافی با سابقه طولانی خدمات متنوعی را به شما عرضه خواهد کرد.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد