کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار شاخص CPI

کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار شاخص CPI

قیمت بیت کوین پس از بازگشت به روند صعودی دوباره به دلیل انتشار آخرین شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا کاهش پیدا کرد. امروز بیشتر در اینباره صحبت می کنیم.

قیمت بیت کوین (BTC) به دنبال آخرین انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده کاهش یافت. این شاخص به 8.6 درصد رسیده است که بالاترین سطح آن در 40 سال گذشته است.

اقتصاددانان انتظار داشتند که رقم CPI در 8.3 درصد ثابت بماند، همان رقمی که در ماه آوریل ثبت شده بود. با این حال، اطلاعیه وزارت کار در 10 ژوئن هر تصوری مبنی بر کنترل تورم را از بین برد. این شاخص قیمت مصرف کننده نشان سطح افزایش قیمت ها و به تبع آن تورم است. در ادامه بیشتر پیرامون این بحث صحبت می کنیم.

کاهش قیمت بیت کوین پس از انتشار آخرین شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا

داده‌های وزارت کار ایالات متحده نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده از اکتبر 2021 افزایش یافته است. اوج 8.5 درصدی در مارس 2022 با افت 0.2 درصدی در ماه بعد همراه شد که  برخی تحلیل‌گران  که آن را بالاترین نرخ تورم نامیدند.

لیندسی بل، مدیر ارشد بازارهای مالی و استراتژی پول الی فایننشال، در صحبت با فوربس در ماه مه گفت که “شاخه های سبز” در داده ها می تواند نشان دهنده بالاتر بودن تورم باشد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
کارت‌های کمبو پیکسل 19 تیر

با این حال، داده های منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده در 10 ژوئن، شاخص قیمت مصرف کننده ماه می را 8.6 درصد نشان می دهد که از اوج قبلی در ماه مارس حتی بیشتر است.

این بالاترین نرخ ثبت شده در 40 سال گذشته است و این نرخ بر هرگونه صحبت در مورد کنترل تورم خط بطلان می کشد.

قیمت بیت کوین در واکنش به این خبر در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ روز گذشته، 2% کاهش یافت و به 29,470 دلار رسید. مبارزه متعاقب گاوها قبل از اینکه خرس ها کنترل را در دست بگیرند و باعث ایجاد سیر صعودی موقتی شد و قیمت بزرگترین ارز دیجیتال را به 29835 دلار رساند.

کندل ساعت 14:25 به وقت گرینویچ از آن زمان به پایین پایین ترین سطح محلی فرو رفته و به 29400 دلار رسیده است. خط بعدی حمایت قابل توجه 29200 دلار است.
در همین حال، بازار بورس نزدک – که در حال حاضر در بالاترین میزان همبستگی خود با بیت کوین قرار دارد – عملکرد بهتری داشته است. معاملات آن با 11544 شروع شد و 10 واحد صعود کرد و به قله 11554 رسید.

از آن زمان، افت کمتر از 1% قبل از حرکت به سمت یک روند صعودی، به پایین محلی 11482 رسید.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت مبارزه با تورم اولویت اصلی کاخ سفید است. بدون شک، سطح بالاتر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده، فشار بیشتری بر فدرال رزرو برای افزایش نرخ اقدام در آینده نزدیک وارد می کند. در نتیجه چشم انداز بیت کوین تاریک به نظر می رسد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
قیمت پیش عرضه همستر در صرافی های مختلف

نظر شما درباره کاهش قیمت بیت کوین به دلیل افزایش تورم چیست؟

بیت کوین روند مثبتی را در هفته گذشته داشت. اگرچه قیمت ان همچنان نوسان داشت اما پس از نه هفته بالاخره معاملات این ارز دیجیتال در پایان هفته سبز شد.

این مسئله موجب گردید دوباره امیدواری ها پس از چند وقت به بازار بازگردد. بسیاری خوش بینانه از ثبت رکورد بالاترین قیمت بیت کوین در آینده نزدیک صحبت کردند. با اینحال این خیالات خام مدتی کمی دوام داشت.

انتشار شاخص قیمت مصرف کننده و ثبت رکورد جدید تورم در ایالات متحده آمریکا باعث شد که همه این امیدواری ها نقش بر آب شود. افزایش تورم مانند گذشته بر ارزش بیت کوین تاثیر گذاشته و قیمت آن را کاهش داده است.

اکنون از شما کابربران وب سایت اکس اونیکس می پرسیم که نظر شما درباره این کاهش قیمت بیت کوین به دلیل انتشار شاخص CPI چیست؟ آیا این یک روند موقتی است و بیت کوین دوباره به سطح صعودی خود بازخواهد گشت؟

اگر می خواهید سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال آغاز کنید، انتخاب یک صرافی اولین قدم است. صرافی اکس اونیکس با سابقه بیش از سه سال یکی از بهترین گزینه ها دربرابر شماست. برای آغاز معامله تنها نیاز به ثبت نام در این صرافی دارید.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد