مقایسه مصرف انرژی بیت کوین با سیستم مالی سنتی

مقایسه مصرف انرژی بیت کوین با سیستم مالی سنتی

بیت کوین به انرژی بسیار کمتری از سیستم کلاسیک مالی نیاز دارد. در ادامه این خبر بیشتر پیرامون این مسئله با شما صحبت خواهیم کرد.

محاسبات نشان می دهد که بیت کوین در حال حاضر 56 برابر کمتر از سیستم پولی سنتی انرژی مصرف می کند، در حالی که بیت کوین لایتنینگ 194 میلیون برابر از لحاظ انرژی کارآمدتر است. این مسئله می توان به طورکلی نگاه به مصرف انرژی بیت کوین را تغییر دهد.

همواره بیت کوین به دلیل مصرف زیاد انرژی و آلوده کنندگی آن مورد انتقاد فعالین محیط زیستی بوده است. اما به نظر می رسد برخلاف تصور اتفاقا btc نیازمند مصرف انرژی کمتری از سیستم های مالی سنتی است.

مطالعه‌ای که اخیراً منتشر شده است، نیازهای انرژی بیت‌کوین و سیستم مالی سنتی را با هم مقایسه کرده است تا نشان دهد که ارزشمندترین کوین بازار در حال حاضر ۵۶ برابر انرژی کمتری مصرف می‌کند.

حتی با سیستم فعلی PoW، یک تراکنش بیت کوین پنج برابر بیشتر از یک تراکنش کلاسیک از نظر انرژی کارآمدتر است.از سوی دیگر، بیت کوین لایتنینگ به ترتیب 194 میلیون و 1 میلیون برابر بیشتر از پرداخت های سنتی و آنی بازده انرژی دارد.

این مطالعه پول را با سه ابزار مفید به عنوان واحد حساب، وسیله مبادله و ذخیره ارزش تعریف می کند. از این نظر، هر دو ارز بیت کوین و فیات قابل مقایسه هستند.

نویسندگان ابتدا مصرف انرژی ارزهای فیات و بیت کوین را محاسبه می کنند.

هنگام محاسبه انرژی مصرفی اسکناس و کوین، نویسندگان انرژی مورد نیاز برای چاپ پول کاغذی، تجدید کوین، راه اندازی سیستم های خودپرداز، انتقال وجه نقد، استفاده از سیستم های پرداخت الکترونیکی (EPOS)، صدور کارت پرداخت، اداره دفاتر بانکی، به کارگیری کارکنان بانکی را محاسبه کردند.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
بازار NFT به رشد خود ادامه خواهد داد

در نتیجه محاسبه دقیق هر دسته، نویسندگان تخمین می زنند که سیستم پولی کلاسیک 4981 تراوات برق در سال مصرف می کند.

درمقابل  پس از محاسبه مصرف انرژی تجهیزات استخراج مختلف، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که انرژی کران بالایی بیت کوین 88.95 تراوات برق در سال مصرف می کند.

ما می توانیم نتیجه بگیریم که سیستم پرداخت رمزنگاری بیت کوین PoW حداقل 56 برابر کمتر از سیستم پولی و پرداخت الکترونیکی کلاسیک انرژی مصرف می کند.

پس از محاسبه مصرف انرژی، نویسندگان از این ورودی برای محاسبه بازده انرژی هر سیستم با ارزیابی کمیت کار و توان مورد استفاده استفاده می‌کنند.

هنگام تصمیم گیری در مورد سطوح بهره وری انرژی هر سیستم، نویسندگان زمان لازم برای تکمیل یک معامله را در نظر می گیرند.

یک تراکنش بیت کوین معمولاً حدود 10 دقیقه طول می کشد تا تأیید و تکمیل شود. از سوی دیگر، پرداخت سنتی معمولاً ظرف یک تا پنج روز کاری انجام می‌شود. این بدان معناست که یک تراکنش پرداخت کلاسیک 288 برابر کندتر از تراکنش بیت کوین است.

مدت زمان پرداخت سنتی می‌تواند تا هفت روز کاری در زمانی که پرداخت‌های برون مرزی باشد، افزایش یابد. در این موارد، تراکنش های بیت کوین 1008 برابر سریعتر از تراکنش های کلاسیک ظاهر می شوند.

شما درباره مصرف کمتر انرژی بیت کوین نسبت به سیستم های مالی سنتی چه فکر می کنید؟

همانطور که بیان شد بیت کوین نیازمند مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به کلیت سیستم مالی سنتی است. این مسئله می تواند بر نگاه عمومی بر بیت کوین تاثیر مثبتی بگذارد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
افزایش دارایی بزرگ‌ترین نهنگ بیت کوین

چراکه اکثرا فکر می کردند که بیت کوین یک منبع پر مصرف انرژی و آلوده کننده محیط زیست است. نظر شما در اینباره چیست؟ آیا این مصرف انرژی کمتر لزوما به معنای تطابق با محیط زیست است؟

اگر می خواهید در بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری سرمایه گذاری کنید، صرافی اکس اونیکس بهترین انتخاب است.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

    دیدگاهی وجود ندارد