آیا خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت امکان پذیر است ؟

آیا خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت امکان پذیر است ؟

اگر با خرید بیت کوین آشنایی داشته باشید و یا قبلا این کار را انجام داده باشید، حتما می‌دانید که یکی از مراحل خرید، احراز هویت در صرافی ها است. مهمترین دلیل این امر نیز جلوگیری از پول‌شویی و جلوگیری از کلاهبرداری است.

صرافی های مختلف برای احراز هویت کاربران مشخصات کاملی از آن‌ها را دریافت کرده و در بیشتر موارد از کاربران می‌خواهند که با در دست داشتن متن مشخص و کارت شناسایی، عکس یا فیلمی جلوی دوربین از خود تهیه کرده و به صرافی ارسال نمایند.

در ادامه در مورد احراز هویت در صرافی ها و اهمیت آن توضیح می‌دهیم. سپس به این موضوع می‌پردازیم که برخی از کاربران تمایلی به انجام احراز هویت ندارند و خواستار خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت هستند. برای این افراد نیز صرافی‌های مناسب را معرفی می‌کنیم.

احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال چیست ؟

احراز هویت در صرافی ها مراحل ساده‌ای دارد و شامل فرستادن نام و نام خانوادگی، آدرس دقیق پستی و شماره تماس است. پس از آن نیز رویه بیشتر صرافی‌ها به این شکل است که کاربر باید یک عکس سلفی یا فیلم، در حالی که مدرک شناسایی در دست دارد ارسال نماید.

احراز هویت چیست
احراز هویت چیست

شرکت‌های بزرگ مالی در سراسر دنیا از یک سیستم احراز هویت استفاده می‌کنند که به آن Know your customer (KYC) گفته می‌شود. با استفاده از این روش سازمان‌های مالی کاربران خود را شناسایی می‌کنند و به این ترتیب از تخلف‌ها و کلاهبرداری‌های احتمالی توسط کاربران جلوگیری می‌کنند.

صرافی‌هایی که از سیستم خرید بیت کوین با احراز هویت استفاده می‌کنند، بدون انجام این مراحل امکان خرید برای کاربران امکان‌پذیر نیست.

اهمیت انجام احراز هویت در صرافی ها چیست ؟

انجام احراز هویت در صرافی ها علاوه بر جلوگیری از انجام کلاهبرداری، برای رفع مشکلات احتمالی نیز موثر است. بنابراین دو دلیل اصلی برای استفاده از احراز هویت در صرافی ها عبارتند از:

 • ممانعت از انجام فعالیت‌های غیرقانونی و کلاهبرداری
 • حل کردن مشکلات احتمالی
 • بررسی‌های مالیاتی در برخی از کشورها که در آن‌ها برای دارایی بیت کوین مالیات تعلق می‌گیرد.
مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
معرفی بهترین بروکرهایی که سی تریدر دارند

احراز هویت و جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی با بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو در اصل بیت کوین را با این هدف به وجود آورد که یک سیستم مالی غیر متمرکز پدید آید که در آن شخص یا سازمان خاصی قدرت مالی را تحت سیطره نگیرد و کنترل معاملات در دست یک مرکز به عنوان مرکزیت نباشد.

همچنین با این کار روابط مالی حالت عادلانه‌تری به خود می‌گرفت و قدرت موسساتی مانند بانک‌ها در انجام تراکنش‌های مختلف محدودتر می‌شد. اما این غیرمتمرکز شدن تبدیل به فرصتی شد تا عده‌ای از فرصت استفاده کرده و دست به اقدامات سودجویانه با بیت کوین بزنند.

خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت
احراز هویت و جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی با بیت کوین

یکی از اصلی‌ترین مشکلات خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت نیز همین مساله است. به همین دلیل امروزه اکثر صرافی‌ها برای انجام خرید و فروش ارزهای دیجیتال خواستار پروسه احراز هویت از سوی کاربران هستند.

کلاهبرداری‌هایی که در زمان نبود احراز هویت انجام شد، موجب شد که دولت‌ها به فکر حذف بیت کوین و غیرقانونی اعلام کردن آن باشند. اعتماد مردم نیز نسبت به بیت کوین و ساختار آن کم‌رنگ‌تر می‌شد که صرافی‌ها با پدید آوردن احراز هویت توانستند وضعیت را کنترل کنند و شبکه را برای کاربران ایمن کنند.

کنترل فرارهای مالیاتی بیت کوین با احراز هویت

در بعضی از کشورها مانند آمریکا، به سرمایه بیت کوین مالیات تعلق می‌گیرد. با توجه به این که بسیاری از کاربرانی که بیت کوین دارند، از اعلام سرمایه واقعی خود امتناع می‌ورزند، دولت با کمک احراز هویت توانست تا حدودی جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد.

جالب است بدانید که در سال 2017 که ارزش بیت کوین به اندازه زیادی رشد داشت، فقط حدود 900 نفر اطلاعات حساب کوین بیس خود را در اختیار سازمان مالیات قرار دادند.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که در ایران برای دارایی‌های به شکل ارز دیجیتال مالیات تعریف نشده است. بنابراین مساله خرید بیت کوین بدون احراز هویت برای فرار از مالیات در ایران معنی ندارد و این مورد برای صرافی های ایرانی اهمیتی ندارد.

آیا احراز هویت برای خرید بیت کوین با هدف ساتوشی در تضاد است ؟

همانطور که گفته شد، ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را با این هدف که دست دولت‌ها را از کنترل فعالیت‌های مالی مردم کوتاه کند به وجود آورد، بنابراین خرید بیت کوین بدون احراز هویت در واقع همان چیزی است که ناکاموتو در نظر داشته است.

اما با وجود احراز هویت هم غیرمتمرکز بودن بیت کوین از بین نرفته است و با داشتن کیف پول اختصاصی که مالکیت آن فقط در اختیار شخص دارنده ارز دیجیتال باشد، اطلاعات حساب از دست دیگران خارج خواهد بود و به این ترتیب احراز هویت هدف ساتوشی را به شکل کامل از بین نمی‌برد.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?
خرید بیت کوین بدون احراز هویت
آیا خرید بیت کوین بدون احراز هویت ریسک دارد

آیا خرید بیت کوین بدون احراز هویت ریسک دارد ؟

خرید و فروش ارز دیجیتال بدون احراز هویت شاید برای خیلی‌ها خوشایندتر و راحت‌تر باشد، اما ریسک‌هایی هم دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است که این ریسک‌ها قابل کنترل هستند و می‌توان با انجام برخی اقدامات، از به وجود آمدن این خطرها جلوگیری کرد.

خرید ارز دیجیتال بدون انجام احراز هویت می‌تواند شما را با خطرهای زیر روبرو کند:

 • فیشینگ
 • پول‌شویی
 • کلاهبرداری اینترنتی

خطر روبرو شدن با فیشینگ در خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت

فعالیت برای فیشرها (کلاهبردارهای اینترنتی) در سایت خرید و فروش ارز دیجیتال بدون احراز هویت آسان‌تر است. زمانی که یک سایت امکان خرید بدون احراز هویت را فراهم می‌کند، فیشرها می‌توانند پول‌هایی را که از حساب‌های بانکی دزدیده‌اند بدون اینکه هیچ ردی از خود بر جای بگذارد.

در این سایت تبدیل به ارزهای دیجیتال کرده و به راحتی آن‌ها را به پول نقد تبدیل کند.

علاوه بر آن استفاده از فرم‌هایی که اطلاعات کاربر را برای خرید ارزهای دیجیتال دریافت می‌کنند نیز یکی دیگر از راه‌های فعالیت فیشرها محسوب می‌شود؛ درج اطلاعات در صفحات پرداخت نامطمئن ریسک بالایی دارد.

در حالت کلی خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت می‌تواند خطر افتادن در دام فیشرها را بیشتر کند.

خطر پول شویی بدون احراز هویت
خطر پول شویی بدون احراز هویت

خطر پول شویی بدون احراز هویت

شاید شنیده باشید که برخی از افراد حساب های کاربران صرافی ها را اجاره کرده و در حساب‌های اجاره‌ای به فعالیت می‌پردازند. در صورتی که عملی غیرقانونی مرتبط با حساب انجام شود، عواقب آن متوجه صاحب حساب خواهد بود.

امکان خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت فعالیت این افراد را گسترش داده و پول‌شویی را رواج می‌دهد. کلاهبرداران رد پول را مخفی کرده و از این طریق پول‌شویی انجام می‌دهند.

کلاهبرداری اینترنتی در سایت خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت

آسان‌تر کردن خرید و فروش همیشه به نفع کاربران نیست؛ سایت خرید و فروش ارز دیجیتال بدون احراز هویت شاید به قصد انجام کلاهبرداری و انجام فعالیت غیرقانونی کار را برای کاربران آسان‌تر کرده است تا افراد بیشتری را جذب کند.

البته این مورد همیشه درست نیست و نمی‌توان با قطعیت گفت که هر سایتی که امکان خرید بدون احراز هویت را فراهم کرده باشد، به دنبال کلاهبرداری است، اما احتیاط شرط عقل است!

صرافی خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت
صرافی خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت

صرافی خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت

برای خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت، صرافی های خارجی متعددی وجود دارد که در حالت کلی به دو شکل فعالیت می‌کنند:

 • خرید و فروش بدون نیاز به احراز هویت
 • امکان خرید و فروش تا سقف معین بدون احراز هویت

به عنوان مثال، صرافی بایننس معامله بیت کوین تا 2 عدد در هر روز را برای کاربران بدون نیاز به انجام احراز هویت ممکن کرده است. اما نکته مهم در مورد این صرافی و یا صرافی بیت مکس (بیت مکس هم به همین شکل بدون نیاز به احراز هویت امکان خرید را فراهم کرده است) کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آموزش صرافی بایننس را مطالعه کنید.

مطالبی که پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید
شت کوین چیست ؟ + معرفی معروف ترین شت کوین ها?

در ادامه لیستی از صرافی‌هایی که خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت را برای کاربران ایرانی هم فراهم کرده‌اند معرفی می‌کنیم:

 • صرافی Paybis
 • صرافی BISQ
 • صرافی Bybit

صرافی paybis برای خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت

صرافی پیبیس که فعالیت خود را از سال 2014 شروع کرده است، در عرض 5 دقیقه فرایند ثبت نام و تایید حساب را برای کاربران مهیا کرده است. برای خرید و فروش در این صرافی نیازی به انجام احراز هویت نیست.

در مورد این صرافی نیز کاربران ایرانی با محدودیت‌هایی روبرو هستند و در صورتی که از ایران اقدام به معامله از این صرافی کنید، باید IP خود را تغییر دهید. جالب است بدانید که این صرافی پرفکت مانی را نیز به دلیل ارائه خدمات به ایرانیان تحریم کرده است.

صرافی BISQ، صرافی بدون احراز هویت
صرافی BISQ، صرافی بدون احراز هویت

صرافی BISQ، صرافی بدون احراز هویت

فعالیت این صرافی به شکل قراردادی است؛ به این شکل که د. طرف معامله در این صرافی مطابق با یک قرارداد خرید و فروش می‌کنند.

در صورت بروز مشکل در معامله دو طرف باید مشکل را حل کنند و در صورتی که نتوانند، پول و ارز دیجیتال مورد معامله در اختیار صرافی قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که این صرافی نیز سابقه درخشانی ندارد و فعالیت در آن توصیه نمی‌شود.

خرید از دیجیتال بدون احراز هویت از صرافی Bybit

صرافی بایبیت یکی از صرافی های نوپا ولی مشهور است که در آن امکان خرید ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت به شکل نامحدود وجود دارد. انواع ارزهای دیجیتال را می‌توانید در این صرافی بدون احراز هویت خرید و فروش کنید.

متاسفانه در این مورد هم باید در نظر داشته باشید که در صورتی که با IP ایرانی به صرافی متصل شوید، حساب شما بلوکه می‌شود!

با توضیحاتی که داده شد، خرید ارز دیجیتال از صرافی های معتبر ایرانی مانند اکس اونیکس مطمئن‌تر است. در ادامه راهنمای خرید ارز دیجیتال در ایران را بیان می‌کنیم.

راهنمای خرید ارز دیجیتال در ایران

با توجه به توضیحاتی که داده شد، یک روش ایمن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال، معامله در صرافی های ایرانی است. با ثبت نام و احراز هویت در صرافی اکس اونیکس به راحتی و در کمترین زمان می‌توانید ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را خرید و فروش کنید.

احراز هویت در اکس اونیکس در کمترین زمان انجام شده و کارشناسان اکس اونیکس به صورت 24 ساعته ثبت‌نام‌های جدید را بررسی و تایید می‌کنند.

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد